KÉK HÍREK
A Rovatból

Az olasz hatóságok szerint Milánóban muszlimok csoportos nemi erőszakot követtek el

Szilveszter éjjel több nőt is megtámadtak. Egy fiatal afrikai férfi azzal védte őket, hogy ittasak voltak, és hogy ez előfordul, ha a nők mutogatják a testüket.


A Milánóban szilveszter éjszaka olasz és külföldi nőkkel szemben elkövetett csoportos nemi erőszak miatt indított hatósági vizsgálat szerint a muszlim országokból eredő és a nőket támadó Taharrus Gamea rituálé áll a háttérben - hangoztatta Sara Kelany, az Olasz Testvérek nevű, jobboldali kormánypárt migrációs felelőse közleményben szombaton.

Sara Kelany megerősítette, hogy a milánói ügyészség vizsgálatot indított a tavalyi év utolsó éjszakáján az észak-olaszországi város dómja előtti téren történtek tisztázására.

Egy huszonéves belga lány tett feljelentést, aki Belgiumba hazatérve a helyi sajtónak számolt be a Milánóban töltött szilveszter éjszakáról. Elmondása szerint

őt és hasonló korú barátnőjét a téren ünneplő tömegben többtucatnyi, leírása szerint észak-afrikai férfi vette körbe. Molesztálták, fogdosták őket. A lány szexuális agresszióról beszélt.

Elmondta, hiába rúgtak, kiabáltak, nem vette őket észre senki, mivel a férfiak falat vontak köréjük. Végül egy olasz férfi sietett segítségükre, akinek feleségét hasonló szexuális zaklatás érte.

Az olasz hatóságok képviselői Belgiumba utaztak, ahol meghallgatták a fiatal nőt. Megmutatták neki a milánói dómnál lévő téren szilveszterkor a térkamerákkal rögzített felvételeket.

Ezzel egy időben egy olasz és több más külföldi nő is feljelentést tett, közöttük dél-amerikai és brit turisták. A hatóságoktól származó információk szerint öt különböző agresszióról van szó.

Sara Kelany közleményében hangsúlyozta, hogy a vizsgálat a Taharrus Gamea irányába mutat, és az észak-afrikai országokból eredő, muszlim rituálé áll a háttérben. Kifejtette, hogy az Olasz Testvérek évek óta figyelmeztet e jelenség veszélyességére, de a korábbi olasz - baloldali - kormányok nem cselekedtek.

Nyilvános helyen, gyakran tömegben történő csoportos szexuális agresszióról van szó, melyet többnyire fiatalabb férfiak követnek el egy vagy több nő ellen. A támadás célja a kiszemelt nő megszégyenítése, megbüntetése elsősorban azért, mivel nyilvános helyen jelenik meg.

A Taharrus Gamea 2011-ben vált ismertté, amikor az arab tavasz időszakában az egyiptomi főváros Tahrir nevű terén több tízezren követeltek reformokat. A főleg férfiak alkotta tömegben több nőt ért erőszak, köztük egy helyszínről tudósító francia újságírónőt is, aki arról számolt be, hogy negyvenöt percen keresztül több férfi megerőszakolta.

A muszlim férfiak gyakorolta csoportos erőszak Európában 2016-ban Kölnben és Frankfurtban jelent meg szilveszter éjszakáján. Tavalyelőtt Milánóban ismétlődött meg, akkor is a Dóm téren, valamint a Peschiera del Gardában zajlott szilveszteri tömegünneplésen.

Tavaly szilveszter éjszaka a milánói Dóm téren másodgenerációs bevándorló fiatalok palesztin és más arab országok zászlóit lengették, Allah akbárt kiáltottak, és a Korán sorait skandálták. Néhányan felmásztak a tér közepén álló szoborra, majd amikor a rendőrök eltávolították őket, az Olasz Köztársaságot és a rendőrséget illették keresetlen kifejezésekkel.

A belga nő beszámolójában elmondta, hogy az őt megtámadó férfiaknál arab országok zászlói voltak.

Az utóbbi napokban a hatóságok tizennégy migráns fiatalt azonosítottak azok közül, akik a rendőröket verbálisan támadták.

Két tunéziait szilveszter éjszaka őrizetbe vettek, és a belügyminisztérium bejelentése szerint már kiutasították és visszaszállították őket hazájukba. Egyikük tartózkodási engedéllyel élt Olaszországban és büntetett előéletű volt, a másik illegális bevándorló volt.

Az ügy széles visszhangot kapott: a L’Avvenire, az olasz püspöki kar napilapja szombaton részletes információkat közölt a belga lánnyal történtekről.

Matteo Salvini, a Liga jobboldali kormánypárt vezetője a közösségi oldalán január 8-án a Retequattro kereskedelmi televízió csatorna felvételét jelentette meg. A videón egy fiatal afrikai férfi azzal védi a milánói agressziókat, hogy az elkövetők biztosan ittasak voltak, és "ilyesmi előfordul, ha a nők mutogatják testüket". A férfi hozzátette, hogy ő is ugyanezt tenné hasonló helyzetben.

Salvini úgy vélte, azonnal ki kell utasítani ezeket a férfiakat Olaszországból a visszatérés lehetősége nélkül.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Bedrogozott és megerőszakolt egy huszonéves lányt Balatonfüreden egy 45 éves férfi
Két balatonfüredi fiatalkorú kényszerítette a társaságukba tartozó lányt, hogy létesítsen szexuális kapcsolatot idősebb férfiakkal kábítószerért cserébe Balatonfüreden és Veszprémben.
Fotó: Police.hu - szmo.hu
2025. július 02.



Megerőszakoltak egy huszonéves lányt Balatonfüreden. Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság közlése szerint a Balatonfüredi Rendőrkapitányság munkatársai a DELTA Program keretében kábítószer-terjesztés miatt folytatott nyomozások során jutottak májusban olyan adatok birtokába, melyekből kiderült, hogy

két balatonfüredi fiatalkorú arra kényszerítette a társaságukba tartozó lányt, hogy létesítsen szexuális kapcsolatot idősebb férfiakkal kábítószerért cserébe Balatonfüreden és Veszprémben.

A nyomozók június 25-én fogtak el egy 45 éves helyi férfit, akit – a gyanú szerint még 2024. decemberben – felkeresett fiatalkorú ismerőse, és felajánlotta neki szexuális együttlétre a huszonéves lányt. A férfi elfogadta az ajánlatot, és speeddel fizetett az emberkereskedőnek, amit a fiatal helyben el is fogyasztott.

A férfi a fiatal lánynak is adott a kábítószerből, majd akarata ellenére szexuális kapcsolatot létesített vele.

Az ügyben a nyomozók emberkereskedelem és kényszermunka, valamint szexuális erőszak miatt gyanúsítottként hallgatták ki. De személyi szabadság megsértése miatt is elszámoltatták, mivel egy másik tinédzser lányt – többszöri kérése ellenére – sem engedett haza a lakásából. Végül a lánynak sikerült segítséget kérni, így őt kiszabadították.

A balatonfüredi férfit őrizetbe vették és kezdeményezték letartóztatását.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
„Próbáltam összeszedni magamat, de erre nincsenek szavak” – 22 éves focistát gázoltak halálra, miután kiszállt a kocsijából az M1-esen
Egy útellenőr pont arra haladt, látta, hogy a fiú az úton sétált. Azonnal értesítette a rendőrséget és visszafordult, hogy segítsen. De már nem tudta megakadályozni a tragédiát.


Megdöbbentő baleset történt az M1-en. Egy 22 éves szanyi fiatalt gázoltak el. A fiú a barátnőjéhez tartott a sztrádán, amikor belehajtott egy terelőelembe. Kiszállt az autóból, hogy megnézze mi történt a kocsijával. Egy szlovák autós ekkor ütötte el.

Az áldozat Olivér, egy fiatal focista volt. A faluját megrázta a tragédia, sokan búcsúztak tőle a település focipályájánál tartott megemlékezésen.

A Közútkezelő beszámolója szerint egy útellenőr menet közben látta, hogy a fiú a lezárt területen sétált. Azonnal értesítette a rendőröket és visszafordult, hogy segítsen neki. Mire odaért, a szlovák nő halálra gázolta a fiút.

Szany SE elnöke, Funtek János az RTL Híradónak elmondta:

"Kedd reggel kaptam a telefont, a barátomtól, hogy meghalt és mi történt. Próbáltam összeszedni magamat, keresni a szavakat, de erre nincsenek szavak, hogy ilyen hirtelen, ilyen tragédia történik vele".

"Igazi közösségi ember volt, nagyon intelligens, egyetemista, olyan volt, aki a csapatnak a lelke volt. Mindig lehetett rá számítani. Nagy veszteség számunka, nehezen tudjuk majd pótolni."

A Híradónak egy vezetésoktató elmondta: "Gyalogolni nem gyalogolunk az autópályán". Ha valaki balesetet szenved, minél előbb le kell húzódni a leállósávba, és a kocsiban kell maradni. "Ha mégis ki kell szállnunk, akkor mindenféleképpen láthatósági mellényt fel kell venni. Hogy jól láthatóak legyünk és emiatt ugye ne üssenek el minket."

A balesetet a rendőrség vizsgálja.

VIDEÓ: Az RTL Híradó beszámolója


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
Videó: Tomboló tűz, hatalmas füstfelhő – Lángoló gabona miatt zárták le az M1-est Győr közelében
A legfrissebb hírek szerint a kiérkező tűzoltóknak sikerült a lángokat megfékezni, és a korábbi terelés is megszűnt.


Magasra csapó lángok, nagy füst az úton - ezt látták az autósok az M1-en Győr közelében kedden, a a 111-es km térségében. A növényzet gyulladt ki.

Foltokban égett a lábon álló gabona az M1-es autópálya mellett, Győr közelében. A tűz összesen nyolc hektárnyi területet érintett, amit a győri és pannonhalmi hivatásos, valamint a győrújbaráti hivatásos tűzoltók eloltottak. A tűz oltását két erőgép is segítette. A rajok utómunkálatokat végeznek - írta a Katasztrófavédelem a honlapján.

A tűz miatta a forgalmat is leállították ezen a szakaszon, és a közlekedőket elterelték.

A legfrissebb információk szerint a lángokat megfékezték, és a terelés is megszűnt - írja a Kisalföld.hu.

VIDEÓ: A tűzről


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
„A gyerek akarta védeni az anyját, őt is megszúrta” – Hiába kért távolságtartást a szíven szúrt anya, 12 éves kisfia életét sikerült megmenteni
A párnak öt közös gyereke volt. Külön éltek, de a férfi néha megjelent a háznál és bánthatta is a családot. Az egyik szomszéd szerint a férfi készülhetett a gyilkosságra.


Szörnyű családi trgaédia történt kedden Bácsalmáson. Egy férfi az utcán támadt a 12 éves gyerekére és annak anyjára. A szíven szúrt nő a helyszínen meghalt. A támadó végzett magával is. Öt gyerek maradt árván.

Az RTL Híradó információja szerint a szülők külön éltek. Az apa ellen egy hónapja távoltartási végzés volt érvényben, mivel korábban is többször bánthatta családját.

A szomszédok elmondása szerint sikoltozásra, kiabálásra lettek figyelmesek, és kiszaladtak az utcára.

"Arra lettünk figyelmesek, hogy két ember van az árokban, mert a szomszédsággal jóba vagyunk, és az ő testvére volt, aki leszúrta a feleségét. Megleste egy bokorból, odament, neki… Leszúrta, a gyerek akarta védeni az anyját, őt is megszúrta".

A hasonszúrt fiút életveszélyes állapotban vitték kórházba, de az információk szerint már túl van az életveszélyen.

Egy másik közelben lakó szerint a negyven év körüli férfi már régóta készülhetett felesége megölésére. "Családi cirkusz lehetett közöttük, lehet, hogy féltékenységből, az végett kivégezte a családját. De ez szerintem úgy lehetett, már régóta figyelgette a hölgyet. Mondják, több alkalommal figyelgette a hölgyet, és kitervelte, és úgy lett vele, hogy kivégzi önmagát meg a nejét is" - mondta el.

A párnak öt közös gyereke volt. Külön éltek, de a férfi néha megjelent a háznál és bánthatta is a családot.

A rendőrség azt közölte, hogy a családvédelmisek jelzésére egy hónapja ideiglenes távoltartást rendeltek el az apa ellen. Ezt a bíróság hatvan napra meghosszabbította.

A férfit kapcsolati erőszak és kiskorú veszélyeztetése miatt gyanúsítottként is kihallgatták. Azt a rendőrök nem tudták, hogy újra megjelent a család közelében.

A szomszédok nem vették észre, hogy milyen problémák voltak. "Itt két nagy ablak van, és soha semmilyen kiabálást vagy valamit nem hallottam. Úgyhogy nem… nagyon szeretem a gyerekeket is, a Katit is, a feleségét. A fiatalemberrel közvetlen kapcsolatom nem volt, inkább a gyerekekkel. Meg a feleségével. Nagyon rendesek voltak" - mondta el.

A tragédia után az önkormányzat segítette a gyerekeket. A polgármester elmondta: "Egy ház is üresen maradt, annak minden futó közműszerződésével, lehet, volt hitelük, bármi egyéb dolog, ezt mind intézni kell! De természetesen a gyerekek az elsők, akkor most a következő napokban kiderül, hogy hogyan tovább. Kollégáim folyamatosan tartják velük a kapcsolatot.

A gyerekek kedd este óta apjuk testvérénél vannak".

A rendőrség emberölés miatt nyomoz.

VIDEÓ: Az RTL Híradó beszámolója


Link másolása
KÖVESS MINKET: