Ujhelyi Istvánt meg kellett műteni: Annak tudata, hogy leállítják a szívemet, és gépek tartanak majd életben néhány órán át, erre nem igazán lehet fejben eléggé felkészülni
A politikus arról is beszélt, hogy bár túl van a komoly szívműtéten, de a most zajló rehabilitációja után újabb műtét vár majd rá. Elárulta, hogy mi mindent kellett átgondolnia a betegség miatt.
Többórás szívműtéten esett át nemrég Ujhelyi István, az Európai Parlament korábbi képviselője, aki jelenleg az ENSZ turisztikai szervezetének uniós nagyköveteként dolgozik. A beavatkozást Budapesten, a Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézetben végezték, ahol néhány napot is eltöltött a politikus.
Ujhelyi gyermekkora óta tisztában volt vele, hogy előbb-utóbb szükség lehet egy szívbillentyűcserére. Aortaszűkületét még édesapja, aki orvosként dolgozott, ismerte fel. Akkoriban nem végeztek rajta komolyabb beavatkozást, de az elmúlt közel ötven évben rendszeres orvosi ellenőrzés alatt tartották. Egy néhány hónappal ezelőtti vizsgálat során derült ki, hogy az egyik szívbillentyűje cserére szorul.
„Hosszú előkészületek előzték meg a többórás beavatkozást, rengeteg kivizsgálásra volt szükség, mielőtt a műtőasztalra kerülhettem.
Rendkívül felkészült és lelkiismeretes egészségügyi csapat kezébe kerültem. Matlakovics Balázs főorvos úr egy sebészzseni, de az osztályos orvosok és a nővérek is fantasztikus emberek voltak. Ezzel együtt örülök, hogy már elhagyhattam a budapesti kórházat, és megkezdhetem a balatonfüredi rehabilitációmat, amely néhány hetet még igénybe vesz” – nyilatkozta a politikus.
A műtét előtt komoly döntéseket kellett meghoznia. „Nem tagadom, komolyan át kellett gondolnom az életemet, illetve azt, milyen családi vagy épp üzleti ügyeket kell még lezárnom, mielőtt betolnak a műtőbe.
Annak tudata, hogy bár rutinműtétről van szó, leállítják a szívemet, és gépek tartanak majd életben néhány órán át, a legerősebb embert is elbizonytalanítja. Erre nem igazán lehet fejben eléggé felkészülni.”
A szívműtét után néhány hét rehabilitáció vár rá, de közben már most is nehezen állja meg, hogy ne foglalkozzon munkával. Kollégái „munkadiétára” fogták, ennek ellenére követi a politikai és üzleti híreket. Mint mondta, ez az életmentő beavatkozás fontos fordulópontot jelent a számára, és a korábban megszokott munkatempót a jövőben nem szeretné ugyanúgy folytatni.
„A sors fura humora, hogy amikor pár hónapja a davosi Világgazdasági Fórumon jártam, a havas úton elcsúsztam, s az egyik vállamban elszakadt egy izom. Azóta is szenvedek vele. Ezt is műteni kell, illetve kellett volna már, de a szívbillentyűcsere olyan veszélyes beavatkozás, hogy előtte nem merték ezt is megkockáztatni az orvosok. Úgyhogy amint teljesen felépültem, újra műtőbe kerülök!” – tette hozzá a Blikk megkeresésére.
Többórás szívműtéten esett át nemrég Ujhelyi István, az Európai Parlament korábbi képviselője, aki jelenleg az ENSZ turisztikai szervezetének uniós nagyköveteként dolgozik. A beavatkozást Budapesten, a Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézetben végezték, ahol néhány napot is eltöltött a politikus.
Ujhelyi gyermekkora óta tisztában volt vele, hogy előbb-utóbb szükség lehet egy szívbillentyűcserére. Aortaszűkületét még édesapja, aki orvosként dolgozott, ismerte fel. Akkoriban nem végeztek rajta komolyabb beavatkozást, de az elmúlt közel ötven évben rendszeres orvosi ellenőrzés alatt tartották. Egy néhány hónappal ezelőtti vizsgálat során derült ki, hogy az egyik szívbillentyűje cserére szorul.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
A HungaroMet elsőfokú, citromsárga riasztást adott ki szombat délutánra a felhőszakadások veszélye miatt.
A meteorológiai szolgálat tájékoztatása szerint szombaton késő estig elsősorban az ország keleti és északkeleti részén alakulhatnak ki zivatarok. A nyugati országrészben ezek kialakulása kisebb valószínűséggel várható, a középső területeken pedig csak elvétve fordulhatnak elő.
A zivatarokat intenzív csapadék kísérheti, amely általában 15-25 milliméter körül alakulhat, de helyenként ennél nagyobb mennyiség is előfordulhat. Emellett viharos széllökésekre is lehet számítani, amelyek elérhetik a 60-75 km/h-s sebességet, és apró szemű, körülbelül 1-2 centiméteres jég is hullhat.
A HungaroMet elsőfokú, citromsárga riasztást adott ki szombat délutánra a felhőszakadások veszélye miatt.
A meteorológiai szolgálat tájékoztatása szerint szombaton késő estig elsősorban az ország keleti és északkeleti részén alakulhatnak ki zivatarok. A nyugati országrészben ezek kialakulása kisebb valószínűséggel várható, a középső területeken pedig csak elvétve fordulhatnak elő.
A zivatarokat intenzív csapadék kísérheti, amely általában 15-25 milliméter körül alakulhat, de helyenként ennél nagyobb mennyiség is előfordulhat. Emellett viharos széllökésekre is lehet számítani, amelyek elérhetik a 60-75 km/h-s sebességet, és apró szemű, körülbelül 1-2 centiméteres jég is hullhat.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Megjelent az EP-képviselők vagyonnyilatkozata: Deutsch Tamásnak kis autója és sok készpénze van, Gál Kinga inkább devizát tart, Gyürk András ingatlanokba és állampapírba fektet
Az új szabályozás szerint ha valaki hibásan vagy hiányosan tölti ki a dokumentumot, és nem javítja ki, a Nemzeti Választási Bizottság megszüntetheti a mandátumát.
Néhány órával a határidő lejárta után a Nemzeti Választási Iroda nyilvánosságra hozta az európai parlamenti képviselők vagyonnyilatkozatait. A fideszes képviselőknek most először kellett ugyanolyan formátumban nyilatkozniuk, mint a magyar parlamenti képviselőknek.
Deutsch Tamás 2009 óta tagja az Európai Parlamentnek. A vagyonnyilatkozata szerint 50 százalékos tulajdonrésze van egy veresegyházi, 71 négyzetméteres családi házban, amit 2022-ben örökölt, és egy II. kerületi telekben is, ahol ugyan egy ház is található, de az nem az ő tulajdona. Ezt 2024-ben ajándékba kapta. Egy Fiat 500-as autót használ, 533 darab CIG Pannónia részvény birtokosa, és 4 millió forintot tart a bankszámláján, emellett 2 millió forintnyi devizája és 13 millió forint készpénze is van. 87,4 millió forintot követel valakitől, miközben 87,9 millió forint adóssága van. A brüsszeli fizetésén túl tanít a Milton Friedman Egyetemen és ügyvédi tanácsadásból is bevétele származik. Több tisztséget is betölt sport- és civil szervezetekben, de ezekért nem kap díjazást.
Dömötör Csaba egy 177 négyzetméteres telken álló házban fele részben, valamint egy váci, 167 négyzetméteres kivett útban negyed részben tulajdonos. Egy Seat Alhambrát 2023-ban, egy Volkswagen Tiguant 2024-ben vett. 30 millió forintnyi állampapírt és kincstárjegyet, valamint részvényeket tart. Bankszámlán és devizában több mint 11 millió forintja van, készpénzben 300 ezer forint, viszont 48,5 millió forintos banki tartozással is rendelkezik.
Gál Kinga nyilatkozatában alig szerepel adat: nincs ingatlana, megtakarítása, csak egy 2014-es Mercedes van a nevén. Bankszámláján közel 10 millió forintnyi devizát tart. Az EP-s fizetésén kívül más jövedelme nincs, pedig több szervezet alelnöke, tagja.
Gyürk András három ingatlant is feltüntetett: egy 221 négyzetméteres szentendrei családi házban van többségi tulajdona, valamint két V. kerületi lakásnak is kizárólagos tulajdonosa. Nincs autója, viszont közel 80 millió forintot fektetett állampapírba, további 34,5 millió forintnyi devizája van bankban. Egy alapítvány kuratóriumi tagja, más jövedelmet nem tüntetett fel.
Győri Enikő több ingatlannal is rendelkezik. Egy XII. kerületi lakásban él családjával, ahol 50 százalékos a tulajdonrésze, és még 1,7 millió forintos tartozása van rajta. Ezen kívül van két másik XII. kerületi lakása, egy zánkai üdülője és egy köveskáli szántója, présházzal együtt. Egy Toyota RaV4-et használ, és közel félmilliárd forintnyi befektetéssel rendelkezik különböző részvényekben, alapokban, nyugdíj- és egészségpénztári megtakarításban. Dolgozik a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen is, ott havi bruttó 200–500 ezer forintot keres.
Schaller-Baross Ernő több ingatlannal is rendelkezik, például II. és XI. kerületi lakásokkal, egy úrkúti házzal és két garázzsal. Nincs autója, de OTP- és Richter-részvényei vannak, valamint 45,9 millió forintnyi devizája bankban. Jelentős tartozásai is vannak: egy 44,9 milliós lakáshitel és egy 8,1 milliós babaváró kölcsön. Felügyelőbizottsági és kuratóriumi tagságáért kap juttatásokat.
László András, aki 2024 júliusában kezdte EP-képviselői munkáját, több ingatlanban is résztulajdonos, például egy IX. kerületi és egy XI. kerületi lakásban, valamint egy budaörsi ikerházban. Két autója van: egy Citroen C4 Picassót vásárolt 2024-ben, egy Saab 9-5-öst pedig 2014-ben kapott ajándékba. Két bankszámláján összesen 65,5 millió forint van, emellett 47 millió forintos értékpapír- és biztosítási megtakarása van. Nincs tartozása.
Szekeres Pál XIV. kerületi családi házakat és egy garzonlakást tüntetett fel, valamint három autót. Képzőművészeti alkotások, sportérmek, díjak és serlegek is szerepelnek nála. 35 millió forintja van bankszámlán, emellett többféle juttatásban is részesül, például olimpiai járadékban.
Vicsek Annamária egy újvidéki, 43 négyzetméteres társasházi lakás tulajdonosa, autója nincs. 11,7 millió forintnyi devizát, 9,9 millió forintnyi készpénzt, 11,9 millió forintos takarékbetétet és egy 7 milliós pénzkövetelést tüntetett fel.
Ferenc Viktória egy III. kerületi lakásban tulajdonos fele részben, és van egy 2018-as Mazda 2 autója. 41,9 millió forintnyi pénz van bankszámláján, többsége devizában. 7,4 millió forintos jelzáloghitelt is bevallott.
Hölvényi György négy ingatlant tüntetett fel: budapesti lakásokat és örvényesi szőlőket. Két autója van, megtakarításai között szerepel 87,6 millió forint értékpapírban, 12 millió forint bankszámlán, 156,7 millió forint magánnyugdíjban, valamint 21 milliós banki tartozás.
A vagyonnyilatkozatokkal kapcsolatban fontos változás történt idén: az EP-képviselőknek és családtagjaiknak is magyar formátumban kellett nyilatkozniuk. Ha valaki hibásan vagy hiányosan tölti ki a dokumentumot, és nem javítja ki, a Nemzeti Választási Bizottság megszüntetheti a mandátumát. Ez eltér a magyar parlamenti gyakorlattól, ahol ilyen következmény nincs.
A TISZA Párt képviselői már a határidő lejárta előtt nyilvánosságra hozták vagyonnyilatkozataikat.
Magyar Péter négy ingatlannal, festményekkel és 86 millió forintos megtakarítással rendelkezik.
Tarr Zoltánnál lerobbant BMW-t, hárommilliós tartozást és XVI. kerületi ingatlanokat tüntettek fel.
Kulja Andrásnak 28 millió forintos hitele van, de már 109 ezer euró EP-s juttatást is kapott.
Kollár Kinga, Gerzsenyi Gabriella és Lakos Eszter nyilatkozataiban több lakás, értékpapír és egy Mini Cooper is szerepel.
Dávid Dórának, aki korábban a Facebook anyavállalatánál dolgozott, budai és londoni lakása is van, jelentős megtakarítás mellett.
A DK-s képviselők közül Dobrev Klára még nem osztotta el vagyonát Gyurcsány Ferenccel, míg Molnár Csabának Spanyolországban van családi háza.
Néhány órával a határidő lejárta után a Nemzeti Választási Iroda nyilvánosságra hozta az európai parlamenti képviselők vagyonnyilatkozatait. A fideszes képviselőknek most először kellett ugyanolyan formátumban nyilatkozniuk, mint a magyar parlamenti képviselőknek.
Deutsch Tamás 2009 óta tagja az Európai Parlamentnek. A vagyonnyilatkozata szerint 50 százalékos tulajdonrésze van egy veresegyházi, 71 négyzetméteres családi házban, amit 2022-ben örökölt, és egy II. kerületi telekben is, ahol ugyan egy ház is található, de az nem az ő tulajdona. Ezt 2024-ben ajándékba kapta. Egy Fiat 500-as autót használ, 533 darab CIG Pannónia részvény birtokosa, és 4 millió forintot tart a bankszámláján, emellett 2 millió forintnyi devizája és 13 millió forint készpénze is van. 87,4 millió forintot követel valakitől, miközben 87,9 millió forint adóssága van. A brüsszeli fizetésén túl tanít a Milton Friedman Egyetemen és ügyvédi tanácsadásból is bevétele származik. Több tisztséget is betölt sport- és civil szervezetekben, de ezekért nem kap díjazást.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
„Nagymama lettem!” – jelentte be Dobrev Klára, aki még mindig nem osztotta el vagyonát Gyurcsánnyal
Bár még tart a vagyonmegosztás a két fél között, a DK-s politikus mégis boldogan mutatta meg közösségimédia-oldalán Gyurcsány Ferenccel közös újszülött kisunokájukat, Rózit.
Néhány órával a határidő lejárta után a Nemzeti Választási Iroda közzétette az európai parlamenti képviselők vagyonnyilatkozatait, köztük Dobrev Kláráét is, írja a Telex. A dokumentumból több részlet is kiderül a politikus jelenlegi vagyoni helyzetéről.
A vagyonnyilatkozat szerint még folyamatban van a válása Gyurcsány Ferenccel, így a vagyonmegosztás sem zárult le. Dobrev Klára továbbra is egyedüli tulajdonosa egy II. kerületi, 400 négyzetméteres háznak, és a kötcsei nyaraló fele is az ő nevén van. Emellett 2021 óta felerészben tulajdonosa egy szintén II. kerületi, 161 négyzetméteres lakásnak, amelyhez egy 162 négyzetméteres terasz is tartozik. A kötcsei nyaralóra korábban felvett hitelből még 53 millió forint a fennálló tartozás.
Dobrev jelenleg egy 2016-os gyártású Toyota RAV4 hibrid autót használ, amelyet 2021-ben vásárolt. Devizaszámláján közel 14 millió forintnyi euró van, emellett Gyurcsány Ferenccel közös bankszámlájukon 6,5 millió forint található. A nyilatkozatból az is kiderül, hogy közösen – fele-fele arányban – 210 millió 360 ezer forintot kölcsönöztek egy családtagjuknak lakásvásárlás céljából.
A politikus jövedelme kizárólag az európai parlamenti képviselői munkájából származik. Vagyonnyilatkozatában szerepel az Altus Befektetési Zrt. is, amelyet 2016-ban Gyurcsány Ferenc ajándékozott neki.
Az EP-képviselőknek azért kellett most vagyonnyilatkozatot tenniük, mert az Országgyűlés áprilisban elfogadott egy törvénymódosítást. Ez kimondja, hogy a magyar európai parlamenti képviselőknek és családtagjaiknak ugyanolyan formátumú vagyonnyilatkozatot kell kitölteniük, mint a magyar Országgyűlés tagjainak. A családtagok nyilatkozata nem nyilvános, de a képviselők dokumentumai igen.
Fontos különbség a hazai szabályozáshoz képest, hogy ha egy EP-képviselő nem tesz eleget kötelezettségének, vagy valótlan adatot ad meg, és nem javítja azt a felszólításra, a Nemzeti Választási Bizottság megszüntetheti a mandátumát. A magyar parlamenti képviselők esetében ilyen szankció nem létezik.
A választási iroda korábban azt közölte, hogy
a határidőre beadott vagyonnyilatkozatokat a bizottság nem ellenőrzi külön, viszont bárki kezdeményezhet eljárást, ha konkrét kifogást emel egy-egy bejegyzéssel kapcsolatban. Ha a képviselő nyolc napon belül nem javítja ki a hibát, akkor a Nemzeti Választási Bizottság eljárást indít, amely során állami szervektől is bekérhetnek adatokat.
A bizottság zárt ülésen a képviselők családtagjainak nem nyilvános vagyonnyilatkozatát is megvizsgálhatja. Az eljárás végén akár a képviselő mandátumának megszüntetésére is sor kerülhet.
Közben Dobrev Klára örömhírt is megosztott a közösségi oldalán: megszületett első unokája. A kislány Gyurcsány Ferenc előző házasságából született Bálint fiának gyermeke.
„Ő itt Gyurcsány Rózi, a családunk legújabb csodája. Megérkezett közénk, és máris megtöltötte a szívünket valami kimondhatatlan boldogsággal. Ahogy a karomban tartom őt, minden egy pillanatra megáll. A világ lelassul, és csak ő van, az illata, a kis ujjai, a békés szuszogása.”
A politikus arról is beszámolt, hogy fiuk, Marci nagyon komolyan vette új szerepét: „Teljesen saját elhatározásból kijelentette, hogy ő lesz a kedvenc nagybácsi.” Dobrev szerint Marci úgy néz Rózira, mintha azonnal megszerette volna.
„De amitől igazán elérzékenyültem, az az, hogy Bálint fiunk, aki mellett virrasztottam éjszakánként, amikor beteg volt vagy akivel küzdöttünk a kémialeckékkel, és akire büszkén néztem a ballagásán. Már férj, apa – és az ő kislánya lett az én unokám.”
A bejegyzés végén így fogalmazott: „Ez most egy új fejezet az életünkben. Egy különleges ajándék. Egy emlékeztető arra, hogy az élet legszebb pillanatai mindig a körülöttünk lévők szeretetéből születnek. Isten hozott, Rózi. Már most imádunk.”
Néhány órával a határidő lejárta után a Nemzeti Választási Iroda közzétette az európai parlamenti képviselők vagyonnyilatkozatait, köztük Dobrev Kláráét is, írja a Telex. A dokumentumból több részlet is kiderül a politikus jelenlegi vagyoni helyzetéről.
A vagyonnyilatkozat szerint még folyamatban van a válása Gyurcsány Ferenccel, így a vagyonmegosztás sem zárult le. Dobrev Klára továbbra is egyedüli tulajdonosa egy II. kerületi, 400 négyzetméteres háznak, és a kötcsei nyaraló fele is az ő nevén van. Emellett 2021 óta felerészben tulajdonosa egy szintén II. kerületi, 161 négyzetméteres lakásnak, amelyhez egy 162 négyzetméteres terasz is tartozik. A kötcsei nyaralóra korábban felvett hitelből még 53 millió forint a fennálló tartozás.
Dobrev jelenleg egy 2016-os gyártású Toyota RAV4 hibrid autót használ, amelyet 2021-ben vásárolt. Devizaszámláján közel 14 millió forintnyi euró van, emellett Gyurcsány Ferenccel közös bankszámlájukon 6,5 millió forint található. A nyilatkozatból az is kiderül, hogy közösen – fele-fele arányban – 210 millió 360 ezer forintot kölcsönöztek egy családtagjuknak lakásvásárlás céljából.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Magyar Péter: Az a kérdés, hogy miként győzzük meg egymást, hogy merre van a kiút, de most nem hibázhatunk
A TISZA Párt vezetője a TISZA második alkalommal megrendezett pártkongresszusán szólalt fel, ahol kiemelte azt is, milyen új irányokat tűzött ki maga elé pártjával.
Magyar Péterék július 12-én rendezték meg a második TISZA Kongresszust Nagykanizsán, a Kanizsa Arénában. A rendezvényen több párttag felszólalt, valamint számos kerekasztalt beszélgetést szerveztek. Magyar Péter is felszólalt.
A TISZA Nagykanizsát az otthonának mondhatja – kezdte Magyar Péter beszédét a TISZA Kongresszusán. Elmondta, hogy ebben a városban, amely mindig is kapu volt, nem sorompó, és amely kapcsolatot jelentett, nem elzártságot. Magyar hozzátette: ez a város volt valamikor Magyarország közepe. Kiemelte: Nagykanizsa tudja mit jelent, ha a központ elfelejti a peremet, ezért „tud ma Nagykanizsa újabb és újabb erőt adni a TISZA közösségének.”
„Másfél évvel ezelőtt az életem egy része összeomlott, és korábban én is egy véleménybuborékban éltem, egy sajátságos valóságértelmezéssel, és tudom, hogy sok magyar él ma is így gondolatai magányában, falakkal a fejekben, a szívünkben, a médiában és néha a családunkban is.”
Magyar elmondta, hogy másfél évvel ezelőtt a Partizánban adott interjúja után hitt ennek az országnak a polgáraiban,
„meggyőződésem, az egész nemzet képes lesz átjutni a falon, és közösen ledönteni azt, és a falak ledöntése után közösen írni az ország jövőjét.”
Az országjárásáról azt tanulta meg, hogy azok, akik ugyanazt mondják, azok nem panaszkodnak, hanem a valóságot mondják. Hozzátette: aki figyel ezekre a történetekre, az nem tud félrenézni belőlük.
„Jövő áprilisig újra és újra körbejárjuk az országot!”
– jelentette be Magyar Péter. Szerinte arra kell készülni, hogy a választáson a TISZA Párt választási győzelme után azonnal „érezzük és éreztessük az elmúlt 20 év zsákutcáit, jelezve más irányba indulunk, de ami jó, az megmarad, azt megőrizzük. Rendszerváltást békésen felelősséggel, ezzel a mottóval indulunk neki a következő hónapoknak.”
A TISZA Párt vezetője megjegyezte: „nem teszünk úgy, mintha nekünk mindig is igazunk lenne, mi egy másik világban hiszünk, de nem a jelen Magyarországában, több 10 ezer magyar emberrel megyünk együtt, kéz a kézben, akik most tanulják a politikát.”
„Újak vagyunk a politikában, de ez ne riadalmat, hanem reményt adjon, a kipróbált, dörzsölt káderek juttatták ideáig hazánkat”
– mondta Magyar. „Volt és van olyan jobboldal amely csak politikai termékként tekintett a polgári magyarország eszményére, szemébe hazudtak sok-sok magyar honfitárunknak.”
Megjegyezte: az elmúlt négy kétharmados többséget hozó választáson, az ellenzék összesen 8 választókerületet tudott megnyerni, amihez hozzáfűzte azt is: „mi nem gáncsolunk, mi építkezünk, ne álljanak elénk, ne húzzák vissza magukkal az országot, de közösen sok millió magyar emberrel szeretnénk együtt előrébb jutni” – mondta el Magyar.
„Köszönet azon politikusoknak, akik megértették, hogy a haza előrébb volt a saját egyéni ambícióiknál” – emelte ki a politikus beszédében.
A TISZA sok millió magyar emberrel együtt előre szeretne jutni, és nem az a kérdés, hogy ki miről mit gondol pontosan, hogy együtt találják meg azt, hogy merre van a kiút. Nem Peti, Jóska, Tercsi, Fercsi, vagy éppen Klára kell, hanem egy új út
Magyar Péterék július 12-én rendezték meg a második TISZA Kongresszust Nagykanizsán, a Kanizsa Arénában. A rendezvényen több párttag felszólalt, valamint számos kerekasztalt beszélgetést szerveztek. Magyar Péter is felszólalt.
A TISZA Nagykanizsát az otthonának mondhatja – kezdte Magyar Péter beszédét a TISZA Kongresszusán. Elmondta, hogy ebben a városban, amely mindig is kapu volt, nem sorompó, és amely kapcsolatot jelentett, nem elzártságot. Magyar hozzátette: ez a város volt valamikor Magyarország közepe. Kiemelte: Nagykanizsa tudja mit jelent, ha a központ elfelejti a peremet, ezért „tud ma Nagykanizsa újabb és újabb erőt adni a TISZA közösségének.”
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!