HÍREK
A Rovatból

Magyar Péter: Olyan magasan áll a pánikmérő a Karmelitában, hogy a TISZA már ellenzékből el tudta érni a 2 és 3 gyerekes anyák adómentességét

A TISZA Párt vezetője szerint a miniszterelnök nem beszélt számos problémáról, az oktatásról, egészségügyről, a gazdasági gondokról, nyugdíjasokról. A végén kitért a zúgó éji bogárra is.


Magyar Péter a közösségi oldalán reagált Orbán Viktor szombati évértékelő beszédére. A TISZA Párt vezetője szerint:

"Kínos, szomorú és hiányos évértékelőt tartott Orbán Viktor.

A miniszterelnök úgy viselkedett, mint egy megfáradt, pityókás TSZ elnök, aki először erőltetetten poénkodva, majd fenyegetőzve tart termelési beszámolót egy kocsmában".

A politikus szerint a miniszterelnök nem beszélt semmi olyanról, ami az emberek életét érinti. Például az egészségügyről, az ápolóhiányról, a várólistákról, a vidéki kórházak leépítéséről.

"Kerülte a családja ipari méretű korrupciója miatt hiányzó sok ezermilliárd forint uniós forrásról.

Kínosan kerülte a családja szerepét a pedofil bűnöző segítőjének adott elnöki kegyelemben és persze egy szót sem szólt az összeomló gyermekvédelemről és szociális szféráról" - írta.

De hozzátette még a vasúti, a postai problémákat, az oktatást, a tanárhiányt, az "önkormányzatok kifosztását".

Úgy vélte, hogy Orbán "semmilyen érdemi megoldást nem kínált az általa okozott megélhetési válságra és az általa okozott Orbán-infláció megfékezésére".

Magyar szerint az derült ki, hogy

"Orbán Viktor retteg és hogy ők is tudják, hogy a Fidesz elvesztette a magyar emberek támogatását és hogy a TISZA jelentősen vezet minden felmérésben".

A tiszás politikus hozzátette:

"Orbán Viktor most a TISZA javaslatainak elfogadásával próbál megkapaszkodni az általuk megolajozott csúszdán.

Olyan magasan áll a pánikmérő a Karmelita Palotában, hogy a TISZA már ellenzékből is el tudta érni, hogy sok év ígérgetés után végre megkapják a 2 és 3 gyerekes édesanyák az adómentességet. Orbán csak a nyugdíjasoknak ígér a zöldségeknél és a gyümölcsöknél áfa-visszatérítést, míg a TISZA minden magyar ember számára segítséget fog nyújtani az egészséges élelmiszerek árának csökkentésével".

Magyar Péter megerősítette, hogy a TISZA valódi segítséget nyújt majd az időseknek, "nyugdíjemelést és kiegészítő nyugdíjat a létminimum alatt élő idős honfitársainknak".

Szerinte a miniszterelnök most is "megpróbálja összeugrasztani a magyarokat egymással és egyértelművé tette, hogy számukra az egy gyerekes és az egy szülős családok semmit nem jelentenek".

Majd kitért arra, hogy nem esett szó a magyar ipar és mezőgazdaság talpra állításáról, a fiatalok lakhatási gondjainak megoldásáról.

Úgy vélte, hogy "Orbán 2022-es egyéves osztogatásának az árát már megfizettük. A magyarok azóta megtanulták, hogy a Nemzeti Együttbűnözés Rendszerét már csak a hatalma megtartása, Orbánt pedig a saját Dinasztiájának a fenntartása érdekli, ezért választási évben ad valamit, amit utána kétszer vissza is vesz".

Magyar azt ígérte, hogy kormányra kerülés esetén hosszútávú és kiszámítható megoldást kínálnak majd a magyar emberek problémáira.

Megismételte itt is, amit nemrégiben jelentett be: "Mi ezért kérdezünk meg népszavazáson minden magyart legfontosabb közös ügyeinkről és írunk a jóérzésű magyarok millióival egy valódi társadalmi szerződést".

Orbán beszédének végére is reagált:

"Meglepő, de egyben találó volt, hogy a fenyegetések között Orbán Viktor magát egy zúgó éji bogárhoz hasonlította, amely legkésőbb 2026-ban nekimegy a falnak, nagyot koppan aztán, majd elhallgat".

A múltra emlékeztetett: "Hosszú agónia után az országot eladósító és tönkretevő Kádár-rendszer is hirtelen omlott össze és került a történelem szemétdombjára. Ez fog történi legkésőbb egy év múlva a dicstelen Orbán-Gyurcsány rendszerrel is.

Akkor pedig a hazánkat túszul ejtő 3000 bűnözőnek elindul az út a börtönbe program, Magyarország pedig végre újra fejlődő pályára áll, mert a magyar emberek ennél sokkal többet érdemelnek" - írja Magyar Péter.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter azonnali hatállyal felmentette Nagy Mártont
A kormányváltás ellenére formálisan még mindig Nagy Márton képviselte az országot a Nemzetközi Valutaalapnál (IMF). A posztot a Tisza-kormány pénzügyminisztere, Kármán András kapja.


A Magyar Közlönyben megjelent határozat szerint csütörtöktől Kármán András pénzügyminiszter lett Magyarország úgynevezett helyettes kormányzója a Nemzetközi Valutaalapnál. Magyar Péter miniszterelnök ezzel egyidőben felmentette a tisztségből az előző kormány miniszterét, Nagy Mártontírja a 24.hu.

A döntésről Orbán Anita külügyminiszternek kell hivatalosan tájékoztatnia a nemzetközi szervezetet.

A 24.hu szerint a kormány döntése formalitás.

A Nemzetközi Valutaalap legfőbb döntéshozó testületében, a kormányzótanácsban minden tagállamot egy kormányzó és egy helyettes képvisel.

Magyarországon a kialakult gyakorlat szerint a kormányzói posztot a Magyar Nemzeti Bank elnöke, a helyettesi tisztséget pedig a mindenkori költségvetésért felelős miniszter tölti be. Mivel az MNB elnöke Varga Mihály, az ő pozíciója nem változott, viszont a kormányváltással a költségvetésért felelős miniszter személye igen.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter: Átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány
A kormány elfogadta az átfogó energiafejlesztési tervet, amely a megújuló forrásokat és az ellátásbiztonságot helyezi előtérbe. A fejlesztéseket vegyes finanszírozással, hazai és uniós forrásokból, valamint magántőke bevonásával valósítják meg.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. augusztus 05.



A kormány elfogadott egy átfogó energiafejlesztési tervet, amely az energiatároló kapacitások, a villamosenergia-hálózat, valamint a szél- és geotermikus beruházások fejlesztését célozza – jelentette be szerdán Magyar Péter miniszterelnök.

Magyar Péter a közösségi oldalán azt írta, „véget ért a kétnapos kormányülés első fele”. A bejegyzés szerint a kabinet – a miniszterelnök értékelése szerint a mostani energiaválságra is reflektálva – fogadta el a tervet, amelynek fő elemei az „energiatároló kapacitások fejlesztése, hálózatfejlesztés, szélenergia- és geotermikus beruházások”.

A miniszterelnök kiemelte azt is, hogy „a fejlesztéseket úgy valósítjuk meg, hogy azokból a magyar állam és településeink anyagilag is profitáljanak”.

A poszt azzal zárul, hogy „most pedig kezdődik a Védelmi Munkacsoport ülése”, és Magyar ígérete szerint „rövidesen jelentkezem a részletekkel”.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter: Emelkedett a Duna vízszintje, már 9 centire vagyunk a vasárnapi mélyponttól
Magyar Péter miniszterelnök a közösségi oldalán adott tájékoztatást a Duna vízállásának javulásáról. Gajdos László szerint Paksnál 3 centit emelkedett a vízszint tegnap óta.


Magyar Péter miniszterelnök szerint továbbra is üzemel Paksi Atomerőmű turbinája, miközben a Duna vízszintje már kilenc centiméterrel a vasárnapi mélypont fölött van. A kormányfő a közösségi oldalán közzétett bejegyzésében a mai hőségre való tekintettel önkéntes fogyasztáscsökkentést is kért:

„Jó hír, hogy már kilenc centire vagyunk a Duna vasárnapi mélypontjától, és eső várható az osztrák vízgyűjtőkön. A paksi turbina üzemel. Ettől függetlenül a mai forró napon még nagy szükség lesz az önkéntes fogyasztáscsökkentésre.”

Gajdos László élő környezetért felelős miniszter arról ír, 3 centimétert emelkedett Pakson a vízszint. Azt nem írja, hogy a hűtőöbölben ez mekkora emelkedést jelent.

„A mérési adatok alapján a Duna vízszintje Pakson a tegnapi reggeli -134 cm-ről ma reggelre -131 cm-re alakult.”

A miniszter jelzi, hogy „meteorológiai előrejelzések szerint ma számottevő csapadék valószínűsíthető az Inn, a Traun és az Enns vízgyűjtő területein. Amennyiben a várt esőmennyiség lezúdul, az a hétvégétől már néhány deciméteres emelkedést hozhat a magyarországi szakaszon is.

A folyó vízhozamát és vízszintjét folyamatosan nyomon követjük” - közölte.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Csődbe ment az utazási iroda, ami nemrég SMS-ben közölte az ügyfelekkel, hogy nem tudja hazahozni őket
Fizetésképtelenséget jelentett a bolgár bejegyzésű Robinson Tours utazási iroda. A károsult magyar utasoknak az Axiom Insurance nevű bolgár biztosítónál kell benyújtaniuk a kárigényüket, angolul.


Fizetésképtelenséget jelentett a bolgár bejegyzésű Robinson Tours, amely felszámolási eljárás megindítását kérte maga ellen a Szófiai Városi Bíróságtól – írja a turizmus.com. A cég levélben értesítette partnereit és utasait a döntésről, amelyet a kereslet visszaesésével, a magas üzemanyagárakkal és a fapados légitársaságok piaci magatartásával indokoltak.

A cég közleménye részletesen leírja, hová jutottak pénzügyileg: „A ROBINSON TOURS EOOD. már nem rendelkezik a szükséges pénzügyi eszközökkel… ezért […] kérelem lett benyújtva […] a felszámolási eljárás megindítására.”

Az érintett magyar utasoknak a kártérítési igényüket a cég bolgár biztosítójánál, az Axiom Insurance Company AD-nél kell benyújtaniuk. A kárbejelentést angolul, e-mailben tehetik meg, csatolva a foglalási és fizetési bizonylatokat, valamint megadva a bankszámlaszámukat IBAN-formátumban a visszatérítéshez.

A botrány múlt szombaton robbant ki, amikor az utazási iroda SMS-ben értesítette több ügyfelét, hogy a vasárnapra tervezett bulgáriai útjukat nem tudják elindítani, vagy a hazajutást nem tudják megoldani. Az indoklás nem volt egységes, egyeseknek a szállodák túltelítettségével, másoknak a charterjáratokkal kapcsolatos problémákkal magyarázták a lemondást.

Az eset miatt több, már kint tartózkodó nyaraló repülő helyett busszal volt kénytelen hazatérni.

A most csődöt jelentő Robinson Tours egy Bulgáriában bejegyzett cég, amely határon átnyúló szolgáltatóként működött a magyar piacon, emiatt zajlik a kártalanítási eljárás is a bolgár jogszabályok szerint, a bolgár biztosítón keresztül.

Korábban egy magyar bejegyzésű, nagy múltú utazási iroda működött Robinson Tours néven. Az a cég a koronavírus-járvány okozta válság miatt 2020-ban szüntette be a tevékenységét.

A márkanév 2021-ben tért vissza a piacra, de már a most fizetésképtelenséget jelentő bolgár vállalkozás üzemeltetésében.

Azonban az ügyben a Budapest Főváros Kormányhivatala is jelezte, hogy figyelemmel kísérik a helyzetet.

Via 24.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk