Magyar Péter: az újkori kommunizmus legsúlyosabb nemzetbiztonsági bűncselekmény-sorozatával állami és magántitkosszolgálatokkal próbálták szétverni a TISZA-t
Magyar Péter, a TISZA Párt elnöke egy szombati Facebook-posztban arról írt, hogy szerinte „egyre mélyebbre ássa magát a TISZA-t megfigyelő állampárt”. A politikus azt állítja, hogy
Bejegyzésében kifejtette, hogy a kormány nyilvánosságra hozta egy H. D. monogramú személy Alkotmányvédelmi Hivatal általi meghallgatásáról készült videó megvágott változatát. Magyar Péter szerint a videóból kiderül, hogy a titkosszolgálat nem tagadja, hogy koholt vádakkal akartak nyomást gyakorolni a 19 éves fiatalemberre, és szerinte az sem tagadják, hogy „a háttérben egy, a TISZA ellen irányuló szervezett titkosszolgálati művelet rajzolódik ki”.
A TISZA párt vezetője a következőképpen értelmezte a felvételt:
„Mit látunk a kormány saját vágott anyagából? Egy 19 éves fiatal történetét, aki egy NATO-akkreditált kiberbiztonsági képzésen vett részt, amelynek kapcsán a NATO-tagállam Észtországban is járt. Az is kiderül, hogy ha történt is ellene beszervezési kísérlet, azokat visszautasította. Miután a TISZA önkénteseként kezdett dolgozni, megkeresték a magyar állami és magán titkosszolgálatok, hogy működjön együtt a TISZA Párt ellen irányuló akcióban. Ezt is visszautasította. Ezután kapta a nyakába a koholt vádakat, házkutatásokat, az Alkotmányvédelmi Hivatal kihallgatásait, nyomásgyakorlást és titkosszolgálati megfigyelést. És még nincs 20 éves.”
Magyar Péter szerint ezzel az Orbán-kormány ismeri be, hogy politikai célokra használja a nemzetbiztonságot és a titkosszolgálatokat. Posztját azzal zárta, hogy üzent a „hazafi nemzetbiztonsági munkatársaknak”, akik szerinte 14 nap múlva „felszabadulnak az állampárti nyomásgyakorlás és pártpolitikai irányítás alól”.