KÖZÖSSÉG
A Rovatból

Újraházasodik férjével 40. évfordulójukon a világhírű magyar tojásdíszítő

Zsigóné Kati ma is ugyanannyira szerelmes, mint amikor megismerte a párját. Májusban pedig ismét oltár elé állnak. Elmesélte, hogy jött az ötlet.
Láng Dávid - szmo.hu
2017. február 14.


Link másolása

Európa legjobb tojásdíszítője, Zsigóné Kati népi iparművész évről évre csodálatos hímes tojásokkal kápráztatja el az embereket. 2017-ben egy 300 ezer forint értékű, csipkézett strucctojás különlegességet mutatott be, amit több ezer alkotásával, köztük az egész világon egyedülálló darabokkal együtt bárki megtekinthet kecskeméti otthonában.

Az idei év azonban nem csak ezért különleges számára, ugyanis pont a húsvéttal egyszerre ünnepli 40. házassági évfordulóját. Ebből az alkalomból pedig férjével közösen úgy döntöttek, hogy újraházasodnak. Megkértük Katit, mesélje el, mi a titka hosszú kapcsolatuknak és hogy jött a mostani rendhagyó ötlet.

Zűrös kezdetek

Már a megismerkedésük története sem mindennapi: az akkor 23 éves Kati egy boltban dolgozott pénztárosként, mikor egyszer csak kiszúrta az épp fizetni készülő, hasonló korú Zsigó Józsefet. Azonnal megtetszett neki.

"
Elkezdtem vele szemezni, kigomboltam a köpenyemet és szinte könyörögtem magamban, hogy az én kasszámhoz álljon be

– meséli nevetve, olyan lelkesedéssel, mintha az egész tegnap történt volna, nem négy évtizeddel ezelőtt. Végül sikerrel járt: a fiú átállt az ő sorába. Sőt, rögtön el is hívta randevúra.

Megbeszélték, hogy moziba mennek, de nem alakult zökkenőmentesen az első randi. A leendő férj ugyanis elég rámenősen kezdett nyomulni Katira, miután leültek a leghátsó sorban és elkezdődött a film. "Mondtam neki, hogy hagyja ezt abba, de csak folytatta. Erre megfenyegettem, hogy ha még egyszer hozzám nyúl, hazamegyek" – idézi fel. "De csak hozzám nyúlt. Ki is rohantam rögtön, mint Zrínyi a várból."

zsigone1

A fiú persze utánament és a bocsánatáért esedezett, de Kati akkor úgy gondolta, soha többé nem áll vele szóba. Végül mégiscsak megbocsátott neki. Onnantól pedig már simán ment minden. Egy évre rá megvolt a lánykérés is, újabb 3 hónappal később pedig az esküvő.

A lánynak egyetlen kikötése volt csak, mielőtt igent mondott: ragaszkodott hozzá, hogy ha majd az édesanyja megöregszik, magukhoz költöztethesse, és ő gondoskodjon róla. Így is történt, a mama utolsó pár évét náluk töltötte, mielőtt 95 éves korában meghalt.

Nem múló szerelem

Hogy mitől ilyen harmonikus a házasságuk? Kati válasza egyszerű: "Nagyon szeretem a férjemet és mindig keresem a kedvét. Olyan jó emberrel még nem találkoztam, mint ő. Még az édesanyám sem volt ilyen jó hozzám. Innentől nekem csak az a dolgom, hogy nagyon megbecsüljem." Ahogy fogalmaz, amióta összeházasodtak, az "én" megszűnt, minden szempontból a "mi" váltotta fel.

"
Kezdetben még sokszor volt vita köztünk, de folyamatosan egyre szebb és jobb lett a kapcsolatunk. Ma pedig olyan, mintha a mennyországban lennénk. Az álmaink valóra váltak, egyszerűen csoda ez az egész.zsigone3

A mai napig nagyon gyakran járnak bulizni, imádják a rock n' rollt.

"Múltkor is annyira jó volt, hogy eszméletlen!" – lelkendezik. Azt mondja, ilyenkor a férje pont olyan, mint mikor megismerkedtek. "Egyszerűen nem tudok kizökkenni abból, hogy ne legyek belé halálosan szerelmes. Szinte jobban, mint fiatalkorunkban."

Csak az okozott eleinte konfliktust köztük, hogy Kati mindig jóval többet keresett Józsefnél, ő viszont szeretett volna családfenntartó lenni. Ezt a férfi nagyon nehezen viselte, de idővel megbékélt a helyzettel, ma pedig már a humoros oldaláról fogja fel. "Ő már nem dolgozik, és amikor megkérdezik tőle, miért nem, mindig azt feleli: hát, ilyen csajt kell elvenni, aki eltartja az embert!" – mondja nevetve a feleség.

Az újbóli házasság Kati ötlete volt. Az eddigi évfordulóikat egy kivétellel nem ünnepelték, ahogy a születésnapjaikon és karácsonykor sem adnak ajándékot egymásnak.

"
Nálunk egész évben karácsony van, mindig ugyanúgy szeretjük egymást. Külön nőnap sincs, hiszen mindennap nőként bánik velem a férjem. Ennél nagyobb ajándék pedig nem kell

– fogalmaz.zsigone4

Az említett kivétel a 20. évfordulón volt, ekkor szépen kiöltöztek és elmentek a templomba, ahol annak idején az esküvőt tartották. És csodák csodája, éppen ott volt az a pap is, aki eskette őket, pedig egyébként már visszavonult.

"
Spontán módon odamentünk hozzá, és azt mondta, hogy térdeljünk le, újra összead bennünket. Gyönyörű volt, mindketten sírtunk.

Akkor csak hármasban voltak a pappal, de máig olyan emlékezetes élmény ez számukra, hogy Kati most újabb 20 év elteltével elhatározta: csinálják meg ismét, ezúttal "nagyban", előre megszervezve. Férje beleegyezett, már sor került az újbóli lánykérésre is – ugyanazon a helyen, mint első alkalommal.

"Mondtam neki viccesen, hogy addig jól viselkedem, de majd ha meglesz az esküvő, utána kimutatom a fogam fehérjét! Mire ő csak annyit felelt, fogalma sincs, mire számítson így 40 év után..."

Bár Kati nemzetközi hírű művész, akit Dubajban a világ 5 legjobb tojásdíszítője közé választottak, ismerőseinek reakcióiból az jött le: szakmai sikereinél is nagyobb dolognak tartják, hogy ennyire sínen van a magánélete.

"Annyira boldogtalan manapság az emberek többsége, olyan ritka a miénkhez hasonló kapcsolat, hogy ezt mindenki szerint nagyon meg kell becsülni" – mondja. Egyébként sokáig házassági tanácsadással is foglalkozott ebből kifolyólag, de mostanában annyi a munkája, hogy ez kicsit háttérbe szorult.zsigone2

Újból az oltár előtt

A nagy nap május 6-án szombaton lesz, a kecskeméti Barátok Templomában tartják a hárompapos esküvőt. A szertartást Bárkányi Ernő lelkipásztor, templomigazgató fogja celebrálni. Katiék mindenkit szeretettel várnak, aki boldogságukban osztozni kíván. Saját ötlete alapján a templom előtt esküvői ládát helyeznek el, ahova minden részvevő bedobhatja a jókívánságait. Ezután szűk körben tartják meg a Rubin Lakodalmat.

"A 4 éves unokám fog előttünk menni, már rettentően várja, gyönyörű szép ruhája lesz" – meséli Kati. És ha már a ruháknál tartunk, neki is lesz mire büszkének lennie, hiszen ugyanazt fogja viselni, amit még 15 éves korában kapott édesanyjától.

"
Ugyanolyan súlyban vagyok, de ezért rengeteget teszek: rendszeresen járok sportolni és nagyon figyelek az egészségemre. Ezt is azért, hogy a lehető legtöbb időt tölthessük még együtt a férjemmel.

A szertartásra már több tévécsatorna bejelentkezett, és nagyon sok barát, ismerős, sőt ismeretlen is jelezte, hogy jönni szeretnének. Annyi biztos, hogy ilyesmit nem mindennap lát az ember – és ezzel nem is csak magára az esküvőre célzunk, inkább Katiék egész élettörténetére. Az ő példájuk bizonyítja, hogy valóban létezik örök szerelem.

Ha tetszett a cikk, kattints a megosztásra!

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÖZÖSSÉG
A Rovatból
Könnyebbé tenni a legnehezebbet - így végzik munkájukat a Magyar Hospice Alapítvány munkatársai
2023-ban egy átlagos 1% felajánlás egy beteg gyermek vagy felnőtt egyszeri otthoni ápolását tette lehetővé.

Link másolása

"Olyan mintha satuban lennék: mindennap fordítanak rajta egy negyedet, és mindjárt megfulladok." - így tudta kifejezni megterhelő élethelyzetét az a férfi, akinek végül a Magyar Hospice Alapítvány segített ellátni gyógyíthatatlan daganatos édesanyját élete utolsó időszakában.

Csillapítani a fájdalmat, enyhíteni a lelki terheket, megnyugtató támaszt nyújtani az élet utolsó szakaszában, vagyis könnyebbé tenni a legnehezebbet. Ezt teszi a Magyar Hospice Alapítvány, aminek működése most a te nagylelkűségeden is múlik.

A Magyar Hospice Alapítvány 1991 óta gondoskodik azokról a végstádiumú daganatos betegekről, akik már nem részesülhetnek gyógyító kezelésben. Az alapítvány munkatársai (orvos, ápoló, gyógytornász, pszichológus, vagy éppen önkéntes) a betegek otthonában vagy szükség szerint a Budapest Hospice Házban szakszerű ápolással, a kínzó tünetek enyhítésével és lelki támogatással segítenek abban, hogy a család az utolsó percig együtt lehessen.

András katéterrel érkezett a Budapest Hospice Házba. Eleinte beszélni is alig tudott, annyira gyenge volt. Ülni, majd járni is fokozatosan tanult újra, hogy aztán egyedül sétálva gyönyörködjön a kert virágaiban. Ez volt a kedvenc időtöltése: sétálni, beszélgetni, és rácsodálkozni szinte minden egyes virágra! Gondolj csak bele, milyen lehetőséget rejt magában, ha valaki az élete utolsó időszakát fájdalmak nélkül, szeretetteli gondoskodásban, biztonságban tölti.

"A haldoklók pont ugyanazt kívánják, mint az élők. Egy értő, elfogadó figyelmet, és az esetleg ezzel járó szeretetet." Deli, hospice ápoló

Az alapítvány ráadásul nem csak a testi tünetek enyhítésére törekszik. Céljuk a lelki terhek enyhítése is. A Pszichoonkológiai Ambulanciát személyesen, online és telefonon is elérhetik az onkológiai betegek és az őket ápoló hozzátartozók, már a betegség kialakulásának kezdetétől is. Emellett minden ősszel gyászfeldolgozó csoportot indítanak a daganatos betegségben elhunytak családtagjai számára.

"Figyelembe kell venni, hogy megismételhetetlen az a személy, aki meghal és megismételhetetlenek azok is, akik segítik és gyászolják, és a kapcsolatok is megismételhetetlenül egyediek. A méltóság megszűnik ott, ahol nincsenek tekintettel egy ember érzéseire, vágyaira, igényeire." - fogalmazta meg küldetésüket Dr. Biró Eszter, az Alapítvány pszichológusa.

A Magyar Hospice Alapítvány szemléletformáló, szakmai és edukációs programokat is szervez, például a gyerekeket célzó Nárcisz Futásokat és Ültetéseket négy kerületben.

A Nincs rá szó podcastsorozatot pedig közel százezren hallgatják, amelyben nyíltan, tabuk nélkül beszélgetnek az élet végéről, az odavezető útról, az elmúlásról.

Az Alapítvány minden szolgáltatása térítésmentes. Működésük éppen ezért a te nagylelkűségeden is múlik. 2023-ban egy átlagos 1% felajánlás egy beteg gyermek vagy felnőtt egyszeri otthoni ápolását tette lehetővé. Ha megnézed az Alapítvány tavalyi munkáját számokban, világossá válik, hogy tényleg minden egyes felajánlás hatalmas támogatást jelent számukra.

Alapítvány 2023-as munkája számokban:

•  5095 alkalommal látogattak pácienseket az otthonukban

• 933 orvosi, 3826 ápolói, 298 gyógytornászi és 38 pszichológusi vizitet teljesítettek

• 319 felnőtt terminális állapotú beteget láttak el az otthonukban (átlagosan 23,6 napos ellátási idővel)

• 161 látogatás keretében 5 otthon lévő kisgyereknek biztosítottak ellátást a “Fogd a kezem!” gyermekhospice otthonápolási programban.

• 182 beteget gondoztak fekvőbeteg osztályukon a Budapest Hospice Házban

Támogasd te is adód 1%-ával a Magyar Hospice Alapítványt! Az 1% felajánlást 2024. május 21-ig bármikor benyújthatod, akkor is, ha adóbevallásodat már beadtad.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÖZÖSSÉG
A Rovatból
A Bátor Táborban végre Dani édesapja is nyíltan tudott beszélni kisfia megrázó betegségéről
Danit 9 hónapos korában kétoldali szemgolyó daganattal diagnosztizálták. Nehézségeikről és a Bátor Táboros élményeikről édesanyja mesélt nekünk.

Link másolása

A Bátor Tábor csodálatos lehetőséget kínál a beteg gyermekek és családjaik számára, hogy új erőt, reményt és barátságot találjanak a megpróbáltatások közepette.

A Bátor Táboros élményeikről a 4 éves Sági Máté Dániel édesanyjával, Sági-Szekér Lizával beszélgettünk. Liza nemcsak arról mesélt, hogyan találtak a Bátor Táborra, hanem arról is, hogyan változtata meg az ott töltött idő az egész család életét.

Dani Tapolcán él családjával, és alig volt 9 hónapos, mikor a COVID-járvány közepén 2021-ben kétoldali szemgolyó daganatot diagnosztizáltak nála. A diagnózis már önmagában is ijesztő volt, azonban a COVID óvintézkedések további nehézségeket okoztak a család számára.

- Egy ilyen betegség általában nem csak érzelmi megrázkódtatást jelent, hanem logisztikai nehézségeket is okoz. A ti családotokat hogy érintette Dani betegsége?

- Mikor megkaptuk a diagnózist, Danival és édesapjával, Matyival már aznap délután felmentünk Tapolcáról Budapestre, a Tűzoltó utcai Gyermekklinikára. Maszk, covid tesztek, minden, amit el tudsz képzelni. Aztán közölték velünk, hogy csak egy szülő mehet fel az osztályra. El kellett döntenünk, hogy ki marad Danival úgy, hogy fogalmunk sem volt, mennyi időre válunk el. Ez volt a betegség során az első pont, amikor szétszakadt a családunk. Egy rövid időre hazaengedtek bennünket, és úgy volt, hogy hetente járunk majd fel a kezelésre, de végül fel kellett költöznöm Danival egy budapesti lakásba, ahol négy és fél hónapig laktunk. Ez idő alatt Dani édesapja csak hétvégente tudott feljönni hozzánk. Én 0-24 Danival voltam, el voltunk szeparálva a szeretteinktől, akiknek csak ritkán volt lehetősége meglátogatni bennünket. Mi pedig nem mászkálhattunk, nehogy Dani elkapjon valamilyen betegséget, és meghiúsuljon a kezelés.

- Hogy találtatok a Bátor Táborra?

- A Bátor Táborra 2022-ben találtunk, amikor a Tűzoltó utcai Onkológiai osztályon felkeresett bennünket Böbe nővér, vagyis Palásti Erzsébet, aki önkéntes a Bátor Tábor egészségügyis csapatában. Ő mesélt nekünk a Bátor Táborról, és mondta, hogy szeretné, ha jelentkeznénk rá. Dani már 2 éves elmúlt mikor 2022 októberében először részt vettünk a Bátor Táborban. Ez pedig olyan sokat adott az egész családnak, hogy 2023-ban is mentünk, csak akkor már kiegészülve Dani kistestvérével, az 5 hónapos Milánnal.

- Mit adott nektek a Bátor Tábor? Milyen élményeitek voltak?

- Dani alapból egy nagyon barátkozós típus, nagyon élvezte már az első tábort is. Játéknak fogta fel az egészet, és nagyon jól eljátszott a többi gyerekkel is. De a tábor rajta kívül nekünk is hihetetlen feltöltődést jelentett.

A táborokban szoros barátságokat kötöttünk más családokkal, amiket a mai napig ápolunk. Rengeteg emberrel tudtam beszélni, sőt olyan sorstárssal is, akivel ugyanazon a betegségen, ugyanabban az időben egyszerre mentünk keresztül.

Voltak persze közös sírások, de rengeteget nevettünk is a többi szülővel, és nagyon jól éreztük magukat. Ez egy különleges hely különleges emberek számára. A legemlékezetesebb emlékünk a felnőtt idő, az egymás iránti nyitottság, őszinteség, együtt, egymásért való jelenlét. Egy olyan örök közösség született ott, ami megmutatta, hogyan képes traumából élet születni. Hálásak vagyunk ezért is.

- A táborban külön programokat szerveznek a szülőknek?

- Igen, és ezt nagyon jó ötletnek tartom. Rengeteg programot szerveznek a szülőknek is, ami a szülőket is bátorrá teszi. Nem hagytak minket tétlenkedni, menni kellett mindenhova: kötelet mászni, íjászkodni, a bátorkodó pályára, és ezek a felnőtteknek szóló programok igazi kikapcsolódást, megnyugvást, és pihenést jelentettek.

Eközben a gyerekekre a Cimbik, a Bátor Tábor önkéntesei vigyáztak. Furcsa, mert ők valójában számunkra vadidegen emberek, mégis olyan bizalom alakult ki velük, hogy egy pillanatig nem aggódtunk a gyerekeink miatt, amíg nem voltak velünk.

Ebben a biztonságos, barátságos közegben Dani is jól érezte magát a Cimbikkel és a kortársaival úgy is, hogy mi nem voltunk vele a programokon.

- Említetted, hogy a Bátor Tábor nemcsak a beteg gyerekeket, hanem a szüleiket is bátorrá teszi. Veletek is ez történt?

- Igen, és ez főleg Matyira igaz! Dani betegsége nagyon megviselte. A Budapesten töltött négy és fél hónap számára is kimondottan nehéz időszak volt, hiszen ahogy a betegség kiderült, egyik pillanatról a másikra szakadt el fiától. Dani pedig érzelmileg is eltávolodott tőle a Budapesten töltött hónapok alatt, hiszen nem az apja, hanem én voltam mellette, én vigasztaltam a fájdalmas kezelések során.

Matyi abban az időben teljesen magába zárkózott, nem tudta feldolgozni Dani betegségét, és nem beszélt róla senkinek a munkahelyén sem.

A Bátor Táborban viszont Matyi ráébredt, hogy itt minden szülő gyereke beteg, és ugyanazon, vagy még rosszabb dolgokon mennek keresztül, mint mi. Sorstársakra talált, feltöltődött, és rájött, hogy nincs egyedül azzal, ami a lelkében lezajlódik.

A tábor végére meg tudott nyílni, és tudott beszélni arról, mi történt, ő hogy élte meg. Rengeteget változott és ő is feltöltődött a tábor alatt. A Bátor Tábor egész csapata ezt hozta ki az emberből, hogy megnyíljunk, ne forduljunk magunkba, és mindent próbáljunk ki.

Dani édesapja a tábor végén még a pelenkatoronyról is le mert ugrani. A nyitottsága pedig a tábor után is megmaradt, sőt a 2023-mas táborban kettőnk közül már ő beszélt többet Dani betegségéről, és mindketten bártabbak voltunk a programokon is: ő hintázott, én a kötélpályán csúsztam le.

Kiknek szervezik a Bátor Tábort?A daganatos, súlyos vagy krónikus betegséggel diagnosztizált gyerekeknek sok nehézséggel kell megküzdeniük. Hónapokat töltenek a kórházban családjuktól és barátaiktól elszigetelve.

A Bátor Tábor ingyenes programjain azonban erőt kapnak a gyógyuláshoz, önbizalmat az élethez. Évente több mint 3000 beteg gyereknek és környezetüknek (szülők, testvérek mellett iskolai programjaikon osztálytársaiknak is) nyújt sorsfordító élményeket. A tábort adományokból és az szja adó 1% felajánlásokból tartják fenn. A cél, hogy a gyerekek izgalmas programokba kapcsolódhassanak be és életre szóló élményekkel gazdagodjanak.

Rád is szükség van, hogy folytathassák munkájukat, és minél több beteg gyerek élhessen át gyógyító élményeket! Bővebben itt olvashatsz az 1%-os felajánlás módjáról. https://batortabor.org/hu/tamogass/egyszazalek/

- Idén is mentek a Bátor Táborba?

- Nagyon szeretnénk, hiszen várjuk, hogy találkozzunk a régi barátokkal, és új ismeretségeket kössünk. Én tavaly az elbúcsúzáskor is mondtam, hogy legszívesebben nem csak 4 napig, hanem 3 hétig maradnánk. A Bátor Táborban ki tudunk kapcsolni a szürke rohanó hétköznapokból. Olyan eseménydús és olyan pozitív a légkör, hogy teljesen átszellemülünk, és meg tudjuk élni a jelent. Tavaly még azt is elfelejtettük, hogy ott van a mobil a zsebünkben, szinte elő sem vettük, csak egy-egy gyors üzenetre, hogy megírjuk a rokonainknak, hogy jól vagyunk.

Dani tavaly decemberben kapott utoljára kemoterápiás kezelést a Mária utcai szemklinikán, és két hete pénteken kapott egy megelőző lézeres kezelést a szemére. Ha minden jól alakul, legközelebb májusban megy a Bátor Táborba egy családi napra, amit már az egész családja nagyon vár.

A daganatos betegséggel diagnosztizált gyerekeknek sok nehézséggel kell megküzdeniük. Hónapokat töltenek a kórházban családjuktól és barátaiktól elszigetelve. A Bátor Tábor ingyenes programjain azonban erőt kapnak a gyógyuláshoz, önbizalmat az élethez. Ajánld fel adód 1%-át a Bátor Tábor Alapítványnak! Évente több, mint 3.000 beteg gyereknek és családjuknak segítenek. Rád is szükségük van, hogy folytathassák a munkájukat, és minél több súlyosan beteg gyerek élhessen át gyógyító élményeket.

Orosz Emese cikke

Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÖZÖSSÉG
A Rovatból
Horgásztragédia: „Feszes zsinórt odafent” – Így búcsúznak a sporttársai a balatoni versenyen meghalt 40 éves férfitól
A férfi pénteken lett rosszul a pontyozó verseny közben. Másfél óráig küzdöttek az életéért, de már nem tudták visszahozni.

Link másolása

Már ezernél is többen nyilvánítottak részvétet a Nemzetközi Balatoni Pontyfogó Kupa (IBCC) posztjánál, amiben közölték: a pénteki verseny közben meghalt egy 40 éves magyar horgász, írja a Blikk. Tót Gergő péntek reggel lett rosszul, és bár gyorsan a helyszínre ért a segítség, az életét a mentőhelikopterrel érkező mentők sem tudták megmenteni másfél óra küzdelem után.

„Feszes zsinórt odafent”

– ilyen és ehhez hasonló mondatokkal búcsúznak sporttársai a horgásztól, akinek párja nem kívánt nyilatkozni a lapnak a férfival történtekről. Értesüléseik szerint Gergő évek óta imádta a horgászatot, több versenyen is indult.

Nemcsak a magyar horgászok, hanem török, orosz, román és német sporttársak is küldtek szomorú üzenetet.

A péntek reggel elhunyt horgászról a Fishing&Hunting televíziós csatorna esti összefoglalójában is megemlékeztek, amit itt lehet megnézni.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÖZÖSSÉG
A Rovatból
„Meghalni nem habostorta. Elkélne a segítség” – a kormánynak üzent Karsai Dániel
Megrendítő posztot osztott meg az alkotmányjogász, aki már 219 napja küzd az életvégi döntések meghozatalához való jogért. Miközben „Magyarország kormánya azóta fülsiketítően hallgat”.

Link másolása

Megrendítő posztot osztott meg dr. Karsai Dániel a közösségi oldalán. Egy Seneca idézetet írt ki:

„Rábukkansz majd a bölcsesség oly hirdetőire is, akik szerint nem szabad erőszakot alkalmazni saját életünk ellen, és istentelenségnek tartják, ha valaki a maga gyilkosává válik; meg kell várni a természet szabta halált. Aki így beszél, nem látja, hogy elrekeszti maga elől a szabadság útját. Semmi jobbat nem alkotott az örök törvény annál, mint hogy egyetlen bejáratot adott az élethez, de számtalan kijáratot.”

(Seneca: Erkölcsi levelek LXX. 14.)

Az eutanázia engedélyezéséért harcoló alkotmányjogász a saját harcáról is írt:

"Immáron 219 napja, hogy elindítottam a küzdelmet az életvégi döntések meghozatalához való jogért. Magyarország kormánya azóta fülsiketítően hallgat. Pedig higgyék el, tisztelt kormánypárti politikus hölgyek és urak, meghalni nem habostorta. El kélne a segítség. Vagy legalább az emberszámba vétel".

Link másolása
KÖVESS MINKET: