Nőtt a pedagógusképzésre jelentkezők száma, 83 éves a legidősebb felvételiző idén
Összesen 129 730-an jelentkeztek a felsőoktatásba, közülük több mint 88 ezren alapképzésre – írja a Népszava az Oktatási Hivatal adatai alapján.
A legnépszerűbb képzési terület ugyanakkor továbbra is a gazdaságtudományok, ahová 25 606-an adták be jelentkezésüket. A második helyen a műszaki és informatikai képzések állnak 24 613 jelentkezővel. Az alapképzések közül a gazdálkodási és menedzsment szak vonzotta a legtöbb hallgatót (7142 fő), ezt követi a pszichológia (6530 fő).
A Pedagógusok Szakszervezetének elnöke, Totyik Tamás a Népszavának elmondta, hogy „bár erre vonatkozóan még nincsenek részletes adatok”, bízik abban, hogy az osztatlan tanárképzésre is többen jelentkeztek. Tavaly 3700-an adták be jelentkezésüket ezekre a képzésekre, és végül 1600 főt vettek fel.
A felvi.hu közlése szerint
A legnépszerűbb egyetem idén az Eötvös Loránd Tudományegyetem lett, ahová 18 237-en jelentkeztek első helyen. A Debreceni Egyetemre 10 814 fő adta be jelentkezését, a Szegedi Tudományegyetemre pedig 8892-en, így ez a három intézmény vonzotta a legtöbb hallgatót. Mindhárom egyetemen emelkedett a jelentkezők száma az előző évhez képest.
Az elmúlt évekhez képest jelentős könnyítések történtek a felsőoktatásba való bejutásnál. Megszűntek a minimumponthatárok, az emelt szintű érettségi követelménye és a diplomaszerzéshez szükséges nyelvvizsga kötelezettsége is. Az egyetemek saját hatáskörben dönthetnek arról, milyen eredményekért adnak pluszpontokat. Több intézménybe tavaly rekordalacsony pontszámokkal lehetett bekerülni.
Az idei ponthatárokat és a felvételi eredményeket 2025. július 23-án hirdetik ki.