prcikk: Támadás a milánói olimpia ellen: házi bombával és gyújtogatással bénították meg a vasutat Bologna környékén | szmo.hu
KÉK HÍREK
A Rovatból

Támadás a milánói olimpia ellen: házi bombával és gyújtogatással bénították meg a vasutat Bologna környékén

Az olasz hatóságok szabotázsakcióként vizsgálják a Bologna melletti vasúti incidenseket. Matteo Salvini miniszter merényletnek nevezte az esetet, a nyomozás anarchista szálon is elindult.


Füst, elvágott kábelek és egy hatástalanított, házilag készített robbanószerkezet –

már a milánói–cortinai téli olimpia első napján, február 7-én szabotázsakciók bénították meg Észak-Olaszország vasúti közlekedésének egy részét. Feltehetően szándékos rongálások okoztak fennakadásokat

- közölték az olasz nyomozó hatóságok.

A hatóságok több szabotázsgyanús akcióról számoltak be. A Bologna–Padova vonalon egy váltónál házilag készített robbanószerkezetet találtak, amelyet a tűzszerészek hatástalanítottak, ugyanezen a vonalon egy kábelcsatornában pedig elektromos vezetékeket vágtak el. A Bologna–Ancona vonalon, Pesaro közelében egy elektromos berendezésnél keletkezett tűz, Bologna közelében pedig egy vasúti váltónál csaptak fel a lángok, megrongálva a biztosítóberendezés kábeleit. A rendőrség szerint ez utóbbi feltehetően szándékos gyújtogatás eredménye.

Az olasz állami vasúttársaság, a Ferrovie dello Stato közlése szerint a fennakadások miatt a távolsági, InterCity- és regionális vonatközlekedésben akár 90-150 perces késések is előfordulhatnak. A zavarok miatt egyes regionális járatok terelőútvonalon közlekednek, több vonat indulását pedig törölték. A problémák a Bologna–Velence és a Bologna–Milánó vonalat, valamint az Adria felé tartó forgalmat is érintik.

A nyomozásba a terrorelhárítás szakértői is bekapcsolódtak, és nem zárják ki, hogy a cselekmények mögött anarchista csoportok állnak. „Merénylet, valaki rosszat akar Olaszországnak” – jelentette ki Matteo Salvini olasz miniszterelnök-helyettes és infrastrukturális miniszter. A vasúttársaság is megerősítette, hogy a hiba „nem műszaki meghibásodás” következménye volt.

A 2026-os téli olimpiát Milánó és Cortina d’Ampezzo rendezi, utóbbiba Velencén keresztül vezet a fő vasúti útvonal. A hatóságok egyelőre nem erősítették meg, hogy a történtek közvetlenül az olimpiai eseményekhez kapcsolódnának.

Franciaországban a 2024-es párizsi nyári olimpia előtt történtek hasonló, koordinált vasúti szabotázsakciók, akkor gyújtogatások bénították meg a nagysebességű TGV-hálózatot, mintegy 800 ezer utast érintve. Olaszországban sem ez az első, olimpiához köthető incidens: 2025 februárjában Cortinában az épülő szánkópálya hűtővezetékét rongálták meg.

Forrás: 24.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Szörnyethalt a motoros, aki elé őz ugrott, majd a hozzá siető mentő is karambolozott Szombathelyen
Az 51 éves motoros halálával végződő balesethez riasztott mentőegység maga is balesetet szenvedett Szombathelyen. A Brenner Tóbiás körúton egy Opellel ütköztek, a karambolban mindkét sofőr megsérült.
M.M. / Kép: RTL - szmo.hu
2026. március 22.



Egyetlen pillanat alatt történt a tragédia pénteken Rábahídvég közelében: egy motoros elé őz ugrott, a férfi átsodródott a szemközti sávba, ahol frontálisan ütközött egy autóval. A motoros a helyszínen meghalt.

A BMW motorkerékpár Rábahídvég felől tartott Sorokpolány irányába a 8704-es úton, amikor a vad az úttestre lépett. A motoros az ütközés után elvesztette uralmát a jármű felett, áttért a bal oldalra, és egy szemből érkező Renault-nak csapódott

– írta a 112 Press. Mindkét jármű az árokba sodródott, a Renault pedig teljesen kiégett, a lángok az aljnövényzetre is átterjedtek.

Az 51 éves szombathelyi férfi az ütközés pillanatában életét vesztette, az életének megmentésére nem volt reális esély. Az autóban utazó két nőt kórházba szállították, sérüléseikről ellentmondóak a sajtóinformációk: az egyik portál súlyos, a másik könnyebb sérülésekről írt.

A tragédiát egy újabb baleset követte: a helyszínre siető, megkülönböztető jelzést használó mentőautó Szombathelyen, a Brenner Tóbiás körúton ütközött egy Opellel, amely a Jáki útról hajtott ki elé. Ebben a balesetben mindkét jármű sofőrje megsérült.

Az utat a helyszíni szemle idejére teljesen lezárták, a mentésben vasvári tűzoltók is részt vettek. A balesetet okozó őz a helyszínen elpusztult.

Vasárnap délelőttig nem érkezett újabb hivatalos tájékoztatás a sérültek állapotáról vagy a balesetek körülményeinek vizsgálatáról.

Via RTL Híradó


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Szörnyű tragédia! A síneken feküdt, a mozdonyvezető már nem tudott fékezni – gázolt a Mecsek InterCity
A balesetet a vonat vezetője jelentette fél hat után a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányságnak. Az InterCity utasait a MÁV pótlóbuszokkal szállította tovább Simontornya felé.


A Déli pályaudvarról Pécsre tartó Mecsek InterCity Pincehelynél elgázolt egy embert szombat kora este. Az esetet a mozdonyvezető jelentette fél hat után – írja a Teol A vonat utasait pótlóbuszokra kellett átszállítani.

Farkas Kinga, a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense arról tájékoztatta a lapot, hogy

a bejelentés szerint a pincehelyi vasútállomástól mintegy 500 méterre egy ember feküdt a síneken, a vonat pedig már nem tudott időben megállni. A MÁV közlése szerint a baleseti helyszínelés idejére Tolnanémedi és Pincehely között lezárták a vasúti pályát, ezért a pécsi fővonalon utazóknak hosszabb eljutási idővel kellett számolniuk.

A vasúttársaság pótlóbuszokat rendelt az utasok elszállítására, amelyek Pincehelyen a vasútállomásnál, Tolnanémediben a községházánál, Simontornyán pedig szintén a vasútállomásnál álltak meg.

A MÁV hivatalos tájékoztató oldalán vasárnap délután már nem szerepelt korlátozás a Tolnanémedi és Pincehely közötti szakaszon, ami arra utal, hogy az éjszaka folyamán a helyszínelés befejeződhetett és a forgalom helyreállhatott. A vasúttársaság és a rendőrség egyelőre nem közölt további részleteket az esetről.

A pécsi fővonalon nem ez az első hasonló eset az idén. Január elején Keszőhidegkút-Gyönk közelében gázolt el egy embert a Mecsek InterCity, akkor a helyszínelés után nagyjából másfél órával tudott továbbhaladni a szerelvény.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Megdöbbentő videó: dühöngő Merci-sofőr terrorizálta a szabályosan közlekedő nőt Budapesten
Egy fedélzeti kamera rögzítette, ahogy egy férfi a II. kerületben büntetőfékezett, majd inzultált egy sávot váltó nőt. A Budapesti Autósok Közössége által közzétett videó nagy felháborodást váltott ki.


Dudálás, bevágás, hirtelen fékezés, majd kiszállva üvöltés és köpködés – egy fehér Mercedes sofőrje nemcsak egy szabályosan közlekedő autóst, hanem a környék forgalmát is veszélybe sodorta csütörtökön a Komjádi uszoda közelében. Az esetet egy fedélzeti kamera rögzítette.

A Budapesti Autósok Közössége által közzétett videó szerint az eset a II. kerületben, az Óbuda felé vezető úton történt.

A felvételt készítő nő sávot akart váltani, amikor egy fehér Mercedes sofőrje agresszívan akadályozta, majd büntetőfékezett és kiszállva inzultálta.

A nő elmondása szerint a konfliktus a sávváltási szándékának jelzésekor kezdődött. „Amikor kitettem az indexemet, a mögöttem jövő fehér autós azonnal dudálva a gázra lépett, majd folyamatosan nyomta a dudát” – írta a videó beküldője. A kialakult helyzetben a nő egy ideig két sáv között haladt, mert nem tudta, mire készül a másik sofőr. A Mercedes vezetője ezután mutogatva megelőzte, bevágott elé, és hirtelen megállt.

A sofőr beszámolt a legijesztőbb pillanatokról is, amikor a férfi kiszállt a járművéből.

„Üvöltve felém rohant, szidalmazott, leköpte az ablakot, a telefonjával hadonászott, a tükrömet valószínűleg csak azért nem törte le, mert jeleztem neki, hogy veszi a kamera”

– számolt be az esetről.

A büntetőfékezés az elmúlt években elterjedt jelenség lett a magyar utakon. Korábban az M0-s autópályán is rögzítettek már hasonlóan veszélyes jelenetet. A megijedt nő elmondása szerint sok mindent látott már az utakon, de ilyen agresszív viselkedéssel még sosem találkozott.

Via TV2


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Apa és fia is a csörögi támadók között, akik baltával és bottal estek egy férfinak
A 48 éves áldozat súlyos, többszörös töréseket szenvedett a Pest vármegyei támadásban. A bíróság mindhárom gyanúsított letartóztatását elrendelte életveszélyt okozó testi sértés miatt.


Baltával és bottal támadt rá három férfi egy 48 éves áldozatra Csörögön, még március 11-én este. A brutális ütlegek következtében a megtámadott férfi arccsont-, kulcscsont- és bordatörést szenvedett.

A rendőröknek a tanúvallomások és a kamerafelvételek elemzése segített a gyors azonosításban. A nyomozás során az is kiderült, hogy a három támadó összehangoltan hajtotta végre a bűncselekményt – írja a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu-n.

A támadással gyanúsítható 49 éves éves férfi és 22 éves fia ellen körözést adtak ki, miután nem találták őket a csörögi otthonukban. Két napon belül azonban mindkettőjüket, valamint harmadik társukat, a 36 éves T. Dávidot is elfogták.

Mindhárom férfit életveszélyt okozó testi sértés gyanúja miatt hallgatták ki. A rendőrök őrizetbe vették őket, és kezdeményezték a letartóztatásukat, amelyet a bíróság később el is rendelt.


Link másolása
KÖVESS MINKET: