HÍREK
A Rovatból

Magyar Péter: Két napja kihűlt és meghalt egy idős hölgy Szombathely mellett

A Tisza Párt elnöke szerint a jelenlegi kormány hagyja megfagyni az embereket, miközben a hatalmi elit retteg. Azt ígéri, szakértőivel rendet tesz a választás után.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. január 22.



A Válasz Online új, Választás 26 című podcastjának első vendége Magyar Péter volt, aki a Tisza Párt európai parlamenti képviselőjeként és pártelnökeként adott interjút Benyó Ritának.

A beszélgetés azzal a friss európai parlamenti szavazással indult, amelyben a Tisza, a Fidesz és a Mi Hazánk is egységesen lépett fel a Mercosur-egyezmény ellen. Magyar Péter szerint lehetne ez egy nemzeti minimum, de ahhoz „el is kell fogadnia mindenkinek”. Úgy látja, a Fidesz csak az utolsó pillanatban vált az egyezmény ellenzőjévé. „Tavaly február környékén Orbán Viktor még nagy támogatója volt ennek a szabadkereskedelmi egyezménynek” – állította, hozzátéve, hogy a kormány a Tanácsban sem tudta megakadályozni a csomag elfogadását.

Kritizálta a Strasbourgban tüntető, Fidesz által szervezett gazdákat is. „Ámbátor kiderült azokról a gazdákról, hogy ők közpénzen fizetett propagandisták, akiket próbáltak gazdának maszkírozni” – fogalmazott. Szerinte a Tisza Párt ezzel szemben „valódi gazdákkal” ment Strasbourgba. A szavazást nem tekinti végleges nemnek, inkább egyfajta időnyerésnek, hogy egy leendő Tisza-kormánynak legyen ideje újratárgyalni a megállapodást, hogy az ne csak a nagyvállalatoknak, hanem a magyar mezőgazdaságnak is kedvező legyen.

A beszélgetésben szóba került Kapitány István, a Shell korábbi alelnökének bemutatása mint a leendő Tisza-kormány gazdasági és energetikai minisztere. Magyar szerint Kapitány személye több dolgot is üzen a választóknak. Egyrészt azt, hogy a politika ismét a szakmaiságról és a mérhető eredményekről szólhat. „A másik üzenete talán az, hogy az amerikai álom az Magyarországon is megvalósítható, hiszen maga a Kapitány István személye is azt üzeni, hogy egy angyalföldi családból, debreceni gyökerekkel, te eljuthatsz a világ tetejére a saját erődből” – mondta. A személyét ért támadásokra reagálva úgy fogalmazott: „Kapitány István múltja tiszta.” A legfontosabb üzenetének pedig a nyugalmat és az optimizmust tartja. „Az optimizmus és a nyugalom. Az nagyon fontos. Páran mondták, hogy túl sokat mosolyog. Mit jelent az, hogy túl sokat mosolyogsz? Szerintem nagyon hiányzik a mosoly” – tette hozzá.

A Tisza Párt gazdasági terveivel kapcsolatban több mérőszámot is említett.

„A legfontosabb vállalás, és az nem 12-24 hónap, hanem maximum 1-2, az az uniós forrásoknak a hazahozatala, az egy elég konkrét szám, 8000 milliárd forint”

– jelentette ki. Ennek feltételeként a korrupcióellenes harcot, az Európai Ügyészséghez való csatlakozást, az igazságszolgáltatás függetlenségének helyreállítását és a felsőoktatás szabadságának biztosítását nevezte meg. Emellett ígéretet tett az adócsökkentésre, a nyugdíjemelésre és a családi pótlék emelésére, amelyek szerinte a fogyasztás növekedéséhez vezetnek majd. „Magyarországon a legalacsonyabb a fogyasztás az egész Európai Unióban. Lehet ezt szűrni, csavarni, de ez egy brutális szám, és nagyon sok mindent elmond” – hangsúlyozta.

Lázár János azon kritikájára, hogy a Tisza terveit csak adóemelésből lehet finanszírozni, Magyar élesen reagált. „Lázár János meg egy polgármesternek a táskahordójából világ életében, mióta az eszét tudja, a magyar adófizetőkből él. És úgy lett 20-30-50 milliárd forintja, ki tudja, 50 vagy 100 ingatlana (...) hogy végig egyébként államtitkár volt meg képviselő. Ha összeadnánk, hogy mennyit keresett, és ebből mennyi jöhet ki, mindenki tudja, hogy a nagy részét lopta. Itt belemondom, a mikrofonba: lopta” – mondta a Tisza Párt elnöke.

Az energiafüggőség kérdésében Magyar Péter azt mondta, az energiabiztonság és az ár a két legfontosabb szempont. Szerinte a kormány állításaival ellentétben a magyar vállalatok Európában a legmagasabb energiaárakat fizetik, és a lakosság egy része is a világpiaci ár felett kapja a gázt és az áramot. Úgy véli, az orosz gázról való leválás 2035-ig nem azt jelenti, hogy soha többé nem vesznek onnan energiahordozót, hanem azt, hogy több forrásból is be tudják szerezni, ami jobb alkuhelyzetet teremt.

A jelenlegi helyzetet az energiaellátásban kritikusan ítélte meg, különösen az extrém hideg időjárás kapcsán. Elmondása szerint több tízezer család nem merte bekapcsolni a fűtést a magas számláktól tartva, és konkrét eseteket is említett, amikor emberek megfagytak vagy fagysérüléseket szenvedtek.

„Szombathely mellől jött hozzánk hír egy Tisza-szigettől, ahol segítettek egy idős hölgynek. Két napja kihűlt és meghalt. 2026-ban Magyarországon. Miközben tudott róla a szociális ellátórendszer, próbáltak a Szigetek segíteni neki, és olyan élhetetlen körülmények között élt, hogy egyik éjszaka megfagyott”

– mondta magyar Péter, majd hozzátette:

„A saját jelöltünk Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében gyerekorvoshoz fagysérüléssel vittek be gyerekeket. 2026-ban Magyarországon. Miről beszél Gulyás Gergely?” – tette fel a kérdést.

A külpolitikával kapcsolatban Magyar Péter kijelentette, egy szuverén kormány minden nemzetközi szerződést újratárgyalhat. „Ha valóban szuverén egy kormány, ha valóban a nemzeti érdekében dolgozik, akkor mindent újra tud tárgyalni” – mondta, példaként említve a paksi bővítést és a Budapest-Belgrád vasútvonalat is. A diplomáciában szerinte nem személyes barátságokra, hanem pragmatikus szövetségesekre van szükség. A szlovákiai Beneš-dekrétumok ügyében kemény álláspontot képvisel. „Az, hogy a magyar testvéreinket Felvidéken börtönnel fenyegetik azért, mert egy kollektív bűnösséget kimondó Beneš-dekrétumot (...) kritizálni mernek, ilyen nincs. Tehát itt nem tudunk visszalépni” – fogalmazott.

A választási esélyekről magabiztosan nyilatkozott, szerinte nem fog előállni olyan helyzet, hogy a Fidesznek több képviselője legyen kevesebb listás szavazattal. Egyúttal üzent azoknak a pártoknak, amelyek szerinte a rendszerváltás esélyét rontva indulnak el a választáson. „Akik elindulnak, rontva egyébként a rendszerváltás esélyét, azok oda fognak kerülni, ahová a történelem szánja őket” – mondta, és jelezte, hogy egy Tisza-kormány meg fogja változtatni a pártfinanszírozási rendszert.

Arra a kérdésre, hogy egy esetleges kétharmados győzelem után használná-e a Fidesz által kiépített rendszert, egyértelmű nemmel válaszolt. Szerinte a Tisza Párt autonóm, egzisztenciával rendelkező jelöltjei garanciát jelentenek arra, hogy nem fogják vállalhatatlan döntésekhez adni a nevüket. Végül a Karmelita kolostorba való beköltözés kérdését nem tartotta fontosnak, de megerősítette korábbi ígéretét, miszerint ha kormányra kerülnek, a gyermekvédelemben élő gyerekekkel fognak ott karácsonyozni.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Orbán Viktor rendkívüli bejelentése: Rám most nem a parlamentben van szükség
A leköszönő miniszterelnök a Facebookon közölte, hogy nem veszi át parlamenti mandátumát, a Fidesz-frakció vezetését pedig Gulyás Gergely veszi át. A miniszterelnök bejelentette azt is, hogy júniusra előrehozzák a párt tisztújító kongresszusát.
F. O. / Fotó: - szmo.hu
2026. április 25.



[caption id="attachment_2525875" align="alignnone" width="2110"] Screenshot[/caption]

Orbán Viktor a Facebookon számolt be arról, hogy véget ért a Fidesz elnökségi ülése. Közlése szerint „gőzerővel zajlanak a megbeszélések a nemzeti oldal megújulásáról, a frakciónkról és közösségeink megvédéséről.” A miniszterelnök hangsúlyozta, hogy „minden képviselőjelöltünket meghallgattuk, közösségünk minden tagjának véleményére, tapasztalatára és tenni akarására szükségünk van.” A bejegyzés szerint több lényeges elhatározásra jutottak, ezek egyike, hogy „a parlamenti frakciónkat gyökeresen átalakítjuk, hétfőn alakul meg a frakció, vezetője Gulyás Gergely lesz.

Személyes döntéséről a pártelnök azt írta, hogy „a Fidesz KDNP lista vezetőjeként elnyert mandátumom valójában a Fidesz parlamenti mandátuma, ezért úgy döntöttem, azt vissza is adom.”

Döntését azzal indokolta, hogy rá most nem a parlamentben, hanem a nemzeti oldal újjászervezésében van szükség. Orbán Viktor bejelentette továbbá, hogy a jövő héten országos választmányi ülést tartanak, és az esedékes tisztújító kongresszust előrehozták júniusra. A politikus felidézte: „Közel négy évtizede vezettem a közösségünket, ez alatt volt részünk sikerekben és kudarcokban, választási győzelmekben és vereségekben.”

Hozzátette azonban: „Egy valami viszont nem változott, ez a tábor volt mindvégig Magyarország legegységesebb és legösszetartóbb politikai közössége, és erre az egységre Magyarországnak most is nagy szüksége lesz.”

A posztból kiderül az is, hogy az elnökség javaslatára kész folytatni a párt vezetését pártelnökeként. „Az elnökség azt javasolja, hogy a munkámat a Fidesz elnökeként folytassam, és ha a kongresszus megtisztel bizalmával, készen állok a feladatra.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Király Nóra elmondta a véleményét a Fideszről, azonnal jött a büntetés, volt, aki kezet se fogott már vele
Király Nóra szerint a Fidesz egyik vezetője nem fogott vele kezet egy jelölti meghallgatáson. A politikus korábban a párt gyűlöletkeltő kampányát bírálta és teljes megújulást sürgetett a választási vereség után.


Király Nóra állítása szerint a Fidesz egyik vezetője már kezet sem fogott vele, miután a párt csepeli képviselőjelöltje nyilvánosan bírálta a kormánypártokat a választási vereség után.

A politikus a történteket egy Facebook-posztban írta le, eszerint a keddi jelölti meghallgatás előtt hiába nyújtotta a kezét, a pártvezető inkább tüntetőleg kiment a szobából. Az esetről és a politikus véleményéről a HVG számolt be részletesen.

„A bűnöm: elmondtam a véleményemet. 24 év Fidesz tagság, kemény munka és egy megsemmisitő vereség után” – tette hozzá Király.

A politikus a választási kudarc után egyértelműen fogalmazott a párt előtt álló feladatokról és a vereség okairól. Szerinte a Tisza Pártra átszavazó korábbi Fidesz-támogatók nem meggyőződésből, hanem azért pártoltak el, mert „elegük volt a Fidesz stílusából, kampányából és viselt dolgaiból.”

Éppen ezért sürgetett teljes megújulást, mert véleménye szerint, ha minden marad a régiben, nincs esély a szavazók visszaszerzésére.

Úgy látja, „ha ugyanazokkal az emberekkel, ugyanazt az utat járjuk a következő években, akkor nincs esélyünk arra, hogy a Tiszához pártolt fideszesek visszatérjenek hozzánk”.

Király Nóra nem kímélte Orbán Viktor miniszterelnök környezetét sem. Bár a kormányfőt kivételes vezetőnek nevezte, úgy látja, hogy a körülötte lévők elzárják a valóságtól.

„Orbán Viktor egy kivételes vezető, de évek óta rossz emberekkel vette/veszi magát körül, akik buborékban tartják és elzárják a való világtól. Ezt se fogja olvasni, mert nem mutatják meg neki” – fogalmazott bejegyzésében.

A belső kritikák azután fogalmazódtak meg, hogy az április 12-i országgyűlési választáson a Tisza Párt kétharmados győzelmet aratott, a Fidesz–KDNP pedig 16 év után ellenzékbe szorult. A választás éjszakáján Orbán Viktor elismerte a vereséget és gratulált Magyar Péternek.

Király Nóra, aki a Fidesz jelöltjeként indult Csepelen, szintén nem szerzett mandátumot. A politikus a vereség után nemcsak a párt stratégiáját bírálta, hanem egy korábbi posztjában nyilvánosan bocsánatot kért a gyűlöletkeltő kampányokért is.

A mostani kézfogásos incidens után pedig egy drámai mondattal zárta gondolatait a párt jövőjéről: „Ez az a Fidesz, ez az a stílus, amin változtatni kell, különben végünk van!”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter: Az Orbáni oligarchák 10 milliárdos értékben menekítik a vagyonukat, a Mészáros család Dubajba repül
A leendő miniszterelnök szombat este arról számolt be, hogy értesülései szerint a kormányközeli üzletemberek és családjaik elhagyhatják az országot. A politikus felszólította a hatóságok és a szolgálatok vezetőit, hogy tegyenek eleget törvényi kötelezettségüknek.


Magyar Péter egy Facebookon beszélt arról, hogy már majdnem két hét telt el azóta, hogy a magyar emberek győzelmet arattak a „Nemzeti Együttbűnözés rendszere felett”. Hozzátette, pártja gőzerővel készül a kormányzásra. „A Tisza gőzerővel készül a kormányzásra és a működő, emberséges Magyarország építésére. De közben a háttérben a maffia sem tétlenkedik.” Szerinte, miközben Orbán Viktor elkerüli a felelősségvállalást, a háttérben az ország elhagyását és a vagyonok kimenekítését készítik elő.

„Az Orbáni oligarchák 10 milliárdos értékben utalják ki a pénzt az Egyesült Arab Emirátusokba, Uruguayba, az Egyesült Államokba és más távoli országokba.”

A politikus azt állítja, pontos információi vannak arról, hogy a NAV felfüggesztett több, Rogán Antal köréhez köthető nagyértékű utalást a bankok pénzmosásra utaló jelzései alapján.

„Felszólítom a Nemzeti Adó- és Vámhivatal vezetőit a lopott pénzek haladéktalan zárulására. és ismételten felszólítom a legfőbb ügyészt, az országos rendőrfőkapitányt és a NAV elnökét, hogy vegyék őrizetbe a magyar embereket sok ezer milliárd forinttal megkárosító bűnözőket, és ne hagyják őket a Tisza-kormány megalakulása előtt olyan országokba menekülni, ahonnan egyelőre nincs kiadatás.”

Magyar Péternek tudomása van arról is, hogy a kormányközeli üzletemberek áron értékesítenék a TV2-t és más médiumokat. Azt is állítja, hogy eladó „a 100 milliárdos rogáni gyűlöletpropaganda anyahajója, a Lange Event Kft. is.”

„Felhívom a becsületes hazai és külföldi befektetőket, hogy tartózkodjanak a maffia vagyonelemeinek átvételétől, ellenkező esetben ők is a nemzeti vagyon visszaszerzési és védelmi hivatal előtt találhatják magukat.”

A politikus arról is beszélt, hogy információi szerint több oligarcha család már elhagyta az országot, „és a napokban a Mészáros család is Dubajba repül.” Állítása szerint a hírek arról szólnak, hogy több befolyásos család már kivette a gyermekeit az iskolából, és a távozáshoz testőrséget szervez.

„Úgy tűnik, hogy miután a bátor kapitány Orbán Viktor elhagyta a sülyedő hajót, a janicsárok talpa alatt is forró lett a talaj.”

Magyar Péter felszólította a hatóságok és a szolgálatok vezetőit, hogy tegyenek eleget törvényi kötelezettségüknek. „Arra szólítok fel minden rendőri, ügyészi, banki és napvezetőt, valamint a szolgálatok irányítóit, hogy tegyék a törvényi kötelezettségüket és akadályozzák meg a bűnözők lelépését és a magyar emberektől lopott vagyonok külföldre menekítését.” Figyelmeztetett, hogy aki ezt nem teszi meg, az maga is bűncselekményt követ el.

Kijelentette, hogy a magyar nép ítélete egyértelmű, és a kormány kiszolgálóinak szembe kell nézniük a felelősségükkel.

„A magyar emberek forintjait elrablók között nincs különbség. Nincsenek kicsit, vagy nagyon felelősök. Mindenki, aki szem volt a láncban, számoljon a következményekkel.”

A posztot azzal zárta: „A bűnöket felfogjuk tárni, a vagyonokat vissza fogjuk szerezni, aki pedig jogtanul gazdagodott meg a magyar emberek pénzéből, az mind a független magyar igazság szolgáltatás előtt fog felelni.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Földrengés a KDNP-ben: Semjén Zsolt és két tapasztalt társa sem veszi fel a mandátumát
A KDNP elnöke, Semjén Zsolt, Latorcai Jánossal és Soltész Miklóssal együtt nem veszi fel listás parlamenti mandátumát. Lépésük Orbán Viktor azon bejelentését követi, hogy a választási vereség után át kell alakítani a frakciót.
F. O. / Fotó: - szmo.hu
2026. április 25.



A KDNP három vezető politikusa, Semjén Zsolt, Latorcai János és Soltész Miklós nem veszi fel a listás helyért járó parlamenti mandátumát. Az információt Latorcai János, az Országgyűlés eddigi kereszténydemokrata alelnöke erősítette meg a 24.hu-nak.

A 81 éves politikus azt mondta,

a fiatalítás jelszavával adták át a helyet másoknak.

A döntés illeszkedik Orbán Viktor azon korábbi bejelentéséhez, miszerint a választási vereség miatt újra kell gondolni és át kell alakítani az ellenzéki szerepre készülő Fidesz–KDNP-frakciót.

A lépés nem előzmény nélküli. Pénteken Semjén Zsolt pártelnök a választási vereségre hivatkozva felajánlotta lemondását, amit az Országos Elnökség titkos szavazással, egyhangúlag nem fogadott el.

„Ugyanakkor meggyőződésem, hogy generációváltásra, személyi és politikai megújulásra van szükség.”

Ezt Semjén a döntés után írta, miután kifejtette, hogy a választási vereségből következik a személyes felelősségvállalás.

A frakció átalakításának terve sajtóértesülések szerint a KDNP-ben feszültséget okozott, a párt a katolikus egyház mozgósításával próbált volna nyomást gyakorolni.

A mostani döntés a Fidesz–KDNP országos listájának élvonalát érinti: a 63 éves Semjén Zsolt Orbán Viktor után a második, a 2010 óta alelnökként dolgozó Latorcai János a tizedik, míg Soltész Miklós államtitkár a harminckilencedik helyen szerepelt.

A pártelnök Semjén Zsolt, a 81 éves Latorcai János és Soltész Miklós államtitkár együttes visszalépése komoly átrendeződést jelez.

A döntés éles váltás a választás napján mutatott magabiztossághoz képest.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk