HÍREK
A Rovatból

Névtelen petíció indult a Nemzeti Színházban: egymásról is csak sejthetik a színészek, hogy ki támogatja Vidnyánszkyt

A Nemzeti Színház azt közölte, hogy a társulat többsége Vidnyányszky mellett áll. A Blikk azonban úgy értesült, hogy vannak, akik még hezitálnak, hogy aláírják-e a támogató levelet, az aláírók közül pedig sokan bűntudattal küzdenek.


Mint ismert, Horváth Lajos Ottó és Szász Júlia színészek a múlt pénteken közel három méter magasról, egy erkélyről zuhantak le a Rómeó és Júlia második felvonása alatt a Nemzeti Színházban. A eset után a színház vezérigazgatója, Vidnyánszky Attila benyújtotta lemondását, ezt azonban Csák János kulturális és innovációs miniszter nem fogadta el.

A színház dolgozói között aláírásokat gyűjtöttek, hogy kiállnak-e a vezető mellett, a Nemzeti Színház most a Blikk kérdésére megerősítette, hogy a társulat többsége Vidnyányszky mellett áll, ám hogy pontosan mennyien, azt nem árulták el.

A lap úgy tudja, hogy maguk a színészek sem nagyon tudják, hogy ki az, aki aláírta a petíciót, mert egymás között nem nagyon beszélnek erről. Információik szerint még mindig vannak, akik hezitálnak, hogy aláírják-e a támogató levelet, mások pedig abban nem biztosak, hogy jó döntést hoztak-e.

"Zavart a hangulat a társulat tagjai között, akik alatt nem csupán a teátrum színművészeit kell érteni, hanem a háttérmunkásokat is, akik rengeteget tesznek hozzá a színház működéséhez.

A gond az, hogy sokan azok közül, akik aláírták a Vidnyánszky Attilát támogató petíciót, bűntudattal küzdenek, mert úgy érzik, nehéz helyzetbe hozzák a megsérült művészeket, miközben azok, akik még nem írták alá a petíciót, amiatt aggódnak, hogy ha nem teszik meg, később káruk származhat belőle"

- magyarázta a Blikknek egy informátor.

"Direkt úgy szervezték meg ezt az aláírásgyűjtést, hogy teljesen névtelen legyen, vagyis az is aláírhassa, aki névvel nem szeretné vállalni a támogatását" - mondta a lapnak Bodrogi Gyula a támogató petícióról.

A két sérült színészt a héten már hazaengedték a kórházból, azonban hónapokba telik a felépülésük, ráadásul lelkileg is fel kell dolgozniuk a történteket.

"Juli hangulata egyelőre nem jó, megviselték a vele történtek, és hiába gyógyul otthon, nincs jó lelkiállapotban. Egyelőre a közeli barátainak sem hajlandó a történtekről beszélni, csakis arról, hogyan halad a gyógyulása"

- mondta a színésznő egyik ismerőse a lapnak.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Fekete-Győr András szerint Kövér László önleleplezően beszélt a kormány módszeréről
A Momentum volt elnöke Facebookon tette fel kérdéseit Kövér Lászlónak egy interjúrészlet kapcsán. Három magyarázatot kínál: freudi elszólás, tudatos vádátvetés vagy jegyzetkeverés.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. október 11.



Fekete-Győr András, a Momentum volt elnöke Facebook-bejegyzésben fordult Kövér Lászlóhoz, vette észre a 24.hu. Posztjában egy hosszabb kérdést tett fel, amelyben egy interjúrészletre hivatkozott.

„Kövér elvtárs, segítsen megérteni valamit, ami már régóta őszintén érdekel. Amikor ön leül interjút adni, és olyanokat mond – és most szóról szóra idézem, hogy a lehető legpontosabb legyek:

»a háborús pszichóziskeltés az egy pozícióját vesztő, bukott, teljesen sikertelen, és Európát romlásba döntő politikai elitnek a menekülőpályája. Ameddig az embereket lehet a háborúval riogatni, addig nem teszik fel a kérdést, hogy miért élünk rosszabbul…« – akkor pontosan mi zajlik le önben?”

A bejegyzésben három magyarázatot sorol fel: szerinte lehet szó freudi elszólásról; tudatos, cinikus számításról, amelyben a másik felet vádolják azzal, amit ők tesznek; vagy egyszerű jegyzetkeverésről, amikor „Rogán elvtárs belső használatra szánt kézikönyvéből” olvasott fel.

Úgy fogalmaz, hogy a Kövér által elmondott leírás a kormányra illik, majd hosszabban kifejti álláspontját:

„Ezzel a mondattal ön a saját rendszerük beismerő vallomását teszi le. Bármi volt is a szándéka, nem kevesebbet ismert el, mint hogy a hatalmuk a magyar emberek félelemben tartásán alapul. Mondja, elvtárs, hol tanulta ön ezeket a trükköket? Ez még a régi kádári iskola, a KISZ-es idők maradványa, vagy már a moszkvai továbbképzésén sajátította el? Tényleg annyira elvesztette már a kapcsolatát a valósággal, hogy nem veszi észre, hogy amíg önök a brüsszeli fantomháborújukat vívják, addig a magyar családok valódi háborút vívnak minden nap a kasszáknál és a csekkek befizetésekor? Nem esik le, hogy amikor ön egy »bukott, sikertelen elitről« beszél, amely a »háborús pszichózissal« fedi el, hogy »miért élünk rosszabbul”«, akkor az emberek nem Brüsszelre, hanem önökre gondolnak? De kérem, folytassa csak, Kövér elvtárs. Haknizzon tovább az állami médiában, szerepeljen csak minél többet. Minden egyes mondatával, minden egyes perccel, amit a kamerák előtt tölt, egyre több embernek nyitja fel a szemét. Ön akaratlanul is a rendszerváltás egyik leghatékonyabb támogatója lett. Ezúton is gratulálok, Kövér elvtárs: ön a hónap ellenzéki dolgozója.”

A poszt ezzel a gondolattal zárul.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Brutális szakadék: a magyar megtakarítások 69 százaléka a felső tizednél – az alsó fele alig 7 százalékon osztozik
Tovább híznak a milliárdok a leggazdagabb magyarok számláján, miközben az emberek fele alig tud félretenni. A megtakarítások döntő része államkötvényekben landol.


Euróban számolva nőtt, forintban viszont enyhén csökkent a magyar háztartások megtakarítása 2025 első negyedévének végére – derül ki az Európai Központi Bank friss adataiból. A magyarok összesen 127,8 milliárd eurónyi bankbetétet, kötvényt, részvényt, befektetési alapot és életbiztosítást tartottak, ami 2,2%-os növekedést jelent év elejéhez képest. Forintban számolva viszont 0,1%-os csökkenés látszik, ami a forint euróval szembeni erősödésének tudható be – írta meg a Portfolio.hu.

A magyar háztartások portfóliója jelentősen eltér az európai átlagtól. Míg más országokban a megtakarítások több mint fele bankbetét, addig nálunk ez az arány mindössze 32%. A magyarok szívesebben fektetnek kötvényekbe – ezek aránya közel 29% –, a befektetési alapok pedig a megtakarítások 27%-át teszik ki. A részvények és életbiztosítások súlya viszonylag alacsony, egyenként körülbelül 6%.

2024 végén a magyar háztartások nettó pénzügyi vagyona a GDP 116%-át tette ki. Ezzel Magyarország a 13. helyet szerezte meg az uniós rangsorban, ami a viszonylag alacsony eladósodottságnak köszönhető.

A megtakarítások megoszlása ugyanakkor nagyon egyenlőtlen.

A leggazdagabb tized kezében van a háztartások pénzügyi megtakarításainak 69%-a, ami az egyik legmagasabb arány Európában. Ezzel szemben a társadalom alsó 50%-a mindössze 7,4%-kal rendelkezik.

A középréteg – vagyis a 6–9. tizedek – részesedése 23,5%.

A 2014 és 2025 közötti időszakban a magyar háztartások pénzügyi vagyona jelentősen nőtt, de a növekmény döntő része a leggazdagabbakhoz került. A teljes gyarapodás 72%-a a legfelső vagyoni tizednél csapódott le. Eközben az alsó 50% csak 5,5%-ot szerzett meg belőle, a középréteg pedig 22,5%-ot.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
A drogügyi kormánybiztos újra nekiment Pogány Indulónak a gyöngyösi koncert előtt
Horváth László egy posztban előre megválaszolta a rapper szokásos kérdését, és azt írta: a helyiek szívtak már rendesen, de nem kábítószert, hanem a kábítószer miatt.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. október 11.



Horváth László fideszes országgyűlési képviselő, kábítószerügyi kormánybiztos a gyöngyösi fellépés előtt ismét bírálta Szirmai Marcellt, azaz Pogány Indulót, vette észre a Blikk. Bejegyzésében előre reagált a rappernél gyakran elhangzó kérdésre: „Szívtatok ma rendesen?”

„Mielőtt Pogány Induló ma este feltenné szokásos kérdését Gyöngyösön is, előre megválaszolom. Igen, a gyöngyösiek szívtak már rendesen. De nem kábítószert, hanem a kábítószer miatt. Persze, mindez a produkciót nem zavarja, a lejátszások pörögnek, a jegybevétel itt is meglesz, a turnébusz megy tovább.”

A kormánybiztos szerint a környék helyzetét súlyosbítja a szintetikus szerek jelenléte. „Gyöngyösön a kristályos állagú kábítószerfajták okozzák a legnagyobb problémát, amelyek használói olykor lakásokba törnek be és autókat törnek fel, hogy pénzt szerezzenek kábítószerre.”

Bejegyzésében a rapper szerepéről is írt: „Pogány Indulóval semmi értelme az okokról, a felelősség mértékéről, illetve a kiút esélyeiről beszélni, mert mint fogalmaz, Pogány Induló mindössze egy jól fizető karakter. Megformálói elválaszthatatlanná tették tőle a kábítószert. Így népszerű, így termeli a pénzt. Persze ennek tapsolnak a terjesztők is, mert nekik is hozza a hasznot.”

A poszt végén hangsúlyozta a célját: „…itt határt kell húznunk, mert fiatal sorsokról, gyermekéletekről beszélünk.”

Felidézte, hogy a Sziget Fesztivál után már utalt a következő lépésekre: „Lépni kell, ezt nem hagyhatjuk ennyiben. És lépni is fogunk.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Marad a viharos széllel tarkított szép őszi idő – mutatjuk, mikor jön a lehűlés
Vasárnap még 18 fokra számíthatunk, de aztán érkezik a fordulat. Bár sok helyen marad a szép, napos idő, de a maximum hőmérséklet több fokkal csökkenni fog.


Alapvetően nem jön változás az időjárásban vasárnap, de a következő napokban lehűlés érkezik.

A hét utolsó napján változóan felhős-napos délutánnal, csapadék nélkül. Az északnyugati szelet élénk lökések kísérhetik. Napközben 18 fokig melegszik a levegő – írja az Időkép.

Hétfőn egy hidegfront hatására a napsütést gyakrabban zavarhatják felhők. Kisebb eső, záporok helyenként, az ország északi, északkeleti felén alakulhat majd ki.

A többfelé élénk, néhol erős északnyugati szélben délután 13-20 fokra készülhetünk.

Kedden a felhősebb reggelt főként a Dunántúlon naposabb délután követheti. Csak elvétve északkeleten alakulhat ki gyenge futó zápor. Még többfelé élénk, néhol erős lesz az északias szél. A legmagasabb hőmérséklet 12 és 17 fok között alakul.

Szerdán napos idő ígérkezik, csak kevés felhő lesz felettünk, számottevő csapadék nem valószínű, legfeljebb nyugaton fordulhat elő gyenge zápor. Keleten élénk lökések kísérik az északi, északkeleti szelet, másutt általában mérsékelt lesz a légmozgás. Délután 11-16 fok között alakulnak a maximumok.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk