HÍREK
A Rovatból

Rákay Philip: Folyamatosan megy annak a sejtetése, hogy én egy semmihez sem értő, egyébként zenetévés hülyegyerek vagyok

A műsorvezető és producer elmondta, hogy sok mindennel foglalkozik és nincs állami szerződése, „pedig lehetnének, mert nincs olyan törvény, hogy Rákay-nak ne lehetnének a Fidesz-kormány idején”.

Link másolása

Rákay Philippel tartottak beszélgetést a Scruton közösségi térben csütörtök este, ahol szóba került többek között a műsorvezető és producer élete és a most elkészült filmje is - számolt be az eseményről a Telex.

A moderátor, Sal Endre újságíró kezdésnek arról kérdezte, hogy "idézőjelben miért szeretik őt olyan sokan". Rákay szerint a 2002-es Kossuth téri fideszes nagygyűlés volt a fordulópont, amikor ő még tévés volt. Amikor meglátták őt a színpadon, a médiában sokan hördültek fel azt gondolva, hogy „kígyót melengettek a keblükön”, miközben azért

„mégsem a Ku-Klux-Klan nagygyűlését, hanem az éppen regnáló miniszterelnök nagygyűlését vezettem le”

- mondta.

Ezt követően a világ, amiben ő a karrierjét építette, pillanatok alatt megszűnt számára és a baráti társasága is gyorsan lecserélődött. De - saját bevallása szerint - nem bánta meg, hogy kiállt, mert hatalmas élmény volt számára a nagygyűlés, ahol „most ne menjünk bele, hogy negyvenezren voltak, ahogy az RTL Klub mondta, vagy kétmillióan, ahogy én”.

Bevallotta, hogy a szerepléséről előzetesen nem egyezetett a csatornával, amely a gyűlés után kirúgta, „a liberális tolerancia jegyében”. Rákay úgy véli, hogy ő akkor mindent kockára tett, de nem azért, mert bármit ígértek volna neki, és a Fidesz hátszele nélkül lett sikeres.

Beszélt arról is, hogy milyen sok mindennel foglalkozott azóta. Polgári köröket szervezett, történelmi műsort készített, ingatlanfejlesztő céget alapított. Úgy, hogy közben nem volt párttag,

nincs állami szerződése, „pedig lehetnének, mert nincs olyan törvény, hogy Rákaynak ne lehetnének a Fidesz-kormány idején”.

De mindezek ellenére

folyamatosan megy annak a sejtetése, hogy „én egy semmihez sem értő, egyébként zenetévés hülyegyerek vagyok”

- mondta.

Az őt érő kritikákat nem fontolja meg, mert mint mondta, nem tud és nem is akar az ő fejükkel gondolkodni. Nem tudja azt megérteni, hogy „a velem vagy a helyenként velünk szemben álló csapatok hogy képesek a hazaárulás minősített esetét napi szinten elkövetni. Tehát nincs… nincs origó, ahol találkozzunk”.

A tévés Aranybulla-sorozat kapcsán arról beszélt, hogy az elmúlt két hét írásaiból olyan tömény gyűlölet és lejárató szándék áradt felé, mintha valami főbenjáró bűnt követtek volna el. Szerinte

„senki sem mondta, hogy a Gladiátort készítjük: arról volt szó, hogy készül egy dokumentumsorozat, amiben dramatizált jelenetek is lesznek”.

Úgy véli, hogy a kritikák az ő személyét támadják főleg, ő elviseli, „de ha lehet, hagyjuk ki a képletből II. Andrást meg azt a kétszáz embert, akik ezen a filmen dolgoztak”.

Szerinte a sorozat célja a tanítás, és hogy történelemórákon le lehessen vetíteni. Az ára - egymilliárd forint - sok lehet egy háztartásnak, de egy kosztümös filmnél ez semmi - mondta.

A Most vagy soha! című Petőfi-film írója és kreatív producereként már készül a kritikákra. Ezért a film úgy fog kezdődni, hogy „nagy felirat, üzenve az előzetes fanyalgóknak, hogy »Ahogy történt és ahogy történhetett volna«, és akkor innentől kezdve mindenkinek a fantáziájára van bízva, hogy mi az, ami igazi, és mi az, ami fikciós”.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Putyin stratégiája: Magyarország is érintett lehet a háború eszkalálódásában egy brit tábornok szerint
Sir Richard Shirreff levezette, hogyan juthat el addig Európa rövid idő alatt, hogy a NATO és Oroszország között hadiállapot legyen.

Link másolása

„Vlagyimir Putyin idén nyáron komoly áttöréseket fog elérni Ukrajnában, és ez csak az első lépése lesz ahhoz, hogy Európát egy véres harmadik világháborúba taszítsa” – írja a The Sun Sir Richard Shirreff tábornok szavai alapján.

A volt hadseregparancsnok szerint a háború gyorsan eszkalálódhat, és ebben Magyarország is szerepet kaphat. Shirreff szerint a Donbásznál már júniusban megtörténhet az orosz áttörés, amivel Putyin számára megnyílhat az út Ukrajna belső területei felé. Az ukrán hadsereg a fegyver-, lőszer- és emberhiány miatt felmorzsolódhat a visszavonulás során.

„Ez győzelmet jelentene Oroszország számára, azonban az esetleges tűzszünet nem állítaná meg az orosz előrenyomulást” – véli a brit tábornok. Shirreff szerint egy tűzszünet legfeljebb 12 hónap haladékot jelentene, mielőtt Putyin megindulna Moldova és Grúzia felé. Grúziában már most dolgozik, ahol a „külföldi befolyásról” szóló törvény jelezheti, hogy az ország eltávolodik a nyugattól és visszatér Oroszország felé.

A következő lépés az lenne, hogy Putyin válságot robbant ki a három balti államban – Észtországban, Lettországban és Litvániában – kiber- és terrortámadásokkal, valamint szélsőjobboldali ügynökei révén. A Baltikumban növekvő feszültségek közepette az Ukrajnával határos NATO-államok mozgósítani kezdenek, azonban az orosz hadsereg előnyben van a lassabban mozgósítható európai védelmi erőkkel szemben.

A NATO leggyengébb pontja a Suwalki-folyosó, egy keskeny, Oroszország által ellenőrzött földsáv, ami Kalinyingrádot köti össze az orosz területekkel. Putyin ezen keresztül indíthat támadást Litvánia ellen, amelyben Fehéroroszország is segítségére lehet.

„A katonai szövetség délkeleti tagállamai, Magyarország, Szlovákia és Ausztria, a balti káoszt látva, alkut köthetnek Putyinnal, mert úgy gondolják, hogy a Nyugat nem képes megvédeni őket” – véli Shirreff. Ez hatalmas stratégiai nyereség lenne Oroszország számára.

Ukrajna repüléstilalmi övezetet követelhet az orosz offenzívával szemben, ami a NATO közvetlen beavatkozását eredményezheti. Abban a pillanatban, hogy a nyugati légvédelmi erők lelövik az első orosz vadászgépet Ukrajna felett, hadiállapot áll be a NATO és Oroszország között, ami kikényszerítené a szárazföldi csapatok bevetését.

A brit tábornok szerint Franciaország küldhetné elsőként katonáit a frontra, amiről Macron elnök már említést is tett. Putyin erre taktikai atomfegyverekkel válaszolhatna, ami megállíthatatlanul vezetne nukleáris háborúhoz. „Oroszország mindig készen áll atomfegyverekkel csapást mérni a Nyugatra” – mondta Putyin a május 9-i, győzelem napi parádén.

Shirreff szerint ennek a fenyegető eszkalációnak az elkerülésére a Nyugatnak azonnal meg kell kezdenie a felkészülést. „A tökéletes világ Putyin számára az, ha a Nyugat úgy dönt, hogy nem tesz túl sokat, és most éppen ez történik” – figyelmeztetett Richard Shirreff, hozzátéve, hogy Európának is át kellene állnia a hadigazdálkodásra, különösen, ha Donald Trump győzelme esetén Amerika kivonulna a NATO-ból.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Robert Fico már ki is adta az első utasításait, de csak fokozatosan árulják el, mik azok
Robert Kaliňák miniszterelnök-helyettes vasárnap azt mondta, hogy a szlovák kormányfő már túl van az életveszélyen.

Link másolása

Túl van az életveszélyen Robert Fico, de továbbra is súlyos az állapota. A meglőtt szlovák kormányfő már konkrét utasításokkal látta el a helyettesét.

Robert Kaliňák miniszterelnök-helyettes vasárnap arról beszélt, hogy

a miniszterelnök továbbra is intenzív ápolásra szorul, teljes felépülése hosszú időt vesz igénybe.

Fico egészségügyi állapota továbbra sem teszi lehetővé átszállítását egy pozsonyi kórházba, ezért a besztercebányai F. D. Roosevelt Egyetemi Kórházban kezelik tovább.

„A legrosszabb, amitől tartottunk, jelen pillanatban nem fenyeget” – mondta Kaliňák. Azt is hozzátette: tekintettel a miniszterelnök stabil, pozitív prognózisú állapotára a kórház az elkövetkező napokban rendszeresen tájékoztat majd a kormányfő gyógyulási folyamatának alakulásáról.

A miniszterelnök-helyettes zárásként azt is elmondta, hogy

Fico konkrét utasításokkal látta el a kormány következő lépéseit illetően,

a kialakult helyzet megnyugtatását szolgálni hivatott lépéseket fokozatosan mutatják be.

via Új Szó

Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Az utolsó fotó, amit az iráni elnök lezuhant gépén készíthettek
Senki sem tudja, hogy mi történt az iráni elnök helikopterével. Az biztos, hogy Ebrahim Raiszi járműve eltűnt egy hegyvidéki, erdős terület felett.
Maier Vilmos - szmo.hu
2024. május 19.


Link másolása

Röviddel a baleset előtt készülhetett az utolsó fotó az iráni elnök hivatalosan „kemény landolást” végrehajtó helikopterén. A tejaratnews.com beszámolója szerint a fényképet Ebrahim Raiszi csapatának egyik tagja tette ki néhány órával ezelőtt. A felvételen is jól látszik, hogy a környéken sűrű köd gomolyog.

A lap egy másik cikkében közben arról ír, hogy

megérkeztek az első mentőcsapatok a helikopter eltűnésének feltételezett helyszínére. A Kelet-Azerbajdzsán tartományhoz tartozó hegyvidéki, erdős területen azonban nemcsak a köd, hanem eső és szél is nehezíti a munkájukat.

Egyelőre ellentmondásos, hogy mi történhetett Raiszi helikopterével. Az iráni források szerint „kemény landolás” történt, ami lehet akár kényszerleszállás vagy valamilyen baleset következménye is. Ugyanakkor egyes külföldi lapok szerint a jármű lezuhant.

A félhivatalos Tasnim iráni hírügynökség szerint bizakodásra adhat okot, hogy az elnöki helikopteren utazók közül néhány kísérő fel tudta venni a kapcsolatot a központi parancsnoksággal.

Ez akár azt is jelentheti, hogy a jármű valamennyi utasa életben lehet.

Egy másik lap képet is közölt a gép utasairól, a fotó Tebrizben készült.

Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
„Nagyon aggasztó híreket kapunk a helyszínről” – még mindig nem találják az iráni elnök lezuhant gépét
Egy tisztviselő arról beszélt a Reutersnek, hogy az elnök és vele együtt utazó külügyminiszter élete is veszélyben van.

Link másolása

Aggasztó információk érkeznek az iráni elnököt szállító helikopter balesetének helyszínéről - erről beszélt egy tisztviselő a Reutersnek.

Ebrahim Raiszi gépe az iráni állami média jelentése szerint „kemény landolást” hajtott végre vasárnap. Az elnök azért látogatott el az azerbajdzsáni határra, hogy átadjon egy gátat. A baleset a visszaúton következett be, Raiszival együtt utazott Hoszein Amirabdollahián iráni külügyminiszter, valamint a tartomány kormányzója is.

A Reutersnek egy névtelenül nyilatkozó tisztviselő azt mondta, hogy az elnök és a külügyminiszter élete is „veszélyben van”.

„Még mindig reménykedünk, de a baleset helyszínéről érkező információk nagyon aggasztóak”

- tette hozzá.

A Reuters arról ír, hogy az iráni állami tévé megszakította a műsorát, hogy bemutassa a Raisiért tartott imákat, a képernyő egyik sarkában pedig élő közvetítés látható a hegyvidéki területet sűrű ködben gyalog átkutató mentőcsapatokról.

Az időjárási körülmények megnehezítik a mentőcsapatok dolgát, akiknek sűrű ködben, erős szélben és heves esőzések közepette kell dolgozniuk. A helyszínről érkező felvételeket is bizonyítják: látható, hogy a sűrű köd miatt a látótávolság jelentősen lecsökkent.


Link másolása
KÖVESS MINKET: