Szerdától péntekig Budapest gyakorlatilag diplomáciai gócponttá válik: 47 állam- és kormányfő, valamint nemzetközi szervezetek vezetői fognak cikázni a fővárosban, méretes konvojokkal, és persze szirénázó rendőri kísérettel - írta meg a Telex. A budapestiek életét három napra bonyolultabbá teszik a szakaszos lezárások, de most pontosan leírjuk, mikor és merre ne próbáljanak autózni.
A forgalmi káosz már szerda délután beindul, amikor a delegációk egymás után vonulnak be a reptérről a belvárosi szállodákhoz.
A repteret az M0-son, M3-ason át, majd az Andrássy úton keresztül érik el a Szabad sajtó út környéki hoteleket.
Az útvonal pontosan így néz ki: Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 2 „E” porta – 4. számú főút – M0-s autóút – M3 autópálya bevezető – Kacsóh Pongrác úti felüljáró – Kós Károly sétány – Hősök tere – Andrássy út – József Attila utca – Széchenyi tér – Eötvös tér – Pesti alsó rakpart – Március 15. tér – Szabad sajtó út.
Szerdán este éjfélig gyakorlatilag folyamatos lesz a mozgás ezen az útvonalon. És hogy ne legyen félreértés: teljes lezárások nem lesznek, de sűrű szakaszos lezárásokra készülhetünk, a kereszteződések biztosítása miatt. Ha mindenki szerencsés, akkor a buszsávok nyitva maradnak – már amennyiben azokat nem épp diplomáciai konvojok foglalják el.
Csütörtök reggel kezdődik az igazi nagyüzem, hiszen 9:45-től az államfők és kormányfők megérkeznek a Puskás Arénába. Ha teheted, 9 és 11 között messzire kerüld el az Aréna környékét, mert olyan sűrű diplomáciai mozgás lesz, hogy öröm lesz nézni – persze, ha nem épp ott akadsz el.
A csúcstalálkozó este hétig tart, utána mindenki a Parlamentbe indul a fogadásra, tehát a Széchenyi tér és az Akadémia utca környékén várható délután és este nagy forgalom. Az alsó rakparton is élénk diplomáciai mozgás lesz a Margit híd és a Lánchíd között. Csütörtök este, 24 óráig érdemes elkerülni ezeket a szakaszokat.
Péntek reggel 9 és 10 között még egyszer átvonul a belváros a Puskás Arénába, de ezúttal már csak az EU-s delegációk képviselői, az Európai Tanács informális ülésére. Ekkorra már a legtöbb vendég elhagyja a várost, ám a reptér felé még időnként feltűnnek konvojok, tehát péntek délután a hotel és reptér közti útvonalat ajánlott messzire elkerülni.
Összefoglalva: Budapest a következő három napban háromszor is átalakul, különösen a belváros környékén.
Szerdától péntekig Budapest gyakorlatilag diplomáciai gócponttá válik: 47 állam- és kormányfő, valamint nemzetközi szervezetek vezetői fognak cikázni a fővárosban, méretes konvojokkal, és persze szirénázó rendőri kísérettel - írta meg a Telex. A budapestiek életét három napra bonyolultabbá teszik a szakaszos lezárások, de most pontosan leírjuk, mikor és merre ne próbáljanak autózni.
A forgalmi káosz már szerda délután beindul, amikor a delegációk egymás után vonulnak be a reptérről a belvárosi szállodákhoz.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Visszatérhet a Kata, és az uniós pénzek is megérkeznek – Orbán Viktor és miniszterei nagy bejelentéseket tettek a gazdasági évnyitón
Az MKIK elnöke felvetette, hogy a katások újra számlázhassanak cégeknek, de az adót a vállalatok fizetnék. A kormány az élelmiszerárak csökkentéséről is tárgyal. A miniszterelnök közölte: az uniós pénzek meg fognak érkezni Magyarországra.
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) gazdasági évnyitót tartott szombaton a Puskás Arénában, ahol Orbán Viktor miniszterelnök, Varga Mihály pénzügyminiszter, Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter és Nagy Elek, az MKIK elnöke is felszólalt. Az eseményen szó esett a gazdaság helyzetéről, az infláció alakulásáról, a bérek növekedéséről és az adózás lehetséges változásairól.
Nagy Elek beszédében kiemelte, hogy a kamarát egy tudásalapú szervezetté szeretné fejleszteni, amely segíti a vállalkozásokat a digitalizáció és a mesterséges intelligencia kihívásai között eligazodni. Szerinte az MI fontos szerepet játszhat a kis- és középvállalkozások működésében, ezért elengedhetetlen, hogy minél hamarabb megtanulják annak használatát.
A kataadózás kérdése is szóba került, Nagy Elek felvetette, hogy elképzelhető egy olyan változtatás, amely lehetővé tenné a katások számára, hogy újra számlázhassanak cégeknek, de az adót ebben az esetben a megrendelő fizetné meg.
Nagy Márton szerint 2024 a gazdasági fordulat éve lehet, ugyanakkor az amerikai gazdasági intézkedések hatással vannak a világgazdaságra. Megjegyezte, hogy a vámintézkedések nem az import drágítását célozzák, hanem arra ösztönzik a vállalatokat, hogy az Egyesült Államokba települjenek.
A magyar gazdaság helyzetéről szólva elmondta, hogy a vendéglátás és a repülőtéri forgalom rekordokat döntött januárban, a lakáspiac és az autópiac is élénk. Hangsúlyozta, hogy az inflációs hatások és a béremelések kiegyenlítették egymást, így három év alatt a reálbérek 8,7 százalékkal nőttek.
A kormány egyeztetéseket folytat a nagyobb élelmiszerláncokkal az árak csökkentéséről.
Nagy Márton elmondta, hogy a hat legnagyobb lánc közül ketten már tettek ígéretet az árak mérséklésére, négy azonban még nem.
Varga Mihály szerint a világ több nagy gazdasági térsége is kihívásokkal néz szembe, és az európai gazdaság az elmúlt hatvan év egyik leggyengébb eredményét mutatja. Az inflációval kapcsolatban kiemelte, hogy „a világpiaci ár drágulásakor a kereskedők gyorsan árat emelnek, visszafelé ez már nem igaz”. Példaként említette, hogy bár a cukor világpiaci ára jelentősen csökkent, ez a hazai árakban nem tükröződik.
A GDP-adatok alapján úgy látja, hogy a magyar gazdaság növekedésnek indult, és jó esély van arra, hogy visszatérjen az élénkebb gazdasági pályára.
Orbán Viktor beszédében a munkahelyteremtést nevezte az egyik legfontosabb feladatnak. Elmondta, hogy
jelenleg körülbelül 300 ezer magyar állampolgár van, aki munkába állítható, és ehhez képzésekre is szükség lesz.
A miniszterelnök Brüsszelben folytatott tárgyalásairól is beszélt. Kiemelte, hogy „jó oka volt” az Ukrajnával kapcsolatos uniós döntés megvétózására, mivel az szerinte arról szól, hogy „még több fegyvert és pénzt kell küldeni az országba”.
Megjegyezte, hogy a háború három éve alatt a magyar gazdaság 20 milliárd eurót vesztett, és Magyarország érdekelt abban, hogy a konfliktus minél előbb véget érjen.
Orbán Viktor szerint
Magyarország stratégiai szövetséget épít ki az Egyesült Államokkal, és egy gazdasági együttműködési csomag is készül, amely segítheti a magyar gazdaságot. Hozzátette, hogy szerinte a vámháború elkerülhetetlen.
A miniszterelnök szerint az Európai Unió célja Ukrajna gazdasági támogatása és gyorsított csatlakoztatása, de úgy látja, hogy ez jelentős kockázatokat hordozhat az uniós gazdaságra nézve.
Végezetül buzdította az iparkamara tagjait a véleménynyilvánító szavazáson való részvételre, és kijelentette, hogy „minden uniós pénz meg fog érkezni Magyarországra”.
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) gazdasági évnyitót tartott szombaton a Puskás Arénában, ahol Orbán Viktor miniszterelnök, Varga Mihály pénzügyminiszter, Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter és Nagy Elek, az MKIK elnöke is felszólalt. Az eseményen szó esett a gazdaság helyzetéről, az infláció alakulásáról, a bérek növekedéséről és az adózás lehetséges változásairól.
Nagy Elek beszédében kiemelte, hogy a kamarát egy tudásalapú szervezetté szeretné fejleszteni, amely segíti a vállalkozásokat a digitalizáció és a mesterséges intelligencia kihívásai között eligazodni. Szerinte az MI fontos szerepet játszhat a kis- és középvállalkozások működésében, ezért elengedhetetlen, hogy minél hamarabb megtanulják annak használatát.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Ilyen volt a tüntetés az egészségügyért: best of fotók a Kossuth téri tömegről és felszólalókról
Rengetegen vettek részt a megmozduláson, ahol megszólalt a szakszervezet mellett Tapasztó Orsolya, Hábetler András és Gryllus Dorka, de üzent Gálvölgyi János is.
Szombat délután a Kossuth térre hívták a szervezők mindazokat, akik kiállnak a magyar egészségügyben dolgozók mellett és hallatni akarják hangjukat a jobb hazai egézségügyi ellátásért.
Szombat délután a Kossuth térre hívták a szervezők mindazokat, akik kiállnak a magyar egészségügyben dolgozók mellett és hallatni akarják hangjukat a jobb hazai egézségügyi ellátásért.
Szentkirályi Alexandra brüsszelezve üzent Magyar Péternek, aki cserébe a bátor nőket köszöntette nőnap alkalmából
Nőnap alkalmából Szentkirályi Alexandra egy Facebook-videóban kritizálta Magyar Pétert, míg a Tisza Párt elnöke bejegyzésében a nőket köszöntötte és a társadalmi egyenlőség fontosságát hangsúlyozta.
Szentkirályi Alexandra, a Fidesz-KDNP fővárosi frakcióvezetője a Facebookra feltöltött videójában arról beszélt, hogy Magyar Péter napok óta tulipánokat osztogat a kamerák előtt, hogy ezzel is jelezze, fontos számára a nőnap. Szentkirályi szerint azonban mindez csak egy üres gesztus, mert közben „szokás szerint fenyegetéseket és sértéseket is szór”. Hozzátette, hogy
„egy szál virágtól még senki nem felejti el, hogyan bánik Brüsszel embere a nőkkel”.
A politikus azt is mondta, hogy Magyar környezetében sokan tudnának mesélni arról, milyen a nők helyzete mellette, majd úgy fogalmazott: „lelki terror, megaláztatás, lekicsinylés, esetenként fizikai bántalmazás azért, hogy a nő tudja, hol a helye”. Véleménye szerint Magyar Péter „a nőkön vezeti le a haragját”, és szerinte „jó lenne, ha megtanulna végre uralkodni magán”.
Magyar Péter is megszólalt nőnap alkalmából, azonban ő egy támogató üzenetet tett közzé a közösségi oldalán. A bejegyzésében azt írta:
„Gyertek velünk, foglalkozzunk közösen nőügyekkel! Hallassátok a hangotokat, törjük át közösen a magyar nőket ma még korlátozó üvegplafont! A magyar nők problémái minden magyar problémái, a teljes magyar társadalom problémái.”
Azt is hozzátette, hogy a női példaképek ma is inspirációt adhatnak:
„Ma is szükség van Zrínyi Ilonákra, Margit hercegnőkre, Teleki Blankákra, Hugonnai Vilmákra, bátor nőkre és csendes hősökre!”
Videón is üzent:
A kormány nőkkel kapcsolatos politikáját többször érte kritika – írja a 24.hu. A napokban Cseh Katalin momentumos képviselő bevitte a parlamentbe Mérő VeraLúg című könyvét, amely Renner Erika történetét dolgozza fel. Nyolc fideszes képviselő – köztük Orbán Viktor és Pintér Sándor – olvasatlanul küldte vissza a könyvet a kiadónak, Illés Boglárka pedig áttette egy másik asztalra.
Szentkirályi Alexandra, a Fidesz-KDNP fővárosi frakcióvezetője a Facebookra feltöltött videójában arról beszélt, hogy Magyar Péter napok óta tulipánokat osztogat a kamerák előtt, hogy ezzel is jelezze, fontos számára a nőnap. Szentkirályi szerint azonban mindez csak egy üres gesztus, mert közben „szokás szerint fenyegetéseket és sértéseket is szór”. Hozzátette, hogy
„egy szál virágtól még senki nem felejti el, hogyan bánik Brüsszel embere a nőkkel”.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!