Magyar Péter szerint a korrupt politikai elit és a megalkuvó médiaelit paktumot kötött ellene
Indulatos posztot tett közzé a Facebookon Magyar Péter, aki ismét beleszállt a független sajtóba is.
A Tisza Párt elnöke egyenesen azt írja:
Az ügy előzménye, hogy az Index korábban azt írta: „2023. július 21-én, pénteken este, tőzsdezárás után Mészáros Lőrinc cége, az Opus Global Nyrt. részvény-visszavásárlási akciót jelentett be, ami jelentősen növelte a papírok árfolyamát. Ugyanezen a napon, délután 3 órakor, tehát a tőzsdezárás és az akció bejelentése előtt Magyar Péter az összes egyéb részvényét eladta, és több tízmillió forint értékben vásárolt Opus-részvényeket. A rá következő hétfőn, tőzsdenyitás után emelt árfolyamon eladta ezeket a részvényeket, amivel jelentős, több millió forintos haszonra tett szert”. Később a politikus cáfolta, hogy bennfentes kereskedést hajtott volna végre, és azt mondta, beperli a portált.
Magyar posztjában azt írja az esetről: „Egy riporter bedob egy hónapokkal ezelőtti, bűncselekménnyel megszerzett és kiszivárogtatott hangfelvételen elhangzott hazugságot egy interjúban. Másnapra készen áll a teljes propaganda, a nyomozóhatóságok és a Nemzeti Bank. Azonnal kihallgatásokat tartanak, miközben a mi feljelelntéseinknél fél évig még az aktához sem nyúltak. Egy nap múlva becsatlakoznak a hazugság cunamiba a kitartott szatelit pártok és a parlamenti helyükért rettegő “ellenzéki” képviselők.”
Ezen a pontot a Diákhitel Központ volt vezetője már a független sajtót is kritzálja:
Magyar szerint „teszik ezt úgy, hogy a Nemzeti Együttbűnözés Rendszere és a kollaboráns politikai és média elit naponta 10 milliárdokkal rövidíti meg a magyar embereket. Ellopnak mindent, ami mozdítható: bankot, pályaudvart, kastélyt, szállodát, repteret, földeket, a fél Balatont és a Budapesti Értéktőzsde legértékesebb cégeit”.
Posztja végén azt írja: „Mindegy, hogy hány óra van, az idő nekünk dolgozik!” A bejegyzés teljes szövege EZEN A LINKEN olvasható.
A 444 ernyője alatt működő Lakmusz tényellenőrző portál közben azt írja: a Diákhitel Központ Magyar vezérigazgatósága alatt egy olyan vállalkozót bízott meg tanulmányírással, akiből később tiszás aktivista lett.
Az általuk megszerzett dokumentumokban az szerepel, hogy a tanulmányt tartalmazó fájl szerzője Bozsonyi Károly, az Alapjogokért Központ korábbi kutatási tanácsadója, akinek semmilyen ismert kapcsolata nincs a Troia Mediával, akikkel Magyar szerződést kötött. A saját tulajdonában álló cég azonban szintén kapott megbízást a Diákhitel Központtól. A prezentáció diáin a Troia Media logója mellett egy másik cég márkajelzése is látható. Ennek a cégnek is volt kutatásról és tanulmányírásról szóló szerződése a Diákhitel Központtal.
A Troia Media 50 oldalas tanulmányának felét a nemzetközi módszertani kitekintés és a függelék teszi ki, annak ellenére, hogy az itt írtakat a lényegi elemzéshez egyáltalán nem használják. Az elemzés alapjául szolgáló kérdőíves felmérést valószínűleg nem Trentin Balázs cége végezte el.