HÍREK
A Rovatból

Elbocsátja dolgozói egy részét a Budapest Airport

Elkerülhetetlenné vált a létszámcsökkentés, miután a repülőtér áprilisban az utasforgalma több mint 99%-át elveszítette.


A koronavírus-járvány miatt utasforgalom-csökkenés miatt a Budapest Airport nem tudja fenntartani a 16-17 millió fős utasszámhoz mért dolgozói létszámot, ezért elkerülhetetlenné vált a létszámcsökkentés - jelentette be a Liszt Ferenc Repülőteret üzemeltető cég egy közleményben.

Mint írják,

a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér a koronavírus járvány okozta válság miatt áprilisban utasforgalma több mint 99%-át elveszítette.

Egyébként Európa legforgalmasabb repülőterei is kivétel nélkül 90% körüli forgalomkiesést regisztráltak 2020 áprilisában. A Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) becslése alapján az európai repülőterek utasforgalma az elkövetkező két évben, vagy még hosszabb ideig nem fogja elérni a válság előtti szintet.

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér utasforgalma áprilisban 99,3%-kal csökkent az előző év azonos időszakához képest.

Míg 2019 áprilisában átlagosan napi 44 ezer induló és érkező utas haladt át a repülőtéren, 2020 áprilisában ez a szám alig éri el az 275 főt.

A korábbi tizenhat helyett jelenleg egyetlen csatornán végzik az utasok biztonsági átvizsgálását, a repülőtéren minden kereskedelmi egység zárva tart és a terminálépület jelentős részét is lezárták. A repülőtér központi utasforgalmi csarnoka gyakorlatilag üresen áll.

A közleményben azt is írják, hgoy az előrejelzések szerint az országhatárok megnyitását és a légijáratok újra indulását követő időszakban a korábbinál kevesebb légiutast köszönthetnek a repülőterek; az utazási kedv egészségügyi megfontolások és gazdasági okok miatt várhatóan csak fokozatosan tér vissza. Ezért a budapesti repülőtér utasforgalma valószínűleg sem idén, sem a következő két-három évben nem fogja elérni a korábban prognosztizált 17 millió, sem pedig a tavaly regisztrált 16 millió főt.

A vállalat biztonságos és hatékony működését szem előtt tartva a Budapest Airport nem tudja fenntartani a 16-17 millió fős utasszámhoz mért dolgozói létszámot, ezért elkerülhetetlenné vált a létszámcsökkentés. A létszámcsökkentés elsősorban azokat a munkaköröket érinti, amelyekben a forgalomcsökkenés miatt jelentősen csökkent a munkavégzés.

Az érintett munkavállalókkal a Budapest Airport a lehető leghumánusabban és legkorrektebben fog eljárni. Az utasforgalom a prognózisok szerint fokozatosan, lassú folyamat eredményeképpen tér majd vissza, a Budapest Airport pedig a létszámcsökkentés mellett is készen áll a repülőtér biztonságos működtetésére és a forgalom fokozatos visszaépítésére.



Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter: A Fidesz már méri, hogy el kell-e távolítania a valaha volt legcsapnivalóbb, legpökhendibb egészségügyi vezetőt
A Tisza Párt elnöke szerint a Székesfehérváron történtek rávilágítanak arra, hogy Takács Péternek mennie kell, mert a magyar betegek, a magyar édesanyák ennél sokkal többet érdemelnek.


Takács Péter tovább folytatja az ámokfutását” – kezdte vasárnapi Facebook-bejegyzését Magyar Péter, aki arra reagált, hogy az államtitkár szerint egy egészséges ember akár 5 litert is megihat a baktériummal fertőzött vízből.

„Vajon egy kórházban egészséges emberek vannak?” – tette fel a kérdést a Tisza Párt elnöke, majd hozzátette: Takács szerint „ez csak egy jelző baktérium”, de a hivatalos források szerint a súlyos kórházi fertőzések 10 százalékáért ez a kórokozó felel. Magyar szerint egy 8 hónapos kislány hónapok óta küzd a székesfehérvári kórházban elkapott bakteriális fertőzéssel.

„A Fidesz már méri, hogy el kell-e távolítania a valaha volt legcsapnivalóbb, legpökhendibb egészségügyi vezetőt. Segítsünk meghozni a döntést a szintén nyaraló Orbán Viktornak”

– folytatta Magyar.

„Maradhat-e hivatalában az a Takács Péter, aki folyamatosan a betegek szemébe hazudik, aki ahelyett, hogy meglátogatná és segítené az érintett kórházat, inkább uszít és hergel.

Az a Takács Péter, akinek se szakvizsgája, se valódi szakmai tapasztalata, se nyelvvizsgája nincs, se betegágy mellett nem dolgozott, se a versenyszférában. Az a Takács Péter, aki hetekig nem hozta nyilvánosságra, mekkora a baj a székesfehérvári kórházban és azt is eltitkolta, milyen baktérium jelent veszélyt a frissen született babákra és az édesanyjukra” – fogalmazott a politikus.

„Takács Péternek mennie kell. Ahogy a miniszterének és a valódi főnökének is. A magyar betegek, a magyar édesanyák ennél sokkal többet érdemelnek.

Működő, minőségi egészségügyet, egy valódi szakember, egy hozzáértő és emberséges egészségügyi miniszter vezetésével” – zárult a bejegyzés.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
„Sokadik luxusvilla Tihanyban” – Hadházy Ákos szerint medence is épül Zsidai Roy tihanyi „gyümölcsfeldolgozójánál”
Hadházy beszámolója szerint amikor a helyszínen járt, Zsidai éppen a kertészeknek adott utasítást, hová ültessék az újabb pálmákat. „Az biztos, hogy egyetlen árva szőlőtőkét nem láttam ott” – írta.


Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő újabb bejegyzést tett közzé Zsidai Zoltán Roy tihanyi birtokáról. A posztban több fotót is megosztott, amelyeken egy épülő medence látható.

„Opsz, ezt kívülről nem láttam, de tényleg van medence („tűzvíztározó”) is Zsidai Roy tihanyi „gyümölcsfeldolgozójánál” – írta.

A képviselő szerint a Balaton-felvidéki Nemzeti Park területén szőlőbirtok és gazdasági épület címen egy olyan komplexum épül, amely inkább nyaralóra hasonlít.

„Sokadik luxusvilla Tihanyban, amelyik nem épülhetett volna meg legálisan a nemzeti parkban, ezért lett belőlük "gyümölcsfeldolgozó és szőlő"” – fogalmazott Hadházy.

A politikus azt is közölte, hogy Zsidai egyik cége, a Harlequin kft. 89 millió forint európai uniós támogatást kapott a borászati turizmus fejlesztésére Tihanyban.

Hadházy beszámolója szerint amikor a helyszínen járt, Zsidai éppen a kertészeknek adott utasítást, hová ültessék az újabb pálmákat. „Az biztos, hogy egyetlen árva szőlőtőkét nem láttam ott” – írta.

A képviselő korábban már írt az építkezésről, amelyet Zsidai Zoltán Roy „NER-es vendéglős mágnás, Orbán Ráhel mentora” nevén említett.

(via 444)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
Orbán Viktor levele a digitális polgároknak: Európa már a macskaasztalhoz sem ülhet. És tudjuk, aki nincs az asztalnál, az étlapon lesz
A miniszterelnök vasárnap levélben üzent a Digitális Polgári Körök tagjainak. Orbán a külpolitikáról, Ukrajna lépéseiről és a magyar szuverenitás megvédéséről írt.


Orbán Viktor vasárnap reggel levelet írt a Digitális Polgári Körök tagjainak. A miniszterelnök külpolitikai kérdésekről, az alaszkai Trump–Putyin csúcsról és Magyarország szerepéről osztotta meg gondolatait.

A levélben úgy fogalmazott: „A politika nem tud leállni. Hiába akarsz nyaralni, utolér. Ott lógsz a mobilodon.” Hozzátette: „Magyarországnak nem igaza van, hanem igaza lesz. Megint. Történelmi idők!

Történelmi esély a békére, történelmi kudarc Brüsszelben. Európa már a macskaasztalhoz sem ülhet. És tudjuk, aki nincs az asztalnál, az étlapon lesz.

Mi, magyarok időben szóltunk. Nem engedtük, hogy Weber, von der Leyen és Bidenék belerántsanak bennünket a háborúba. Végig a jó oldalon álltunk. A béke oldalán.”

Orbán a gazdasági kilátásokról is írt.

A miniszterelnök szerint „ha beköszönt a béke, nekilendül a magyar gazdaság is”.

A fix 3 százalékos otthonteremtési lehetőségről ezt írta: „A károgók és a huhogók próbálják ezt is lefitymálni. Pedig ez igazi világszám! Saját otthont mindenkinek!”

A levélben Ukrajnáról is szó volt. Orbán Viktor úgy fogalmazott:

„Ukrajna nem bír magával. A héten a Magyarországot ellátó Barátság kőolajvezetéket támadták. Nem okos dolog az oroszlán bajuszát húzgálni.

A Magyarországról érkező energia nélkül egész Ukrajna leállna. Mi nem konfliktust, hanem értelmes együttműködést akarunk Ukrajnával.”

Az ukrán titkosszolgálatról is írt: „Az ukrán titkosszolgálatok folyamatosan kapcsolatot tartanak magyar ellenzéki politikusokkal.”

Emellett azt is hozzátette: „Újabb ukrán titkosszolgálati akció Magyarország ellen. Lassan már semmi titkos nem lesz benne, annyira nyíltan csinálják. Ukránbarát Tisza Sziget Kárpátalján! Brüsszel tapsol hozzá.

Kijev, Brüsszel, Tisza – együtt akarják megbuktatni a magyar kormányt, és beszántani Magyarország szuverenitását. Ehhez nekünk is lesz néhány szavunk.”

Az amerikai politikáról így írt: „Fordulat az amerikai külpolitikában. Mindenki, akinek nem ment el a józan esze, eddig is tudta. Most már az egész világ olvashatja. Biden és »bandája« ment, Trump jött, korrekt emberi jogi jelentés Magyarországról.”

A digitális tér fontosságát is hangsúlyozta. Szerinte a digitális polgároknak „el kellett indítani a digitális honfoglalást”, ha nem akarják, hogy „a digitális világ kizárólag negatív, gyűlölködő, obszcén és liberális-internacionalista legyen”. Azt írta: „mentsük meg a magyar digitális világot a pozitív, felebaráti és építeni akaró emberek számára.”

Orbán Viktor a levélben arról is beszámolt, hogy a héten 500 új digitális polgári kört hoztak létre. Az első országos találkozót szeptember 20-án rendezik meg a Papp László Sportarénában.

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Takács Péter szerint csak jelző baktérium, ám a WHO szerint veszélyes a székesfehérvári kórházban megjelent kórokozó
A székesfehérvári vízhálózatban a pseudomonas aeruginosa nevű baktériumot mutatták ki. Boldogkői Zsolt biológus szerint „A baktérium akkor jelenthet komoly veszélyt, ha sebekbe kerül.”


Magyar Péter arról számolt be, hogy egy édesanya május 27-én nyolc hónapos kislányával két napot töltött a székesfehérvári kórházban. Elmondása szerint a hazatérés után mindketten megbetegedtek. Ez ugyanaz az intézmény, ahol július 27. óta hivatalosan is emberi fogyasztásra alkalmatlan a csapvíz.

A székesfehérvári vízhálózatban a pseudomonas aeruginosa nevű baktériumot mutatták ki, amelyet az Egészségügyi Világszervezet veszélyesnek tart, mert rendkívül ellenálló az antibiotikumokkal szemben. Boldogkői Zsolt biológus az RTL Híradónak azt mondta: „A baktérium akkor jelenthet komoly veszélyt, ha sebekbe kerül, különösen újszülöttek vagy immunproblémás betegek esetében.” Hozzátette: „A súlyos tünetek közé tartozhat a tüdőgyulladás, a húgyúti fertőzések, a vérmérgezés, de bélproblémákat is okozhat.”

Takács Péter államtitkár a Tisza elnökének címzett válaszában azt írta, hogy a kórokozó egy műszaki problémát jelző baktérium.

Az RTL megkereste a székesfehérvári kórházat és az Országos Kórházi Főigazgatóságot is, hogy megtudja, befejeződött-e a korábban ígért fertőtlenítés, valamint kórokozómentes-e a vízhálózat, de egyelőre nem kaptak választ.

Magyar Péter csütörtökön személyesen is ellátogatott a kórházba. Itt több kismama arról panaszkodott, hogy vajúdás közben szerelők érkeztek a kórtermükbe a vízproblémák miatt.


Link másolása
KÖVESS MINKET: