„Próbáltam összeszedni magamat, de erre nincsenek szavak” – 22 éves focistát gázoltak halálra, miután kiszállt a kocsijából az M1-esen
Megdöbbentő baleset történt az M1-en. Egy 22 éves szanyi fiatalt gázoltak el. A fiú a barátnőjéhez tartott a sztrádán, amikor belehajtott egy terelőelembe. Kiszállt az autóból, hogy megnézze mi történt a kocsijával. Egy szlovák autós ekkor ütötte el.
Az áldozat Olivér, egy fiatal focista volt. A faluját megrázta a tragédia, sokan búcsúztak tőle a település focipályájánál tartott megemlékezésen.
A Közútkezelő beszámolója szerint egy útellenőr menet közben látta, hogy a fiú a lezárt területen sétált. Azonnal értesítette a rendőröket és visszafordult, hogy segítsen neki. Mire odaért, a szlovák nő halálra gázolta a fiút.
Szany SE elnöke, Funtek János az RTL Híradónak elmondta:
"Kedd reggel kaptam a telefont, a barátomtól, hogy meghalt és mi történt. Próbáltam összeszedni magamat, keresni a szavakat, de erre nincsenek szavak, hogy ilyen hirtelen, ilyen tragédia történik vele".
A Híradónak egy vezetésoktató elmondta: "Gyalogolni nem gyalogolunk az autópályán". Ha valaki balesetet szenved, minél előbb le kell húzódni a leállósávba, és a kocsiban kell maradni. "Ha mégis ki kell szállnunk, akkor mindenféleképpen láthatósági mellényt fel kell venni. Hogy jól láthatóak legyünk és emiatt ugye ne üssenek el minket."
A balesetet a rendőrség vizsgálja.
VIDEÓ: Az RTL Híradó beszámolója