Egy volt MSZP-elnök felesége is csatlakozott Orbánék Digitális Polgári Köréhez
Rába Tímea, Tóbiás József volt MSZP-elnök felesége egy Facebook-bejegyzésben jelentette be, hogy csatlakozott a Digitális Polgári Körhöz.
Háromgyermekes anyukaként fontosnak tartotta, hogy gyermekeinek olyan otthont teremtsen, ahol biztonságban érezhetik magukat, és olyan értékeket kapnak, amelyek számára is kapaszkodót jelentettek az életben.
„Hiszem, hogy ahhoz, hogy majd az unokáim is egy ilyen közegben nőhessenek fel, nekem is meg kell szólalnom, és ki kell állnom a számomra fontos értékek mellett” – fogalmazott.
Rába Tímea szerint a család, a szeretet és az összetartás jelentik az erőt és a biztonság alapját, és örül annak, hogy egy olyan közösség tagja lehet, ahol ezek az értékek valóban számítanak.
Tóbiás József 1998 és 2019 között országgyűlési képviselő volt, 2002 és 2004 között az MSZP pártigazgatójaként, 2008 és 2010 között frakcióigazgatóként dolgozott. 2014 júliusa és 2016 júniusa között a párt elnöki és frakcióvezetői tisztségét is betöltötte.
2019 nyarán derült ki, hogy az előző év őszétől a Kanári-szigetekről ingázott Budapestre, mivel családjában egy, a gyermeke egészségét érintő előre nem látott élethelyzet alakult ki. Később azt nyilatkozta, hogy csak a családja költözött ki átmenetileg Tenerifére, ő Magyarországon maradt, és rendszeresen látogatja őket. Tóbiás 2019 októberében lemondott parlamenti mandátumáról, és visszavonult a politikától.
via 24.hu