HÍREK
A Rovatból

„Szánalmas kormányunk és kormányfőnk van, nagy száj és kis tehetség” – így reagált Orbán beszédére az ellenzék

Szabó Tímea szerint a miniszterelnök nem mond igazat, a Momentum elnöke pedig úgy véli, a kormány éppen bedönti a középosztályt.


Mint azt mi is megírtuk, Orbán Viktor napirend előtt szólalt fel a hétfői parlamenti ülésen. A miniszterelnök beszélt az orosz-ukrán háborúról, az energiaválságról, az Európai Unióról, a hazai fejlesztésekről, a családtámogatásról, egyetemi és hadipari fejlesztésről.

Az ellenzéki és kormánypártok egymás után reagáltak a kormányfő beszédére.

Mi Hazánk: Toroczkai László frakcióvezető

"Nem hallottunk semmi újat miniszterelnök úr részéről, ezeket a mondatokat már hallottuk az elmúlt hónapokban.

Olyan krízishelyzet van Magyarországon, hogy igazi nemzeti konzultációra lenne szükség, de amit ma hallottunk, az nem nemzeti konzultáció. Előre kellene kikérni az emberek véleményét" - mondta. Beszélt arról is, hogy nem érti, miért szavazta meg Orbán a szankciókat, amiket most a gazdasági válság okaként említ. Emlékeztetett rá, hogy a pártja kérte a kormányt, hogy csökkentse a világviszonylatban is elképesztően magas rendszerhasználati díjakat, de ehhez képest tovább drágították azt. Azt kérdezte, ezt miért nem vállalja át az állam. Szerinte a kormányt nem érdeklik a javaslataik - írja a 24.hu.

Jobbik: Lukács László György

A frakcióvezető szerint az oroszok tudnák befejezni a háborút, mert ők kezdték el. Szerinte téved Orbán, amikor a nyugatot hibáztatja a háborúért.

Hiába kritizálja a kormányfő a szankciós politikát, hiszen ő maga is megszavazta mindegyik szankciót.

„Mit tudna még tenni az unió? Az látszik, hogy a szankciók működnek. Ön soha nem ismerteti a valós orosz adatokat” - tette hozzá. A politikus szerint fontos lenne a hazai kis- és középvállalkozások támogatása.

LMP: Ungár Péter

Nem kell szeretni Nyugat-Európát, de az még mindig jobb mint az orosz - közölte többek között a kormányfői beszédre reagálva.

Párbeszéd: Szabó Tímea

Orbán Viktor nem mond igazat.

Nem igaz, hogy azért rossz a helyzet Magyarországon, mert a szomszédban háború dúl. A többi, ukránokkal határos országban nincs ilyen infláció - magyarázta. Emlékeztetett rá, hányszor nem mondott igazatt a kormányfő. Például az adóemelésről, a megszorításokról. Majd beszélt a kenyér áráról, a pedagógusok béréről is, és felhívta arra is a figyelmet, hogy a kormány a rezsicsökkentés megvédését ígérte. De most azt látni, hogy vannak megszorítások mégis. Ő is azt kérte, hogy csökkentsék a rendszerhasználati díjat és támogassák a családokat.

MSZP: Gurmai Zita

Brutális a drágulás és katasztrófális a helyzet az országban - mondta a politikus. Szerint "ordas hazugság", hogy mindezért a háború és Brüsszel politikája a felelős. Úgy fogalmazott, hogy most

nem rezsicsökkentés történt, hanem a "rezsicsökkentés eltörlése". Most „rezsistopra van szükség”

és áfacsökkentésre kellene - mondta. Úgy vélte, az képtelenség, hogy a Pakson termelt áramért többszörös árat kérnek a magyar családoktól.

Momentum: Gelencsér Ferenc

A politikus szintén azt vetette Orbán szemére, hogy ő is megszavazta a szankciókat, amiket most kritizál. A rezsiszámlák hamarosan megérkeznek és ezt nem lehet sokáig elfedni - figyelmeztetett.

„Önök éppen bedöntik a középosztályt”

- mondta.

Szerinte lehetett tudni, hogy gazdasági nehézségek jönnek, a kormány mégis elosztogatta a tartalékokat. A háborúról úgy vélekedett, Orbánékon kívül mindenki tudja, hogy béke csak akkor lesz, ha az ukránok győznek és hazazavarják az oroszokat.

Demokratikus Koalíció - Gyurcsány Ferenc

A politikus úgy fogalmazott: „Önök találkoznak és kezet fognak a gyilkosokkal”, ez pedig szégyen. Szerinte a a magyar kormány nem az embereket megkínzó gyilkosok büntetését kéri az orosz-ukrán háborúban, hanem a háborús bűnökkel vádolt Oroszország oldalára állt. A világ Ukrajna oldalán áll - tette hozzá. A frakcióvezető közölte, az Orbán-kormány emiatt a „rongyemberek” táborába tartozik. Arról is beszélt, hogy a kabinet most véget vetett a szabadságharcos politikának, mert meg akar felelni Brüsszelnek. Emiatt hoznak most új törvényeket. De „közeleg az államcsőd” - figyelmeztetett. Szerinte

„szánalmas kormányunk és kormányfőnk van, nagy száj és kis tehetség. Láttunk már ilyet, előbb-utóbb vége lesz”

- mondta végül Orbán beszéde után.

Hadházy Ákos - aki még mindig nem vehet részt a parlamenti üléseken, mivel Kövér László továbbra sem engedi neki letenni a képviselői esküt - egy Facebook-bejegyzésben reagált:

A Fidesz frakcióvezetője, Kocsis Máté az ellenzéket kritizálta, szerinte a kormány kritikusai mindig csúsztatnak, és ez rossz az országnak.

„Miért nem hagynak fel a Magyarország-ellenes politikával?”

– kérdezte.

Hozzátette, hogy a kormány a magyar érdekeket nézi, míg az ellenzék Brüsszelét. Végül gratulált a harmadik Gyurcsány-kormány megalakításához, hozzátéve, hogy szerinte az ellenzékben kétféle politikus van, az aki már az árnyékkormány tagja, és az, aki az akar lenni. Végül az ellenzéknek nyújtott amerikai pénzekről azt kérdezte, hogy mit ígértek cserébe.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter bemutatta a Tisza-kormány első miniszterjelöltjét
Az ortopéd főorvos külföldön is sikeres karriert épített, mégis hazatért. Most a Tisza Párt egészségügyi csapatát vezeti, és komoly feladatra készül.


Magyar Péter újabb vendéggel jelentkezett a TISZTA Hang podcast legfrissebb epizódjában: ezúttal Hegedűs Zsolt ortopéd főorvossal beszélgetett. A beszélgetés különlegessége, hogy

Hegedűst a videó címében már a leendő Tisza-kormány egészségügyi minisztereként mutatták be.

„Hallgassátok meg a leendő TISZA-kormány egészségügyi miniszterével, Hegedűs Zsolt főorvos úrral folytatott beszélgetésünket a TISZTA Hang podcast műsorában” – írta Magyar a Facebook-oldalán, a közzétett videóhoz.

Hegedűs neve már ismerősen csenghet azoknak, akik követik a Tisza Párt eseményeit: először a párt váci egészségügyi konferenciáján mutatták be őt a nyilvánosságnak, mint az egészségügyi csapat tagját. A pártelnök már akkor jelezte, hogy komoly szerepet szán neki, sőt azt is elárulta: „kiemelkedő szerepet szán” neki a tárca vezetésében.

A szakember korábban is vezette a Tisza Párt egészségügyi szakmai munkáját, de miniszterjelöltként csak most nevezték meg hivatalosan.

Hegedűs Zsolt ortopéd sebészként dolgozik, mind Magyarországon, mind az Egyesült Királyságban. Állami és magánegészségügyi ellátásban egyaránt aktív. Több mint harminc éve van a pályán, korábban az Országos Reumatológiai és Fizioterápiás Intézetben (ORFI), majd a MÁV-kórházban dolgozott. 2005-ben úgy döntött, hogy külföldön folytatja a munkát, miután – elmondása szerint – a magyar egészségügyben tapasztalható feudális viszonyok miatt nem akart a rendszerben maradni. Angliába ment, ahol egy év után már osztályvezető főorvossá nevezték ki.

2015-ben tért haza, azóta pedig több fontos kezdeményezésben is részt vett. Többek között elindított egy folyamatot a hálapénz kivezetésére, illetve megalapította a rezidens szakszervezetet, amelyben alelnökként dolgozott. Azt mondja, szeretné a külföldön megtapasztalt jó gyakorlatokat itthon is bevezetni.

A főorvos egyébként négygyermekes édesapa, legfiatalabb gyermeke most kezdte meg egyetemi tanulmányait. Felesége szintén orvos, szemész szakorvos.

A beszélgetés végén Magyar Péter így búcsúzott: „Szakmaiság, emberség, alázat. Köszönjük Hegedűs doktor úrnak, hogy vállalja ezt az embert próbáló, ugyanakkor nagyon szép feladatot.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter: Orbán magára hagyta a nyugdíjasokat
A TISZA párt vezetője szerint Orbán évek óta csak hitegeti az időseket. Magyar konkrét pénzösszegekkel és intézkedésekkel üzent vissza.


Orbán Viktor bejelentette, hogy a Fidesz visszahozná a 14. havi nyugdíjat. Erre reagált Magyar Péter is egy Facebook-posztban, élesen bírálva a miniszterelnököt és konkrét intézkedéseket ígérve arra az esetre, ha a TISZA párt kerülne kormányra.

„Orbán Viktor 19 év után ma újra beígérte a 14. havi nyugdíjat. De két évtized után már azt sem tudja mikorra vezetné be” – írta Magyar.

Szerinte azonban a „szokásos fideszes kampányhazugság” mellett a lényeg nem is ez, hanem az, hogy mit kínál valójában a kormány a nyugdíjasoknak, és mit ajánl ezzel szemben a TISZA.

„Ha Orbán maradna, egy ma 80 ezer forintot kapó nyugdíjas 2029-ben esetleg évi plusz 80 ezer forinthoz juthatna. A TISZA-kormány alatt ez a nyugdíjas 720 ezer forinttal fog többet kapni évente. Tessék választani!”

– írta

Magyar szerint a jelenlegi kormány magukra hagyta az időseket: „Orbán magára hagyta a nyugdíjasokat. Ma minden negyedik nyugdíjas honfitársunk a létminimum alatt él.”

A TISZA párt konkrét vállalásokat tett nyugdíjasügyben. Magyar posztja szerint a következő intézkedéseket vezetnék be:

  • „Nyugdíjas SZÉP-kártyát vezetünk be a 13. havi nyugdíj mellé: ez évi 200 ezer forint támogatás, amelyre a nyugdíjasok 97%-a jogosult lesz. A SZÉP-kártya élelmiszerre, gyógyszerre, egészségmegőrzésre és pihenésre lesz fordítható.
  • 120 ezer forintos minimálnyugdíj: senki nem kaphat ennél kevesebbet. Ezzel több mint 280 ezer nyugdíjasnak növeljük jelentősen a nyugdíját.
  • Megemeljük a 120–140 ezer forint közötti nyugdíjakat is: ezzel plusz 6–12 ezer forint jár majd 140 ezer nyugdíjasnak.
  • Duplájára emeljük az időskorúak járadékát: a legelesettebb honfitársainknak biztosítva ezzel a könnyebb megélhetést.
  • 20 ezer új férőhelyet hozunk létre modern, méltó körülményeket biztosító nyugdíjasházakban és szociális otthonokban. Ezzel a helyi gazdaságot erősítjük és a vidék megtartó erejét is növeljük, valamint több mint 13 ezer új munkahelyet teremtünk.
  • 50%-kal megemeljük az otthoni ápolási díjakat, segítve azt a majd 60 ezer családot, amelyekben idős szeretteikről és beteg gyerekekről gondoskodnak.”

A poszt végén Magyar hangsúlyozta: „Minden szépkorú honfitársunknak jár a biztonság, a méltóság és a nyugodt időskor.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Az összes címét elveszti és luxuspalotáját is el kell hagynia András hercegnek
Károly király megelégelte öccse botrányait, és keményen lépett fel ellene. A palota közleményt adott ki a döntésről.


András yorki herceg elveszíti a címeit, és el kell hagynia a windsori Royal Lodge-ot – írta a LADbible.

„Őfelsége a mai napon (október 30-án) hivatalos eljárást indított András herceg megszólításának, címeinek és kitüntetéseinek visszavonására” – áll a Buckingham-palota közleményében.

A palota szerint a Royal Lodge-ra szóló bérleti szerződés eddig jogi védelmet nyújtott a benntartózkodásra, de most felszólították a szerződés felbontására, és a herceg egy magánlakásba költözik. A jövőbeni lakhatását a király magánvagyonából fizetik.

A hónap elején András lemondott több királyi címéről, köztük a York hercege címről, és mostantól Andrew Mountbatten Windsor néven fogják őt nevezni. A palota ezt is megerősítette a lépéseket részletező közleményében.

„Őfelségeik világossá akarják tenni, hogy gondolataik és legmélyebb együttérzésük mindig is az erőszak minden formájának áldozataival és túlélőivel van és lesz” – fogalmaztak.

András tagadja a vádakat, de a neve körüli botrányok nem csendesednek. A hónap elején 2011-ből előkerült e-mailek is nyilvánosságra kerültek, amelyek szerint még azután is tartotta a kapcsolatot Jeffrey Epsteinnel, hogy azt mondta, véget vetett a barátságuknak.

András 2022-ben peren kívüli megállapodást kötött Virginia Giuffréval, miután a nő szexuális zaklatás miatt beperelte. A herceg továbbra is tagadja az állításokat.

Míg András elveszíti a címeit, lányai, Eugénia hercegnő és Beatrix hercegnő megtartják az övéiket, mivel ők egy uralkodó fiának a lányai. A hírek szerint András nem emelt kifogást a döntés ellen, a sandringhami költözés pedig „amint megvalósítható” megtörténik.

A döntést a cikk szerint András súlyos ítélkezési hibái indokolták, és a kormányt is bevonták a megbeszélésbe. A palota közleménye szerint az intézkedések szükségesek, függetlenül attól, hogy a herceg tagadja a vádakat.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
19-től 45-ig húztak történelmi számokat a hatos lottón, mutatjuk, melyeket
45 millió forintot nyerhetett volna az, aki mind a hat számot eltalálja. Csüggedni azonban nem érdemes: vasárnap jön az újabb sorsolás.


A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 44. héten megtartott első hatos lottó számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

  • 19 (tizenkilenc)
  • 21 (huszonegy)
  • 22 (huszonkettő)
  • 25 (huszonöt)
  • 26 (huszonhat)
  • 45 (negyvenöt).

Hattalálatos szelvény – ami 45 millió forintot ért volna – ezúttal nem volt.

5 találatos szelvényből 6 darab is akadt, nyereményük egyenként 1 157 200 forint. 4 számot 627 ember talált el, nyereményük egyenként 11 075 forint. Míg összesen 12 791 darab 3 találatos szelvény volt, az ő nyereményük egyenként 3300 forint.

Aki ma nem nyert, nem kell csüggednie: az új szokásoknak megfelelően vasárnap újabb 6 számot húznak.


Link másolása
KÖVESS MINKET: