KÉK HÍREK
A Rovatból

Felrobbant az elektromos bicikli, 15 perc alatt porig égett egy brit család otthona

Joanne Frost és családja 10 hónapja él ideiglenes szállásokon, miután a fia elektromos biciklije a lakásban felrobbant. Mivel a tűz a nappaliban ütött ki, az otthon tartózkodó két fiú az emeleten rekedt, a szomszéd mentette ki őket.


Tizenöt perc alatt lett a lángok martaléka egy brit család otthona, miután

egy tinédzser fiú elektromos biciklijének akkumulátora felrobbant a nappaliban.

A délkelet-londoni Bromley-ban élő Joanne Frost tavaly júniusban szembesült a legrosszabbal, amikor hazaérve már csak a házából kicsapó lángokat látta – számolt be róla a Mirror.

„Az e-bike a nappaliban töltődött, amikor lángra kapott; a fiam és a barátja az emeleten rekedtek, mert a tűz gyorsan terjedt felfelé a lépcsőn” – emlékezett vissza az anya.

A fiúkat végül egy, az utca túloldalán dolgozó férfi mentette ki egy létrával az ablakon keresztül. A család kutyáját később sikerült kihozni az égő épületből.

A családnak mindent elölről kellett kezdenie, az elmúlt tíz hónapot ideiglenes szállásokon, köztük hat hetet egy hotelszobában töltöttek.

Az eset nem egyedi: a brit fővárosban tavaly rekordot döntött az elektromos kerékpárok és rollerek okozta tüzek száma. A Londoni Tűzoltóság adatai szerint 2025-ben 206 ilyen esethez riasztották őket. A hatóságok szerint a tüzek sok esetben köthetők az online piacterekről beszerzett, olcsó átalakító készletekhez, valamint a nem megfelelő vagy sérült töltőkhöz.

„A tűzoltók jelenleg átlagosan minden második nap vonulnak ki e-bike vagy e-roller tűzhöz… ezek a tüzek robbanásszerűek és pusztítóak”

– nyilatkozta Spencer Sutcliff, a Londoni Tűzoltóság helyettes parancsnoka, aki a szabályozás szigorítását sürgeti.

A Londoni Tűzoltóság szóvivője azt tanácsolja, hogy aki teheti, kültéren, például garázsban vagy fészerben tárolja és töltse az elektromos biciklit vagy rollert. „Ha az e-bike-ot vagy e-rollert beltéren tartod, soha ne tárold vagy töltsd menekülési útvonalon, például az előszobában, a bejárati ajtó mellett, illetve lépcsőn vagy lépcső alatt” – tették hozzá.

„Ha tölteni akarod, tedd a kertben, ne a házban – így ha fel is robban, kint robban fel, nem az ingatlanodban. Nagyon paranoiás lettem mindennel kapcsolatban, éjszaka nem töltöm a mobilomat sem. Ügyelek rá, hogy minden konnektor ki legyen kapcsolva”

– mondta Joanne Frost. Hozzátette: „Valamit mindenképp tenni kell – szigorúbb szabályozásra van szükség a gyártókkal és a beszállítókkal szemben.” Majd arra kért mindenkit, hogy csak megbízható forrásból, szaküzletből vásároljanak ilyen eszközöket.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
24.hu: kirepült a kisbuszból, életveszélyesen megsérült az M1-esen balesetező moldáv kocsi sofőrje
A moldáv rendszámú kisbusz vezetője feltételezések szerint elaludhatott a volánnál, ezért ütközött neki egy, a korábbi baleset miatt álló teherautónak az M1-es autópályán. Őt és egy másik utast kórházba szállítottak, hét másik utas a helyszínen meghalt.


A moldáv kisbusz sofőrje az ütközés erejétől kirepült a járműből, de egy utasával együtt túlélte a péntek hajnali, M1-es autópályán történt tragédiasorozatot, amelyben összesen nyolcan vesztették életüket – írta a 24.hu.

Mogyorósi Tünde, a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense megerősítette a lapnak, hogy a kisbusz vezetője a tragédia egyik túlélője.

Az Országos Mentőszolgálat szóvivője, Szűcs Brigitta a két túlélő sérüléseiről részletesen is beszélt.

„Egy életveszélyesen megsérült férfit emelt szintű légútbiztosítás után lélegeztetve szállítottak bajtársaink a győri kórházba, egy férfi súlyos mellkasi és végtagsérüléseket szenvedett, fájdalomcsillapítás, rögzítés után őt is kórházba szállították.”

Ahogy korábban mi is beszámoltunk róla, a feltételezések szerint mind a török kamion, mind a moldáv kisbusz vezetője elaludhatott a volán mögött.

A tragédiasorozat péntek hajnalban, kevesebb mint egy óra alatt történt Győr közelében. Az első baleset 4:30 körül következett be az autópálya 115-ös kilométerszelvényénél, ahol egy török kamion egy tereléssel elzárt úton leállított munkagépnek ütközött, majd kigyulladt. A sofőr a helyszínen életét vesztette.

Alig háromnegyed órával később, 5:15 körül, mintegy 1600 méterrel arrébb egy moldáv rendszámú kisbusz – vélhetően a belassuló forgalom miatt – nekiütközött az előtte haladó ukrán teherautó hátuljának. A kisbuszban utazó külföldi férfiak közül heten meghaltak.

A helyszínen készült felvételek alapján az érintett szakaszon forgalomterelés volt érvényben, amit sárga útburkolati jelek és munkagépek is jeleztek.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Balatoni lakásából irányította a milliárdos számlagyárat, de a NAV közbeszólt, mielőtt Thaiföldre menekült volna
Egy férfi a balatoni ingatlanjából irányított egy, az államnak 800 millió forintos kárt okozó számlagyárat. A nyomozók azelőtt csaptak le rá, hogy a teljes bűnszervezetet Thaiföldre költöztethette volna.
M.M. / Fotó: NAV - szmo.hu
2026. június 12.



A Nemzeti Adó- és Vámhivatal zalai nyomozói csaptak le egy csaknem 800 millió forintos csalást elkövető bűnszervezetre, amelynek felszámolásakor 25 embert állítottak elő. A hatóság több mint 1,2 milliárd forint értékben rendelt el vagyonbiztosítást és hajtott végre lefoglalásokat – írja az MTI a hatóság pénteki közleménye alapján.

A NAV által szervezett akcióban a Balatontól Pest vármegyéig összesen 23 helyszínen tartottak razziát a pénzügyőrök, a bevetési igazgatóság járőreinek és informatikai szakembereinek támogatásával.

A hálózat irányítója balatoni ingatlanából vezette a műveleteket, és az elfogásakor kiderült, hogy a központját éppen Thaiföldre akarta áthelyezni.

A szervezet vezetőjének balatoni lakása feletti irodában működött a központ, ahol a nyomozók megtalálták a számlagyárhoz tartozó cégek teljes dokumentációját, bélyegzőit, bankkártyáit és kommunikációs eszközeit. Az ügyben eddig 25 embert hallgattak ki gyanúsítottként, közülük ötnek a bíróság már elrendelte a letartóztatását is.

A pénzügyi nyomozók a költségvetésnek okozott kár megtérítésére több mint 1,2 milliárd forint értékben biztosítottak vagyonelemeket. Ingatlanokat és nagy értékű gépjárműveket zároltak több mint 700 millió forint értékben, lefoglaltak 63 ezer eurót és 59 ezer svájci frankot, a bankszámlákról pedig 315 millió forint feletti összeget vontak el. Emellett a hatóság csaknem 35 millió forint értékű aranyzálogjegyet is lefoglalt.

A nyomozás jelenlegi állása szerint egy többszintű, folyamatosan változó cégekből álló számlázási láncolatot tárhattak fel.

A NAV szerint a hálózat papíron egymástól jelentősen különböző tevékenységeket számlázott, például építőipari és szerelési munkákat, takarítást vagy informatikai szolgáltatásokat, amelyek a valóságban sosem történtek meg.

A láncolat alsóbb szintjein lévő cégek nem végeztek tényleges gazdasági tevékenységet, a valódi céljuk az volt, hogy a kiállított hamis számlák ellenértékét egy jutalék levonása után visszajuttassák a számlabefogadóknak.

Ezek a cégek a hamis számlák felhasználásával kerülték el a jelentős összegű áfa megfizetését. A NAV bűnszervezetben, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás miatt nyomoz.

Videó a NAV-akcióról:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Videó: „Nem látod, hogy nyitom? Figyelni kéne!” – A BMW-snek állt feljebb, miután rányitotta az ajtót a mögötte érkező kocsira
Megörökítették, ahogy egy várakozó fehér BMW utasa körülnézés nélkül rányitja az ajtót a mögötte érkező kocsira. A balesetet okozó autóban nem nagyon akarták elismerni a felelősségét.


A Budapesti Autósok osztott meg egy videót, amelyen egy érdekes és tanulságos koccanás látható. Az út bal oldalán várakozó fehér BMW utasa körülnézés nélkül nyitja ki ajtaját, aminek az érkező autó nekimegy.

A koccanás után azonban az ajtót nyitó személynek áll feljebb. Értelmezhetetlen kiabálásba kezdett, amire a vétlen sofőr csak nyugodtan annyit válaszolt, hogy most jegyzőkönyvet fognak írni. Erre a figyelmetlen utas így reagált:

„Nem látod, hogy nyitom ki az ajtót?”

A másik autóból azzal válaszoltak, hogy a kamera az egész esetet rögzítette.

„Figyelni kéne azért” – hangzott el ismét a BMW-ből.

Ezután a másik autóból ingerülten emlékeztették, hogy annak kell körülnéznie, aki az ajtót nyitja, azért van a tükör is, majd éles szóváltás alakult ki, miután a dolog addig fajult, hogy rendőrt hívtak.

Nem ez az egyetlen egészen pofátlan mutatvány a csatorna mai videójában. A másik felvételen az látható, hogy egy fehér autó minden előjel nélkül elkezd tolatni és dudálni, majd nekimegy a mögötte álló tanulóautónak, ezután a tett helyszínéről sietve távozik. Követni kezdik, de a baleset okozója - észlelve a közelgő felelősségre vonást - elmenekül.

Az esetek:

Rányitotta az ajtót, neki állt feljebb

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Tragédia az M1-esen: a kamion és a kisbusz sofőrje is elaludhatott vezetés közben a rendőrség szerint
Két, egymáshoz közeli baleset történt péntek hajnalban az M1-es autópályán Győr térségében. Az egyikben egy török kamionos, a másikban egy moldáv kisbusz hét utasa vesztette életét. Mindkét balesetet elalvás okozhatta.


A rendőrség péntek kora délután újabb részleteket közölt a hajnalban az M1-es autópályán, Győr közelében történt két halálos balesetről, amelyekben összesen nyolcan vesztették életüket. A két baleset egymástól alig másfél kilométerre történt.

A frissített adatok szerint a két, egymástól mintegy 1600 méterre történt tragédiát vélhetően mindkét esetben a sofőrök elalvása okozhatta.

A tragédiasorozat hajnali fél öt körül kezdődött az autópálya 115-ös kilométerénél, a Hegyeshalom felé vezető oldalon. Itt egy török állampolgár által vezetett teherautó eddig tisztázatlan körülmények között – vélhetően elalvás miatt – a lezárt sávban álló munkagépeknek ütközött, majd kigyulladt. A sofőr a helyszínen meghalt.

Háromnegyed órával később, 5 óra 15 perc körül, az előző helyszíntől nem messze újabb baleset történt. Az első baleset miatt belassuló forgalomban egy moldáv rendszámú kisbusz – feltehetően elalvás miatt – nekiütközött egy előtte haladó ukrán teherautónak.

A kisbuszban utazó kilenc külföldi férfi közül heten meghaltak, két embert a mentők kórházba szállítottak.

A rendőrség az érintett útszakaszt a helyszínelés és a mentés idejére teljes szélességében lezárta, a forgalmat elterelte. A déli órákra befejeződtek a munkálatok, és az autópályán újra megindult a forgalom – írták a police.hu oldalon.

A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság büntetőeljárás keretében vizsgálja a balesetek körülményeit.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk