HÍREK
A Rovatból

Kiszivárgott: A feleségének is elküldte a titkos bombázási tervet az amerikai védelmi miniszter!

A csoportban benne volt a felesége, a bátyja és a személyes ügyvédje is. Az első Signal-csoportban Hegseth hasonló részleteket osztott meg a támadással kapcsolatban, mint a másodikban. Ebben a csoportban ott volt a The Atlantic főszerkesztője, Jeffrey Goldberg is.


Két Signal-csoportban is megosztotta a jemeni hútik elleni márciusi amerikai támadás részleteit Pete Hegseth, az Egyesült Államok védelmi minisztere – írta a Reuters. Az egyik ilyen csoportban benne volt a felesége, a bátyja és a személyes ügyvédje is.

A második csoportot még Hegseth megerősítési eljárása alatt hozták létre, és az volt a célja, hogy adminisztratív kérdéseket beszéljenek meg benne – mondta egy, az ügyet ismerő forrás. A Reuters szerint a beszélgetésben nagyjából tucatnyian vettek részt. Ebben nem katonai tervezésről volt szó, hanem adminisztratív kérdéseket vitattak meg. A chat tartalmazta a légicsapások ütemtervének részleteit is.

Hegseth felesége, Jennifer, a Fox News egykori producere. A Pentagon által közzétett képek alapján több érzékeny találkozón is részt vett külföldi katonai tisztekkel. Egy márciusi eseményen például Hegseth brit kollégájával folytatott megbeszélést a Pentagonban, miközben a felesége mögötte foglalt helyet.

A miniszter testvére a Belbiztonsági Minisztérium képviseletében dolgozik a Pentagonban, mint összekötő tiszt.

Hegseth korábban a hadseregben szolgált, majd a Fox News műsorvezetője lett. 2025. január 25-én iktatták be hivatalába, ő az Egyesült Államok 29. védelmi minisztere.

Korábban az AP arról írt, hogy a Pentagon vizsgálatot indított Pete Hegseth üzenetváltásai miatt. Kiderült, hogy több magas rangú tisztviselővel együtt a Signal alkalmazást használták a jemeni bombázás megtervezéséhez. A vizsgálat kiterjed más védelmi tisztviselők üzenetküldéseire is. A cél, hogy kiderüljön, használták-e mások is az ingyenes alkalmazást, amely nem része a védelmi minisztérium hivatalos kommunikációs hálózatának.

Az első Signal-csoportban Hegseth hasonló részleteket osztott meg a támadással kapcsolatban, mint a másodikban. Ebben a csoportban ott volt a The Atlantic főszerkesztője, Jeffrey Goldberg is.

Goldberget véletlenül adták hozzá a beszélgetéshez, amelyben Donald Trump elnök legmagasabb rangú nemzetbiztonsági tisztviselői is jelen voltak.

A jemeni bombázás terveinek kiszivárgása aggodalmat keltett. A Trump-kormányzat tagjai hibájából történt a szivárogtatás. Az is kiderült, hogy Mike Waltz, az elnök nemzetbiztonsági tanácsadója személyes Gmail-fiókot használt hivatalos ügyek intézésére. Ő volt az is, aki véletlenül a Signal-csoporthoz adta az Atlantic újságíróját.

A Trump-kormány idején aktívan felléptek a szivárogtatások ellen, és ezt az irányt Hegseth is támogatta a Pentagonban.

A második Signal-csoport létezése azért is különösen kellemetlen Hegseth számára, mert a múlt héten egy belső szivárogtatással kapcsolatos vizsgálat miatt több magas rangú tisztviselőt menesztettek a Pentagonból.

Dan Caldwell, Hegseth egyik legfontosabb tanácsadója, néhány nappal ezelőtt hagyta el a Pentagon épületét, miután egy belső vizsgálat alapján beazonosították. Ő volt az, akit Hegseth korábban a Signal-csoport egyik koordinátoraként nevezett meg.

„Mélységesen csalódottak vagyunk abban, ahogyan a védelmi minisztériumnál végzett szolgálatunk véget ért” – írta Caldwell az X-en. „Névtelen Pentagon-tisztviselők alaptalan támadásokkal próbálják besározni a hírnevünket.”

Caldwell után pénteken két másik tisztviselőt is elbocsátottak: Darin Selnicket, aki nemrégiben lett Hegseth helyettes kabinetfőnöke, valamint Colin Carrollt, aki Steve Feinberg védelmi miniszterhelyettes kabinetfőnöke volt.

A Pentagon szóvivője, Sean Parnell azt nyilatkozta, hogy a sajtó „lelkesedéssel fogadja a csalódott volt alkalmazottak panaszait, és ezeket használják fel egyedüli forrásként a cikkeikhez.” Majd hozzátette: „A Trump-ellenes média továbbra is megszállottan próbálja tönkretenni azokat, akik elkötelezettek az elnök programja mellett... Már most rengeteget elértünk az amerikai katonákért, és nem fogunk meghátrálni.”

A Fehér Ház szóvivője, Anna Kelly is megszólalt: „A közelmúltban kirúgott ‘szivárogtatók’ továbbra is elferdítik a valóságot, hogy ezzel próbálják megnyugtatni megtépázott egójukat és aláássák az elnök céljait.”

Chuck Schumer, a szenátusi kisebbség vezetője azt írta az X-en: „Egyre többet tudunk meg arról, hogyan sodorta veszélybe életeket Pete Hegseth. De Trump még mindig túl gyenge ahhoz, hogy kirúgja. Pete Hegseth-nek mennie kell.”

Tammy Duckworth szenátor, aki Irakban harcolt és súlyosan megsérült, szintén felszólította Hegseth-et, hogy mondjon le: „Hegseth-nek szégyenszemre távoznia kell.”

Egy Pentagonban dolgozó tisztviselő is megkérdőjelezte, hogyan tarthatja meg Hegseth a pozícióját a legfrissebb hírek után.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter: Orbán Viktorra láthatóan rossz hatással volt a május 1-jei hideg virsli és langyos sör az erős napsütésben
A TISZA Párt vezetője szerint: „Attól nem lesz valaki nagy magyar mert folyamatosan a nemzetre hivatkozik, ha közben szétrabolja a saját hazáját és gyűlöletet kelt magyar és magyar közt. Sőt.”


Magyar Péter a közösségi oldalán reagált Orbán Viktor kijelentésére. A magyar miniszterelnök ugyanis május 1-én egy videót tett közzé, melyhez azt írta: "Ne hagyjuk, hogy Brüsszel a Tisza pártot felhasználva beavatkozzon a magyar választásokba!".

Erre válaszul a TISZA Párt vezetője azt írta:

"Orbán Viktorra láthatóan rossz hatással volt a május 1-jei hideg virsli és langyos sör az erős napsütésben.

A miniszterelnök 15 éves kormányzás után most épp nemzeti ellenállást hirdetett. Természetesen nem az ipari méretű korrupció, vagy a családja és az oligarchái urizálása, vagy a Nemzeti Bank kirablása ellen, hanem az általuk kreált, képzelt ellenségek ellen.

Orbán szerint a TISZA Párt felhasználásával akarnak beavatkozni a választásokba. Jól látja: a magyar emberek a TISZA segítségével fognak beavatkozni a választásokba, veszik kézbe a saját sorsukat és vissza a hazájukat.

És tegyük tisztába még valamit miniszterelnök elvtárs! Attól nem lesz valaki nagy magyar mert folyamatosan a nemzetre hivatkozik, ha közben szétrabolja a saját hazáját és gyűlöletet kelt magyar és magyar közt. Sőt."


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Hadházy Ákos: Én tényleg nem akartam hidat zárni, de a rendőrök megtették – Fotók
A politikus a Margitszigetre indult a tüntetők tömegével, hogy ott a pedagógus szakszervezet sátránál fejezzék ki szolidaritásukat. Nem akartak lezárást, de rendőrsorfal várta őket.


Hadházy Ákos a Kossuth térre szervezett demonstráció végén azt kérte az egybegyűltektől, hogy békésen sétáljanak el a Margitszigetre, hogy ott meglátogassák a pedagógus szakszervezet sátrát.

Azt is elmondta, hogy nem szeretne hídlezárást, és nem akar balhét. Bejelentette azt is, hogy nem hagyják abba a tüntetést, és ezentúl minden kedden a Ferenciek terén fog békésen demonstrálni, bízva abban, hogy sokan csatlakoznak hozzá.

A beszéd után megindult a tömeg a szigetre. A hídon azonban rendőrök zárták le az utat, így jutottak be a Margitszigetre. A kordonról fotókat is megosztott a politikus:

A Kossuth térről a Momentum Mozgalom a Várba indult el, hogy ott a Karmelita kolostornál kitűzzék az uniós zászlót. A vonulókat azonban a rendőrség sorfala nem engedte át a Szabadság hídon. Ezért most a Belügyminisztériumhoz mennek. Fotókon az eddigi események:


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Fotók: „Szabad járdát” – a Karmelitába vonuló Momentumot a rendőrök feltartóztatták a Szabadság hídnál, pedig csak a járdán akartak tovább menni
A Kossuth téri demonstráció után a momentumosok bejelentették, hogy egy Európai Uniós zászlót szeretnének a Karmelitánál elhelyezni. A rendőrség azonban nem engedte őket, ezért a Belügyminisztériumhoz vonultak és ott tűzték ki a zászlót.


A május 1-i Kossuth téri tüntetés után a szervező Hadházy Ákos a Margit-szigetre hívta az embereket, ahol a pedagógus szakszervezt sátrát látogatják meg. Kifejezve ezzel is szolidaritásukat mellettük.

A Momentum Mozgalom pedig bejelentette, hogy az Európai Unióhoz való csatlakozás 21. évfordulója alkalmából a Karmelita-kolostor volnulnak, hogy ott egy uniós zászlót helyezzenek el. Ezzel is üzenni akarnak a kormánynak, hogy továbbra is Európa és az uniós részei akarnak maradni.

A tömeget azonban a Szabadság-hídnál a rendőrök sorfala fogadta. A rendőrség a híd mindkét oldalát lezárta és senkit nem enged át. A tüntetők többször is elmondták, hogy nem akarnak az úttesten haladni, csak a járdán. Elhangzott az is: "Szabad járdát".

A helyszíni beszámolók szerint a turisták sem jutnak át, így egyre nagyobb tömeg gyűlik a híd két oldalán. A rendőrök pedig azt tanácsolják, hogy aki át akar jutni a túlpartra, az másik hidat válasszon. A videós közvetítés szerint egy babakocsis családot a tömeg átengedett, majd az ő skandálásuk után a rendőrök is engedték, hogy távozzanak.

Este fél 7-kor a helyzet nem változott, a tiltakozók és a rendőrök egymással szemben állnak, és várnak. A rendőrség vezetői azt közölték Bedő Dáviddal, hogy nem engedik fel a tömeget a Várba. A bejelentés után a tömeg sakndálni kezdte: "gyülekezés alapjog".

Bedő végül azt közölte, hogy mivel nem mehetnek tovább, ezért a Belügyminisztériumhoz mennek, és ott teszik ki az uniós zászlót. Elmondásuk szerint nem akarnak balhét, nem akarnak a rendőrökkel összetűzni, csak a zászlót szeretnék elhelyezni.

A tömeget azonban a pesti oldalon is rendőrök várják, akik megkezdték az igazoltatást is. A tüntetők végül lejutottak a hídról és a Belügyminisztérium rácsos oldalára felkötötték az uniós zászlókat. Ezt követően páran még maradtak és a köztévé egyik riporterével szálltak vitába.

A Momentum legközelebb kedden tüntet, ahogy Hadházy Ákos is közölte, hogy minden kedden ott lesz a Ferencziek terén.

Képgaléria: Tömeg a hídnál


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Zacher Gábor reagált arra, hogy megtiltották az energiaitalok árusítását a 18 éven aluliak számára
Nem elég a tiltás, felvilágosításra lenne szükség - mondja a toxikológus. Úgy véli, hogy a gyerekek más koffeintartalmú italokhoz így is hozzá fognak jutni.


Zacher Gábor szerint nem elég, ha csak megtiltják az energiaitalok árusítását a 18 éven aluliaknak, mert ez önmagában nem fogja megoldani a problémát. A toxikológus úgy véli,

fontos lenne felvilágosítani a fiatalokat is, mivel szerinte a gyerekek más koffeintartalmú italokhoz így is hozzá fognak jutni.

Az ATV riportjában több szakértő is megszólalt a napokban elfogadott törvényről, amely megtiltja, hogy energiaitalt adjanak el fiatalkorúaknak. A riportból kiderült, hogy évente 64 millió liter energiaital fogy el Magyarországon, ami fejenként körülbelül 27 darab negyedliteres dobozt jelent.

Zacher arról is beszélt, hogy más italokban is lehet sok koffein.

„Ha mondjuk egy jó erős ristrettot vagy espressot főz valaki, ott akár 150 miligram koffein is előfordulhat benne, ami jóval több mint másfélszerese annak, ami 1 doboz energiaitalban van”

– fogalmazott.

A Dietetikusok Országos Szövetségének elnöke, Szűcs Zsuzsanna szerint sem elég csak a tiltás. Úgy véli, sokan nem elég egészségtudatosak, ezért további lépésekre lenne szükség.

A Magyar Energiaital Szövetség főtitkára, Csibi Sándor is úgy gondolja, érdemes lenne megvizsgálni azt is, hogy miért fogyasztanak egyáltalán koffeint az emberek. Emellett ő is a kávé szerepét emelte ki.

Forrás: Blikk


Link másolása
KÖVESS MINKET: