Parázs vita a fővárosi közgyűlésben: „Adjatok választ, hogy támogatjátok-e a Pride-ot, támogatjátok-e, azt hogy a szexualitás a nyílt utcán is megjelenjen?”
A Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén több kérdés is komoly vitákat váltott ki. A képviselők több mint 50 napirendi pontot tárgyaltak, köztük Bódis Kriszta kuratóriumi kinevezését, a meghosszabbított díszkivilágítást és a reptéri busz tarifáinak változását. Szóba került továbbá Vitézy Dávid javaslata is, amely a Budapesti Klímaügynökség beolvasztását szorgalmazza a Budapesti Közművekbe (BKM).Baranyi Krisztina napirend előtt arra hívta fel a figyelmet, hogy szerinte Orbán Viktor a diktatúra felé vezető úton halad. Úgy véli, a Pride betiltása esetén egyértelmű kiállásra van szükség, és nem „lapítani kell, hanem szivárványosba öltöztetni a várost”.
– számolt be a történtekről a Telex.
A Pride kérdése mellett a Fidesz és a Tisza Párt is élesen szembekerült egymással. Gulyás Gergely Kristóf, a Fidesz képviselője a Tisza Párt képviselőitől egyértelmű választ követelt:
Szerinte minden budapestinek joga van tudni, hogy a Tisza a „gyerekek oldalán vagy a genderpropaganda oldalán áll”.
Molnár Dániel, a Tisza Párt képviselője szerint a Fidesz célja az, hogy elterelje a figyelmet a valódi problémákról. Úgy fogalmazott: „Minden porhintés, hogy megosszák a magyarokat és árkokat ássanak köztünk.” A Tisza Párt ezért nem támogatta a Pride-dal kapcsolatos javaslatok napirendre vételét.
Barabás Richárd, a Párbeszéd képviselője arra kérte a testületet, hogy támogassák az ő és Baranyi Krisztina Pride-dal kapcsolatos előterjesztését. Elmondta: „Meleg politikusként nem tudnám elfogadni, ha ez a testület nem képes kiállni a Pride mellett.” Szerinte vagy szabad országban élünk, ahol az emberek felvonulhatnak, vagy nem.
Szécsényi Dániel, a Fidesz képviselője úgy nyilatkozott, hogy ma Magyarországon mindenki azzal él együtt, akivel akar, ehhez nincs köze az államnak. Az államnak viszont már van köze ahhoz, hogy valaki betartja-e a szigorú gyerekvédelmi törvényeket.
A közgyűlés végül nem támogatta, hogy napirendre vegyék a Pride melletti kiállásról szóló javaslatokat. Ordas Eszter, a Tisza frakcióvezetője szerint a párt arra kíváncsi, ami valóban érdekli a magyarokat, ezért indították el a Nemzet Hangja kezdeményezést, ahol 12 kérdést tettek fel az embereknek, köztük azt, hogy visszakapják-e az önkormányzatok az önállóságukat.
Bódis Kriszta kuratóriumi jelölése is komoly vitát váltott ki.
A Tisza Párt állítása szerint nem jelölték más néven Bódis Krisztát, és már a februári előterjesztésben is a Horváth Krisztina név szerepelt.
Szentkirályi Alexandra, a Fidesz frakcióvezetője azt mondta, hogy ha Bódis Kriszta most sem kapja meg a szükséges támogatást, akkor legközelebb egy harmadik néven fogják előterjeszteni. Bujdosó Andrea, a Tisza képviselője viszont hangsúlyozta, hogy Bódis Kriszta egész életét az elesettekért végzett munkának szentelte, így a Tisza Párt határozottan kiáll mellette.
A közgyűlésen a főváros drogstratégiája is heves vitát váltott ki. Gulyás Gergely Kristóf arról beszélt, hogy pénzt adtak olyan szervezeteknek, amelyek „chemszex-partikat” támogattak. Karácsony Gergely erre reagálva kijelentette, hogy fontos, hogy ezeknek az embereknek kiutat mutassanak a helyzetükből.
Vitézy Dávid, a Podmaniczky Mozgalom vezetője a közgyűlésen azt állította, hogy egy DK-Fidesz koalíció formálódik Budapesten, miután a többség támogatta, hogy ne vegyék napirendre a Belső-erzsébetvárosi sétálóutcákról szóló javaslatot. Karácsony Gergely azzal indokolta döntését, hogy a kerületi polgármester egyeztetést kért az ügyben.
Az ülésen Terdik Tamás budapesti rendőrfőkapitány is megtartotta éves beszámolóját, amely szerint
A képviselők megköszönték a rendőrség munkáját, de több problémát is felvetettek, például a rendőrségi létszámhiányt, az embercsempészeket és a drogterjesztőket érintő kérdéseket.