HÍREK
A Rovatból

„Vicsorgó vakembernek” nevezte a fideszes influenszer a kormány látássérült miniszterét, Magyar Péter visszaszólt neki

Ábrahám Róbert fideszes influenszer egy nyilvános rendezvényen gúnyolta Kátai-Németh Vilmost, a Tisza-kormány látássérült miniszterét. A beszédben más kormánytagok is célkeresztbe kerültek.
Fotó: Nagy Bogi - szmo.hu
2026. július 12.



„Vicsorgó vakembernek” nevezte Kátai-Németh Vilmost, a Tisza-kormány miniszterét egy nyilvános rendezvényen Ábrahám Róbert fideszes influenszer.

A Nemzeti Hét nevű eseményen elhangzott beszédében a kormány több tagjáról is sértő megjegyzéseket tett. Ábrahám először Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető minisztert vette célba: „Nézzék meg Ruff Bálintot, megesküdnék, hogy az anyja fürdeti a mai napig” – mondta, majd a látássérült szociális és családügyi miniszter felé fordult.

„Nem akarok szemétkedni, de van ez a vicsorgó vakember. Én még ilyen rosszindulatú embert nem láttam, és az átláthatóságért felel” – fogalmazott a közönség derültségére, ahogy arról a hvg.hu beszámolt.

Az influenszer a kormányt „a gyengék diktatúrájának” nevezte, majd Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszterre utalva hozzátette: „A jelenlegi kormányt nyugodtan hívhatjuk homoszexuális kormánynak.” A tudósításban a miniszter neve egyszer tévesen, Kátai-Németh Miklósként szerepelt.

Magyar Péter miniszterelnök még vasárnap este egy rövid Facebook-posztban reagált a kijelentésekre. A kormányfő azt kifogásolta, hogy a miniszterének fogyatékosságán gúnyolódnak.

„A Fidesz és a megmaradt propagandistái azon gúnyolódnak, hogy Kátai-Németh Vilmos vak ember létére lehet miniszter a TISZA-kormányban. Milyen ember, aki ilyet tesz?” – tette fel a kérdést bejegyzésében.

Hegedűs Zsolt is megszólalt, az egészségügyi miniszter hozzátette: „A politikai viták elmúlnak. Az emberség megmarad. A fogyatékosság soha nem lehet gúny tárgya.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
10 perces lesz a tűzijáték: ma dől el, ki menti meg az augusztus 20-i ünnepséget a teljes káosztól
A Nemzeti Rendezvényszervező Ügynökség rendkívüli, meghívásos eljárást indított. A korábbi nyertest, Balásy Gyula cégét egy büntetőeljárás miatt kellett lecserélni.


Alig egy hónap maradt augusztus 20-ig, az állami ünnepség megszervezésére mégis csak most keresnek új kivitelezőt. A Nemzeti Rendezvényszervező Ügynökség múlt kedden hirdetett új közbeszerzési eljárást, extrém rövid, egyhetes határidővel, az ajánlatok beadására a mai, hétfői napot jelölve meg. A helyzetet bonyolítja, hogy az állami cég februárban már kötött egy bruttó 12,5 milliárd forintos szerződést a feladatra a NER-kedvenc Balásy Gyula-féle Lounge Event Kft.-vel, amelyből a cég már előleget is kapott.

Az időszűke miatt a rendezvényszervező ügynökség a nyilvánosságot és a versenyt kizáró, hirdetmény nélküli, tárgyalásos eljárás mellett döntött, amelynek során célzottan hívnak meg cégeket – a Blikk információi szerint legalább egyet, legfeljebb hármat.

A tenderdokumentáció szerint a lépésre azért volt szükség, mert a korábbi vállalkozó pénzügyi működése ellehetetlenült, nem tudta fizetni az alvállalkozóit és beszállítóit, ami a rendezvény megvalósítását veszélyeztette.

A szerződésbontás után új közbeszerzést készítettek elő „a módosult szakmai igényekhez és a rendelkezésre álló költségvetési forrásokhoz igazodó új műszaki tartalommal”.

A dokumentációból kiderül, hogy az ünnep fő attrakciója egy 20-30 perces, filmszerű összművészeti látványshow lesz, amely Magyarország ezeréves történetét meséli el. A műsor célja, hogy a történelmet ne csupán események sorozataként, hanem „a közös emlékezet, a kultúra és az összetartozás ünnepeként” mutassa be.

A show fináléja a szokásosnál rövidebb, 10 perces tűzijáték és egy azt követő 2 perces görögtűz lesz.

Az esemény központi üzenete a tervek szerint: „Együtt vagyunk a történet. Mindenkié az ünnep.”

A tűzijáték mellett számos kísérőprogramot is terveznek. Augusztus 20-án a Margitszigeten Családi Élménysziget és egész napos Chill Zenei Fesztivál várja az érdeklődőket, valamint augusztus 22-ig fénykert és fényinstallációk is lesznek.

Az esti show után a Kossuth téren DJ-k veszik át a terepet, és hajnali 3-ig tartó diszkó, fényfestés és lézershow lesz.

A Műegyetemnél pedig aznap és másnap éjjel is elektronikus zenei programokat szerveznek.

A tenderben azt is előírták, hogy a rendezvénynek kötelezően meg kell jelennie a telex.hu, a noklapja.hu, a 24.hu, a story.hu és a marieclaire.hu felületein - írta a HVG.

Májusban hűtlen kezelés és pénzmosás gyanújával nyomozás indult a korábbi években állami megbízásokkal százmilliárdos nagyságrendben ellátott Balásy Gyulacégcsoportja ellen. A hatóságok zárolták a vállalatok számláit, a NAV pedig végrehajtást indított, ami megbénította a cégek működését. A fizetésképtelenség olyannyira súlyossá vált, hogy a budapesti Bajnokok Ligája-döntő kísérőrendezvényeinél a kormány mintegy 300 millió forintnyi alvállalkozói tartozást rendezett, hogy elkerüljék a nemzetközi botrányt.

A botrány kirobbanása után az állam sorra bontotta fel a szerződéseit a Lounge Grouppal. Júniusban a Nemzeti Rendezvényszervező Ügynökség is felmondta a cégcsoporttal kötött keretszerződéseit, Nagy Ervin kultúráért felelős államtitkár pedig már akkor jelezte, hogy az idei augusztus 20-i ünnepség várhatóan "kisebb és rövidebb" lesz, és Balásy cégei nem fognak részt venni a szervezésében.

Via 24.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Áder János bíróságra viszi Magyar Pétert, számlákat mutatott Bayer Zsolt műsorában, és lincshangulatról beszélt
Áder János a Bayer Zsolt-féle műsorban jelentette be, hogy rágalmazásért és jó hírnév sérelméért beperli Magyar Péter miniszterelnököt. A volt államfő számlákat és átutalási bizonylatokat is bemutatott, hogy bizonyítsa, a 2018-as amerikai útjuk során a lánya költségeit a család fizette.


Áder János számlákat és átutalási bizonylatokat mutatott Bayer Zsolt műsorában, hogy bizonyítsa, családja fizette a 2018-as amerikai útjának vitatott költségeit, és bejelentette: bíróság elé viszi Magyar Péter miniszterelnököt. A volt államfő szerint a vele utazó lányuk költségeit maguk fizették, miután az Elnöki Hivatal először kifizette, majd kiszámlázta nekik az összeget, amit utóbb átutaltak a hivatalnak – írta a 24.hu.

A volt köztársasági elnök közölte, hogy jogi eljárásokat kezdeményeznek a miniszterelnök ellen.

„Teljesen nyilvánvaló ezek után, hogy büntetőpert rágalmazásért és polgári pert is személyiségi jogsértésért és jó hírnév sérelméért is fogunk indítani Magyar Péter ellen. És nagyon kíváncsian várom, hogy majd hogyan fogja bizonyítani az állításait” – fogalmazott Áder János.

A volt államfő elmondta, a 2018 októberi út hivatalos volt: meghívást kapott az Amerikai Magyar Orvosok Szövetségének kongresszusára, beszédet mondott egy 1956-os megemlékezésen, magyar szervezetekkel és hivatalos személyekkel találkozott, New Yorkban pedig részt vett a Bánk bán bemutatóján.

A velük utazó lányuk útjáról egy elnöki hivatali levél részletét is felolvasta: „Az elnök úr szeretné, hogy saját költségen, turistaosztályon Áder Júlia is velünk tartson.”

Áder szerint az ügyvédeivel folytatott egyeztetés alapján a kérdés formájában megfogalmazott vádak is perelhetők. Azt mondta, a jogászok szerint „a kérdésbe fogalmazott, a kérdésbe bújtatott állítás is peresíthető.”

A volt elnök szerint a személyes támadások és a közösségi médiában tapasztalható hangulat veszélyes eszkalációhoz vezethet.

„Azt a lincshangulatot, amit a Facebookon terjesztenek emberekkel szemben, most már velem szemben is, azt előbb-utóbb fizikai atrocitás fogja követni. Hát most kell megállni, emberek, még mielőtt ez bekövetkezne” – mondta.

A vita július elején éleződött ki, miután Áder János a közmédiának adott interjúban „alkotmányos puccsnak” nevezte a kormány tervét Sulyok Tamás államfő azonnali eltávolításáról. Válaszul Magyar Péter a volt elnökhöz köthető Kék Bolygó Alapítványt „milliárdos pénzszivattyúnak” nevezte. A konfliktus odáig fajult, hogy a Fidesz–KDNP csütörtökön „Stop Önkény!” címmel tüntetést tartott a Sándor-palotánál, ahol Áder volt a főszónok.

A miniszterelnök ezután a volt államfő 2018-as amerikai útjáról tett közzé állításokat, amelyek szerint az 55 millió forintos út magánjellegű programokat, köztük egy orlandói Disneyland-látogatást is tartalmazott közpénzen. Áder ezt hazugságnak nevezte.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter: Ha Sulyok Tamás meghajol Orbán Viktor maffiafőnök parancsának, akkor elindítják ellene a megfosztási eljárást
Magyar Péter miniszterelnök egy Facebook-posztban szabott ötnapos határidőt Sulyok Tamás köztársasági elnöknek, hogy írja alá az Alaptörvény-módosítást, amit ma fogadnak el. A megfosztási eljárás megindítása esetén az államfő jogköreit a házelnök venné át.


„Tudjuk, hogy mire készül a bukott állampárt! Tudjuk, hogy a Fidesz kézi irányításra tért át a Sándor-palotában” – kezdte hétfő reggeli Facebook-posztját Magyar Péter. A miniszterelnök az aznapi parlamenti szavazásra utalva azt írta, az Alaptörvény 17. módosításával fontos lépéséhez érkezik a Tisztítótűz-művelet, amely elengedhetetlen az „orbáni gazdasági és politikai maffia” felszámolásához.

A javaslat három fő célt szolgál: megteremti a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal létrehozásának lehetőségét, megszünteti a politikai monopóliumot, és lehetővé teszi a politikai bábok lecserélését.

Magyar szerint a Fidesz akcióba lépett, hogy megakadályozza a módosítás hatályba lépését.

„Gulyás Gergely vezetésével a Fidesz előre legyártotta azt az alkotmánybírósági beadványt, amelyet az elnöknek kéne beadnia, ellehetetlenítve ezzel a módosítás hatályba lépését és így az orbáni maffia letörését.”

A miniszterelnök felidézte, hogy az Alaptörvény szerint a köztársasági elnöknek öt napja van aláírni a jogszabályt, amelyet tartalmilag nem vizsgálhat, és csak közjogi érvénytelenség esetén küldhetne előzetes normakontrollra az Alkotmánybírósághoz. Úgy véli, a Fidesz által szövegezett beadványt Polt Péter már várja az Alkotmánybíróságon, „hogy akár örökre elfektesse az ügyet”.

A bejegyzésben egyértelmű üzenetet küldött az államfőnek.

„Amennyiben Sulyok Tamás a maradék integritását is elvesztve meghajol Orbán Viktor maffiafőnök parancsának, és nem írja alá öt napon belül a ma elfogadásra kerülő Alaptörvény-módosítást, akkor az Országgyűlés elindítja ellene a megfosztási eljárást.”

Ez esetben a köztársasági elnök már nem gyakorolhatja jogköreit, és helyette az Országgyűlés elnöke írhatja alá a jogszabályt. Posztját azzal zárta, hogy a „bukott állampárt” a következő napokban minden alkotmányellenes lépésre kész lesz, de nem fognak sikerrel járni, mert „a végső hatalom forrása ugyanis a magyar nép”.

A kormány június 22-én jelentette be a „Tisztítótűz” csomagot, majd július 4-én benyújtotta a parlamentnek a 17. Alaptörvény-módosítást. Ennek központi eleme Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatásának a hatálybalépést követő napon történő megszüntetése, valamint a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) alkotmányos alapjainak megteremtése.

A Fidesz–KDNP a jogszabálytervezet ellen múlt csütörtökön a Sándor-palotánál tüntetett, ahol a párt politikusai és a felszólaló Áder János volt államfő is alkotmányos puccsnak és a jogállam felszámolásának nevezték a kormány lépéseit. Magyar Péter már a hétvégén jelezte, hogy ha Sulyok Tamás az államfői aláírásra rendelkezésre álló öt napon belül nem szignózza a módosítást, az Országgyűlés kétharmados többséggel megindíthatja a megfosztási eljárást.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Egész éjjel keresték a Dunában a holttestét, másnap derült ki, hogy a férfi átúszta a folyót
A Ráckevei-Soroksári-Duna-ágnál kerestek egy eltűnt férfit, miután a ruháit a parton találták meg. A kutatás idején ő már kórházban volt, miután a túlpartra érve maga hívott mentőt.


A ruhái a Ráckevei–Soroksári-Duna-ág partján, ő pedig már a túlparton és a kórházban: egy egész éjszakán át tartó vízi kutatás után másnap derült ki, hogy az eltűntként keresett, ittas férfi saját erejéből átúszta a Dunát, majd maga hívott mentőt.

A Pest Vármegyei Kutató-Mentő Szolgálat a fordulatról egy bejegyzésben számolt be. „Azt hittük, vízbe fulladt, de végül átúszta a Dunát, és maga hívott mentőt” – közölték.

A BRFK Dunai Vízirendészeti Rendőrkapitánysága szombaton este kérte a kutató-mentők segítségét a XXIII. kerületben, miután egy otthonából eltűnt férfi ruháit és személyes tárgyait megtalálták a Duna-ág bal partján.

 

A feltételezett vízbe menetel helyszínét és annak környezetét az éjszaka folyamán szonártechnikával vizsgálták át, de nem találtak emberi testet a víz alatt.

A rejtély vasárnap oldódott meg, amikor kiderült, hogy a keresés idején a férfi már kórházi ellátásban részesült.

Via 24.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk