HÍREK
A Rovatból

Márki-Zay Péternek sokat kellett várni a sorára a szavazáskor

Orbán Viktor azonnal sorra került, Hódmezővásárhelyen azonban nagy tömeg volt a szavazókörben. Az egyesült ellenzék miniszterelnök-jelöltje azt mondta, minden egyes szavazat számít.
MTI/Rosta Tibor - szmo.hu
2022. április 03.



Nem keveset kellett várakozni Márki-Zay Péternek, a hódmezővásárhelyi szavazókörben rengetegen vártak arra, hogy leadhassák a szavazatukat. Ebben a körzetben Lázár János volt Miniszterelnökséget vezető miniszter indul Márki-Zay Péter ellenfeleként.

Az egységes ellenzék jelöltje nagyjából fél óra alatt végzett a szavazással. Utána tartott sajtótájékoztatóján azt mondta, ez egy történelmi nap.

"12 év óta először valódi esély van a változásra"

- mondta.

Azt kérte, mindenki méltósággal nyugalommal adja le a szavazatát. Utalt arra, hogy ebben a körzetben, Makón már történt attrocitás, de részletesen nem fejtette ki, mire gondol.

A levélszavazatok kapcsán azt mondta, félő, hogy nem sikerült megőrizni a választások tisztaságát, de ez a választás Magyarországon fog eldőlni, a 106 választókerületben.

Mindenkit arra biztatott, hogy menjen és adja le a szavazatát. "Az ellenfeleink adatbázis alapján minden egyes szavazójukat elviszik, így a győzelem azon múlik, hogy mi is mindenkit el tudjunk vinni" - mondta. Egy szavazat szerinte eldönthet egy kerületet, egy körzetet, egy körzet pedig eldöntheti a választást.

"Tudom, hogy az időjárás miatt most sokan kevésbé siettek leadni a szavazatukat, de kérem, hogy mindenki menjen el, minden egyes szavazat számít!"

Arról is beszélt, siker esetén a legelső intézkedésük az lesz, hogy Magyarország csatlakozik az Európai Ügyészséghez,"hogy minden bűnöző börtönbe menjen, és ne legyünk többé következmények nélküli ország."

Márki-Zay Péter szánalmas hazugságnak nevezte, hogy a fideszes politikusok azt állítják, az ellenzék a gázsszállítások leállítását követeli. "Végtelenül szomorúnak tartom, hogy valaki ennyire képes lealjasodni a hatalomért és a lopásért" - mondta.

"Oroszország továbbra is rászorul az európai tagállamok pénzére, az európai tagállamok jelentős része rászorul a gázra, ezért fel sem merülhet az, hogy akár Németország, akár Magyarország a saját gázellátását kockáztassa."

"Orbán Viktor fegyvert szállít Ukrajnának, mi mentőt"

- tette még hozzá, de nem részletezte, milyen fegyverszállításokra gondol. A magyar kormány többször kijelentette, nem támogatja Ukrajnát fegyverekkel, és azt is határozatban tiltotta meg, hogy Magyarországon keresztülhaladjanak a közvetlenül Ukrajnába tartó külföldi fegyverszállítmányok. Igaz, ahhoz hozzájárult, hogy áthaladjanak az országon az olyan ukránoknak szánt fegyverek, amelyek egy másik NATO-tagállamba tartanak.

Márki-Zay Péter szóba hozta az elmaradt miniszterelnök-jelölti vitát is. "Mi az oka, hogy Orbán Viktor nem állt ki egy vitára? Mi az oka annak, hogy Orbán Viktor hazugságokkal akar megnyerni egy választást?" - kérdezte.

Azt állította, Magyarországon nincs demokrácia, és nem beszélhetünk szabad választásokról. Példaként hozta, hogy az állami televízióban négy év alatt 5 perc megszólalási időt kaptak.

"Annak ellenére veszünk részt ezen a választáson, hogy tudjuk, Orbán Viktor hazudik és csal, hogy nem áll ki egy nyílt küzdelemre, hogy a választási szabályok módosításától kezdve a körzethatárok átrajzolásáig, a sajtó leuralásáig, a független bíróságok felszámolásáig, elnyomásáig, az alkotmánybíróság befolyásolásáig mindent megtett azért, hogy ő leválthatatlan lehessen és örökké lopjon."

"De mégis van esély. Ha mindenki elmegy a mai napon, még ilyen lehetetlen, igazságtalan, tisztességtelen körülmények között is van esélyünk leváltani Magyarország ezeréves kormányának legkorruptabb kormányát"

- fogalmazott.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter a Harcosok Klubja edzőtáboráról: Minden résztvevő szégyellje magát – nagyon mélyen!
A politikus szerint a zánkai Erzsébet-táborban hátrányos helyzetű gyerekeknek lenne helye, nem pedig pártrendezvénynek. Szerinte a helyszínhez olyan emberek köthetők, akiket súlyos bűnök terhelnek.


Magyar Péter újabb kemény hangvételű bejegyzést tett közzé a Facebookon. A politikus állítja, hogy Orbán Viktor „a Harcosok Klubja nevű trollszervezettel ismét edzőtábort tart” – ahogy fogalmaz –, és szerinte mindezt nem máshol, mint Zánkán rendezik. „A gyűlölethétvégét Zánkán, a volt úttörőtáborban – ma már Erzsébet-táborban – rendezik meg” – írta.

A posztban Magyar szerint az állam „a gyermektábort ingyen adta át” egy olyan alapítványnak, amelyet – állítása alapján – a „közpénzen stadion- és hotelépítő Kiss-Rigó László püspök alapított”. Hozzáteszi: Kiss-Rigó "jobbkeze" egy olyan volt KDNP-s szegedi önkormányzati képviselő, akinek gyerektáborban „korábban még Kaleta Gábor is részt vett”, akit később pedofil tartalmú képek birtoklásáért elítéltek.

A helyszín kapcsán a politikus hangsúlyozta, hogy szerinte az Erzsébet-tábor célja nem egyezik a mostani eseménnyel: „Az Erzsébet-tábor egyébként hátrányos helyzetű gyermekek üdültetésére kapja a forrásokat, nem pártrendezvényekre.” Azt is hozzátette, hogy az alapítvány kuratóriumában ma is szerepet Balogh Zoltán, „akinek köze volt a pedofilsegítő Kónya Endrének adott kegyelemhez”

A bejegyzés végén Magyar Péter erősen fogalmaz:

„Szent Erzsébet az árvák védőszentje. Minden résztvevő szégyellje magát – nagyon mélyen!”

– zárta posztját.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Átlátszó: félmilliárdból épült sehonnan sehová vezető körforgalom Zalában
A beruházás a Metrans tervezett logisztikai központjához készült. A működéshez szükséges deltavágány közbeszerzését 2024 őszén írták ki, eredmény nincs, a kivitelezés a tender szerint két év lehet.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. október 19.



Bő 500 millió forint európai uniós támogatásból körforgalmat építettek egy mező közepére Zalaegerszeg és Zalaszentiván között, írja az Átlátszó. A lap által közölt képek szerint

az új körforgalom jelenleg nem köt össze semmit semmivel.

A zalaegerszegi, fideszes vezetésű önkormányzat a német tulajdonú Metrans tervezett logisztikai központja és konténerterminálja miatt építtette a beruházást. A projektet 2021-ben jelentették be, de nem indult el, mert a működéshez előbb vasútfejlesztés kell.

A kormány ígérete szerint Zalaszentivántól nyugatra úgynevezett deltavágány épül, hogy a tehervonatok menetirányváltás nélkül közlekedhessenek észak–déli irányban. A vasútfejlesztés még nem kezdődött el: a közbeszerzést 2024 őszén írták ki, eredményt egyelőre nem hirdettek. A beruházás 12 milliárd forintba kerülne, felét az EU, felét a magyar állam állná. A tender szerint a deltavágány két év múlva készülhet el.

A közbeszerzést kiíró Építési és Közlekedési Minisztérium érdemben nem válaszolt az Átlátszónak. A Metrans közölte, hogy eddig a vasúti kiszolgálás hiánya miatt nem tudták elkezdeni a beruházást, mert a terminál így nem működhet.

A körforgalomról drónfelvétel is készült, amit az Átlátszó videójában lehet megnézni:

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Az RTL riportere megpróbált telefonon időpontot foglalni a váci kórházban ultrahangra, miután az államtitkár azt állította, ez lehetséges
Miközben a minisztérium szerint rendben működik a rendszer, a gyakorlatban nincs elérhető időpont Vácon. Van, aki több mint egy év múlva juthat csak vizsgálatra.


Se telefon, se app: saját próbájuk szerint október 18-án nem lehetett ultrahang-időpontot foglalni a váci Jávorszky Ödön Kórházba – számolt be róla az RTL Híradó. A kórházi vonalon azt a tájékoztatást kapták, hogy nincs előjegyzés, a decemberi időpontokat november 10-től adják; az EgészségAblakban Vácon és Budapesten sem láttak szabad helyet, a legközelebbi foglalható időpont Esztergomban 2025. december 19-re volt – a beutaló 2026. január 16-ig érvényes.

„Nyolcvan év felettiek, friss protézisműtöttek, daganatos betegek, aggódó édesapák, akik a gyerekükért álltak sorba”

– állt korábban egy beteg Facebook-bejegyzésében.

A hivatalos kommunikáció ezzel szemben azt üzeni, hogy a rendszer működik. „A kórház folyamatosan biztosítja az online és a telefonos időpontfoglalás lehetőségét is” – írta Facebookon Takács Péter, egészségügyi államtitkár. A váci intézmény a torlódást részben felújítással és a hirtelen kiosztott nagy számú időponttal magyarázza: „Fél nap alatt mintegy négyszáz időpontot osztottak ki, ami átmeneti torlódást eredményezett” – közölte a váci kórház. Kiemelték az elektronikus előjegyzést is: „E‑beutalóval akár pár pillanat alatt is foglalható időpont. És telefonon is van lehetőség időpontot foglalni” – áll a közleményükben.

A helyzet súlyosságát egy egészségügyi közgazdász is aláhúzta.

„Az ultrahangvizsgálatokra való bejutás valóban nagyon nehéz terület: rendkívül túlterhelt, orvosigényes szakma”

– mondta Rékassy Balázs, egészségügyi közgazdász. „Rövid távon a megoldás az, hogy emelni kell ezeknek a szolgáltatásoknak a finanszírozását, amíg versenyképes nem lesz, és meg kell szüntetni az óraszám‑limiteket, amelyek ma az intézményekre vonatkoznak” – tette hozzá.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
Több mint 2500 Trump-ellenes tüntetést tartanak egyszerre az Egyesült Államokban
A demonstrációkat a No Kings nevű baloldali koalíció koordinálja. A hatóságok több államban is készültségbe helyezték a Nemzeti Gárdát.


Több ezren gyűltek össze szombaton New Yorkban, hogy Donald Trump ellen tüntessenek. A demonstráció része annak a több mint 2500 megmozdulásnak, amit ugyanazon a napon tartanak szerte az Egyesült Államokban Trump hatalma ellen.

A New York-i Times Square-en tartott eseményt, ahogy sok másikat is, a baloldali csoportokból álló No Kings nevű koalíció szervezte – számolt be róla a BBC. A tüntetések egyik központi helyszíne Washington D.C. lesz, ahol Bernie Sanders vermonti szenátor (korábbi demokrata elnökjelölt-jelölt) is felszólal.

Trump szövetségesei azzal vádolják a résztvevőket, hogy kapcsolatban állnak a szélsőbaloldali Antifával, amelyet az Egyesült Államokban és Magyarországon is terrorszervezetként tartanak számon.

Több republikánus kormányzó is készültségbe helyezte a Nemzeti Gárdát, de egyelőre nem lehet tudni, milyen mértékű lesz a katonai jelenlét.

A No Kings közleményében azt írta, hogy a tüntetések célja Trump autoriter hatalomgyakorlása elleni kiállás. „Az elnök azt hiszi, abszolút hatalma van, de Amerikában nincsenek királyaink és nem hátrálunk meg a káosztól, korrupciótól és kegyetlenségtől” – olvasható a szervezet weboldalán.

(via Telex)


Link másolása
KÖVESS MINKET: