HÍREK
A Rovatból

Meghalt Pécsi Ildikó

A színésznő 80 éves volt.
SZM, MTI - szmo.hu
2020. december 05.



Meghalt Pécsi Ildikó Kossuth- és Jászai Mari-díjas színésznő, Gödöllő város díszpolgára - közölték Gödöllő város Facebook-oldalán.

A művésznő december 5-én, gödöllői otthonában hunyt el 80 évesen.

Pécsi Ildikót Gödöllő Város Önkormányzata saját halottjának tekinti. Gödöllő díszpolgári oklevelét 2010-ben vehette át, ahogyan a Kossuth-díjat is. Rendkívül sokoldalú egyéniségének köszönhetően számos városi rendezvénnyel szinte egybeforrt a neve: Erzsébet Királyné Szavalóverseny, nőnapi műsorok, de nem múlhatott el nélküle városi főzőverseny, állatvédelmi nap vagy kutyák örökbefogadó napja. Számos városi színdarabban fellépett és rendezőként működött közre. Sok esetben férjével, az olimpiai bajnok labdarúgó Szűcs Lajossal - aki ugyancsak Gödöllő díszpolgára volt - vett részt a rendezvényeken. Mélységes szomorúság, hogy mindketten ebben az évben hagytak itt bennüket - írják a bejegyzésben.

Pécsi Ildikó 1940-ben született Polgáron. A Színművészeti Főiskolát 1962-ben végezte el. Az évek során tagja volt a Pécsi Nemzeti Színház (1962-66), a Vígszínház (1966-70), a Mikroszkóp Színpad (1970-73), a kecskeméti Katona József Színház (1973-76), a Radnóti Színház (1976-85), a Népszínház (1985-90) és 1990 után évekig a József Attila Színház társulatának. 1994 és 1998 között országgyűlési képviselő is volt.

Számos filmben és tévésorozatban játszott. Egyik első szerepét az 1962-ben bemutatott Jókai-adaptációban, Az aranyemberben játszhatta el, amelyben Noémit, Tímár Mihály szerelmét alakította 22 évesen. Országos ismertségét, népszerűségét azonban az olyan tévésorozatok hozták meg, mint A Tenkes kapitánya vagy a Linda.

Munkásságát 1976-ban Jászai Mari-díjjal, 1980-ban érdemes művészi, 1987-ben kiváló művészi címmel, 2006-ban a Magyar Köztársasági Érdemrend Középkeresztje (polgári tagozata) kitüntetéssel ismerték el. 2007-ben Kossuth-díjjal tüntették ki több évtizedes, nagy népszerűségnek örvendő, sokoldalú művészi munkásságáért, előadóművészi tevékenységéért. 2009 óta tagja a Halhatatlanok Társulatának, 2011-ben Hazám-díjban részesült. Idén a Magyar Filmakadémia Egyesület életműdíjjal jutalmazta.

Férje, Szűcs Lajos olimpiai bajnok magyar labdarúgó is idén, július 12-én hunyt el.

Elhunyt Pécsi Ildikó

December 5-én, gödöllői otthonában elhunyt Pécsi Ildikó Kossuth- és Jászai-díjas színésznő, Gödöllő...

Közzétette: Gödöllő – 2020. december 4., péntek

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter kemény hangú levelet küldött az orosz nagykövetnek az orosz hírszerzés közleménye kapcsán
A Tisza Párt elnöke biztosítékot követelt arra, hogy Oroszország a jövőben tartózkodik a Magyarország belpolitikai folyamataiba való beavatkozástól. Ide sorolta a dezinformációs kampányokat, a kiberműveleteket, valamint a politikai szereplők és állampolgárok megfélemlítését is.


Magyar Péter vasárnap délután a Facebookon tette közzé azt a levelet, amelyet az orosz nagykövetnek címzett. Ebben arra hívta fel a figyelmet, hogy az augusztus 13-án kiadott közlemény név szerint említette őt és pártját, amit elfogadhatatlannak nevezett.

A politikus szerint a közlemény alaptalanul állította, hogy az Európai Unió és annak vezetői őt szeretnék Magyarország következő miniszterelnökének, és ehhez anyagi, média- és lobbierőforrásokat mozgósítanak.

Úgy fogalmazott, hogy egy külföldi állam hivatalos hírszerző szervének kijelentései egyetlen célt szolgálhatnak: „a magyar választók befolyásolását, a közéleti vitáink torzítását és a demokráciánkba vetett bizalom aláásását”.

A Tisza elnöke hivatalosan tiltakozott az orosz hírszerzés kijelentései és azok állami csatornákon történő terjesztése ellen. Haladéktalan és nyilvános magyarázatot kért a nagykövetségtől a közlemény jóváhagyásával, céljával és szándékolt hatásával kapcsolatban.

Emellett biztosítékot követelt arra, hogy Oroszország a jövőben tartózkodik minden olyan cselekménytől, amely Magyarország belpolitikai folyamataiba való beavatkozásnak minősülhet. Ide sorolta a dezinformációs kampányokat, a kiberműveleteket, valamint a politikai szereplők és állampolgárok megfélemlítését is.

Levelét azzal zárta: „Kérem, hogy tiltakozásomat késedelem nélkül továbbítsa kormányának, és e levélre mielőbb küldjön írásos választ vagy személyesen tájékoztasson kormánya álláspontjáról.”

Az ügy előzménye, hogy az MTI szerdán közölte az orosz Külső Hírszerző Szolgálat sajtóirodájának közleményét, amely szerint az Európai Bizottság Ukrajna közbenjárásával hatalomváltást akar elérni Magyarországon. Ezt követően Magyar Péter azonnali magyarázatot követelt az orosz nagykövettől.

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Orbán Viktor levele a digitális polgároknak: Európa már a macskaasztalhoz sem ülhet. És tudjuk, aki nincs az asztalnál, az étlapon lesz
A miniszterelnök vasárnap levélben üzent a Digitális Polgári Körök tagjainak. Orbán a külpolitikáról, Ukrajna lépéseiről és a magyar szuverenitás megvédéséről írt.


Orbán Viktor vasárnap reggel levelet írt a Digitális Polgári Körök tagjainak. A miniszterelnök külpolitikai kérdésekről, az alaszkai Trump–Putyin csúcsról és Magyarország szerepéről osztotta meg gondolatait.

A levélben úgy fogalmazott: „A politika nem tud leállni. Hiába akarsz nyaralni, utolér. Ott lógsz a mobilodon.” Hozzátette: „Magyarországnak nem igaza van, hanem igaza lesz. Megint. Történelmi idők!

Történelmi esély a békére, történelmi kudarc Brüsszelben. Európa már a macskaasztalhoz sem ülhet. És tudjuk, aki nincs az asztalnál, az étlapon lesz.

Mi, magyarok időben szóltunk. Nem engedtük, hogy Weber, von der Leyen és Bidenék belerántsanak bennünket a háborúba. Végig a jó oldalon álltunk. A béke oldalán.”

Orbán a gazdasági kilátásokról is írt.

A miniszterelnök szerint „ha beköszönt a béke, nekilendül a magyar gazdaság is”.

A fix 3 százalékos otthonteremtési lehetőségről ezt írta: „A károgók és a huhogók próbálják ezt is lefitymálni. Pedig ez igazi világszám! Saját otthont mindenkinek!”

A levélben Ukrajnáról is szó volt. Orbán Viktor úgy fogalmazott:

„Ukrajna nem bír magával. A héten a Magyarországot ellátó Barátság kőolajvezetéket támadták. Nem okos dolog az oroszlán bajuszát húzgálni.

A Magyarországról érkező energia nélkül egész Ukrajna leállna. Mi nem konfliktust, hanem értelmes együttműködést akarunk Ukrajnával.”

Az ukrán titkosszolgálatról is írt: „Az ukrán titkosszolgálatok folyamatosan kapcsolatot tartanak magyar ellenzéki politikusokkal.”

Emellett azt is hozzátette: „Újabb ukrán titkosszolgálati akció Magyarország ellen. Lassan már semmi titkos nem lesz benne, annyira nyíltan csinálják. Ukránbarát Tisza Sziget Kárpátalján! Brüsszel tapsol hozzá.

Kijev, Brüsszel, Tisza – együtt akarják megbuktatni a magyar kormányt, és beszántani Magyarország szuverenitását. Ehhez nekünk is lesz néhány szavunk.”

Az amerikai politikáról így írt: „Fordulat az amerikai külpolitikában. Mindenki, akinek nem ment el a józan esze, eddig is tudta. Most már az egész világ olvashatja. Biden és »bandája« ment, Trump jött, korrekt emberi jogi jelentés Magyarországról.”

A digitális tér fontosságát is hangsúlyozta. Szerinte a digitális polgároknak „el kellett indítani a digitális honfoglalást”, ha nem akarják, hogy „a digitális világ kizárólag negatív, gyűlölködő, obszcén és liberális-internacionalista legyen”. Azt írta: „mentsük meg a magyar digitális világot a pozitív, felebaráti és építeni akaró emberek számára.”

Orbán Viktor a levélben arról is beszámolt, hogy a héten 500 új digitális polgári kört hoztak létre. Az első országos találkozót szeptember 20-án rendezik meg a Papp László Sportarénában.

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Videók: Vasárnapra megérkezett a hidegfront, több helyen jégesőt is hozott magával
A meteorológusok szerint a zivatarokat 60-80 km/órás széllökések kísérhették, és jelentős mennyiségű csapadék is hullott az érintett térségekben.


Vasárnap reggel a meteorológiai szolgálat zivatarok és felhőszakadás miatt adott ki figyelmeztetést. A HungaroMET közlése szerint egész nap adottak lehetnek a feltételek a zivatarok kialakulásához.

A legkisebb eséllyel az északnyugati országrészben, nagyobb eséllyel pedig a Duna vonalában és attól keletre alakulhatnak ki viharok,

írta a Blikk.

A zivatarokat erős, 60-80 km/órás széllökések, kisebb méretű jég és jelentős mennyiségű csapadék kísérheti. Egyes helyeken felhőszakadás is előfordulhat, amely meghaladhatja a 30 millimétert.

Nógrád vármegyében már az éjszaka megérkezett a hidegfront. A METFigyelő Facebook-oldalán közzétett videókon jól látszik, hogy nagy darabokban hullott a jég, és erős szél fújt. Vasárnap délelőtt 11 óra előtt Pest vármegyébe is megérkezett a vihar, Vácon például heves esőzés volt.

A hétvégén első részében még kitartott a forróság, 38 fokot is mértek, vasárnapra viszont már nem kúszik olyan magasra a hőmérők higanyszála.

A meteorológusok szerint a viharok hétfő hajnalra, reggelre szűnhetnek meg teljesen. Hétfőn napközben már nem várható zivatar.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
„A kormányváltás rajtad múlik!” – indul a Momentum plakátkampánya, szellemes karikatúrákkal
A párt még a nyáron döntött úgy, hogy nem indul a 2026-os országgyűlési választáson, mert nem akarta megosztani az ellenzéki szavazatokat, de minden eszközzel segíteni akarják a változást.


A Momentum új plakátkampányt indított, amelynek központi üzenete: „A kormányváltás rajtad múlik!”.

A párt még a nyáron határozott úgy, hogy nem indul a 2026-os országgyűlési választáson, mert nem akarta megosztani az ellenzéki szavazatokat, ugyanakkor továbbra is mindent meg kíván tenni a kormányváltásért.

A most kihelyezett 13 plakát közül több első ránézésre mesterséges intelligenciával készült grafikának tűnik. Ezeken fideszes politikusok és a kormánypárthoz köthető szereplők karikatúrái jelennek meg.

Egyes plakátokon dollárhoz hasonló bankók, másokon például Matolcsy György aranyrudakat számol. A sorozatban felbukkan az ereszen lecsúszó Szájer József, a hajón bulizó Borkai Zsolt, valamint a Megafon is.

A párt közösségi oldalán azt írta: „Mindent megteszünk a kormányváltásért, amihez az is kell, hogy bemutassuk országrombolásukat, az ellopott vagyonból folytatott luxizásukat.”

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET: