HÍREK
A Rovatból

Magyar Péter: Azokkal a feltételekkel, amiket Papp „Hírhamisító” Dániel és Rogán Antal diktálnak, nem lehet vitát tartani

Magyar szerint az állami tévé vezetése csúsztat az Eurobarométer felmérése kapcsán is. A TISZA Párt politikusa felszólítja Papp Dánielt, hogy haladéktalanul kezdjen egyeztetést a pártok képviselőivel egy valódi politikai vita feltételekről.


Magyar Péter újabb poszttal jelentkezett szerda reggel a Facebook-oldalán a jövő heti köztévés választási vita kapcsán.

Korábban már írtunk róla, hogy Magyar egy kommentben reagált a köztévé által szervezett vitára, miután kedden délután kiderültek annak részletei. A Tisza Párt alelnöke szerint mindenki szégyellje magát, akinek ehhez köze van.

Eddig az derült ki a köztévé választási vitájáról, hogy május 30-án rendezik a Várkert Bazárban, nézők nélkül, és élőben fogják közvetíteni. A két moderátor Volf-Nagy Tünde és Németh Balázs lesz.

Egy listavezető hozzászólására a vita alatt összesen 8 perc áll rendelkezésre, 5 hozzászólás formájában.

A listát állító szervezetek delegáltjai első körben 1 percben bemutatkoznak, majd a 3 témakörben, témakörönként 2-2 percben fejtik ki a véleményüket, és utolsó körben pedig 1 percben reagálnak az előttük elhangzottakra.

Ezen részletek kapcsán fejtette ki gondolatait Magyar Péter.

Természetesen azokkal a feltételekkel, amiket Papp “Hírhamisító” Dániel és Rogán Antal diktálnak, nem lehet vitát tartani. Az nem vita, hogy a hatalmas tömegbázissal rendelkező és a nulla százalékos pártok vezetőit egyszerre hívják meg és mindenki kap összesen 7 (!) percet, hogy elmondjon egy monológot és aztán 1 percet kap, hogy reagáljon a másik 10 résztvevő által elmondottakra.

- írta a TISZA Párt politikusa a Facebook-oldalán.

Magyar szerint a hatalmi elit retteg, hogy esetleg eljutna több millió honfitársunkhoz, hogy miként tették közösen tönkre a hazánkat és hogyan vált Magyarország az Unió második legszegényebb és legkorruptabb tagállamává, miközben negyvenezer milliárd forint érkezett az Uniótól és hogy miként tették tönkre a magyar oktatást és az egészségügyet és szinte mindent.

Papp “Hírhamisító” Dániel azt hazudta a diktátumnak is felérő levelében, hogy azokról a témákról engedi “vitatkozni” a meghívottakat, amiket az Eurobarometer kutatása szerint az európai emberek a legfontosabb témáknak tartanak az EP választás kapcsán.

- tette hozzá Magyar, aki kitért arra is, hogy a hivatkozott kutatással szemben a magyar embereket az alábbi négy téma érdekli leginkább:

- közegészségügy,

- új munkahelyek teremtése,

- Európa jövője

- és a társadalmi kirekesztettség.

„Papp Dániel, A magyar emberek nevében felszólítom, hogy a magyar adófizetők pénzéből működő közmédia vezetőjeként fejezze be a hazudozást, a hírhamisítást, az uszítást és biztosítsa, hogy a közmédia tegyen eleget a jogszabályban foglalt tájékoztatási kötelezettségeinek.

Felszólítom, hogy a közmédia haladéktalanul kezdjen egyeztetést a pártok képviselőivel egy valódi politikai vita feltételekről és biztosítsa, hogy a magyar emberek tájékozódhassanak az általuk sorsdöntőnek ítélt kérdésekről. Felszólítom, hogy biztosítsa annak lehetőségét, hogy a legnagyobb ellenzéki párt listavezetőjeként élő adásban ismertethessem a TISZA párt programját a magyar emberekkel és hogy reagálhassak a közmédia által terjesztett aljas, hazug rágalmakra és uszításokra.”

- áll Magyar Péter bejegyzésében.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Itt van Amerika új szankciós csomagja az oroszok ellen - Trump tényleg lemondta találkozóját Putyinnal
A két legnagyobb orosz olajvállalat került célkeresztbe, miután Moszkva elutasította az ukrajnai tűzszünetet. Trump lefújta a Putyinnal tervezett budapesti találkozót.


Az Egyesült Államok szankciókat vezetett be Oroszország két legnagyobb olajvállalatával, a Rosznyefttel és a Lukoillal szemben. Az intézkedést szerda este jelentette be az amerikai pénzügyminisztérium, miután Scott Bessent pénzügyminiszter előzetesen tájékoztatta a nyilvánosságot a döntésről.

A tárca közleménye szerint

a szankciók oka az, hogy „Oroszország nem kötelezte el magát komolyan az ukrajnai háborút lezáró békefolyamat mellett”.

A közlemény szerint

„a mai intézkedések fokozzák az orosz energiaágazatra nehezedő nyomást, és rontják a Kreml azon képességét, hogy bevételt szerezzen háborús gépezetéhez és támogassa meggyengült gazdaságát”.

A döntés értelmében blokkolni kell minden olyan szervezetet, amely a Rosznyeft vagy a Lukoil legalább 50 százalékos közvetett vagy közvetlen tulajdonában van. Az Egyesült Államokban található vagy amerikai ellenőrzés alatt álló vagyonelemeket zárolják, és ezeket jelenteni kell a Külföldi Vagyonellenőrzési Hivatalnak (OFAC). Az amerikai jogszabályok alapján a blokkolt személyekkel kapcsolatos tranzakciókat az OFAC engedélye nélkül tilos végrehajtani.

A szankciók megsértése polgári vagy büntetőjogi következményekkel járhat. Külföldi pénzügyi intézményekre másodlagos szankciókat is kivethetnek, ha kapcsolatba kerülnek a zárolással érintett szervezetekkel vagy személyekkel.

Scott Bessent pénzügyminiszter úgy fogalmazott:

„Itt az ideje, hogy leállítsuk a gyilkolást és azonnali tűzszünetet kössünk”.

Azt is jelezte, hogy a minisztérium kész további lépéseket tenni, ha szükséges.

A döntést az E.O. 14024 számú amerikai elnöki rendelet alapján hozták meg, amely lehetővé teszi az Egyesült Államok számára, hogy szankciókat alkalmazzon a Oroszországi Föderáció káros külföldi tevékenységeihez köthető szervezetekkel és személyekkel szemben.

Donald Trump amerikai elnök is megszólalt az ügyben. A NATO főtitkárával, Mark Rutte-tal folytatott találkozóján azt mondta: „Úgy éreztem, itt az ideje”. Hozzátette: „Egyszerűen nem tűnt helyesnek számomra. Nem éreztem úgy, hogy eljutnánk oda, ahová el kell jutnunk, ezért lemondtam” – utalva a Vlagyimir Putyinnal tervezett találkozóra.

A budapesti csúcstalálkozót eredetileg Donald Trump és Vlagyimir Putyin között rendezték volna meg, azonban a Fehér Ház kedd este közölte, hogy elhalasztják az eseményt. A Bloomberg információi szerint ennek hátterében az áll, hogy a két ország külügyminisztereinek telefonbeszélgetésén kiderült: Moszkva nem hajlandó tűzszünetet kötni.

A Rosznyeft állami tulajdonban van, vezetője Igor Szecsin, aki Vlagyimir Putyin közeli szövetségese. A Lukoil magántulajdonban működik.

A két vállalat az év első felében együtt az orosz nyersolajexport közel felét biztosította,

napi mintegy 2,2 millió hordóval. Az olaj- és gázipari bevételek az orosz szövetségi költségvetés körülbelül egynegyedét teszik ki.

A szankciók mellett szerda este az is kiderült, hogy az Európai Unió tagállamai jóváhagyták a 19. Oroszország elleni szankciós csomagot is, amely az orosz cseppfolyósított földgáz (LNG) importjának tilalmát is tartalmazza. Az intézkedéseket várhatóan csütörtök reggel fogadják el.

Az amerikai pénzügyminisztérium kiemelte, hogy

„a szankciók végső célja nem a büntetés, hanem a magatartás pozitív megváltoztatása”.

Emellett azt is közölték, hogy a listán szereplő szervezetek további exportkorlátozások alá is kerülhetnek, amelyeket a Kereskedelmi Minisztérium Ipari és Biztonsági Hivatala kezel.

via Portfolio


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Ingyen se akart senki a Békemenetre menni a hevesi faluból, pedig a falubusz vitte volna őket
Pedig itt a 2024-es európai parlamenti választáson a Fidesz 68 százalékot kapott. Most viszont besült a mozgósítás.


Hevesaranyosban ingyen falubuszt hirdettek az október 23-i budapesti Békemenetre, de a járat végül nem indul, mert senki sem jelentkezett – írta a Magyar Hang.

A felhívás szórólapja az interneten is körbejárt. A jelentkezőket Hossó Imre Sándor polgármesterhez irányították. A Városi Kurír korábban arról írt, hogy 9 férőhelyes járművet terveztek.

A Magyar Hang elérte a polgármestert, aki ingerülten fogadta a megkeresést, és jelezte, hogy sok támadás érte őket amiatt, hogy a felhívás az internetre is kikerült.

Hevesaranyos körülbelül 560 lakosú falu, ahol a 2024-es európai parlamenti választáson a Fidesz 68 százalékot kapott. A Békemenetet Budapestre hirdették október 23-ára, kormánypárti rendezvényként.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Fico: Orbán azt kérte, Szlovákia vétózzon a magyarok nevében
A magyar miniszterelnök az október 23-i ünnepség miatt marad távol az EU-csúcstól. Azt kérte, a zárónyilatkozatból hagyják ki Magyarországot.


Robert Fico szlovák miniszterelnök Pozsonyban arról beszélt, hogy bizonyos feltételek teljesülése esetén hajlandó támogatni az Oroszország elleni 19. szankciós csomagot.

Szlovákia az energetikai és autógyártási szektorra vonatkozó engedményeket kért.

Fico elmondása szerint, ha ezeket elfogadják, támogatni fogják a javaslatot.

A szankciókról október 23-án döntenek a tagállamok kormányfői Brüsszelben. Az elfogadáshoz egyhangú támogatás szükséges, Magyarország azonban korábban jelezte, hogy vétózni fog.

Orbán Viktor az október 23-i nemzeti ünnep miatt nem tud részt venni a csúcstalálkozó elején, ezért Robert Ficót kérte fel a helyettesítésre.

A szlovák miniszterelnök közölte, hogy

Orbán Viktor arra kérte: a zárónyilatkozatot ne egyhangúlag, hanem csak a többi 26 tagállam nevében fogadják el, Magyarország nevének feltüntetése nélkül.

A szankciós csomagról ugyanakkor még nem ezen a találkozón szavaznak. A döntést az Európai Unió Tanácsában hozzák meg később, miniszteri szinten, ezért a magyar vétónak most jelképes jelentősége van.

via 24.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
A Momentum „Ki az a Zsolti bácsi?” feliratokat festett magasnyomású mosóval a Békemenet gyülekezőhelyére
Gelencsér Ferenc videóban beszélt a Békemenet előtt végrehajtott akcióról. A képviselő szerint számos kérdés maradt megválaszolatlan.


„Ki az a Zsolti bácsi?” – ez a felirat fogadja a Békemenetre érkezőket október 23-án reggel az Elvis Presley téren. A Momentum Mozgalom aktivistái magasnyomású mosóval rajzolták fel az üzenetet a járdára, éppen arra a helyszínre, ahonnan a rendezvény elindul.

Az akcióról Gelencsér Ferenc, a Momentum országgyűlési képviselője osztott meg videót a Facebookon. Bejegyzésében úgy fogalmazott:

„Gondolkozzon el mindenki, hogy hogyan jutott ide a gyermekvédelem? Hogyan kapott kegyelmet egy pedofil-segítő? Miért léptette elő az állampárt azt, akiről tudták, hogy 10 éve nyomozás folyik ellene?

Számtalan megválaszolatlan kérdés és ugyanennyi áldozat. Az ország és a gyermekvédelem is romokban, erről pedig a Fidesz tehet.”

A kormánypártok szimpatizánsai reggel 9 órakor gyülekeznek az Elvis Presley téren, ahonnan a Békemenet elindul a Kossuth Lajos térre.

A szervezők közlése szerint a menet célja az, hogy kifejezzék a nemzeti szuverenitás, a keresztény-nemzeti értékek és a konzervatív eszmék iránti elköteleződést.

A „Zsolti bácsi” név először szeptemberben kezdett el terjedni az interneten. Az elnevezés a Szőlő utcai gyermekvédelmi intézethez köthető ügy kapcsán jelent meg, amelyben a gyanú szerint az intézményből gyermekeket adtak ki valakinek, akit így emlegettek. A nyomozás egyik gyanúsítottja az intézet volt igazgatója, akit emberkereskedelemmel és kényszermunkával gyanúsítanak.

Az ellenzéki politikusok azt követelik, derüljön ki, ki az a „Zsolti bácsi”, akinek a nevét a szóbeszéd emlegeti. Korábban a brit titkosszolgálat, az MI6 neve is előkerült az ügy iratai között, az ellenzék pedig kormányzati érintettségre tett célzást. A jelenlegi információk szerint politikusok és kiskorúak nem szerepelnek a nyomozás érintettjei között. A „Zsolti bácsi” név viszont azóta is kering a közbeszédben, miközben továbbra sem világos, létezik-e ilyen személy egyáltalán.

via Blikk

 

 


Link másolása
KÖVESS MINKET: