HÍREK
A Rovatból

Az FBI 11 ezer nyomot ellenőrzött és 33 óra alatt fogta el Kirk feltételezett gyilkosát

Tyler Robinson szobatársa üzeneteket mutatott a nyomozóknak a Discord csoportos csevegőalkalmazásban, ahol Robinson egy puska visszaszerzéséről beszélt.


Kash Patel, az FBI igazgatója (képünkön) bejelentette, hogy Tyler Robinsont, a Charlie Kirk elleni merénylet gyanúsítottját csütörtökön helyi idő szerint este 10 órakor vették őrizetbe Utah államban.

„Kevesebb mint 36 óra – pontosabban 33 – alatt, a szövetségi kormány teljes erejének és a Utah állambeli partnerekkel, valamint Cox kormányzóval közösen végzett munkának köszönhetően a gyanúsítottat történelmi jelentőségű idő alatt elfogták” – mondta Patel.

Patel szerint az FBI már értékelte a törvényszéki bizonyítékokat, és több mint 11 ezer nyomot ellenőriztek, számolt be róla a CNN.

Szeptember 11-én este Tyler Robinson egyik családtagja felvette a kapcsolatot egy lelkésszel, aki a Washington megyei seriffhivatalhoz fordult azzal az információval, hogy Robinson bevallotta nekik, vagy arra utalt, hogy ő követte el az incidenst”

– mondta Spencer Cox, Utah állam kormányzója a pénteki sajtótájékoztatón.

A kormányzója hozzátette: a feltételezett gyilkos egyik családtagja szerint a gyanúsított, Tyler Robinson negatívan beszélt az áldozatról a lövöldözés előtt. Spencer Cox azt is elmondta, hogy Tyler Robinson szobatársa üzeneteket mutatott a nyomozóknak a Discord csoportos csevegőalkalmazásban, ahol Robinson egy puska visszaszerzéséről beszélt.

A szobatárs megnyitotta a Discordot, és „engedélyezte a nyomozóknak, hogy fényképeket készítsenek a képernyőről, miközben Robinson haverja minden egyes üzenetet megjelenített”

– mondta Cox.

„Ezek tartalmaztak Tylerhez kapcsolódó üzeneteket, amelyekben kijelentették, hogy vissza kell hozni egy puskát egy ledobási pontról, a puskát egy bokorban kell hagyni, üzeneteket küldtek a terület vizuális megfigyeléséről, ahol a puskát hagyták, valamint egy üzenetet arról, hogy a puskát törölközőbe csavarva hagyták” – részletezte Cox.

A hatóságok átvizsgálták a Utah Valley Egyetem térfigyelő felvételeit, és látták, amint a gyanúsított szerda reggel egy Dodge Challengerrel érkezik az egyetemre

– mondta Spencer Cox.

Egy egyszerű bordó pólót, világos rövidnadrágot, fehér logós fekete kalapot és világos cipőt viselt – mondta Cox. Amikor a nyomozók ma reggel találkoztak vele, a gyanúsított olyan ruhát viselt, amely „megegyezett” a videón látottakkal – tette hozzá a kormányzó.

A nyomozók egy törölközőbe csomagolt zárszerkezetű puskát és a hüvelyekre vésett feliratokat találtak a puskával együtt.

Kirk „politikai meggyilkolása sokkal nagyobb dolog, mint egy személy elleni támadás”

– mondta Cox. „Ez mindannyiunk elleni támadás. Támadás az amerikai kísérlet ellen. Támadás az ideáljaink ellen. Ez alapjaiban sérti meg azt, akik vagyunk, akik voltunk, és akik lehetnénk jobb időkben” – mondta Cox.

Cox Kirket a szabad véleménynyilvánítás bajnokának nevezve azt mondta: „Soha nem leszünk képesek megoldani az összes többi problémát, beleértve az erőszak problémáit is, amelyek miatt az emberek aggódnak, ha nem tudjuk biztonságosan és megbízhatóan kezelni az eszmék ütközését.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Új korszak jön a rendőrségnél: több rendőrt az utcára és kevesebb bírságot ígér az új főkapitány
Mecser Tamás, a Heves Vármegyei Rendőr-főkapitányság korábbi vezetője egy teljesen új szemléletet ígért a parlamenti meghallgatásán. A célja egy olyan testület, ahová a fiatalok toborzás nélkül is szívesen jelentkeznek.


„Nem beszédre van szükség, hanem intézkedésekre” – ezzel a mondattal vázolta fel programját Mecser Tamás országos rendőrfőkapitány-jelölt a szerdai parlamenti meghallgatásán, ahol a Honvédelmi és Rendvédelmi Bizottság 7 igen szavazattal és 1 tartózkodás mellett támogatta a kinevezését, számolt be róla a Telex.

A korábbi kormánypártok képviselői egyértelműen a jelölt mellett álltak ki: Simicskó István (KDNP) szerint Mecser „egy nagyon jó választás a főkapitányi posztra”, míg Takács Árpád (Fidesz) úgy fogalmazott: „Tamás egy vérbeli zsaru”. A bizottság tiszás tagjai sem ellenezték a kinevezést, egyedül Novák Előd, a Mi Hazánk képviselője tartózkodott a szavazáson.

Mecser Tamás egy emberközpontú, a modern világhoz alkalmazkodó és decentralizáltan működő rendőrség képét vázolta fel. Kiemelte a helyi kapitányságok szerepének megerősítését, mivel szerinte „a legtöbb állampolgár a kapitányságokkal találkozik”.

Vidéki tapasztalataira hivatkozva arról beszélt, hogy az aprófalvakban és a városokban is nagyobb rendőri jelenlétre van igény.

Mecser szerint a vezetésnek közelebb kell kerülnie az állományhoz, és véget kell vetni annak a korszaknak, amikor az Országos Rendőr-főkapitányság egyfajta „távoli galaxis volt”.

A konkrét tervei között szerepel a rendőrségi járművek állapotának javítása, egy új képzési rendszer kialakítása, valamint a tömeges bírságolás gyakorlatának felülvizsgálata. Ezzel kapcsolatban megjegyezte:

„Számomra mindig volt egy furcsa üzenete annak, hogy mennyit bírságoltunk”.

A főkapitány kitért a Terrorelhárítási Központ jövőjére is, elmondva, hogy már voltak egyeztetések a szervezet átalakításáról, és a maga részéről nagyra becsüli a TEK-esek képességeit, akikre valamilyen formában szükség van. A határvédelemmel kapcsolatban jelezte, több határvadászt szeretne a rendőrök között látni.

„Ha valami igazán fájt a munka során, ha hatalmi gőggel találkoztam vezető részéről” – mondta a vezetői kultúráról.

Mecser Tamás az állomány helyzetével kapcsolatban kritikusan fogalmazott, mondván, a humánerőforrás-kérdés sokáig nem volt előtérben, ami oda vezetett, hogy „kiöregedett, megöregedett a csapat”, az átlagéletkor pedig megközelítette az ötven évet.

A bűnözéssel szembeni fellépésről pedig kijelentette: „Odacsapni, ahova oda kell”,

amit nemcsak fokozott rendőri jelenléttel, hanem a jogszabályok módosításával is el kell érni.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Orbán Viktor elárulta, mikor megy a foci-vb-re, és azt is, hogy meddig marad az Egyesült Államokban
A Fidesz elnöke hat napot marad az Egyesült Államokban a tervei szerint. Ez alatt a három legfontosabb meccset tekinti meg a labdarúgó-világbajnokságon.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. június 17.



Nemzetközi sajtótájékoztatót tartott szerdán Brüsszelben Orbán Viktor. A Fidesz elnöke először állt külföldi újságírók elé az április választási vereség óta. A politikai témákat követően a 24.hu arról kérdezte, hogy mikor utazik az Egyesült Államokba, ahol már lassan egy hete tart a labdarúgó-világbajnokság.

„Van jegyem, igen. Megyek” – felelte a volt miniszterelnök. Azt is elárulta, hogy a két elődöntőre és a döntőre van belépője.

Ez azt jelenti, hogy július 14-én Dallasban, majd másnap Atlantában nézi meg az elődöntőt. A döntőt július 19-én rendezik New Yorkban.

Amikor az újságíró arról kérdezte Orbánt, hogy a meccsek után marad-e még pihenni az Egyesült Államokban, azt mondta, hogy „hat nap alatt megjárom”.

„Mind a két kezem tele van munkával”

-– zárta a témát Orbán Viktor.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
A Fidesz szerint súlyos tévedés a védett üzemanyagár kivezetése
A frakció azt javasolja, hogy a védett üzemanyagár ne szűnjön meg, hanem árplafonként maradjon érvényben. Magyar Péter miniszterelnök szerda este jelentette be, hogy a kormány kezdeményezi a kivezetést.


A Fidesz parlamenti frakciója szerint súlyos tévedés a védett üzemanyagár kivezetése. A képviselőcsoport úgy látja, nincs semmilyen garancia arra, hogy a törékeny világgazdasági helyzetben az üzemanyagár nem emelkedik meg gyorsan újra.

A frakció az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében azt javasolta, hogy

a védett üzemanyagár intézményét ne vezessék ki, hanem alakítsák át. Azt szeretnék, hogy a most érvényes védett ár árplafonként maradjon meg.

Az ellenzéki frakció szerint a kormány a védett ár kivezetésével újabb választási ígéretet szeg meg. Mint írták: „Magyar Péter 480 forintos benzinárral kampányolt, a jövedéki adó csökkentését ígérte, de most az Orbán-kormány által bevezetett védett árat is megszünteti”.

A közlemény szerint a védett üzemanyagár az elmúlt négy hónapban több millió magyar családot óvott meg jelentős kiadásoktól. A frakció szerint jó hír a magyar családoknak és a magyar gazdaságnak, hogy az olaj hordónkénti világpiaci ára az elmúlt napokban újra 80 dollár környékére süllyedt.

Magyar Péter miniszterelnök szerda este jelentette be, hogy a kormány kezdeményezi a védett üzemanyagár kivezetését. A bejelentés szerint erre azért kerülhet sor, mert a héten várhatóan már 10-15 forinttal a védett ár alá csökken az üzemanyagok ára a töltőállomásokon.

Az előző kormány idén március 10-i hatállyal vezette be az úgynevezett védett árat. A szabályozás szerint a magyar rendszámmal és forgalmi engedéllyel rendelkező járművek a 95-ös benzint maximum 595 forint/liter, a gázolajat pedig maximum 615 forint/liter áron tankolhatják.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Europion: Csak minden második fideszes hiszi el Orbán Viktornak, hogy egy év múlva távozik
A friss felmérés szerint a Fidesz-szavazók mindössze 49 százaléka hiszi el, hogy Orbán Viktor egy év múlva valóban átadja a párt vezetését. A teljes népességen belül még nagyobb a szkepticizmus.


A Fidesz-szavazók kevesebb mint fele hiszi csak el Orbán Viktornak, hogy egy év múlva valóban átadja a párt vezetését, és a többség a beígért megújulás jeleit sem látja – derül ki az Europion kedden felvett reprezentatív felméréséből. A HVG számára készült kutatás szerint a párt hétvégi kongresszusa nem győzte meg az embereket arról, hogy a Fidesz valóban a változás útjára lépett.

A megkérdezettek 42 százaléka szerint a Fidesznek egyáltalán nem sikerült a megújulás útjára lépnie, és további 15 százalék szerint is inkább kudarc volt a próbálkozás.

A pártpreferenciák alapján mély a szakadék: míg a Tisza Párt áprilisi szavazóinak 78 százaléka szerint a Fidesznek egyáltalán nem sikerült a megújulás, addig a Fidesz akkori támogatóinak csupán 6 százaléka vélekedik így. Ugyanakkor a fideszeseknek is mindössze 16 százaléka érzi úgy, hogy a párt teljes mértékben elindult a változás felé.

A kongresszuson Orbán Viktor egy évre kért és kapott elnöki felhatalmazást, amit azzal indokolt, hogy jövőre átadná a vezetést a fiatalabb generációnak. A teljes népesség 49 százaléka azonban nem számít arra, hogy ez valóban megtörténik, és csupán 27 százalék hisz az ígéretben. A Fidesz-szavazók körében is alig magasabb, 49 százalékos azok aránya, akik elhiszik neki, hogy egy év múlva hátrébb lép a fiatalok javára.

„Nem ezek az első olyan ügyek a választások óta, amikor azt lehet látni, hogy az áprilisban még a Fideszre szavazók sokkal kritikusabban állnak a volt kormánypárthoz, mint azt a választást megelőző időszakban tapasztalni lehetett” – kommentálta az adatokat Bojár Ábel, az Europion kutatási igazgatója.

A kongresszus alaphangját Magyar Péter adta meg, aki szombaton dokumentumokat mutatott be arról, hogy az Orbán-kormány Vitnyéd közelében tervezett menekülttábort létrehozni, noha ezt a nyilvánosság előtt következetesen tagadta. A felmérés szerint a válaszadók 47 százaléka tartja jelentősnek az ügyet, míg Orbánék magyarázatát, miszerint ez csak egy trükk volt az Európai Unió megtévesztésére, a társadalom relatív többsége (48 százalék) nem tartja hihetőnek. A Fidesz-szavazók 56 százaléka tartja hihetőnek a magyarázatot.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk