KÉK HÍREK
A Rovatból

Kósa Lajos többször járt svájci bankokban a csengeri örökösnővel

A fideszes politikus rendőrségi vallomásából kiderül, hogy királyként fogadták őket az egyik svájci magán-pénzintézetben.
Címkép:police.hu - szmo.hu
2021. február 18.



Kósa Lajos rendőrségi vallomásából, amit a fideszes politikus a csengeri örökösnő ügyének nyomozása során tett, a HVG közölt részleteket.

Például azt, hogy a csalással gyanusított nő - aki jelenleg előzetes letartóztatásban van - és Kósa 2016-ban Zürichben találkoztak, hogy elmenjenek egy ügyvédhez, az UBS nevű nagy svájci bankba, illetve a Safra Sarasin nevű, tehetős ügyfelek pénzét kezelő magánbankba.

Ez csak egy alkalom volt a négyből, amikor a debreceni politikus és a nő Svájcban találkoztak.

Az ügyvéddel egyébként olyan meghatalmazást akartak íratni, hogy Kósa hozzáférhessen a nő állítólagos svájci bankszámlájához.

Az ügyvéd azonban kijelentette, hogy ő ilyen papírt nem írhat, ehhez kizárólag a banknak van joga, így elmentek az UBS-hez.

Itt a magyarul tökéletesen beszélő Robert B. bankárral beszéltek, aki Kósa állítása szerint a banktitokra hivatkozva nem árulta el neki, hogy milyen kapcsolat van az asszony és az UBS között, de a bankár a politkus szerint úgy tárgyalt a nővel, mintha az régi ügyfele lenne.

A társaság az UBS után elment a Safra Sarasin magánbankba is, ahol a magyarul szintén jól beszélő Olga S. fogadta őket. Itt a nők állítólag számlanyitásról és lehetséges befektetésekről tárgyaltak, Kósa szavai szerint "exkluzív környezetben".

A fideszes politikus azt vallotta, hogy a svájci tárgyalások során az a meggyőződése alakult ki, hogy örökség nincs: “Mária ezzel kapcsolatos állításai hamisak” és ezek után a “minimálisnál is kevesebbre korlátozta” a vele való kapcsolatát.

Erről az útról a lap szerint az örökösnő is vallomást tett.

"Kósa Lajos a tanúvallomásában azt nyilatkozta, hogy úgy fogadtak minket a bankban, mint a királyokat, és ezek után azt a következtetést vonta le Kósa úr, hogy nincs hagyaték. Elfogadott elég sok ajándékot és befektetéseket, semmit nem utasított vissza" - mondta a bíróságon az asszony.

Azt Kósa sem tagadta, hogy ajándékokat kapott a csengeri nőtől. Például egy francia bank, a Credit Industriel et Commercial 24,09 százalékát ígérte Kósának, aki el is fogadta ezt az ajánlatot.

“A két ajándékozási szerződés megkötésének körülményeire nem emlékszem. Sz. Gábornéval kapcsolatban mindvégig az volt a magatartásom, hogy tőle semmit nem fogadok el, sem pénzt, sem ajándékot, sem egyebet”
– mondta Kósa rendőrségi vallomásában annak ellenére, hogy az ajándékozási szerződéseken szerepel az aláírása.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár autója, a felesége a cikk alá kommentelt
A politikus autója Gelej és Mezőcsatár között ütközött. Felesége szerint az autóban utazók könnyebb sérüléseket szenvedtek, ezért kórházba szállították őket.


A Mezőköves Képekben arról számolt be a Facebookon, hogy balesetet szenvedett Tállai András államtitkár autója Gelej és Mezőcsát között. A helyszínelés teljes útzár mellett folyik.

A kommentekben Tállai András felesége, Tállai Andrásné Kerékgyártó Julianna a következőt fűzte hozzá a hírhez:

"A pontos tájékoztatásért. A kocsiban ülők könnyebb sérülest szenvedtek, kórházba szállították őket kivizsgálás céljából a mentők"

- írta az államtitkár párja.

Bővebb információ egyelőre nem áll rendelkezésünkre, amennyiben igen, cikkünket frissítjük.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KÉK HÍREK
A Rovatból
Videó: Buszmegállóba csapódott az Aston Martin Győrben, egy 76 éves nő az áldozat
A sportkocsi 33 éves sofőrje a Szent István úton sodródott át a szemközti sávba. A rendőrség büntetőeljárás keretében vizsgálja a halálos baleset körülményeit.


Felismerhetetlenségig összetört egy zöld Aston Martin, miután sofőrje elvesztette uralmát a volán felett, és egy buszmegállóba csapódott Győr belvárosában február 14-én, szombat délelőtt. A Szent István úton, a Jókai és a Munkácsy Mihály utca közötti szakaszon történt tragédia során a sportkocsi nagy sebességgel sodródott át a szemközti sávba, ahol elgázolt egy ott várakozó nőt – írta a Telex.

A balesetben egy 76 éves nő vesztette életét. Az autót egy 33 éves győri férfi vezette. Rajta kívül a mentők egy 30 év körüli férfit fejsérüléssel, egy 20 év körüli nőt pedig további vizsgálatokra szállítottak kórházba.

A helyszínre a város hivatásos tűzoltói is kiérkeztek, a beavatkozás idejére pedig az érintett útszakaszt az Abda felé vezető irányban teljesen lezárták. A rendőrség büntetőeljárás keretében vizsgálja a történteket.

A mentők hiába próbálták újraéleszteni az elgázolt nőt. „A baleset következtében egy 80 év körüli nő sajnos olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy bajtársaink újraélesztési kísérlete ellenére a helyszínen életét vesztette”

– közölte az Országos Mentőszolgálat.

A Kisalföld egy videót is közzé tett a baleset helyszínéről:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Gránátot dobtak egy nagyszőlősi rendőr otthonára, két kislánya is a házban volt
A 43 éves gyanúsított péntek éjjel hajtott végre robbantásos támadást a kárpátaljai városban. A férfit órákon belül elfogták, a nyomozás szerint bosszúból támadt a családra.


Kézigránát robbanása rázta meg a kárpátaljai Nagyszőlős egyik lakóövezetét február 13-án, péntekre virradó éjszaka. Egy elkövető robbanószerkezetet dobott egy rendőrségi alkalmazott otthonára – írta a Blikk.

A támadás idején az épületben a rendőr felesége, két kislánya és szülei is tartózkodtak, de a detonációban szerencsére senki sem sérült meg.

A robbanás megrongálta az épület homlokzatát és több ablakot is betört. A megyei rendőrség tájékoztatása szerint a helyszínelés során több tárgyi bizonyítékot is lefoglaltak.

A hatóságok a térfigyelő kamerák felvételei alapján órákon belül azonosították, majd el is fogták a gyanúsítottat: egy 43 éves, szőlősegresi férfit, aki egy ismerőse házának padlásán rejtőzött el.

A rendőrség szerint a támadás indítéka a bosszú lehetett. A gyanúsítottat ugyanis januárban metamfetamin-terjesztés miatt már őrizetbe vették, és az ügyében éppen az a rendőr járt el, akinek a házára a gránátot dobta.

A férfi akkor óvadék ellenében szabadult.

Az elkövető ellen rendvédelmi dolgozó vagyonának szándékos megrongálása, fegyverrel elkövetett garázdaság és fegyverrel való visszaélés miatt indult büntetőeljárás, amiért akár 15 év szabadságvesztést is kaphat - számolt be a helyi UNN.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
„Nekem nincs apukám, meghalt” – Nem akar tudni a férfiról a kislány, akit macsétával tartotta fogva az apja, és végül kommandósok szabadították ki
A gyerekre a nagypapa vigyázott, de őt a férfi kizárta a lakásból. Majd azzal fenyegetőzött, hogy megöli a lányát és volt élettársát, ha valaki bemegy a lakásba.


Nem akar tudni az apjáról és soha többé nem akar találkozni vele - ezt mondta a kilencéves kislány, akit a férfi ejtett túszul, és egy macsétával tartotta sakkban Budapesten három éve.

A férfi élőben közvetítette a gyerek túszulejtését, miközben a kommandósok már az ajtó előtt álltak. A kislányra előzőleg a nagypapa vigyázott, de a férfi kizárta őt a házból. Majd azzal fenyegetőzött, hogyha bárki belépne a lakásba, akkor megöli a gyereket és volt élettársát is. A kommandósok végül gumilövedékkel meglőtték, és elvették tőle a kislányt.

A Tények úgy tudja, hogy azért ejtette túszul a gyereket, mert korábban eltiltották tőle.

A férfit börtönre ítélték, de fellebbezett. A másodfokú tárgyaláson kiderült, hogy a történtek nagyon megviselték a gyereket, aki nem akar tudni az apjáról. Azt mondta, hogy neki meghalt az apja.

VIDEÓ: A Tények beszámolója


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk