Videó: Kínos nevetés tört ki a Fehér Házban, miután Trump élő adásban olvasta fel a neki szánt üzenetet
Zavarodott kuncogás és egy-két hangosabb nevetés futott végig a Fehér Ház Keleti Termén, amikor
A venezuelai olajipar újjáépítéséről szóló, olajipari vezetőkkel tartott egyeztetésen az elnök felolvasta a következőket: „Marco most adott egy cetlit: ‘Térj vissza a Chevronhoz. Valamit meg akarnak beszélni’”. Ezt követően hozzátette: „Rendben, visszamegyek a Chevronhoz!”, miközben hátba veregette a láthatóan feszengő Rubiót. A kínos csendet egy, a kamerán kívülről érkező kérdés törte meg: „Volt kérdés, Elnök úr?”. A helyzetet Chris Wright energiaügyi miniszter oldotta fel, aki átvette a szót, és a Chevron alelnökéhez, Mark Nelsonhoz fordult, adta hírül a People.
A terv szerint a kormány nem adna készpénzt a projekthez, cserébe viszont amerikai biztonsági garanciákat ígér a befektetőknek.
Darren Woods, az ExxonMobil vezérigazgatója a Washington Post szerint egyenesen úgy fogalmazott,
A ConocoPhillips első embere, Ryan Lance pedig emlékeztetett rá, hogy cége a korábbi venezuelai államosítások miatt már leírt egy 12 milliárd dolláros, vagyis közel 4 billió forintos követelést. Trump erre annyit reagált, hogy a múltbeli veszteségekért nem jár külön bánásmód, mindenki „egyenlő lapról” indul. A leginkább együttműködőnek a Chevron bizonyult, amely a megfelelő engedélyek birtokában 18–24 hónapon belül akár 50 százalékos termelésnövelést is elképzelhetőnek tart.
A teremben ülő Jeff Hildebrand, a Hilcorp alapítója úgy fogalmazott: „Köszönjük a nagyszerű, hatalmas vezetést a nyugati félteke érdekeinek védelmében”. A Demokrata Párt ezzel szemben közleményben tudatta: „Donald Trump továbbra is eladja az amerikaiakat, hogy a saját érdekeit helyezze előtérbe”.