HÍREK
A Rovatból

Mercedesre, karórákra és luxusutazásokra költötte a közpénzt egy önkormányzati cég vezetője

A Sport Kft. a II. kerület sportszakmai feladataiért felelt, a költései jelentős részének azonban semmi köze nem volt az utánpótlás-neveléshez. A rendőrség hűtlen kezelés miatt nyomoz.


A II. kerület korábbi, a fideszes Láng Zsolt vezette képviselő-testülete 2015. április 1-jén hozta létre a II. Kerületi Sport és Szabadidősport Nonprofit Kft.-t (Sport Kft.), és a korábbi vízilabdázó Becsey Pétert nevezte ki ügyvezetőnek. A kft. a kerületi sportszakmai – elsősorban a diák- és szabadidősporthoz kötött – feladatainak ellátásáért felel. Az lehet tudni, hogy a Sport Kft. évente mennyi taót és mennyi önkormányzati támogatást kapott, az viszont nem egyértelmű, hogy az egyes kiadásait melyikből fedezte. Az önkormányzat jelenlegi vezetése szerint ennek az az oka, hogy az elszámolást nem igénylő tao-kiadásokról az előző ügyvezető nem vezetett nyilvántartást.

A 24.hu birtokába került egy 38 oldalas független könyvvizsgálói jelentés és más dokumentumok szerint viszont

a Sport Kft. költései jelentős részének semmi köze sem volt az utánpótlás-neveléshez, a számlák sokkal inkább luxuskiadásokara utalnak, és ahhoz a felnőtt férfi csapatot működtető OSC Vízilabda Sport Kft.-hez kapcsolódnak, melynek tulajdonosa és ügyvezetője Konrád Mária, Becsey Péter párja.

A könyvvizsgálói jelentés a bemutatott „gazdasági események” 82 százalékát nem fogadta el, így például

  • a volt ügyvezető, Becsey Péter utazásainak költségeit,
  • a magáncélúnak vélelmezhető kifizetéseket,
  • az edzőtáborozáshoz kapcsolódó számlákat,
  • luxuscikkek beszerzését,
  • a Sport Kft. és az OSC közötti „gazdasági eseményeket”,
  • valamint a játékvezetők Ritz-Carlton szállodai számláit és a bíróknak történő kifizetéseket.

    A jelentésből jó néhány luxuskiadásra is fény derült.

    Egy 2017-es számla szerint Becsey Péter Athénba utazott, ahol 1 millió 66 ezer forint költséget terhelt egy szobáért a Sport Kft.-re.

    A vizsgálat szerint ez gyaníthatóan magánút volt, mivel nem derült ki, hogy Becsey miért utazott oda.

    A luxusruhákat áruló Burberry üzleteiben többször is vásároltak. Egyszer a kiküldetési rendelvényben ez a számla 1 631 268 forint értékben szerepel, és mint reprezentációs kiadást tüntették fel. Arra vonatkozóan nincs információ, hogy pontosan mit, kinek és miért vásároltak a Sport Kft. képviseletében.

    Egy újabb kiküldetési rendelvény szerint az ügyvezető öt másik ember társaságában Barcelonában járt, ahol ötcsillagos szállodában szálltak meg. Az utazás hivatalos célja nem ismert, a szállodai számla nagyjából kétmillió forint volt, a repülőjegyek pedig 1,1 millió forintba kerültek, és még öt jegyet is vettek a Barcelona–Valencia futballmeccsre, fejenként 75 ezer forintért.

    Ráadásul nemcsak a könyvvizsgálói jelentésben találtak luxuskiadásokat, hanem az önkormányzat oldalán fellelhető dokumentumokban is. A 2018-as beszámoló szerint

    az önkormányzati cég vásárolt egy új, közel 25 millió forintos Mercedes-Benz V-osztályt.

    A II. kerületi önkormányzat szerint az autót 2019. október 18-án (vagyis az önkormányzati választás után öt nappal, de még az átadás-átvétel előtt) a Sport Kft. eladta az OSC Vízilabda Sportegyesületnek bruttó 21 millió 800 ezer forintért.

    Őrsi Gergely MSZP-s polgármester és csapata az átadás-átvétel után készült leltár során bukkant rá tucatnyi olyan tételre, melyek papíron ugyan a Sport Kft. tulajdonaként voltak feltüntetve, de nem álltak a cég rendelkezésére. Utána ügyvédi felszólítással kérték vissza a leltárban szereplő tárgyakat: voltak, amiket megkaptak, de jó néhány sporteszköz – így például a pályakötélzet és a cserepad – még mindig nem került vissza az önkormányzathoz. Egyes dolgokat sérülten, többet használhatatlanul kaptak vissza.

    Egy teljes fitneszterem-felszerelés is szerepelt a leltárban, ezeket is felszólításra vitték vissza Becseyék. Utóbbit bár elvileg utánpótláskorú gyerekek fejlesztésére vásárolták, utánpótláskorúak nem használhatják.

    Őrsiék számítása szerint körülbelül 450 millió forint közpénzt költött el a II. kerületi önkormányzat cége az előző vezetés idején utazásokra, hotelszámlákra és méregdrága luxuscikkekre.

    Az ügy kirobbanását követően az önkormányzat feljelentést tett, a Budapesti Rendőr-főkapitányság pedig hűtlen kezelés gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen folytat nyomozást. A rendőrség a 24.hu-nak azt írta, hogy gyanúsítotti kihallgatás még nem történt az ügyben.


  • Link másolása
    KÖVESS MINKET:

    Népszerű
    Ajánljuk
    Címlapról ajánljuk


    HÍREK
    A Rovatból
    Sokkoló videó: leszakadt a Szegedi Egyetem többtonnás tetőszerkezete a viharban – lakóházra hullottak a darabok
    Elképesztően veszélyes helyzet alakult ki az orkán szerű szélben. Ennek ellenére a hírek szerint sérülés nem történt.


    Az orkán erejű szél letépte a Szegedi Tudományegyetem egyik épületének tetőszerkezetét – a több tonnányi fém- és fatörmelék a szomszédos Derkovits fasor 13/A. alatti társasházra hullott, valószínűleg jelentős károkat okozva, írja a Szegeder.hu helyi hírportál.

    A felvételek tanúsága szerint az SZTE épületének teljes födémszerkezete leszakadt, és a keletkezett törmelék szinte teljes egészében a szomszédos lakóépületre zúdult, a fatörmelék, bádoglemezek és egyéb építőanyagok egy része pedig az udvarra zuhant. A történtek kapcsán egyelőre nem érkezett hír személyi sérülésről.

    A hatóságok azóta megkezdték a kár felmérését és a terület biztosítását.

    Videón a döbbenetes eset:


    Link másolása
    KÖVESS MINKET:

    HÍREK
    A Rovatból
    Brutális károkat szenvedtek a balatoni vitorlások is – több Kékszalag-induló hajó is súlyosan megrongálódott
    A Balatonra lecsapó óriási vihar nem kímélte a kikötőben horgonyzó hajókat. Többek indulása is veszélybe került a legendás versenyen.


    [sz]Malinovszki András / Fotó:

    Ahogy arról korábban írtunk, a Balatonnál különösen nagy károkat okozott a Nyugat-Magyarországot letaroló vihar. A helyenként 130 kilométer/órás szél nem kímélte a kikötőkben lévő hajókat sem.

    A Principessa Sailing Team a Facebookon azt írta:

    „Sajnos mi sem úsztuk meg... Fájó szívvel osztjuk meg veletek, hogy a Principessa ma súlyos sérüléseket szenvedett – a parton tomboló szél felborította a hajónkat. A Principessa most egy kis pihenőre kényszerül... de visszatérünk”

    – szúrta ki az Index.

    A helyzet azért is különösen súlyos, mert a megrongálódott hajók közül több indulna a csütörtökön rajtoló legendás Kékszalag Raiffeisen Nagydíjon is.

    A kamaszokból álló Raffica csapat hajója szintén nem úszta meg károk nélkül a vihart:

    „Orkánerejű szél tombolt végig Balatonfüreden… Sajnos mindkét hajónkat felborította, a károk felmérése következik. Sajnos nem csak mi jártunk így…”

    – írják.

    Így járt a LISA501 is: „Sajnos a 150-170 km/h széllel érkező front minket sem kímélt. LISA-t állványostul döntötte fel, a parthoz való lekötések ellenére. Árbócunk 3 darabban. A károk felmérése következik. Szomorúak vagyunk.”


    Link másolása
    KÖVESS MINKET:

    Ajánljuk

    HÍREK
    A Rovatból
    Orbán Viktor: „Ez valami krimi?” – így reagált Matolcsy György és az alapítványok ügyeire a miniszterelnök
    A volt jegybankelnök és a miniszterelnök nem sokkal az ÁSZ feljelentése után egyeztetett. Orbán szerint Matolcsyval nem beszéltek a nyomozásról, de szívesen látja őt bármikor.


    Matolcsy György és Orbán Viktor néhány nappal az után találkozott, hogy az Állami Számvevőszék feljelentést tett az ügyészségnél a Magyar Nemzeti Bank alapítványainak gazdálkodása miatt, és közzétette a jelentését. A találkozóról a Telex számolt be.

    Hétfőn a lap újságírói megpróbálták kérdezni Orbán Viktort a Megafon és a Digitális Szuverenitás Központ óbudai székháza előtt. Azt akarták megtudni tőle, hogy mit ajánlott Matolcsy György a szabad eltávozásért cserébe.

    Orbán erre így válaszolt: „Ez valami krimi?”

    Később arról beszélt, hogy Matolcsyt személyesen sokra tartja, de az MNB alapítványait érintő nyomozásról nem egyeztettek, mert szerinte az nem tartozik a kormányra. Azt mondta, a volt jegybankelnökkel monetáris és költségvetési kérdésekről egyeztetett az elmúlt évek során, jogi ügyben nem.

    Orbán azt is elmondta, hogy Matolcsy távozása előtt és után is találkoztak, és „ha bekopogna holnap reggel, akkor is szívesen látná”. Bízik benne, hogy Matolcsy meg tudja védeni magát az alapítványi ügyben.

    A miniszterelnököt kérdezték volna az öccse, Orbán Áron gyanús vízumügyeiről is, de ekkor már csak ennyit mondott a furgonjából:

    „Másik krimi!”

    Link másolása
    KÖVESS MINKET:


    HÍREK
    A Rovatból
    Lázár: Soha nem látott vihar bénította meg a vasúti közlekedést – fegyverszünetet kért a miniszter
    Országszerte fák dőltek a sínekre, leszakadtak a vezetékek, a MÁV buszokkal próbálja menteni a helyzetet. Lázár János szerint napokig is eltarthat a károk helyreállítása.


    Több videós poszttal is jelentkezett a hétfői vihar után Lázár János. Ahogy arról korábban írtunk, az országon végigsöprő zivatar akkora károkat okozott, hogy a MÁV arra kérte az utasokat, ha tehetik, még kedden is inkább a Volán buszjáratait vegyék igényben az utazáshoz, vagy halasszák el azt.

    A közlekedési miniszter szerint jelenleg nincs olyan vasúti fővonal Magyarországon, amit ne ért volna kár. Lázár a többek között MÁV-Volán-csoport Havária Központjából jelentkezett be, ahol folyamatosan dolgoznak a viharkárok elhárításán és a közlekedés helyreállításán.

    A politikus elmondta, hogy elsőként a fővonalakat próbálják felszabadítani, de a vasúti közlekedés helyreállítása napokat is igénybe vehet. Kiemelte, hogy minden rendelkezésre álló szabad autóbuszt mozgósítottak, jelenleg 200 busz segíti a MÁV-os közlekedést az országban.

    Lázár hangsúlyozta, hogy senki nem sérült meg a közlekedési vonalakon, de minden közlekedési eszközt és pályát érintett a baj. A legtöbb gondot a sínekre dőlt fák és a leszakadt villamosvezetékek okozzák.

    „A politikustársaimtól és a közélet résztvevőitől fegyverszünetet kérek és javaslok, tekintettel arra, hogy most arra van szükség, hogy mindenki támogassa a MÁV-nál és Volánnál dolgozókat”

    – mondta.

    A miniszter arra kérte az embereket, hogy mielőtt elindulnának, tájékozódjanak arról, milyen eszközzel tudnak célba érni. Hozzátette, hogy újabb viharzóna közelít Magyarország felé, és a következő napokban is erős viharokra kell számítani.

    „A mai a MÁV történetének egyik legnehezebb napja: soha nem látott vihar tarolta le Magyarország nyugati, majd keleti részét”

    – fogalmazott Lázár. „Senkit nem hagynak az út szélén, mindenkit el fognak szállítani, ám ezzel együtt türelmet kér.”


    Link másolása
    KÖVESS MINKET:

    Ajánljuk