prcikk: Magyar Péter: Szijjártó elszólta magát, a kormány ki akarja vezetni az országot az EU-ból | szmo.hu
HÍREK
A Rovatból

Magyar Péter: Szijjártó elszólta magát, a kormány ki akarja vezetni az országot az EU-ból

A külügyminiszter úgy fogalmazott: „Magyarországot kívül kell tartani az Európai Unión”. A TISZA Párt elnöke szerint nem ez az első ilyen beismerés.


Magyar Péter egy Facebook-videóban reagált Szijjártó Péter egy elszólására, amelyben a külügyminiszter Magyarország uniós tagságáról beszélt.

A közösségi médiában hétfőn kezdett terjedni egy videófelvétel, amelyen Szijjártó Péter mondata úgy hangzik, mintha azt mondaná, „Magyarországot kívül kell tartani az Európai Unión”.

A teljes kontextus alapján valószínűsíthető, hogy a külügyminiszter Ukrajnára, vagy a kormány által gyakran használt „Magyarországot a háborún kívül kell tartani” fordulatra utalhatott.

A TISZA Párt alelnökének véleménye szerint azonban a külügyminiszter elárulta a kormány valódi szándékait.

Magyar Péter azzal kezdi mondandóját, hogy Szijjártó, akit „az orosz külügyminiszter táskahordójának” és „az orosz Barátság-érdemrend büszke tulajdonosának” nevez, elszólta magát.

Szerinte ez nem az első ilyen „beismerés”, és felidézi, hogy Orbán Viktor is csak „egy tétova igennel” válaszolt volna az uniós bennmaradásra, Lázár János pedig szövetséget ajánlott a Huxitot nyíltan támogató Mi Hazánknak.

Magyar szerint vannak vitatható kérdések, mint a gazdaság vagy az egészségügy állapota, és elvárná, hogy Orbán Viktor ezekről vitázzon vele, de szerinte a miniszterelnök fél ettől. Ezzel szemben vannak olyan dolgok, amiket a Tisza vezeteője szerint „vitatni életveszélyes”.

„Magyarország helye Európában van. Pont. Az Európai Unióban és a NATO-ban. Mi magyarok nem szeretnénk elképzelni Magyarországot az Unión kívül. Olyat, hogy kívül tartani az Európai Unión Magyarországot csak az mondhat, aki nem ismeri az országot. Aki nem látta hazánkat az elmúlt években. Aki nem látta a leépülő kórházakat, az elszegényedő embereket, a konténeriskolákat, a szétszakadt hazát, a járhatatlan utakat és a reményvesztett vidéket” – idézi Magyar, aki hozzáteszi, ő látta az országot, és úgy látja, az

„keletről nyugatig, kis településtől a lakótelepekig szomjazza Európát.”

Magyar szerint szerint a magyar emberek arra vágynak, hogy megerősítsék az ország helyét a nyugati szövetségi rendszerben, és hogy a „Putyin-barát kormány” ne tegye ki az országot háborús kockázatnak. Úgy véli, az emberek azt akarják, hogy a nekik járó uniós forrásokat „ne kártyázza el a korrupt orbáni hatalom”, és hogy végre megérkezzenek a mezőgazdasági és fejlesztési támogatások.

Ezután a kormány vezetőihez, és a Mi Hazánk elnökéhez intézett kérdéseket:

„Szijjártó Péter, Orbán Viktor, Lázár János, Toroczkai László. Olyan jól élünk mi, hogy nincs szükségünk Európára? Olyan nagy biztonságban vagyunk mi, egy háborúban álló ország határán, hogy nincs szükségünk az európai szövetségi rendszerre? Olyan jól sikerülnek az orosz mutyijaitok, hogy ezért érdemes feláldozni egy ország működését, fejlődését?”

Magyar szerint a kormány eladja az ország jövőjét, amit azzal támaszt alá, hogy állítása szerint „ki-be járnak az orosz hekkerek a külügyminisztériumban”, orosz tanácsadók dolgoznak a Fidesz kampányában, és orosz kémek vannak az országban. Úgy véli, a kormány orosz módszereket használ, például dezinformációs kampányokat, hogy „megfélemlítsenek, összezavarjanak és elhallgattassanak mindenkit”. Példaként a TISZA Párt jelöltjeiről terjesztett vádakat említi, amelyek szerinte minden valóságot nélkülöznek.

„Innen is üzenem minden fideszes képviselőjelöltnek és minden kampányban dolgozó fideszes embernek. Gondolják meg jól, meddig mennek el a kampányban. Gondolják meg, hogy mi az a pont, ahol már nem lehet azt mondani, hogy ez csak politika. Mert van egy határ, ahonnan nincs visszaút. És ez a határ közelebb van, mint gondoljátok”

– mondta.

Azt is kijelentette, hogy „Szijjártó Péter előbb hívja fel Lavrov orosz külügyminisztert egy uniós megbeszélés után, mint a saját feleségét”, és hogy a kormány lejáratta Magyarországot a szövetségi rendszereiben. Arra szólított fel, hogy ha a kormány ki akarja vezetni az országot Európából, akkor a választóknak kell őket kivezetni a hatalomból. Azt ígéri, hogy 13 nap múlva megbukik az „orosz bábállam terve”, és olyan kormányt alakítanak, amely a magyar érdekek mentén, de az európai szövetségi rendszerben fog dolgozni, hazahozza az uniós forrásokat, és csatlakozik az Európai Ügyészséghez.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
„Nem gondoltam, hogy lesz még ember, aki Novák Katalin gyalázatos bukása után képes lesz további szégyent hozni a hivatalra” – Fekete-Győr Sulyok Tamás lemondását követeli
A Momentum politikusa „szervilis gazembernek” nevezte a köztársasági elnököt, aki a rendszerváltás után „nem bitorolhatja” tovább az államfői hivatalt. Szerinte az ország a feje tetejére áll, az államfő pedig gyáván hallgat - többek között - a Panyi Szabolcs újságíró és Szabó Bence volt rendőrszázados ellen indított eljárásokról, valamint a feketekabátos fideszes verőemberek megjelenéséről.


Fekete-Győr András, a Momentum Mozgalom politikusa a Facebookon szólította fel lemondásra Sulyok Tamás köztársasági elnököt.

A politikus szerint gyalázat, hogy miközben az ország a feje tetejére áll, és „a rendvédelmi szervek bátor és becsületes tisztjei, mint Szabó Bence százados, a saját szabadságukat kockáztatva rántják le a leplet a rezsim bűneiről”, az államfő hetek óta lapít.

Fekete-Győr azt írja, a köztársasági elnöknek fel kellett volna tűnnie, hogy Szabó Bence százados ellen „koholt vádakkal, a legsötétebb pártállami módszereket idéző módon hajtóvadászatot indítottak”. A posztban felteszi a kérdést, hogy Sulyok Tamás mivel töltötte az idejét, miközben állítása szerint egy ország nézte, ahogy Szabó Bence leleplezi az évtized egyik legsötétebb bűncselekmény-sorozatát.

„Ha már arra képes valahogy mindig időt találni, hogy felvegye az adófizetőktől kapott bruttó 6 és félmillió forintos fizetését. Csak nem újabb sürgős pingpongozni valója akadt az államfői hivatalban, »elnök úr«? Esetleg kinéztek volna egy újabb Rippl-Rónait a feleségével, amit kisajátíthatnak?”

– fogalmazott Fekete-Győr, aki szerint az államfőnek egyetlen szava sincs sem Szabó Bence, sem az ugyancsak a nyilvánosság elé álló Bartha Károly volt rendőrszázados ügyéhez. Utóbbi azt állította, hogy a Pintér Sándor vezette belügyminisztérium politikai megrendelésre hamisít statisztikákat. A Momentum politikusa szerint Sulyok Tamás akkor sem szólalt fel, amikor Panyi Szabolcs újságírót próbálták megfélemlíteni, és akkor is félrenézett, amikor szerinte „azonosítatlan, fekete kabátos verőemberek békés tüntetőket vegzálnak”.

„Nem gondoltam volna, hogy lesz még ember az országban, aki Novák Katalin gyalázatos bukása után képes lesz további szégyent hozni erre a hivatalra, de magának valahogy ez is sikerült. A Fidesz-maffia korábbi báb-elnökei legalább a látszatra próbáltak néha adni, és olykor megpróbálták eljátszani, hogy kiemelt események kapcsán megszólalnak”

– írta Fekete-Győr. Úgy véli, az elnök erre sem veszi a fáradságot, és miközben a hazája „a morális fertőbe süllyed”, ő súlytalan, üres semmiségekről posztol.

A politikus azzal zárja bejegyzését, hogy kevesebb mint két hét múlva rendszerváltás jön, és nem fordulhat elő, hogy egy „szervilis gazember” ebben az új korszakban is bitorolja az államfői hivatalt, ezért felszólítja Sulyok Tamást, hogy még ma távozzon.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
„Szerződést bontottunk Mészáros Lőrinc plakátcégével” – Gyerekrajzok kerültek a kormány propagandaplakátjai helyére Keszthelyen
A polgármester megelégelte a szerinte félelmet és gyűlöletet keltő üzeneteket, ezért szerződést bontottak Mészáros Lőrinc plakátcégével. A vállalat azonban nem vitte el az oszlopait, így a város új célt talált a felületnek.


Keszthelyi gyerekek rajzai kerültek a kormányzati plakátok helyére a városban, miután az önkormányzat szerződést bontott a Mészáros Lőrinchez köthető plakátcéggel – írta Facebook-oldalán Tóth Gergely, a város polgármestere.

Úgy fogalmazott, hogy a gyűlöletre szeretettel válaszolnak.

A polgármester saját szavaival:

„Miután szerződést bontottunk Mészáros Lőrinc plakátcégével, a félelmet és gyűlöletet keltő plakátokat keszthelyi gyerekek rajzai váltották fel. A MAHIRT felszólítottuk, hogy távolítsa el az oszlopokat és a plakáttartókat, de még mindig nem tettek eleget ennek. Így kapóra jött a lehetőség, hogy megüzenjük, mi a véleményünk a hatalom propagandájáról.”

Tóth Gergely bejegyzésében ezután utalt a Tisza Párt egyik kampányszlogenjére:

„Tavaszi szél vizet áraszt. Keszthely nem kér háborús uszításból, az ukrán és Európa-ellenes propagandából! Köszönjük a keszthelyi gyerekeknek a kedves, vidám, szeretetteli rajzokat!” A polgármester hozzátette, hogy „Keszthely a mi otthonunk, Magyarország a mi hazánk, és mi így szeretjük!”

A gyerekek műveit a Sörház utcai MAHIR-oszlopokon lehet megcsodálni.

A keszthelyi önkormányzat 2026. február 11-én mondta fel a szerződést a Mahir Cityposterrel. A városvezetés akkori indoklása szerint a cél az volt, hogy véget vessenek a köztereken évek óta megjelenő, általuk „hazug, uszító, Európa‑ellenes” üzeneteknek. Más önkormányzatok is tettek hasonló lépéseket: Józsefvárosban 2024 februárjában 25 Mahir-oszlop eltávolításáról döntöttek, Mosonmagyaróváron pedig 2026 elején a helyi kezdeményezés nyomán tűntek el a kormány „harckocsis” plakátjai.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
284 millió forint gyűlt össze Szabó Bencének, sok adományozó azt kéri, tartsa meg a pénzt
A Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) volt nyomozójának testvére korábban jelezte, hogy jótékony célra ajánlják fel a pénz nagy részét. Az adományozók közül egyesek érzelmi alapon, mások a századost a hatalom haragjától féltve kérik: még ne adakozzon.


Szabó Bence, a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) korábbi nyomozója részletesen elmesélte a Direkt36-nak, hogy a titkosszolgálatok, vagy valamilyen azokhoz köthető csoportok a Tisza Párt bedöntésén dolgoztak. A cikk megjelenése után Szabónál házkutatást tartottak, majd arccal és névvel állt a nyilvánosság elé, hogy beszámoljon arról, mit tapasztalt a nyomozóirodánál a Tiszával szembeni akcióról. A hatóságok most hivatali visszaélés miatt folytatnak nyomozást vele szemben.

Szabó még az incidens előtt felmondott, jelenleg munkanélküli, ezért a testvére adománygyűjtést szervezett a részére a 4fund.com-on. 5 millió forintra lett volna szükség, de a gyűjtés ezt órák alatt túlszárnyalta.

Amikor a cikkünket írjuk, már 284 millió forint gyűlt össze a sajtónak kitálaló volt századosnak. Szombaton viszont a testvére bejelentette, hogy ezt a hatalmas összeget nem tartják meg, a nagy részét jótékony célra fogják felajánlani.

Az adományozók egy része szerint azonban Szabó olyan szolgálatot tett a magyar társadalomnak, hogy kiérdemelte, hogy ezt az összeget teljes egészében megtartsa, és fordítsa a saját boldogságára, és elsősorban biztonságára.

„Bence, én csak annyit kérnék tőled, hogy gondolj magadra is! Ezt az összeget Neked gyűjtöttük! Nyugodtan tegyél félre annyit, amelynek a kamatai megélhetést biztosítanak, nyugodtan vegyél belőle szép lakást/házat, stb. Ez a pénz a Tiéd! Ha marad, persze elajándékozhatod egy részét, de első sorban magadra (és a családodra) gondolj, mert Neked gyűjtöttük! Megérdemled!”

- írja egy névtelen adományozó. Hasonló húrokat penget egy másik anonim user, aki azt nagybetűkkel kéri, hogy

„LÉGYSZI NE ADOMÁNYOZZÁTOK EL, AMÍG NEM LÁTSZIK AZ ÜGY VÉGE!! EZT NEKED SZÁNTUK BENCE! HA A VÉGÉN MARAD VALAMI, MAJD DÖNTESZ FELŐLE! KITARTÁST ÉS SOK SIKERT!!”

Egy másik donor ugyanakkor felvázolja, hogy

„csináljon belőle egy alapot ami a whistleblowereket [vállalaton, intézményen belüli jogellenességet nyilvánosságra hozó személy megnevezése - a szerk.] támogatja, majd mi toljuk bele a lóvet folyamatosan”

- erre válaszolva egy Túrin Turambar nicknevű tag ezt remek ötletnek tartja, ugyanis „Bencét is azért árulózzák le, és a többieket is egyből azért fenyítették be, hogy mások, akik szintén tudnak visszaélésekről a saját és családjuk megélhetése érdekében se merjenek megszólalni!”

A magát az egyik legnagyobb adományküldőként bemutató személy is megszólalt.

Azt írja „a legtöbb adományozó pontosan tisztába volt azzal adományozás előtt, hogy a már összegyűlt összeg messze túlmutat az Ön szükségletein. Azt gondolom legtöbben két okból küldtek továbbra is pénzt: Egyrészként jelzésként azok fele akik az egzisztenciájukat féltve nem akarnak Önhöz hasonlóan cselekedni. Másrészről pedig az Ön tettének elismeréseként, ami egy biztos lábakon álló jövőt érdemel.

Kérem ennek fényében döntsön az adományok sorsáról, ne adjon tovább túl nagy összeget, több tízezer ember pontosan tisztában volt vele mit csinál, kinek és mennyi pénzt ad. Az élet hosszú, csakúgy mint a pitiáner ember és szervezetek haragja, ki tud mit hoz a jövő”
- írja.

Más adományozó szintén a hatalom haragjától tart:

„Várjon még a jótékonykodással, amíg elül a vihar. Azért adtuk neki a pénzt, hogy biztonságban legyen, mert most rá fognak szállni. Kitartást!”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
„Az egész egy hazugság volt azzal, hogy befenyítsenek” – Megszólal Gundalf, azért állt a nyilvánosság elé, mert szerinte a hatóságok felrúgták a titoktartást
Kitette a promóvideót a 444 a Gundalffal készített interjúról, amit ezután fognak majd bemutatni. Az informatikust bűncselekménnyel fenyegették meg, ha beszélni mer a kihallgatásáról. Most mégis kitálal, mert szerinte a kormányzat szegte meg az alkut, és tette közzé a titkos részleteket.


A Gundalf álnevet használó informatikus, Hrabóczki Dániel a 444-nek adott interjúban részletesen beszél majd arról, miért döntött úgy, hogy a nyilvánosság elé áll. A beszélgetés elején megerősítette személyazonosságát: „Igen, hát a valós nevem Hrabóczki Dániel, és én vagyok a Gundalf.”

Elmondása szerint a döntésének legfőbb oka az volt, hogy az Alkotmányvédelmi Hivatal (AH) ősszel több alkalommal is kihallgatta. Állítása szerint a kihallgatások során egyértelműen közölték vele a titoktartási kötelezettségét. „Tájékoztattak arról, hogy a kihallgatáson elhangzó dolgok mind államtitoknak minősülnek” – mondta Hrabóczki, hozzátéve, hogy azt is a tudomására hozták, hogy „ezeket senki tudtára nem adhatom, nem beszélhetek róluk, mert az bűncselekmény.”

Hrabóczki szerint azonban ezt a titoktartási kötelezettséget éppen a hatóságok szegték meg. Úgy látja, hogy a kormányzati kommunikáció az elmúlt időszakban felülírta a neki tett figyelmeztetést. „Azonban a kedden megjelent nemzetbiztonsági jelentéssel már elkezdték, és a szombaton kirakott kihallgatási videóval úgy vélem, teljesen felrúgták ezt az államtitok dolgot”

– jelentette ki az informatikus.

Ebből arra a következtetésre jutott, hogy a korábbi figyelmeztetés vagy nem volt komoly, vagy csupán a megfélemlítését szolgálta. Szerinte a történtek után úgy tűnik, „ők maguk sem veszik komolyan” a titoktartást. Hrabóczki úgy fogalmazott, elképzelhetőnek tartja, hogy „az egész csak egy hazugság volt, hogy befenyítsenek.” Emiatt érezte úgy, hogy már nincs miért hallgatnia, és megoszthatja a történetét a nyilvánossággal.

A teljes interjú a 444-en látható majd.


Link másolása
KÖVESS MINKET: