prcikk: „A legnagyobb bajban is kitartott mellettem” – Esküvőre készül Demeter György és 24 évvel fiatalabb szerelme | szmo.hu
SZTÁRVILÁG
A Rovatból

„A legnagyobb bajban is kitartott mellettem” – Esküvőre készül Demeter György és 24 évvel fiatalabb szerelme

Az elmúlt években komoly megpróbáltatásokkal kellett szembenézniük. Demeter György egyik lábát térd alatt amputálták, fél szemére elveszítette a látását, emellett veseelégtelenséggel is él, így kétnaponta művesekezelésre jár, emiatt a nászút sem lesz egyszerű.


Demeter György és párja, Judit hét éve alkotnak egy párt, és kapcsolatuk most új szintre lép: szeptember 20-án végre egybekelnek. A zenész és szerelme már korábban is tervezgették a nagy napot, de anyagi okok miatt halasztaniuk kellett a lakodalmat. Két évvel ezelőtt Demeter így nyilatkozott:

„Nagyjából százötven fős esküvőt terveztünk, mert szeretnénk, ha mindenki ott lenne velünk, aki fontos számunkra. Jelenleg még spórolnunk kell, mert a rokkantnyugdíjam negyvenezer forint havonta, és tényleg úgy szeretnénk véghezvinni azt a napot, ahogyan megálmodtuk. Talán még idén összeházasodunk, de azt sem bánjuk, ha jövőre tolódik az esküvő.”

Most viszont már minden készen áll a nagy napra, még ha néhány részleten változtatni is kellett.

„Szeptember 20-án lesz a nagy nap, és bár faragnunk kellett a meghívottak listájából, biztos vagyok benne, hogy így is hatalmas bulit csapunk majd”

– mesélte a zenész, aki azt is elárulta, hogy nem hisz a babonákban, így már látta is a menyasszonyi ruhát.

Judit rajong a rózsaszínért, így nem meglepő módon az esküvői ruhája is ebben a színben pompázik majd. „Jutka rózsaszín-rajongó, nem csoda, hogy a menyasszonyi ruhája is ilyen színű lesz, de én is kaptam már tőle egy rózsaszín hózentrógert, hogy rajtam is legyen valami rózsaszín” – tette hozzá mosolyogva. Demeter egyelőre bőrszerelésben tervezi kimondani az igent, de még figyelembe kell vennie, milyen idő várható szeptemberben.

A szertartást egy közeli barátjuk vezeti majd le, aki anyakönyvvezetőként működik közre, az ünneplés pedig egy budapesti szórakozóhelyen zajlik majd. A zenész természetesen fellép zenekarával, a Roxymbol All Stars-szal, az ételekről pedig Krasznai Laci mesterszakács barátjuk gondoskodik.

Az elmúlt években komoly megpróbáltatásokkal kellett szembenézniük. Demeter György egyik lábát térd alatt amputálták, fél szemére elveszítette a látását, emellett veseelégtelenséggel is él, így kétnaponta művesekezelésre jár. A nászút megszervezése sem egyszerű emiatt, de már megvan a terv: Barcelonába utaznának, ahol egy barátjuk él.

„Mielőtt azonban utazunk, egyeztetnem kell az ottani dialízis-központtal, nekem ugyanis kétnaponta négy órára be kell feküdnöm a kórházba, hogy megkapjam a kezelést” – magyarázta.

A zenész korábban is gyorsan talpra állt: amputációja után rövid időn belül már újra színpadon állt. Később a koronavírus is ledöntötte őt és párját, de azt az időszakot is együtt vészelték át. „Judit könnyedén mondhatta volna, hogy nem kíváncsi a nyavalyáimra, és hagyjuk az egész kapcsolatunkat, de végig kitartott mellettem” – mondta meghatottan Demeter. – „Boldogan és büszkén veszem őt feleségül.”

A 24 év korkülönbség soha nem volt akadály számukra. „Soha nem érezte egyikünk sem, hogy több évtizednyi korkülönbség van köztünk, hisz mindketten pörgős típusok vagyunk” – tette hozzá a zenész.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Rubint Réka betegségére korábban is utaltak árulkodó jelek
Rubint Réka a TV2 Napló című műsorában jelentette be, hogy négy éve rákbetegséggel küzd. Állípotának már korábban is voltak gyanús jelei.


Négy éve őrzött titokról rántotta ma le a leplet Rubint Réka: a fitneszedző a TV2 kamerái előtt vallott először arról, hogy évek óta rákbetegséggel küzd. Bár állapotát igyekezett elrejteni, a rajongók több árulkodó jelből is sejthették, hogy komoly a baj - írja a Bors.

Az utóbbi fél évben a legszembetűnőbb változás az volt, hogy Réka szinte kizárólag parókában vagy baseballsapkában, lófarokkal mutatkozott, amiből sokan arra következtettek, hogy olyan kezelést kaphat, ami hajvesztéssel jár. A fitneszlady pedig már korábban is tett utalásokat.

Fél évvel ezelőtt Hajdú Péternek még zárkózottan nyilatkozott, de már akkor jelezte, hogy hamarosan őszintén fog beszélni.

„Hát, nem szeretnék előre nyilatkozni. De őszintén el fogom mondani az én harcomat az elmúlt, nagyon-nagyon kemény időszakról. Bízom benne, hogy happy end lesz a vége”

– idézte fel a lap szavait.

A testi küzdelmek mellett lelkileg is mélypontra került. Egy bali utazás során, ahol a feltöltődést kereste, édesapja elvesztésének fájdalmával és a feladás gondolatával is szembenézett.

„És képzeld el, az utolsó vízesésnél, amikor bementem a víz alá, elkezdtem zokogni. Én ott szembesültem azzal, hogy készültem utána menni…” – mesélte elcsukló hangon. Az élmény végül egyfajta újjászületést hozott számára. „Felfakasztottak bennem emlékeket, amiket teljesen elfelejtettem. A víz alatti légszomj például a születés pillanatát idézte fel bennem. Egy másodperc alatt 47 év futott le előttem. Döbbenetes és felemelő élmény volt egyszerre.”

A legnehezebb időkben a családja jelentette számára a legnagyobb támaszt.

„Kemény időszak áll mögöttünk, és nem tudom, hogy Norbi mennyire aggódik, de nagyon büszke vagyok rá, hogy ennek ellenére mentálisan így helyt tud állni. Köztünk nagyon szoros kötelék van, büszke vagyok rá, hogy mind a három gyerekemmel nagyon jó a kapcsolatom” – mondta Réka.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
„Az elmúlt időszak engem is próbára tett” - Tóth Gabi először szólalt meg, mióta kiderült, 2 milliós fizetést kap a Fidesztől
Az énekesnő Instagram-oldalán reagált a Fidesz-frakciónál kapott fizetése körüli botrányra. Nagypénteki bejegyzésében a független sajtót vádolta kettős mércével.


Nagypéntek alkalmából Instagram-poszttal jelentkezett Tóth Gabi énekesnő, először azóta, hogy kiderült, a Fidesz-frakciónál dolgozik. Bejegyzését azzal kezdi, hogy „Ma nagypéntek van. A nap, amikor a világ ítélt – és az igazság mégis a csendben maradt.” Az énekesnő szerint az elmúlt időszak őt is próbára tette szavakkal, ítéletekkel, rengeteg cikkel és videóval.

Ezután arról ír, hogy miközben őt támadják, máshol „valódi súlyok mozdulnak meg”. A poszt szerint ezek valódi történetek, valódi sötétségek, majd név nélkül említ egy „felsőbbrendűséggel átitatott torz elméjű” embert, aki szerinte „éppen egy országot akar átvenni”.

Tóth Gabi úgy véli, ennek van súlya, ehhez képest ő kapta meg azt a figyelmet, hangzavart és lejáratást, amit a „tegnap is kirobbant hangfelvétel” érdemelt volna. Azt is hozzáteszi, hogy „némaság kíséri független sajtó oldalait ezzel a kapcsolatban”.

Azt állítja, nem panaszkodik, mert elbírja, és „kemény fából faragtak”. A kettős mércét ugyanakkor furcsának tartja.

„De a mai nap nem a zajé. Hanem a kereszté. A teheré, amit mindannyian viszünk. A fájdalomé, amit nem mindig ért meg a világ. És mégis… van valami, ami erősebb. A hit. Hogy a szenvedés nem a vég. Hogy a csend nem az igazság hiánya – hanem az előszobája. Hogy a szeretet akkor is dolgozik, amikor már mindenki ítél. Én ebben hiszek. Hogy minden seb után van gyógyulás. Minden sötétség után fény. Minden nagypéntek után feltámadás. És én minden nap egy kicsit újra megszületek. Nem a világ zajából. Hanem a hitből. Nagypéntek van. És a fény már úton van” – zárja sorait az énekesnő.

Az elmúlt napokban a Partizán által megszerzett dokumentum alapján került nyilvánosságra, hogy Tóth Gabi 2024 júliusa óta a Fidesz országgyűlési képviselőcsoportjánál dolgozik személyi titkári munkakörben, napi 6 órában. A beszámolók szerint havi díjazása több mint nett 1,3 millió forint. A frakció szóvivője, Németh Balázs nem cáfolta a szerződés létezését, és közölte, többször találkozott az énekesnővel a munkahelyén.

A sajtóinformációk szerint a megbízás felett Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője gyakorolja a munkáltatói jogokat.

Tóth Gabi posztjában név nélkül utal Magyar Péterre, a Tisza Párt elnökére, akivel kapcsolatban a kormánypárti médiában gyakran jelennek meg vitatott hitelességű hangfelvételek.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
„A jóságod győzni fog” – A daganatos betegséggel küzdő Rubint Rékának üzent a sztárvilág
Rubint Réka bejelentése után számos ismert ember fejezte ki támogatását a közösségi médiában. Balogh Edina csodálatának adott hangot, Zimány Linda pedig a fitneszszakember erejét emelte ki.


Négy éve tartó, eddig titokban vívott harc után derült ki, hogy Rubint Réka rosszindulatú daganattal küzd.

A fitneszszakember a TV2 szombati Napló adásában mutatja meg először paróka nélkül, min ment keresztül, a bejelentés hírére pedig azonnal reagált a sztárvilág, fia és férje is támogató üzenetet küldött.

A hír csütörtök este robbant, miután a Tények.hu oldalon megjelent a Napló adásának előzetese, amelyben Réka a betegségéről beszél.

A diagnózis 2022-ben született, mindössze két nappal azután, hogy táncpartnerével, Andrei Mangrával az első adásban kiestek a Dancing with the Starsból.

Az elmúlt években a kezelések mellett is folytatta a munkát és az edzéseket, a küzdelmet pedig eddig a nyilvánosságtól távol tartotta.

Közösségi oldalán csütörtök este egy erős ígérettel fordult követőihez és önmagához.

„Sokat gondolkoztam, hogy mit írhatnék ehhez a poszthoz… SZERETLEK Titeket és egyet megígérek : SOHA nem fogom cserbenhagyni azt az embert, akivel 24 órában együtt élek, Önmagamat!” – írta, majd a küzdelemhez való hozzáállását is megosztotta: „Mert a statisztika nem számol a szívvel! És amíg van egy utolsó esélyed, van esélyed a győzelemre is!”

A bejegyzés alatt fia, ifjabb Schobert Norbi egy rövid, de sokatmondó üzenettel reagált: „Mindennél jobban szeretlek!”

Férje, Schobert Norbi a Facebookon írt arról, miért vártak eddig a bejelentéssel.

A hírre a sztárvilág is azonnal reagált. Liptai Claudia szerint „A jóságod győzni fog”, Balogh Edina pedig így írt: „Csodállak, amióta ismerlek! (és az nem ma volt) És ez már így is marad!”

Zimány Linda is támogatásáról biztosította: „Annyi fény van benned! És valami egészen különleges erő! Ez most is utat fog találni és átvezet mindenen! Veled vagyunk, és nagyon szeretünk!”

Hajdú Péter és Curtis is jelezte, hogy Rékával van, Barnai Judit pedig a „legnagyobb hősnek” nevezte.

A teljes történetet, a négy év küzdelmeit családi archívumból származó fotókkal és videókkal együtt Rubint Réka a szombat esti Naplóban mutatja be a TV2-n.

A családot korábban is érték súlyos csapások, köztük Schobert Norbi sztrókja és Réka édesanyjának elvesztése.

Via Blikk


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Udvaros Dorottya: Feldúl az a vizuális mérgezés, amit a Fidesz a plakátjaival művel
A színművész a Magyar Hangnak nyilatkozva kritizálta a Fidesz plakátjainak tartalmát és költségeit. Kifejtette, hogy tudni szeretné, mennyit fordítanak az uszításra az ő adójából.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. április 03.



Udvaros Dorottya a Magyar Hangnak adott interjúban fejtette ki véleményét a hatalom természetéről és a hazai politikai helyzetről. A színésznő szerint „nagyon erős lélek kell ahhoz, hogy valaki ellenálljon az uralkodás kísértésének”. Úgy látja, a történelem során kevés olyan vezető volt, aki szolgálatként tekintett volna a feladatára. „Nem marad más választásunk, korlátoznunk kell a hatalmat, máskülönben eltorzul” – szögezte le, hozzátéve, hogy álláspontja szerint az ország jelenlegi vezetői elvesztették a jogukat arra, hogy az itt élő emberek sorsáról és jövőjéről döntsenek.

Arra a felvetésre, hogy a Fidesz tábora a zsugorodás ellenére is jelentékeny, a színművész úgy reagált: „Sokan szeretik a cárokat, szeretik, ha megmondják nekik, mit kell csinálniuk, mit kell gondolniuk, hogy melyik a helyes és a helytelen út. Gondolkodnak helyettük, tehát nekik nem kell.”

A politikai kampányról szólva Udvaros Dorottya azt mondta:

„A legfinomabb szó erre a kampányra az, hogy tisztességtelen.” Kifejtette, hogy feldúlja az a vizuális mérgezés, amit a kormány a plakátjaival művel. „Állandó szorongásban élve keresem azokat a falfelületeket, ahol nem kell valamilyen égbekiáltó hülyeséget néznem” – fogalmazott.

A tehetetlenségéből fakadóan felmerült benne a gondolat, hogy megrongálja a plakátokat. „Szeretném alaposan összemaszatolni a plakátjaikat, volna ehhez jogom?” – tette fel a kérdést, majd a lehetséges jogi következményekre így reagált: „Rongálással? És az én lelkem rongálásáért kit lehet felelősségre vonni?”

A színésznő szerint a kampány nemcsak a lelkeket, de az adófizetők pénztárcáját is megterheli. „És vajon mennyibe kerül nekünk ez a kampány? Mennyit fordítanak az uszításra az adómból? Mennyit fizettem én személy szerint azért, hogy állandóan rosszul érezhessem magam?” – sorolta a kérdéseit. Úgy véli, ezek a plakátok rendkívül károsak. „Ezek a plakátok dühöt váltanak ki, pártállástól függetlenül mindenkit feszültté tesznek, ami borzalmasan pusztító” – jelentette ki, hozzátéve, hogy szerinte ezzel az ország mentális egészségét veszélyeztetik. „Alig várom már, hogy a választás után lekerüljenek ezek a falakról” – mondta.

A választás utáni időszakkal kapcsolatban borúlátóan nyilatkozott. Azt állítja, „bármi történik április 12-én, nehéz időszak vár ránk”. Véleménye szerint egy esetleges kormányváltás után is hatalmas feladat lesz a helyreállítás.

„Hatalmas pusztítás zajlott, amit egy esetleges kormányváltás után gigantikus feladat lesz rendbe rakni” – mondta. Ha pedig marad a Fidesz-kormány, az szerinte szintén feszültséggel teli helyzetet teremthet. „Ha pedig marad a Fidesz, akkor kérdés, hogy az a masszív ellenzéki szavazótábor mihez kezd majd, akiknek ebből a rendszerből elegük van” – vetette fel. Udvaros Dorottya úgy érzi, a fiatalabb generáció a változást támogatja.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk