HÍREK
A Rovatból

Márki-Zay: „Tudjuk, hogy a fél kormány meleg”

Egyórás interjút adott Márki-Zay Péter az Együtt korábbi politikusának, Juhász Péternek, amelyben melegnek nevezett egy kereszténydemokrata kormánytagot, és hozzátette: szerinte még a barátja nevét is ismeri.


A Juhász Péter által pénteken publikált, 59 perces interjúban Márki-Zay Péter egyáltalán nem finomkodik. A második Orbán-korszak előtti baloldali kormányzásról például azt mondja: „Olyan katasztrofális volt a 2010 előtti kormányzás, amely egy valódi kétharmadot adott – egyszer – a Fidesznek. Annyira rossz emlékeket ébreszt. Az, hogy pontosan tudták azt, hogy a 70-30-as szabállyal a kormány-ellenzék, a Fidesz és a baloldal együtt loptak.”

Az interjú legérdekesebb része azonban az, amikor a hódmezővásárhelyi polgármester a homoszexualitásról beszél.

„Az én véleményem a PC-ről az, hogy nem azzal tudunk segíteni a homoszexuális embereken, hogy ha nem beszélünk a homoszexualitásról. Orbán Viktor óriási hibát vétett a saját ostoba szempontjai szempontjából, azzal, hogy témává tette. Az összes településen kint vannak ilyen plakátok, hogy szexuális propaganda és hasonlók. Mert a gyerek, amikor sétál az apukájával, akkor megkérdezi, hogy apuka, az micsoda? Tehát ha ő nem akart volna beszélni eddig a homoszexualitásról… Mostmár azt is tudja mindenki, hogy a Fideszben van a legtöbb meleg. Mostmár mindenki tudja, hogy mi az, hogy transzszexuális. Orbán Viktor olyan témává tette, hogy az emberek elkezdtek róla beszélni.”

Itt Juhász közbeveti, hogy ezt nem tudjuk, Márki-Zay azonban rávágja: „de, tudjuk”. Mint mondja, Szájer Józsefről is tudta, hogy meleg, de nem beszélt róla, amíg nem derült ki. „Azt is tudjuk, hogy a fél kormány meleg” – folytatja, hozzátéve, hogy nem ő fogja őket leleplezni, azt majd valaki más megteszi.

Itt Juhász rákérdez, hogy miért nem a melegnek vélt minisztert leplezi le Orbán Viktor gyerekével szemben, amire Márki-Zay azt válaszolja, hogy „a miniszter nem írt melegházasságból szakdolgozatot, és nem tett közzé hirdetést, hogy izmos fiatal fiúkat keresünk Jézus Krisztus menyasszonyának”. Márki-Zay a következőkkel zárta az Orbán Gáspárra vonatkozó gondolatait: „Még egyszer mondom: én nem lelepleztem melegeket, tényleg nem, higgyétek el, én azt az érzékenységet, amit ő rendkívül nagy nyilvánosság előtt kinyilvánított, erre a jelenségre utaltam, pont. Semmi más. Én csak arra utaltam, amit ő maga, önszántából, nyilvánosságra hozott. Semmi mást.”

Márki-Zay az interjú további részében is utal rá, hogy a miniszterelnök gyereke meleg, de ezt direktben nem hajlandó kimondani, majd egy ismert KDNP-s politikust is melegnek nevez.

„Bár tudom, kik a melegek, tudom, ki a fiúbarátja az egyiknek, például, a kormányban, az egyik legfontosabb miniszternek a fiúbarátjának a nevét is ismerem, én nem fogom ezt nyilvánosságra hozni. Anonim módon elmondhatom, hogy az egyik legfontosabb és leghomofóbabb kereszténydemokrata politikus meleg. Anonim módon elmondhatom. Ha majd ő kiáll vele és elmondja, vagy ha majd lebukik, mint Szájer József, akkor mindenki más is tudni fogja. Addig csak én mondom neked, anomim módon.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Gulyás: A Tisza Párt elnöke is meg van győződve arról, hogy a saját jelöltjeik olyan hülyék, hogy egy mondatot sem mondhatnak a nyilvánosság előtt
A miniszter szerint azért nem lehet többet tudni a tiszás jelöltekről, mert Magyar Péter megtiltotta nekik, hogy egy szót is szóljanak. Úgy véli, „ez a választópolgári bizalom megszerzésének egészen új formája”.


Milyen kihívást jelent a kormánynak, hogy a politikai ellenfeleik ismét feltűntek, viszont most a Tisza Párt jelöltjeiként - erről kérdezte a Hír TV riportere Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető minisztert a kormányinfón.

„Ha valaki megnézi a jelöltek múltját és kötődéseit, akkor a négy évvel ezelőtti baloldali összefogáshoz számtalan közvetlen kapcsolódást talál, MSZP-hez, Momentumhoz, másokhoz is. Viszont az, hogy többet nem tudunk meg róluk, annak köszönhető, hogy ők egy szót se szólhatnak. A Tisza Párt elnöke is meg van győződve arról, hogy a saját jelöltjeik olyan hülyék, hogy egy mondatot sem mondhatnak a nyilvánosság előtt”

- válaszolta Gulyás.

A miniszter azt is hozzátette:

az EP-választáson könnyebb jelölteket állítani, mivel ott 5-6-7-8 embernél több nem juthat be, „ehhez képest őket is úgy sikerült kiválasztani, hogy a saját pártelnökük szerint Soros-ügynökök vagy agyhalottak. És egy-kettőnél úgy tűnik, hogy van nagy átfedés is. Akkor nem lehet csodálkozni, hogy 300 jelölt esetén az a legjobb, ha egy szót se szólnak”.

A TV2 is nehezményezte, hogy a Tisza Párt jelöltjelöltjei nem nyilatkoznak nekik, mert Magyar Péter megtiltotta, hogy nyilatkozzanak. Gulyás szerint

„Nem titok, hogy a pártelnöknek az a véleménye a saját jelöltjeiről, hogy két értelmes mondatot a magyar nyilvánosságban nem tudnak elmondani. Ez a választópolgári bizalom megszerzésének egészen új formája”

- fogalmazott Gulyás.

A minisztert egyébként a fideszes jelöltekről is kérdezték. A miniszter ugyanakkor nem árulta el, hogy a Fidesz jelöltjeinek hivatalos listáját mikor hozzák nyilvánosságra. A közmédia kérdésére azt mondta, hogy akár napokon belül kiderülhet, kik lesznek a Fidesz „jelöltjelöltjei” a 2026-os országgyűlési választásra.

A Tisza Párt ugyanakkor nemcsak a jelöltek kapcsán került szóba, hanem az állítólagos „megszorítócsomag” miatt is. A miniszter szerint az Index által közölt „megszorító csomagban” tényszerű újdonságok vannak.

„De a többkulcsos SZJA-ról eddig is nyíltan beszéltek, ahogy arról is, hogy ezt el akarják hallgatni a választók elől. A családi adókedvezmények visszavágása mindig megtörtént baloldali kormányok idején. Az, hogy nyugdíjadót vezetnek be, szintén korábbi baloldali kormány jogszabályt fogadott el erről. A kutya- és macskaadó szerintem pedig túlmegy minden határon, de úgy tűnik, hogy az adóztatás szempontjából a baloldal rendkívül leleményes”

- mondta a miniszter.

Az Index által közölt „megszorító csomagról” egyébként Magyar Péter korábban azt mondta, minden szava hazugság.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Karácsony Gergely rendkívüli sajtótájékoztatót hirdetett: Törvénytelenül leemeltek újabb 6,2 milliárd forintot a város számlájáról
A főpolgármester a kormányinfó idején jelentette be mindezt, így a posztját Gulyás Gergelynek is felolvasták. A miniszter reagált is rá.


„Abban a percben,

amikor Gulyás Gergely miniszter arról beszélt, hogy a kormány »meg akarja menteni Budapestet«, törvénytelenül leemeltek újabb 6,2 milliárd forintot a város számlájáról”

- közölte Facebook-oldalán Karácsony Gergely.

A főpolgármester bejelentette: emiatt ma 14 órakor rendkívüli sajtótájékoztatót tart majd.

Karácsony posztját Gulyás Gergelynek is felolvasták a kormányinfón. A miniszter szerint Karácsony Gergely súlyos tévedésben van, mert az Államkincstárnak a jogszabály szerint be kell szednie a szolidaritási hozzájárulást, jelenleg jogvédelme sincs a városnak.

„Nincs értelme, amit a főpolgármester ír, politikailag értem, de jogilag nem”

– fogalmazott Gulyás.

A főváros helyzetéről a miniszter egyébként a kormányinfó elején is beszélt. Gulyás Gergely közlése szerint a kormány azt várja, hogy a Fővárosi Közgyűlés hivatalosan is állapítsa meg a fizetésképtelenséget. Ezután készek biztosítani a város működőképességét, pénzügyi mentőcsomagot nyújtanának.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Gulyás Gergely: A kormány kész csődsegélyt adni Budapestnek, állapítsák meg a fizetésképtelenséget
A miniszter szerint a kormány azt várja, hogy a Fővárosi Közgyűlés hivatalosan is állapítsa meg a fizetésképtelenséget. Ezután készek biztosítani a város működőképességét, pénzügyi mentőcsomagot nyújtanának.


„A kormány továbbra is elkötelezett Budapest működésének biztosítása érdekében” - közölte Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki kormányinfón.

„Sajnáljuk azt, hogy 6 év baloldali liberális városvezetés olyan helyzetet eredményezett, amelyben Budapest főpolgármestere a város csődjéről és fizetőképtelenségéről beszél” - fogalmazott Gulyás, aki kiemelte: segíteni szeretnének Budapestnek, ugyanakkor tisztán akarnak látni.

„Azt várjuk, hogy a Fővárosi Közgyűlés hivatalosan is állapítsa meg a fizetésképtelenséget. A kormány belép, és biztosítja a város működőképességét ebben az esetben. Nyitottak vagyunk arra, hogy csődsegélyt, pénzügyi mentőcsomagot nyújtsunk a fővárosnak”

- fogalmazott Gulyás, aki azt is hozzátette: nyitottak arra is, hogy minden más technikai részletet is tisztázzanak.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Bódis Kriszta: Ordítva leköpött egy nő az utcán, amikor szórólapot osztottam
A Tisza Párt társadalompolitikai szakértője maga számolt be az őt ért atrocitásról. Szerinte borzasztó látni, milyen idegállapotba hergeli az embereket a Fidesz-kormány. Magyar Péter is kiakadt a történteken.


Bódis Kriszta, a Tisza Párt társadalompolitikai szakértője a Facebook-oldalán számolt be arról, atrocitás érte Budapesten, amikor szórólapot osztott az utcán.

„Leköptek. Ezen is túl vagyunk. A Tisza a béke pártja. Tegnap, amikor szórólapot osztottam, egy nő ordítva leköpött.Utána szóltam békítő hangon, mire visszafordult, tovább szidalmazott, és azt kiabálta, hogy »ezt már rég meg akartam tenni«. Őszintén sajnálom, hogy így cselekedett”

– idézte fel a történteket.

A pszichológus szerint borzasztó látni, milyen idegállapotba hergeli az embereket a Fidesz-kormány, és hogy pusztán azért képesek rátámadni valakire, mert az illető máshogy gondolkodik. Azt állítja, ő kedvesen és mosolyogva fordult a nő felé, és most sem haragszik rá, mert úgy véli, „nem önmaga volt”. Hozzátette, hisz abban, hogy minden emberben ott van a jóság is. A Tisza Párt, mint mondta, ezt a jóságot és békességet szeretné felébreszteni, „nem a másik ember ellen, hanem a másik emberért”.

Bódis Kriszta azt is írta: „Mindezt a Tiszán belül önmagunkra is érvényesnek gondoljuk, persze senki sem hibátlan, nem vagyunk szentek, sem álszentek, de meggyőződésem, hogy a törekvés és az értékek melletti elköteleződés, a hibák javítására való készség tesz minket emberivé és a munkánkat hitelessé”.

Magyar Péter, a TISZA Párt elnöke Facebook-posztban reagált a történtekre. Mint írta, Bódis Kriszta “bűne” annyi volt, hogy emberekkel beszélgetett és szórólapot osztogatott” –

„Ide vezet Orbán Viktor és a propagandájának gyűlöletkeltése és uszítása. Kedves Fidesz-szavazók, Ti tényleg ilyen országot szeretnétek, ahol leköpnek egy édesanyát, aki évtizedek óta a nehézsorsú gyerekek segítésén dolgozik?”

– tette fel a kérdést a politikus.

Majd Orbán Viktornak is üzent: „Hívd vissza a harcosaidat a magyar utcákról és állítsd le a honfitársaid ellen az uszítást!”

Posztjában azt is írta, hogy Bódis Kriszta „még a köpés és a trágár szitkozódás után is igyekezett emberséggel fordulni a megvezetett hölgyhöz”. „Kriszta, veled vagyunk!” – zárta posztját Magyar Péter.


Link másolása
KÖVESS MINKET: