„Tekintsék bocsánatkérésnek” – nem kéri vissza az utasoktól a tévesen utalt pénzt a MÁV
A vasárnapi óraátállítást követő első néhány órában informatikai hiba miatt a MÁV-csoport utastájékoztatási rendszere 60 perces késést érzékelt és jelzett az egyébként pontosan közlekedő vonatok esetében is. Ennek következtében az egyébként csöndesebb, vasárnap reggeli forgalomban olyan utasok is részesültek a késési biztosítás alapján járó kompenzációban, akiknek a járata pontosan, illetve 20 percnél kisebb késéssel érkezett a célállomásra, ahogy arról a MÁV beszámolt.
A hibát a MÁV-csoport szakemberei a vasárnap délelőtti órákban elhárították, a késési biztosítás rendszere azóta újra a valós adatok alapján működik. Csepreghy Nándor, az állami tulajdonost képviselő Építési és Közlekedési Minisztérium miniszterhelyettesének utasítására döntés született arról, hogy azoknak az utasoknak, akik a pontosan közlekedő járatuk ellenére is visszakapták a jegyár felét, nincs tennivalójuk: az összeget nem kell visszautalniuk. Az Építési és Közlekedési Minisztérium és a MÁV-csoport azt kéri az érintettektől, hogy
A közlemény szerint az érintett utasok és járatok száma egyaránt alacsony.
Ritkább esetben, elsősorban a dél-balatoni vonalon, ahol egy biztosítóberendezési hiba is zavart okozott, előfordulhatott az is, hogy egy-egy utas 20 percnél nagyobb késést szenvedett el, ám a fenti informatikai hiba következtében a jegyár felét nem kapta vissza automatikusan. A MÁV-csoport számukra legkésőbb a holnapi napon visszatéríti a jegyár felét.