HÍREK
A Rovatból

Elon Musk: „Eladok a Tesla részvényeiből, ha az ENSZ elmagyarázza, hogyan oldhatja meg 6 milliárd dollár az éhezést”

A Világélelmezési Program vezetője szerint a Tesla-vezér vagyonának töredéke is megoldhatja az éhínséget a világban, a multimilliárdos azonban bizonyítékot akar látni erre.


Mint azt mi is megírtuk, az ENSZ Világélelmezési Programjának vezetője a napokban arra hívta fel a figyelmet, hogy a világ leggazdagabbjainak egy szűk csoportja is elegendő lenne ahhoz, hogy világszinten megoldja az éhezés problémáját. Név szerint említette Jeff Bezost és Elon Muskot, a világ két leggazdagabb emberét, akik szerinte akár a vagyonuk egy töredékével is megoldhatnák ezt a súlyos problémát.

„Hatmilliárd dollárral 42 millió embernek tudnának segíteni, akik egyébként garantáltan meg fognak halni. Ez nem olyan bonyolult”

- fogalmazott David Beasley.

A Tesla vezérigazgatójának, Musknak közel 289 milliárd dolláros magánvagyona van, így Beasley szerint ennek csak 2 százalékára lenne szükség.

A milliárdos a Twitteren reagált a kijelentésre. Egy kutató posztja alá kommentelt, aki emlékeztetett, hogy Elon Musk vagyonának 2 százaléka 6 milliárd dollár, az ENSZ Világélelmezési Programja pedig 8,4 milliárd dollárt gyűjtött 2020-ban. "Hogy lehetséges, hogy ez mégsem oldotta meg az éhezést a világban?" - tette fel a kérdést Dr. Eli David.

Musk erre azt írta:

"Ha a Világélelmezési Program elmagyarázza ebben a tweet-folyamban, hogy hogyan oldaná meg 6 milliárd dollár az éhezést a világban, azonnal eladok a Tesla-részvényekből és odaadom a pénzt. De ahhoz átlátható könyvelés kell, hogy a nyilvánosság pontosan láthassa, hogyan költik el a pénzt."

A válasz sem maradt el Beasley-től, aki szintén a Twitteren reagált. Először leszögezte, hogy a Világélelmezési Programnál biztosított az átláthatóság és a nyílt forráskódú könyvelés, sőt azt is felajánlotta a multimilliárdosnak, hogy csapata áttekintheti azt, és együttműködhet velük, hogy megbizonyosodhassanak erről. Majd elég közvetlenre vette a figurát, és előbb azt írta, hogy "bár ez nem olyan bonyolult, mint a Falcon Heavy (utalva Musk űrcége, a Space X által kifejlesztett rakétára - a szerk.), de túl nagy a tét ahhoz, hogy ne beszélgessünk róla". Ezután pedig belengette, hogy simán felülne a következő repülőgépre, hogy elutazzon Muskhoz, aki nyugodtan kidobhatja őt, ha nem tetszik neki, amit hall tőle.

"Hatmilliárd dollár nem fogja megoldani az éhezést a világban, de meg fogja akadályozni a geopolitikai instabilitást, a tömeges migrációt, és 42 millió embert ment meg, akik az éhezés szélére sodródtak. Megelőzhet egy példátlan válságot, amelyet a koronavírus, a konfliktusok és a klímaváltozás okozta válságok eredményeznek"

- fogalmazott a Világélelmezési Program vezetője.

Musk azonban nem hagyta, hogy Beasley-é legyen az utolsó szó ebben a vitában. Ismét azt kérte a vezetőtől, hogy "a Világélelmezési Program hozza nyilvánosságra a jelenlegi és tervezett kiadásait, hogy az emberek pontosak lássák, hová megy a pénz".

A tweet-folyamba egyébként sok más felhasználó is becsatlakozott, akik kíváncsian várják, hogy lesz-e még folytatása a vitának.

Forrás: Independent


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter bemondta, miért kell neki a kétharmad: Hogy ne kelljen annyit jogászkodni, hogy az érdemi dolgokkal lehessen foglalkozni
Magyar Péter a kalocsai fórumán nyíltan arról beszélt, hogy a 2026-os választásokon kétharmados többségre törekszik a Tisza Párt, mert az megkönnyítené a kormányzást és a NER lebontását. Kijelentette, mind a 106 egyéni körzetben győzelmi esélyekkel indulnak 2026-ban.


„Sokkal könnyebb kétharmados felhatalmazással kormányozni, hogy ne kelljen annyit jogászkodni, hogy az érdemi dolgokkal lehessen foglalkozni” – mondta a Tisza elnöke csütörtök este, hozzátéve, hogy mind a 106 egyéni körzetben győzelmi esélyekkel indulnak – írta a 444.hu a helyszínről.

A pártelnök bejelentette, hogy fél nap leforgása alatt több mint tízezren regisztráltak a Tisza Párt előválasztásának második fordulójára, és már több mint harmincezren jelentkeztek szavazatszámlálónak, hogy minden választókörben jelen legyenek.

A kalocsai eseményen Magyar bemutatott három helyi „jelölt-jelöltet”, akiknek a bemutatkozását ő maga olvasta fel; a politikusok nem kaptak szót. A fórum előtt Magyar találkozott Bagó Zoltán polgármesterrel, aki korábban fideszes politikus volt, de 2024-ben egy helyi civil szervezet jelöltjeként nyert, és most a tömegből hallgatta a beszédet.

A kétharmados cél egyébként nem új eleme Magyar Péter kommunikációjának. Már áprilisban, Szegeden is kijelentette:

„A legerősebb politikai közösség a Tisza Párt. Ezt a választást meg fogjuk nyerni, nem kicsit, nagyon: a cél a kétharmad. Aki nem a Tiszára szavaz, az Orbán Viktor hatalomban tartására szavaz.”

Júliusban egy posztjában azzal indokolta a kétharmad szükségességét, hogy anélkül nem lehet elszámoltatni a NER szereplőit. „Onnan lehet majd tudni, hogy újra valódi legfőbb ügyésze és igazságszolgáltatása van az országnak, hogy Rogán Antalt, (Schadl György gazdáját) azonnal bilincsben viszik el a milliárdos hajlékából. Nem gyalog. De nem is helikopterrel.” Egy nagykanizsai fórumon pedig az államadóssággal kapcsolatban fogalmazott meg egy erős ígéretet: „Ami államadósság a mai naptól keletkezik, azért nem fogunk mi magyarok mindannyian helytállni, kizárólag azok, akik meggazdagodtak ebből a rendszerből.”

A kormánypárti oldalról Menczer Tamás, a Fidesz–KDNP kommunikációs igazgatója korábban Magyar egy kijelentésére reagálva – miszerint ha akkor lennének a választások, a Fidesz nyerne kétharmaddal – a közösségi médiában annyit írt: „Rendkívüli! Igazat mondott!” Zila János, az Alapjogokért Központ elemzője szeptemberben arról beszélt, hogy „a Tisza Párt nem tud újítani... ha ez így marad, akkor tovább mennek lefelé a lejtőn...” A Századvég politikai elemzési igazgatója, Kiszelly Zoltán pedig a kétharmados cél stratégiai okát abban látja, hogy „a többi baloldali párttól a maradék identitásszavazókat átcsábítsa...”

Mindeközben a 2026-os kampány már gyakorlatilag megkezdődött: Orbán Viktor „anti-háborús” országjárást indított, amellyel párhuzamosan fut Magyar Péter saját országjárása is.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Állami pénzből vett nyuszimotorokat osztogatnak fideszes politikusok a bölcsődékben
Koncz Zsófia államtitkár országos programot hirdetett, de a játékokat helyben már a párt emberei adják át. A minisztérium egyelőre hallgat a program pontos költségeiről.


A Fidesz politikusai osztogatják országszerte azokat a nyuszimotorokat, amelyeket a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vásárolt állami pénzből a bölcsődéknek. Koncz Zsófia, a minisztérium családokért felelős államtitkára november elején jelentette be, hogy minden vidéki bölcsődébe juttatnak a játékmotorokból. Számos helyen viszont nem a minisztérium, hanem a Fidesz lehetséges helyi jelöltjei adják át a játékokat – írta a 444.hu.

A minisztérium által vásárolt játékokból például Kelei Zita, a Fidesz Somogy megyei 2-es választókerületének elnöke is vitt a helyi bölcsődéknek. Egy videóban maga mondta el:

„Koncz Zsófia államtitkárságáról kaptuk ezeket a nyuszimotorokat, amit a választókerületünknek a bölcsődéibe fogunk eljuttatni”.

Hasonlóan járt el Cseresnyés Péter, a Zala 3-as választókerület hivatalban lévő fideszes országgyűlési képviselője is. „A Kulturális Minisztériumtól kaptuk adományként. Koncz Zsófia államtitkár asszony küldte, és küldjük ki, visszük ki majd személyesen a bölcsődékbe” – közölte. A gyakorlat több más választókerületben is megfigyelhető, Komárom térségében Czunyiné Bertalan Judit országgyűlési képviselő, Körmenden pedig V. Németh Zsolt államtitkár, miniszterelnöki biztos és országgyűlési képviselő adott át motorokat.

A kiosztások a KIM által szervezett Családbarát roadshow részeként zajlanak. A program hivatalos célja Koncz Zsófia államtitkár szerint, hogy „az országos bölcsődei kismotoros program keretében minden vidéki bölcsődébe eljuttatunk új járműveket a legkisebbek számára”.

Az államtitkár szerint a kismotorok „szimbolizálják a kisgyermekek mindennapjait”. A kormányzat a programot egy szélesebb családpolitikai csomag részeként kommunikálja, amelynek eleme a munkahelyi bölcsődék létrehozására kiírt 1,3 milliárd forintos pályázat és a bölcsődei térítésidíj-támogatás meghosszabbítása is.

A 444.hu a politikusok szerepvállalását a jövő évi országgyűlési választások kampányával hozza összefüggésbe. A portál kérdéseket küldött a KIM-nek a program költségvetéséről, a beszerzés részleteiről és arról, milyen protokoll alapján adhatják át pártpolitikusok az állami pénzből vett eszközöket, de egyelőre nem kaptak választ. Az ügyben közérdekű adatigénylés is indult, amelyre a minisztériumnak november 25-ig kell válaszolnia. Bár a Fidesz hivatalosan még nem jelentette be, kiket indít az egyéni választókerületekben, a választókerületi elnökök jellemzően a párt jelöltjei szoktak lenni.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
„Életem egyik legmeghatóbb élménye. A sükösdi csoda” – Magyar Péternek gyerekek adtak koncertet
A településen ugyanis Nébl Zsolt tanítja immár a harmadik generációt zenélni. Azt mondja, hogy akinek hangszert tud a kezébe adni, az a gyerek nem kallódik el.


Magyar Péter Sükösdre látogatott, ahol zenélni tanuló gyerekek egy rögtönzött kis koncerttel fogadták. A láthatóan meghatódott Tisza-vezér ez írta a videója mellé, amit az eseményről posztolt:

"Életem egyik legmeghatóbb élménye. A sükösdi csoda. Köszönjük Nébl Zsoltnak és a srácoknak!"

A településen ugyanis Nébl Zsolt tanítja immár a harmadik generációt zenélni. Azt mondja, hogy akinek hangszert tud a kezébe adni, az a gyerek nem kallódik el.

A kommentek is elismerik a zenetanár munkásságát:

"Miért ne lehetne az egész országban ekkora szeretet mindenhol? ❤️"

"Gyermekjogok Világnapja - ❤️ Mert a Csoda ott kezdődik, ahol az apró szemek is mosolyognak."

"Hat ez tenyleg csoda!!!milyen keves is eleg az őszinte örömhöz. Elimeres, hogy ezeket a gyerekeket nem hagyja elkallódni."

"Ilyen, amikor a tanár szívvel tanít, az eszköze a hangszer, a tananyag a szeretet.... "

"A könnyem kicsordult az egyszerű, de őszinte lélekből jövő szavak hallatán! "

"Zsolt munkássága is mutatja, hogy az igazi hősök köztünk járnak!❤️??"


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Majdnem megverték a lengyel nagykövetet Szentpéterváron, testőrök mentették meg
A lengyel külügyminisztérium szerint „az utóbbi évek legsúlyosabb” ilyen incidense történt, és Varsó tiltakozást adott át az orosz félnek. Moszkva erre annyit reagált, hogy elismeri, ilyen helyzetnek nem lett volna szabad kialakulnia.


„A rendőrséget kell hívni” – mondta Krzysztof Krajewski, Lengyelország moszkvai nagykövete, miközben egy agresszív csoport lökdöste Szentpéterváron. „Hívd ki magadra a rendőrséget!” – vágta rá válaszul az egyik támadó. A lengyel külügyminisztérium szerint „az utóbbi évek legsúlyosabb” ilyen incidense történt, és Varsó tiltakozást adott át az orosz félnek. Moszkva erre annyit reagált, hogy elismeri, ilyen helyzetnek nem lett volna szabad kialakulnia. „Válaszként azt mondták nekünk, hogy az efféle helyzeteknek ‘nem szabadna előfordulniuk’” – közölte Maciej Wewiór, a lengyel külügyminisztérium szóvivője.

Múlt vasárnap Szentpéterváron lengyel- és ukránellenes, orosz aktivisták megtámadták Lengyelország moszkvai nagykövetét, Krzysztof Krajewskit – írta a 444.hu. A diplomata a helyi lengyel közösséggel ünnepelte a Lengyel Függetlenség Napját, és Jarosław Strycharski konzul társaságában gyalog indult a Szent Katalin-bazilikába, amikor egy körülbelül tízfős csoport vette körül őket.

A támadók Lengyelország- és Ukrajna-ellenes transzparensekkel vonultak fel, és megpróbálták megütni a nagykövetet, amit a testőrség akadályozott meg.

Az orosz regionális tévécsatornák a dulakodásról készült felvételeket „meleg fogadtatásként” mutatták be, a résztvevőket pedig „társadalmi aktivistákként” és „aggódó állampolgárokként” írták le. A riportok a lengyel testőrök „agresszív” és „nagyon is beszédes” fellépését hangsúlyozták, miközben a fizikai támadás tényét elhallgatták. A helyszíni felvételeken a támadók azt kiabálták: „Gyerekek halnak meg a pénzetek miatt.” Egy „Vadim” néven azonosított résztvevő a kamerának azt mondta: „Most a lengyel fegyvereket és rakétákat gyerekek ellen használják.”

Krajewski nagykövet szerint a mostani eset egyáltalán nem egyedi, és egy előre megszervezett akció volt.

„Újabb ellenséges cselekmény történt velem és a külképviselet személyzetével szemben… a Nyevszkij sugárúton egy úgynevezett aktivistacsoport… előbb szóban támadott, majd megpróbáltak fizikailag is, amit az őrség megakadályozott”

– nyilatkozta a diplomata. Elmondása szerint Moszkván kívüli útjai során rendszeresen provokálják hasonló csoportok. „Ezek úgynevezett ‘ügyeletes aktivisták’, akik azt állítják, hogy a szerintük veszélyeztetett Oroszországi Föderációt védik.” A szentpétervári incidensről hozzátette: „Ez nagyon, nagyon vulgáris volt. Semmilyen kánonba nem illik bele.” A nagykövet szerint csak a biztonságiak fellépésének köszönhető, hogy nem történt nagyobb baj. „Hála a nagykövetség személyzetének professzionalizmusának, fizikai támadásra nem került sor.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk