HÍREK
A Rovatból

Szijjártó a konteógyártó amerikai tévében: Ha Trump nyert volna, nem tört volna ki az orosz-ukrán háború

Arra is kitért, hogy a magyar kormány azért tartja a kapcsolatot még mindig az oroszokkal, mert Oroszország a valóság.


Szijjártó Péter az One America News Network (OANN) nevű tévécsatornán adott egy 12 perces interjút, amit vasárnap a Facebook-oldalán is megosztott.

Az OANN nem egy népszerű televíziós csatorna, de nyíltan támogatja Donald Trumpot, valamint számos szélsőjobboldali és összeesküvés-elméleteket valló személyeknek biztosított felületet - írja a 444.

Volt, amikor olyan valótlanságot állítottak híreikben, hogy Kaliforniában betiltanák a Bibliát, vagy hogy Soros György 14 évesen együttműködött a nácikkal.

Trump azután kezdte el reklámozni látványosan az OANN-t, hogy a Fox News-zal a viszonya rosszabbra fordult, de ennek ellenére sem lett jelentős számú nézője.

Az MTI beszámolója szerint Szijjártó többek között arról beszélt a stúdióban, hogy Magyarország már egymillió menekültet fogadott Ukrajnából. A menekültek egy része továbbment, de sokan közülük Magyarországon maradtak. Azt is felhozta, hogy legutóbb ő volt az egyetlen az Európai Unió 27 külügyminiszterének találkozóján, aki a béke szót használta.

A miniszter szerint a magyar kormány a háborút határozottan elítéli, de mi a szomszédban vagyunk, és ezért máshogy fest a helyzet, mint Washingtonból.

Arra a vádra is reagált, hogy a magyarokat még mindig tartják a kapcsolatot az oroszokkal.

„Nos, mi azért beszélünk az oroszokkal, mert Oroszország a valóság. Oroszország a valóság marad, függetlenül attól, hogy ez a háború hogyan végződik majd. Ha elvágjuk a kommunikációs vonalakat, akkor gyakorlatilag feladjuk a béke reményét”

- mondta.

Szijjártó szerint ha az amerikai elnökválasztás 2020-ban másképp alakult volna, akkor ez a háború talán nem tört volna ki. Azt is kifejtette, hogy ha a Nyugaton lesznek erős vezetők, akik tudnak beszélni az orosz elnökkel a háború befejezéséről és a békéről, akkor sokkal jobb lenne a helyzet a mostanihoz képest.

„Ha Donald Trump megnyerte volna a választásokat 2020 novemberében, akkor szerintem a háború nem tört volna ki"

- mondta Szijjártó Péter.

Arról is beszélt, hogy hamarosan lesz egy G20-csúcstalálkozó, és lehetőség van arra, hogy az orosz és az amerikai elnök is személyesen ott legyen. Ha ez megvalósuk, akkor nagyon bonyolult lenne mindkettőjük számára, hogy megmagyarázzák a világnak: mégis miért nem találkoznak.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter az anyák napi anyázásról: „Vajon létezik-e gyomorforgatóbb Orbán Viktor propagandistáinál?”
A Tisza Párt elnökéről és édesanyjáról ízléstelen képaláírás került fel az internetre egy fideszes propagandaoldalon. Magyar szerint ennél nincs lejjebb.
F. O. - szmo.hu
2025. május 04.



Megdöbbentő internetes beejegyzést osztott meg követőivel Magyar Péter. A vadhajtasok.hu oldalra feltett felvételen az látható, hogy a Tisza Párt elnöke édesanyját köszönti anyák napja alkalmából, a kép alatt pedig ez olvasható: Poloska megtudta, hogy ma van anyák napja, ezért gyorsan puszilgatni kezdte a drága kommunista jó k.rva anyját lájkokért.

„Vajon létezik-e gyomorforgatóbb Orbán Viktor propagandistáinál? Ezt sikerült anyák napján címlapra tenniük és utána fideszes csoportokban osztogatniuk. És ezekkel az emberekkel fideszes miniszterek és képviselők mosolyognak közös fotókon, és valószínűleg még utasításokat is adnak nekik” – írta a Tisza Párt elnöke Facebook-bejegyzésében.

„Sokszor nagyon hiányoznak a nagyszüleim, de ilyenkor kicsit örülök, hogy ezeket nekik már nem kell látniuk”

– tette hozzá Magyar Péter.

„Ez az orbáni morális fölény? Napi szinten folyik a fideszes propaganda gépezetben a gyűlöletkeltés, a dehumanizálás és a fenyegetés. Azt gondolják, hogy ezzel szavazókat tudnak szerezni? Szerintem súlyosan félreismerik a saját választóikat is. Ennél nincs lejjebb” – zárta bejegyzését a politikus.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Az RTL megmutatta: halomban állnak a Ferrarik, Bentley-k, Mercedesek Mészáros Lőrinc öccsének székesfehérvári luxusautó-szalonjában
Mészáros János felcsúti önkormányzati képviselő a tulajdonosa egy székesfehérvári luxusautó-szalonnak, ahol a legdrágább darab egy tűzpiros Ferrari, ami több mint negyedmilliárd forintba kerül.


180 millió forint értékű rikító kék Ferrariban fotózták le Várkonyi Andreát és férjét Mészáros Lőrinc vállalkozót. A Felcsúton készült képeket Hadházy Ákos független képviselő osztotta meg, aki szerint a luxusautó Várkonyi Andrea nevén van. Az RTL híradója kereste az ügyben a házaspárt, de egyelőre nem reagáltak.

A Ferrari 296 GTS nevű modellje egy 663 lóerős hibrid luxusautó, amely mindössze 3 másodperc alatt gyorsul 100-ra.

A különleges vezetési élményt nemrég Várkonyi Andrea is megtapasztalhatta. Méghozzá nem egyedül, hanem férje Mészáros Lőrinc társaságában. Legalábbis ezt állítja Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő, aki a kék sportkocsiban ülő házaspárról fotókat is feltöltött a közösségi oldalára. Úgy tudja, a sportautó Várkonyi Andrea nevén van. Ez a típus újonnan 140-180 millió forintba kerülhet, mondja a képviselő.

Hadházy Ákos: "A fényképeket jól beazonosíthatóan a Felcsút mellett a Puskás Ferenc sporthotelhez vezető úton, illetve annak parkolójában készítette egy kedves ismerősöm. Úgy tűnik, hogy Felcsúton lassan több az egy főre jutó eső Ferrari, mint mondjuk Monacóban."

Mészáros Lőrinc fia is szereti az olasz luxusautó-márkát. Felcsúton egy benzinkútnál pumpálta egy Ferrari 488-as kerekét egy 2021-ben készült fotón, amit szintén a független képviselő osztott meg. Ehhez a modellhez használtan 100-120 millió forintért hozzá lehet jutni Hadházy szerint.

"A probléma az, amikor valaki ezt a hihetetlen gazdagságot ezt szinte csak állami megrendeléseken szerzi."

Nemcsak a felesége és fia kedveli a sportkocsikat, hanem Mészáros Lőrinc öccse is. Mészáros János felcsúti önkormányzati képviselő a tulajdonosa egy székesfehérvári luxusautó-szalonnak, ahol a Ferrarik mellett más luxusmárkák: Aston Martin, Bentley, Mercedes és Audi is kaphatók.

A szalon legdrágább darabja egy tűzpiros Ferrari, ami több mint negyedmilliárd forintba kerül, a legolcsóbb pedig egy Audi, ami 56 millió forintért vihető.

Márciusban bírálta Lázár János miniszter azokat a vállalkozókat, akik feltűnően gazdagodtak, és kihívó módon viselkedtek az elmúlt években.

"Elegem van a luxizásból, a repülőzésből, a yachtozásból és az egészből, amit néhány ember ebben az országban a megteremtett lehetőséggel csinál."

A Mészáros Csoport korábban közleményben úgy reagált: Mészáros Lőrinc nem vette magára a miniszter szavait, ugyanis csak tavaly a Mészáros Csoport nagyságrendileg 20 milliárd forintot fordított támogatásokra és adományokra. Most hiába kereste az RTL Híradó a cégcsoportot és Várkonyi Andreát is, adásunkig nem reagáltak.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
„Berobbant a légkör” – Golflabda nagyságú jég esett az osztrák-magyar határ közelében vasárnap
A következő órákban a nyugati határ környékén élők szupercellára számíthatnak, és akár 80–90 kilométer/órás szél, heves zivatarok és jégeső is érkezhet.
Fotó: Időkép, Szalafő webkamera - szmo.hu
2025. május 04.



Golflabda nagyságú jég esett vasárnap az osztrák–magyar határ közelében – számolt be róla a MetFigyelő a Facebook-oldalán. A jégverés Bad Blumaunál történt, ez a település kevesebb mint 30 kilométerre fekszik a határtól.

Az Időkép arról ír, hogy a jég nem áll meg a határnál, hanem egyenesen az ország közepe felé tart. Azt is közölték: „berobban a légkör” a határ mentén, és egyre több, valamint egyre nagyobb góc alakul ki.

A következő órákban a nyugati határ környékén élők szupercellára számíthatnak, és akár 80–90 kilométer/órás szél, heves zivatarok és jégeső is érkezhet – tette hozzá az Időkép.

Felsőszölnökön már hullott is a jég, amit a szolgálat webkamerája rögzített.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
Rakétával csaptak le Izrael legforgalmasabb repülőterére – Videón a drámai pillanatok
A jemeni húszik vasárnap reggel rakétát lőttek ki a Ben Gurion nemzetközi repülőtérre. A robbanásban többen megsérültek, a forgalmat egy időre leállították.


Egy Jemenből indított rakéta vasárnap reggel az izraeli Ben Gurion nemzetközi repülőtér főtermináljának közelében csapódott be – közölték az izraeli hatóságok. Az eset során négy ember megsérült, további két személy pedig egy óvóhelyre tartva szenvedett sérüléseket – számolt be róla a BBC.

A rakétatámadás következtében egy órára leállt a forgalom a repülőtéren, de a járatokat később újraindították. A légikikötő környékén több fontos főutat is lezártak.

A támadás előtt Izrael középső részén megszólaltak a légvédelmi szirénák, az emberek óvóhelyekre vonultak.

Az interneten olyan, nem ellenőrzött videók is megjelentek, amelyeken az látható, hogy a közeli úton haladó autósok félreálltak, miután a rakéta becsapódott. A felvételeken fekete füstfelhő emelkedett a magasba a repülőtér közelében.

A jemeni húszi lázadók katonai szóvivője, Jahja Szaree televíziós nyilatkozatban vállalta a felelősséget a támadásért. Figyelmeztette a légitársaságokat, hogy a Ben Gurion repülőtér szerintük már nem számít biztonságosnak a légi közlekedés számára.

Izrael védelmi minisztere, Israel Katz közleményében úgy fogalmazott: „Bárki, aki ránk támad, arra mi hétszer erősebben fogunk visszaütni.”

A húszi lázadók korábban is több alkalommal hajtottak végre támadást izraeli célpontok ellen a gázai konfliktus kirobbanása óta.

(via Blikk)


Link másolása
KÖVESS MINKET: