Óriásplakátok helyett szórólapokra gyűjt a Tisza Párt, de teljesen új módszerrel
A jánossomorjai fórumon derült ki kedd este a Tisza Párt legújabb kampányterve: a párt központi, de a 106 egyéni választókerületre lebontott adománygyűjtést indít.
Az országgyűlési választáson a 199 mandátumból 106-ot az egyéni körzetek győztesei szereznek meg, vagyis egy esetleges kormányváltáshoz a Tiszának legalább 54 körzetet kell megnyernie. A győzteskompenzáció miatt ráadásul az egyéni eredmények a listás mandátumok elosztását is jelentősen befolyásolják, így minden helyben elért szavazatnak kiemelt súlya van.
A párt a jelöltállítási folyamat utolsó szakaszában tart. November 17-én mutatták be körzetenként a három-három „jelölt-jelöltet”, összesen 315 főt. A kiválasztás kétfordulós volt: november 23–24-én a Tisza-közösség tagjai, majd november 25–27. között már a választókerületben élő állampolgárok szavazhattak a továbbjutó két jelölt közül. Két körzetben halasztás történt, a Hegyvidéken pedig nem tartottak előválasztást, mert ott Magyar Péter indul.
A Tisza Párt első negyedéves beszámolója 707 millió forint bevételt mutatott ki, amelynek túlnyomó része, 660,5 millió forint magyar állampolgárok támogatásából származott. A jelentésben hangsúlyozták, hogy „a párt elkötelezett a teljes pénzügyi átláthatóság mellett, a magyar pártfinanszírozási törvény szigorú betartásával.” A helyi alapú gyűjtés jelentőségét aláhúzzák az iparági becslések, amelyek szerint egyetlen egyéni körzet kampánya 50–100 millió forintos tétel is lehet. Összehasonlításképp:
(via 444)