prcikk: „Apa anya torkába tette a kést” – A 4 éves kisfiú végignézte, ahogy a hajdúböszörményi feleséggyilkos halálra késelte az anyját | szmo.hu
KÉK HÍREK
A Rovatból

„Apa anya torkába tette a kést” – A 4 éves kisfiú végignézte, ahogy a hajdúböszörményi feleséggyilkos halálra késelte az anyját

Már majdnem hazavitte a kisfiút, amikor meglátta a brutális vérengzésről szóló híreket az interneten. A feleséggyilkos egy pólót és egy biciklit is lopott tőlük a meneküléshez.


A Blikk megtalálta azt a nőt, akihez a hajdúböszörményi feleséggyilkos a késelés után átbiciklizett. Zsuzsanna nem is sejtette, hogy mi történhetett a családdal, amíg Gál János nála volt a 4 éves kisfiával.

„Azzal kezdte, hogy nincsen nyugta otthon, folyamatosan zavarják, s üti őt a felesége és az anyósa is nekiment. Elmondása szerint nem akarta bántalmazni őket, ezért jöttek el otthonról a fiával. Arról is beszélt, hogy a felesége három hónapja „jóban” van egy férfival, őt pedig elüldözik a háztól” – mondta a lapnak a megtört nő.

„Jani arról is beszélt, a felesége bűncselekménye miatt korábban az ő nevére íratták a házat, amit Leila most követelt vissza magának, arról viszont semmit nem említett, hogy bántalmazta a feleségét. Végül megkért, hogy egy rövid órára itt maradhasson a fia nálam, addig ő hazamegy megnézni, hogy lefeküdtek-e már aludni a többiek. Még akkor sem fogtam gyanút, amikor kért magára egy másik pulóvert. Arra hivatkozott, hogy a kimerültségtől nagyon fázik, hiszen már három hónapja csak vitatkoznak, verekednek a párjával” – tette hozzá Zsuzsanna, aki egyébként a család régi barátja.

Csak később vették észre, hogy a menekülő férfi a házból lenyúlt a pólót is, amit rejtőzködésképpen a fejére tett és egy udvarban talált, másik biciklivel indult útnak. Eközben a kisfiú elaludt, és már majdnem hazavitték, amikor az interneten látták, hogy mi történt a közelben élő család házában. Ekkor értesítették a rendőrséget, hogy náluk van a 4 éves Kornél.

„Amikor a lányom megkérdezte a kis Kornéltól, hogy mi történt velük otthon, elmondta, hogy „anya, apa meg a mama verekedtek, veszekedtek és apa anya torkába tette a kést, amit tőle vett el.” Arról is beszélt, hogy az anyukája kiment a kertbe, segítségért kiabált, mert veszekedtek, ütötték egymást. Ezeket a rendőröknek is elmondta” – mesélte a lapnak az 58 éves asszony.

Úgy tudják, hogy a lopott kerékpárt már megtalálták a rendőrök Debrecenben, de a cukrászként dolgozó férfit még keresik.

A 42 éves férfi szerda este egy elfajuló vita során megszúrta anyósát és 32 éves feleségét is. A hason szúrt anyós túlélte a támadást, de K. Leila belehalt a sérülésekbe.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Súlyos autóbalesetet szenvedett Oszter Alexandra 16 éves fia, mentőhelikopterrel vitték kórházba
Egy személyautó és egy tehergépkocsi ütközött össze a 2-es főúton, a baleset egyetlen súlyos sérültje Oszter Sándor unokája. A 16 éves fiút három és fél órán át műtötték, majd két napot az intenzív osztályon töltött.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. április 01.



Súlyos autóbalesetet szenvedett Oszter Alexandra 16 éves fia múlt hét pénteken, amikor a 2-es főúton, Vácnál egy kamionnal ütközött az autó, amelyben utazott – írta a Blikk. A kocsiban négyen ültek, a fiú a jobb hátsó ülésen utazott, és az elsődleges információk szerint egyedül ő sérült meg.

A színésznő kedd este a közösségi oldalán számolt be a történtekről. Bejegyzésében felidézte, hogy fia aznap reggel egy barátjával indult iskolába, nem sokkal később pedig telefonon értesítették a balesetről.

„Péntek reggel új születésnapot ünnepelünk, azt hiszem… A fiam bejött a szobámba: 'mama, aludj tovább, ma a barátom visz iskolába...' 7:45-kor csörög a telefonom. Baleset történt a 2-esen... frontálisan ütköztek egy kamionnal... Négyen ültek az autóban. A fiam jobb hátul. Ő sérült meg egyedül. Azt mondták, Vácra viszi őket a mentő. Eközben én már úton voltam a baleset felé, amit már meg se lehetett közelíteni. Irány Vác. A kórházba meg is érkezett a mentő a fiúkkal. Kivéve az enyémet... Őt mentőhelikopter vitte Budapestre…”

Oszter Alexandra fia három és fél órás műtéten esett át, majd két napot az intenzív osztályon töltött. Az édesanya köszönetet mondott a mentőknek és a kórházi dolgozóknak.

„Amikor végre rám nézett a műtét után, végtelen hálát éreztem. Ilyenkor megáll az idő. Rögtön letisztul, mi a fontos az életben, mi nem. Hálás vagyok a mentőhelikopter mentőseinek, dr.Kőváry Tamásnak, a Baleseti Központ intenzív osztálya dolgozóinak, a gyermekosztály ápolóinak, akik éjjel-nappal segítenek az odakerülőknek, és Boczó András portásnak, akinek külön rengeteget köszönhetek. Nem hiszek a véletlenekben, mert 'véletlen Isten fedőneve', csak Ő tudja, mikor és mi a terve…Jobb, ha az ember ezt alázattal elfogadja, még ha néha ez nehéz is. Bízom Benne, és köszönöm az új esélyt a fiamnak” – írta.

A balesetről a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság is kiadott egy közleményt még pénteken. Ebben az áll, hogy a 2-es főút Vác és Szendehely közötti szakaszán történt ütközéshez a váci hivatásos tűzoltók vonultak ki. A raj áramtalanította a járműveket, és segített a mentőknek kiemelni egy embert a személyautóból. A helyszínelés és a mentés idejére az útszakaszon egy sávon haladt a forgalom, ami mindkét irányban torlódást okozott.

A baleset súlyosságát mutatják a helyszínen készült fotók is, amelyeken látszik, hogy a személyautó eleje szinte teljesen megsemmisült az ütközésben.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Megtalálták Borbás Marcsi januárban eltűnt munkatársának holttestét
A rendőrség megerősítette, hogy megtalálták a Gasztroangyal című műsor stábtagjának maradványait. A 36 éves férfi január végén tűnt el, ruháit Leányfalu közelében, a Duna-parton találták meg.


Lekerült a rendőrség körözési listájáról Borbás Marcsi munkatársa, aki még január végén tűnt el tahitótfalui otthonából. A Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság megerősítette a Blikknek, hogy

megtalálták a 36 éves férfi maradványait, és a keresést hivatalosan visszavonták.

Az ügyben elrendelt közigazgatási eljárás miatt a hatóság egyelőre nem közölt részleteket arról, hol és milyen körülmények között került elő a holttest.

A Gasztroangyal című műsor stábtagja január 27-én, a hajnali órákban távozott otthonából, később az összehajtogatott ruháit és ékszereit Leányfalu közelében, a Duna-parton találták meg.

A körözést még az eltűnés napján elrendelte a Szentendrei Rendőrkapitányság. A kutatásban a Budapesti Rendőr-főkapitányság Dunai Vízi Rendészeti Rendőrkapitánysága és a Pest vármegyei rendőrök is részt vettek, akik a folyó- és a partszakaszt is átfésülték. A kereséshez a Pest Vármegyei Kutató-Mentő Szolgálat szakemberei is csatlakoztak, de a több hetes munka nem vezetett eredményre.

Csomor Balázs egykori vízi rendőr a Blikknek elmondta, miért volt különösen nehéz a keresés a téli időszakban. Meleg időjárásban a sodrás sebessége alapján sokkal nagyobb a keresési-kutatási körzet, ám mivel a férfi tél közepén tűnt el, a feltehetően a Szentendre magasságában a Dunába került testet csak a csepeli folyószakaszig keresték. Arra is kitért, miért most kerülhetett elő a holttest.

„A folyók hideg vizében az élettelen test lemerül, csak a tavaszi felmelegedés és áradás mozdítja el, gyakorlatilag ekkor adja vissza a Duna a téli foglyait, ebben az időszakban kerül elő a legtöbb, Dunába került test. A hónapokig a víz fogságában levő testek azonosítása nem könnyű, csak a DNS-vizsgálatok adnak választ arra, melyik eltűnt maradványait dobta fel a víz.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
17 millió forintja bánta egy magyar nyugdíjasnak, hogy elhitte, a Szulejmán sztárja írt neki
Egy magát Burak Özçivit török színésznek kiadó csaló összesen 43 ezer eurót csalt ki egy magyar nőtől. Az asszony a megtakarításain felül barátaitól is kért kölcsön a befizetésekhez.


Egy magyar nyugdíjas, Ilona minden megtakarított pénzét, összesen 17 millió forintot adott egy csalónak, aki a Szulejmán című sorozat sztárjának, Burak Özçivitnek adta ki magát – írta a Blikk. Az asszony feljelentést tett a kalocsai rendőrkapitányságon, de a hatóságoktól egyelőre nem kapott tájékoztatást az ügy állásáról.

A csaló a közösségi médián keresztül vette fel a kapcsolatot a nővel. Ilona elmondása szerint a beszélgetések egy idő után egy kitalált árvaházra terelődtek, amelynek a csaló támogatókat keresett.

„Folytatódtak a beszélgetések, aztán egy idő múlva arra terelődött a szó, hogy van egy árvaháza, és támogatókat keres az ott élő gyerekek számára. Ekkor adtam neki pénzt először, miután megadott egy török bankszámlát.”

Miután a csaló látta, hogy az asszony fizet, egy „befektetési lehetőséget” is felajánlott neki, amivel kiegészítheti a nyugdíját. A pénzt Ilonának már belgiumi és németországi bankszámlákra kellett utalnia. Összesen 43 ezer eurót, vagyis körülbelül 17 millió forintot csaltak ki tőle, amihez a saját megtakarításain felül a barátaitól is kért kölcsön.

Az asszony a teljes vagyonát elvesztette, és most kilátástalannak látja a helyzetét. „Már az öngyilkosságra is gondoltam, hiszen minden pénzem odalett” – mondta. Jelenleg külföldi munkát keres, hogy a tartozásait vissza tudja fizetni.

„Most – nyugdíjasként – külföldi munkát keresek, hogy legalább azt az összeget vissza tudjam adni, amivel a hitelezőimnek tartozom.”

Ilona megpróbálta felvenni a kapcsolatot az igazi Burak Özçivittel is, hogy jelezze, visszaélnek a nevével, de nem járt sikerrel. Saját nyomozása során annyit derített ki, hogy a külföldi bankszámlákhoz, amelyekre a pénzt utalta, egy nigériai telefonszám tartozik.

Az ilyen típusú, hírességek nevével elkövetett csalások nem egyediek. A Világgazdasági Fórum épp a napokban hívta fel a figyelmet arra, hogy a mesterséges intelligencia segítségével az online csalások egyre professzionálisabbá válnak, és egyre nehezebb őket felismerni. A magyar rendőrség is rendszeresen figyelmeztet az online tér veszélyeire, és azt tanácsolják, hogy senki ne utaljon pénzt közösségi médián keresztül megismert embereknek, különösen, ha azok hírességnek, katonának vagy befektetési tanácsadónak adják ki magukat.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Fordulat Gálvölgyi János ügyében: Négy mentésirányítót gyanúsít a rendőrség
Lassan három évvel azután, hogy Gálvölgyi Jánoshoz nem küldtek mentőt, a rendőrség négy embert gyanúsítottként hallgatott ki. A gyanú foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés, vagyis azt vizsgálják, hogy a munkájuk során elkövetett mulasztással sodorták-e életveszélybe a színészt – számolt be róla kedd este az RTL Híradó.


Az ügyben két férfit és két nőt hallgattak ki, akik nem tettek vallomást, ketten közülük pedig panasszal éltek a gyanúsítás ellen. Az ügy ezzel új szakaszba lépett, miután a rendőrség korábban már lezárta a nyomozást, ám az ügyészség felülvizsgálta a döntést.

„Ezért nyomozási cselekményeket írtunk elő a rendőrségnek. A rendőrség ezeket végrehajtja, és ennek eredményeként négy személyt hallgatott ki gyanúsítottként”

– közölte Rab Ferenc, a Fővárosi Főügyészség szóvivője, hozzátéve, hogy a panaszok kivizsgálása folyamatban van.

A Kossuth- és Jászai Mari-díjas színész 2023 májusában lett rosszul otthonában, nem kapott levegőt. Családja délelőtt 9:40-kor hívta a mentőket, de az autó 50 perc elteltével sem érkezett meg. Amikor fél 11-kor újra telefonáltak, azt a választ kapták, hogy „még nem sikerült elindítaniuk az autót”.

A színész lányai végül nem vártak tovább, saját autójukkal vitték a legközelebbi kórházba, ahol hetekig az intenzív osztályon kezelték, és lélegeztetőgépre is került.

Maga a színész a drámai percekre így emlékezett vissza:

„Annyi emlékképem volt, hogy itt megyek két lépcsőt, és ülök Dorka lányom kocsijában, be vagyok kötve, Eszter lányom hátulról átölel. Itt volt a filmszakadás.”

Az eset után az Országos Mentőszolgálat belső vizsgálata megállapította, hogy a mentésirányító rosszul döntött, amikor az esetet nem az életveszélyes kategóriába sorolta, és azt közölték: „a felelősség megállapítása elmarasztalást von maga után”.

Az RTL Híradó információi szerint a mostani gyanúsítottak mindannyian a mentésirányításnál dolgoztak; egyikük az a diszpécser, aki a család szerint letette a telefont Gálvölgyi János lányára, de gyanúsított lett a mentésvezető is. Az OMSZ a folyamatban lévő eljárásra hivatkozva nem árulta el, hogy az érintettek dolgoznak-e még náluk.

A színész lánya a második, felfokozott hangulatú telefonhívásról korábban azt mondta: „Valóban emelkedett hangon mondtam mindezt. Ekkor közölte, hogy velem akkor nincs mit beszélnie, és rám tette a telefont.”

A Gálvölgyi-ügy komoly rendszerszintű kérdéseket is felvetett a mentők riasztási protokolljával kapcsolatban. Az Országos Mentőszolgálat azóta több újítást is bevezetett, 2023 óta például már élő videós kapcsolatot is lehet létesíteni a diszpécserrel a helyzet súlyosságának pontosabb felmérése érdekében. A nyomozás a panaszok elbírálása után folytatódik.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk