Benzinpánik: Megrohamozhatják a hazai benzinkutakat a hétvégi lezárások előtt
500-600 magyar kútra vonatkozhat az üzemszünet, ami tovább növeli a benzinpánik okozta feszültséget.
A Magyarországon található 2000 benzinkútból 500-600 nem üzemel majd a hétvégén, amely miatt pánikvásárlás alakulhat ki a következő napokban - szúrta ki a Blikk.
A Független Benzinkutak Szövetsége múlthéten kiadott közleménye alapján:
„a szövetséghez tartozó és azt támogató benzinkutak a kialakult ellátási hiányok, bizonytalanságok és a ki nem fizetett anyagi támogatások miatt augusztus 19-20-án az üzemanyag-kiszolgálást szüneteltetni kényszerülnek.”
A hétvégi kimaradás a vidéki területeket sújtja majd nagyobb mértékben. Az üzemszünet a kis kutaknak már ismerős lehet, mivel a nem megfelelő ellátás miatt (a szükséges mennyiség körülbelül 50 százalékát kapják meg), már többször kifogytak készleteik.
Ez 500-600 magyar kútra vonatkozhat, ami tovább növeli a benzinpánik okozta feszültséget, az emberek pedig könnyen túlzásba eshetnek a hétvége előtt.
A Holtankoljak.hu ügyvezetője, Bujdos Eszter az ATV műsorában elmondta, hogy a forgalom eddig is rekordokat döntött, sokan lecsaptak a 480 forintos árakra. Továbbá hangsúlyozta, ez nem vezet jó irányba, hiszen egyrészt veszélyes felhalmozni az otthonunkban a benzint, másrészt sokkal tudatosabb tankolási szokásokat kellene követnünk.
A túlvásárlás csak tovább nehezíti az üzemanyag-ellátást. Ez leginkább a mezőgazdaságban mutatkozik meg, mivel a gazdák rendelkeznek óriási tárolóeszközökkel, így próbálnak minél többet felhalmozni a 480 forintos üzemanyagból.
hirdetés
Bujdos Eszter kiemelte, hogy a kis kutak csak 4 hónapra kapták meg a november óta tartó ársapka után ígért támogatást. Azonban az említett támogatás sem elegendő, hiszen a fuvarköltség és a megemelkedett rezsiárak miatt a literenkénti 20 forintos támogatás valójában már csak 16 forintot jelent, amennyiben a tavalyi forgalom 80 százaléka után számolják.
A hétvégi üzemszünet komoly hatással lehet a jelenlegi helyzetre, az ellátásban és a tankolás terén is nagyon korlátozottak lesznek a lehetőségek.
Ugyanakkor Bujdos Eszter szerint az ársapka nem fenntartható rendszer, hiszen a nagy- és a kiskereskedőknek is komoly veszteséget okoz.