HÍREK
A Rovatból

Minden nyilvános szereplésről letiltották a rendőrt, aki tiltakozott fotója politikai felhasználása ellen

Az őrmester nem tarthat előadást sem az Adyligeti rendőrképzőn, sem a gyereknapi ünnepségen. Felszólították, hogy törölje a posztját.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. április 27.



A Telex információi szerint a rendőrség felfüggesztette minden nyilvános és szakmai szereplését annak a rendőrnek, aki korábban egy nyilvános posztban kifogásolta, hogy Rétvári Bence a kdnp.hu felirattal ellátva osztotta meg egy róla készült fotót. A lap úgy tudja, hogy a rendőrség kommunikációs osztálya másnap értesítette is a rendőrt a döntésről.

A rendőr április 28-án az Adyligeti rendőrképzőn tartott volna előadást a munkájáról, azonban a lap információi szerint erre végül nem kerülhet sor. Forrásaik arról is beszámoltak, hogy nem hivatalos úton figyelmeztették az őrmestert: ha nem távolítja el a posztot, következményekre számíthat.

A rendőr közösségi oldalán így fogalmazott: „Ma lettem a ‘propaganda’ része? Talán igen! Rétvári Bence – nyíltan politikai/rajongói oldala – koronázta meg a mai napomat. A közösségi médián ismerőseim hívták fel figyelmemet vegyes hangulatban – az amúgy sokak véleménye szerint kormánypárti propaganda híreket is megosztó – Rétvári Bence bejegyzésére.”

A posztban azt is kifejtette, hogy tudja, amíg egyenruhában végzi munkáját, közszereplőnek számít, és tisztában van vele, hogy a rendőrség által jóváhagyott tartalmak felhasználása megengedett. Ugyanakkor hozzátette:

„De értse meg a tisztelt Államtitkár Úr is azt, hogy nem kívánok hozzájárulni pártjának tartalmaihoz oly módon, hogy arcommal weboldalukat, ezzel pedig az általuk leírt híreket és egyéb tartalmaikat népszerűsítsék.”

A rendőr javasolta, hogy inkább olyan képeket használjanak, ahol a rendőrök nem felismerhetők: „Tegyen ki rendőrautót, arcuk alapján fel nem ismerhető rendőröket. Tegye fel ezt a képet politikai párttal összefüggésbe hozható megjelölés nélkül vagy csupán a szöveget.” Azt is üzente, hogy ha eddigi kérései nem lennének elegendőek, Rétvári Bence vegye figyelembe a rendőri hivatás etikai kódexét.

A Telex információi szerint az Adyligeti rendőrképző tanulóinak is jelezték, hogy a rendőr posztját ne osszák meg, ne kommentálják, és ne lájkolják. A férfi korábban többször népszerűsítette a BRFK-t, valamint abban a sheriff-rendszerben dolgozik, amelyet a rendőrség más városokban is bevezetne.

A gyereknapi előadás, amelyen szintén szerepelt volna, szintén elmarad. Az óvoda egyik munkatársa a lapnak azt írta: „Úgy néz ki, Zsolt nem beszélhet bővebben. Én viszont ezt nem tartom korrektnek, annak tekintetében, hogy Zsolt az óvodánk gyereknapjával kapcsolatos szereplést szívesen vállalta.” Az óvoda eredetileg „hétköznapi hősöket” keresett, rendőrt, mentőst, tűzoltót, és a rendőr akár szabadidejét is feláldozta volna az előadásra.

Az óvodai dolgozó hozzátette: „Így, hogy elutasították ezt a lehetőséget, lehet, hogy a gyerekek gyermeknap alkalmából hős nélkül maradnak, mert a közelgő határidőig egyelőre új jelentkezőt nem sikerült még találnunk!”

A Telex kérdéseket küldött a BRFK-nak is, de eddig nem kaptak választ.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Napi luxi: Hadházy Ákos ezúttal Sarka Kata négymilliós papucsáról posztolt, fotókat is mutatott róla
Újabb drága holmira bukkant a független országgyűlési képviselő: ezúttal Rogán Cecília üzlettársának luxus-lábbelijéről mutatott képeket a követőinek.


Hadházy szerint egy átlagos tanár egy éves nettó fizetéséből lehet megvásárolni ezt a papucsot – derült ki a Facebookon közzétett bejegyzéséből.

„Egy honfitársunk így mutatta be a szandit: a Hermes Chypre krokodilbőr női papucska (mert én ezt szandálnak nem nevezném), az ára jelentősen változhat a bőrtípus, szín és ritkaság függvényében. Új modellek ára: Hermes, Chypre Techno szandál Himalaya krokodilbőrből: kb. $7,500 - 8,000 - től indul és határ a csillagos ég. Ez egy ritka, limitált kiadású modell, amelyet például a Madison Avenue Couture kínálatában és más luxus shopokban találhatunk meg” – írta a független országgyűlési képviselő.

„Itt is mondjuk el: a gazdagság nem bűn, a hivalkodás legfeljebb gáz.

A bűn az, ha ezt a luxust mi, adófizetők fizetjük - márpedig ezt a szandit is Önök vették Katalin asszonynak.

A napokban pl. az Átlátszó által kiperelt adatokból kaptunk újabb bizonyítékokat arról, hogy Kata és Cecília közös honlapocskájában Rogán propaganda minisztériuma hirdet orrba-szájba- így könnyű összehozni az évi milliárdos osztalékot…” - zárta kedd reggeli posztját a politikus.

 


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter Orbánéknak: Ha olyat tesznek, amit esetleg terveznek, akkor ott leszünk – És akkor lesz nemulass!
Az átláthatósági törvényről is beszélt: „Innen is szeretném biztosítani a sajtót, a civileket, és minden magyar embert, minden társadalmi csoportot, hogy a Tisza mellettük áll. És hogyha valódi probléma lesz, akkor ott leszünk…” - mondta.


Ruszin-Szendi Romuluszt kormánypárti oldalról hazaárulónak és külföldi érdekeket szolgálónak titulálták az elmúlt hetekben.

„Teljesen nyugodtan alszok, tudom, hogy ezeket nem követtem el – fogalmazott a korábbi vezérkari főnök a műsorban. - Ha hazugságot kell kreálni, hogy befeketítsenek minket, arra már nem vevők az emberek. Az emberek nagy része nem hiszi el, amit mondanak.

Eljuthatnak oda, hogy engem bezárnak.

Ha ez megtörténik, hozzatok pizzát, az befér a rácsok között, konditerem pedig van. Megvárom, amíg a rendszerváltás megtörténik, aztán majd kijövök, nem félek tőle. Ők félnek tőlem, a Tisza közösségétől, mert más erkölcsi szinten mozgunk, amire ők nem érhetnek fel.”

„Innen Örményesről, Jász-Nagykun-Szolnok megyéből üzenem a miniszterelnöknek, hogy el a kezekkel Ruszin-Szendi Romulusztól, el a kezekkel a tiszásoktól.

Mi nagyon békések vagyunk, de nagyon határozottak, de van egy szint, amiből nem fogunk engedni.

És ha olyat tesznek, amit esetleg terveznek, akkor ott leszünk. És akkor lesz nemulass. Ezt innen üzenem és ezt nagyon komolyan gondolom, úgyhogy óvatosan. Óvatosan, hogy meddig mennek el. Lehet hatalmat átadni békésen, emelt fővel és emberségesen” – fogalmazott Magyar Péter.

A Tisza Párt elnöke megerősítette, hogy ezt a hatalmat választások útján kell legyőzni.

„Van egy új törvényjavaslat, amivel borzolják a kedélyeket, amivel próbálják borzolni, újabb társadalmi csoportokba beleszállni, legyen az a független sajtó, civil szervezetek, vagy éppen a Tisza politikai közössége. Én mindenkit türelemre intek. Abszolút értem a felháborodást vagy a félelmet, vagy a megrettenést, hogy ez a putyini úton egy újabb lépés, egy újabb vörös vonal átlépése, és valóban így van, és sokszor már elhalványítják a vörös vonalakat, mert már annyi ilyen vonalat léptek át.

Innen is szeretném biztosítani a sajtót, a civileket, és minden magyar embert, minden társadalmi csoportot, hogy a Tisza mellettük áll.

És hogyha valódi probléma lesz, akkor ott leszünk…" - mondta a Tisza Párt elnöke.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Karácsony Gergely: Felgyújtom magam, ha nem sikerül a kormánnyal megállapodni a Rákosrendezőről
A főpolgármester szerint politikai botrány is lehet abból, ha nem sikerül dűlőre jutni a kormánnyal. A Pride-ot pedig mindenképp megtartják – akár tetszik, akár nem.
F. O. - szmo.hu
2025. május 20.



Karácsony Gergely a Telexnek adott interjújában beszélt a Budapest Pride idei megrendezéséről, a Rákosrendező ügyéről, valamint a BKV-nál történt személyi változásokról is.

A főpolgármester megerősítette, hogy

a Budapest Pride-ot június 28-án mindenképpen megtartják.

Mint mondta, senkinek sem kell fenyegetve éreznie magát. Több jogszerű lehetőség is rendelkezésre áll a rendezvény megtartására, de ezeket nem részletezte, mert nem szeretne ötleteket adni azoknak, akik megakadályoznák az eseményt.

A Rákosrendezővel kapcsolatban Karácsony úgy fogalmazott:

„Ha nem sikerül megegyezni, akkor én nyilván felgyújtom magam.

Mindenhol el fogom mondani, hogy az araboknak jár a kisföldalatti meghosszabbítása, a budapestieknek nem”. Hozzátette, hogy a választások közeledtével politikai következményei is lehetnek annak, ha nem sikerül megállapodni a kormánnyal.

Az interjúban szóba került a BKV vezérigazgatójának menesztése is. Karácsony Gergely úgy fogalmazott:

„a BKV mindig is egy ilyen legszívesebben bottal se piszkálnám típusú hely volt”.

Azt mondta, csak egyetlen személy, az F. Zsolt néven ismert „nagymester” köti össze a cég belső ügyeit a városházával. Ha Bolla Tibor kapcsolatban állt vele, akkor azt a főpolgármester szerint jeleznie kellett volna. „Utólag ez menthetetlen” – tette hozzá.

A főpolgármester arról is beszélt, hogy a megjelent képek ellenére sincs olyan megalapozott információ, amely szerint budapesti közpénzeket nem rendeltetésszerűen használtak volna fel.

Karácsony Gergely szerint „a demokratikus nyilvánosság alapja, hogy léteznek cikkek, amelyek képesek politikai következményeket kiváltani, és léteznek politikusok, akik ideális esetben figyelnek a valóságra”.

(via Népszava)


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Az Országgyűlés döntött: Magyarország kilép a Nemzetközi Büntetőbíróságból
A kilépésről szóló javaslatot 134 igen szavazattal fogadta el az Országgyűlés. A Nemzetközi Büntetőbíróság tavaly adott ki elfogatóparancsot az izraeli miniszterelnökre, akit Orbán Viktor még aznap meghívott Budapestre.


134 igen, 37 nem szavazattal, 7 tartózkodás mellett megszavazta az Országgyűlés, hogy Magyarország kilép a Nemzetközi Büntetőbíróságból (ICC). A döntés csak egy év múlva lép hatályba, miután az erről szóló írásos értesítést eljuttatják az ENSZ főtitkárához, írta a 24.hu.

A kormány még márciusban jelezte a kilépési szándékát, amikor Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök Budapestre látogatott.

Ekkor közölték, hogy Magyarország elhagyja az ICC-t, amely egyéni felelősséget vizsgál olyan ügyekben, mint a háborús bűnök, a népirtás vagy az emberiesség elleni bűncselekmények.

Netanjahu méltatta a magyar kormány döntését, amit úgy jellemzett: „egy rendkívül bátor lépés az antiszemitizmussal szemben”.

A Nemzetközi Büntetőbíróság 2024 novemberében adott ki elfogatóparancsot Netanjahu és Joáv Galant izraeli védelmi miniszter ellen. Az ICC főügyésze már 2023 májusában kezdeményezte a körözést, amely több palesztin Hamász-vezetőt is érintett.

Aznap, amikor a bíróság kiadta a körözést az izraeli kormányfő ellen, Orbán Viktor meghívta őt Magyarországra. Két nappal a Netanjahu elleni körözési kérelem benyújtása után a kormányülésen Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter, Tuzson Bence igazságügyi miniszter és Bóka János, az európai uniós ügyekért felelős miniszter azt a feladatot kapták, hogy készítsenek feljegyzést a kilépés lehetséges következményeiről.


Link másolása
KÖVESS MINKET: