HÍREK
A Rovatból

Magyar Péter az M1-en: Szerkesztő asszony, miért hazudnak Önök? Hogy bírja ezt Ön nevetés nélkül?

A választáson győztes Tisza Párt elnöke másfél év után jelent meg a köztévében, amelyet hazugsággyárnak nevezett. Szerinte attól a propagandától, ami a közmédiában ment az elmúlt években, Goebbels vagy az észak-koreai diktátor is megnyalta volna a tíz ujját.


„Jó érzés itt lenni másfél év után, amikor utoljára itt jártam, amikor utoljára ideengedték a legnagyobb ellenzéki párt vezetőjét” – ezzel indította szerda reggeli szereplését Magyar Péter a köztévén. Amikor a műsorvezető azt állította, hogy ők hívták korábban is, a Tisza Párt elnöke azt mondta, ez hazugság, majd ezzel vágott vissza: „Önök reggel, délben, este gyaláztak engem személyesen, a családomat. De nincs bennem személyes sértettség”.

A leendő miniszterelnök azután érkezett az M1 stúdiójába, hogy előtte a Kossuth Rádióban is beszélt. Ott szintén hosszan vitatkozott a műsorvezetővel arról, hogy kapott-e meghívást a közmédiába az elmúlt másfél évben, vagy nem, és ahogy a rádiót, úgy a köztévét is azzal vádolta, hogy folyamatosan hazugságokat terjesztettek.

„A program egyik eleme az, hogy ennek a hazugsággyárnak vége van. Meg fogjuk szüntetni ennek a hazugsággyárnak a hírszolgáltatását”

– jelentette ki. Azt is megjegyezte, hogy szerinte attól a propagandától, ami a közmédiában ment az elmúlt években, Goebbels vagy az észak-koreai diktátor is megnyalta volna a tíz ujját.

Magyar hangsúlyozta, hogy meg fogják teremteni a független, objektív média feltételeit. Szerinte ugyanis a közmédia nem tett eleget annak a kötelezettségnek, amit a médiatörvény is tartalmaz. Amikor a műsorvezető megkérdezte, hogy jogszerűen fel lehet-e függeszteni a közmédia hírszolgáltatását, a leendő miniszterelnök így reagált:

„Önök semminek nem tettek eleget. Több száz ítélet bizonyítja, hogy Önök teljesen kiegyensúlyozatlanul jártak el. Nem kell minket törvénysértéssel vádolni. Ha itt engem vádolnak törvénysértéssel, az olyan mintha a bolti tolvaj elkezd kiabálni a rendőrrel. Törvényesen fogunk eljárni és a hazug hírszolgáltatást fel fogjuk függeszteni”.

Amikor a műsorvezető megkérdezte, hogy bele fog-e szólni a közmédia munkájába, Magyar azt mondta:

„Ne keverjen össze minket Rogán Antallal, aki hetente berendelte Várhegyi Attilát. Az Önök vezetőjének papírja van arról, hogy egy feketeöves hírhamisító. Mégis itt lehet, és jár minden héten a Karmelitába”.

Amikor rátértek a Tisza Párt programjára, a pártelnök azt mondta, azért fognak dolgozni, hogy minden embernek jó legyen, rend, béke és biztonság legyen az országban. Nemcsak a saját szavazóikat, de a Fideszt támogatókat és mindenki mást is képviselni fognak. Azt is hozzátette, hogy a programjuk kapcsán „egy szó nem igaz azokból a vádakból, amik itt elhangzottak”. Ismét beszélt arról, hogy az elsődleges feladatuk az uniós pénzek hazahozatala, amelyhez négy feltételt szabtak Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével. A műsorvezető ekkor egy uniós zöldpárti politikust idézett, aki úgy véli, hogy Magyarország nem fogja csak úgy megkapni ezeket a pénzeket. Magyar ekkor közbeszólt:

„Ön megint a propagandát nyomja, asszonyom! Egy perce állít egy hazugságot, és nem engedi, hogy válaszoljak. Ön olyan embereket idéz, akinek semmilyen hatásköre nincs a magyar pénzek kapcsán!”

A politikus és a műsorvezető között ekkor ismét vita alakult ki arról, hogy milyen hírszolgáltatást nyújt a közmédia. Magyar kijelentette:

„Visszaadjuk a sajtó függetlenségét, szabadságát és leállítjuk az állami média tiltott támogatásait. Ennek a hazug propagandának vége lesz. Önöknél az is megjelent, hogy Németországban nincs internet. Önök még azt is leadták, hogy Németországban nem szexelnek az emberek!”

Amikor a műsorvezető arról kérdezte, hogy mit terveznek az előző kormány által bevezetett családtámogatásokkal, a Tisza vezetője ismét úgy reagált, hogy ezekről már a választás előtt is beszélt, csak nem közölték.

„Elmondtuk a választási kampányban is. Ha lett volna lehetőségem bejönni, és nem hazudtak volna reggel, délben, este, akkor elmondtam volna itt is, hogy minden, ami jó, megtartjuk. Ezek a kérdések mind megválaszolásra kerültek”

– jelentette ki.

„Önnek az a technikája, hogy kihozzon engem a sodromból, de nem fog tudni, kikérem magamnak” – mondta a műsorvezető.

Bár a beszélgetés folytatódott, Magyar Péter újra és újra azzal vádolta meg a műsorvezetőt, hogy a propagandát szajkózza. „Szerkesztő asszony, nem érzi ezt kellemetlennek?” – tette fel a kérdést.

Amikor például a műsorvezető szóba hozta Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt, a leendő kormányfő közbeszólt:

„Hogy bírja ezt Ön nevetés nélkül? Azért ez elég jó képzés lehet, hogy ezt kibírja nevetés helyett. Szerkesztő asszony, miért hazudnak Önök?”

Magyar a leendő kormány céljairól szólva azt mondta, a legfontosabbnak azt tartja, hogy hazahozzák az uniós forrásokat, beindítsák a gazdaságot és letörjék az inflációt. Az uniós pénzeket hatékonyan akarják felhasználni. Amikor a műsorvezető rákérdezett arra, hogy ez mit jelent, ezt válaszolta: „Például nem lombkorona nélküli lombkoronasétányokat lesznek uniós pénzekből.”

Arról is beszélt, hogy kiterjesztik a rezsicsökkentést a tűzifára és tervezik felülvizsgálni a rendszerhasználati díjakat is. A diverzifikációról kérdésre válaszolva elmondta, hogy az a céljuk, hogy bővítsék a lehetőségeket, ne egy kőolajvezetéktől függjön az ország olajellátása.

„16 évig volt egy kormányunk, amelynek minden lehetősége meglett volna, hogy diverzifikálja az energiabeszerzést, ezt nem tették meg, szándékosan kiszolgáltatták a hazánkat egy irányba. Ennél csak jobb lesz. (...) Csődbe vitték az országunkat. Minden adat szerint Magyarország lett a legszegényebb és legkorruptabb az eu-ban, és önök még mindig nyomják ezt a propagandát”

– mondta a leendő kormányfő.

Azt is ígérte, hogy munkahelyteremtő beruházásokat fognak eszközölni, és a kis- és középvállalkozókat fogják támogatni, emellett például az egészségügyre és közútfejlesztésre is ezermilliárdot költenének.

Zárásként a műsorvezető azt kérte Magyar Pétertől, hogy ha meghívják őket, menjenek el a köztévébe a szakértőik is, „hogy többet tudjunk meg arról, mi vár ránk a következő négy évben”. A leendő miniszterelnök erre úgy reagált: „Vigyázzon, nehogy elnevesse magát itt a végén”.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter üzent az osztrákoknak: ha nem viszik vissza az azbesztet, óriási árat fizethetnek
A kormányfő szerint egyértelmű az alapelv: aki szennyező anyagot hozott egy másik országba, annak azt vissza kell vennie. Ha Ausztria ezt nem teszi meg, egy sokkal drágább eljárás végén kell majd állnia a költségeket.
MTI - szmo.hu
2026. június 19.



A magyar miniszterelnök pénteken Brüsszelben üzenet Bécsnek:

„valódi választ, valódi egyeztetést, valódi vizsgálatot” vár az osztrák féltől a nyugat-magyarországi azbesztszennyezés ügyében, ellenkező esetben Magyarország maga lép, és akár az Európai Unióhoz is fordulhat.

Magyar Péter egy sajtótájékoztatón arról beszélt, hogy bár a kormány preferálná a közös munkát, felkészült az önálló lépésekre is.

A lehetséges vizsgálatokról azt mondta: „el tudjuk végezni magunk is ezeket és mi is tudunk akár az Európai Unióhoz, akár bárkihez fordulni, de én még adnék egy esélyt annak, hogy ezt közösen megtegyük”.

A kormányfő szerint az alapelv az, hogy ha valaki szennyező anyagot hozott egy másik országba, akkor azt vissza kell vennie.

Amennyiben erről nem sikerül gyorsan megállapodni az osztrák féllel, a szennyezett anyagot Magyarországon egy veszélyes hulladék tárolóba kell helyezni, majd onnan később elszállítani, ami óriási költséget jelent.

A pénzügyi felelősséget a károkozóra terhelné: „Úgyhogy ha én lennék a károkozó, akkor nem akarnék kétszer-háromszor fizetni, de mindenesetre a magyar állam lépni fog”.

A probléma korábban a legmagasabb szintű diplomáciai egyeztetések tárgya is volt. Magyar Péter korábban Bécsben tárgyalt Christian Stocker osztrák kancellárral. A miniszterelnök már ott rögzítette, hogy a kormány a „szennyező fizet” elvét fogja alkalmazni, és a felek egy közös vizsgálóbizottság felállítását jelentették be.

Ezzel párhuzamosan Gajdos László, az élő környezetért felelős miniszter megállapodott az érintett osztrák bányatulajdonossal a további szállítások leállításáról. Azóta kiderült, hogy a szennyezés a korábban gondoltnál is nagyobb lehet.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Nem elég a 37 fokos hőség, a hétvégén viharos széllel és jégesővel csapnak le a zivatarok
A hétvégi kánikula tetőpontján hirtelen érkezhetnek heves zivatarok, amiket felhőszakadás és jégeső is kísérhet. A legveszélyesebb időszak vasárnap várható, amikor a csapadék után hirtelen lehűlés jöhet.


A hétvége nemcsak nyári meleget, hanem hirtelen kialakuló, helyenként heves zivatarokat és 36 fok körüli csúcsokat is tartogat Magyarországon, miközben Franciaországban és az Ibériai-félszigeten 40-45 fokos forróság is lehet.

Az Időkép előrejelzése szerint szombaton kezdetben még zavartalanabb lesz a napsütés, majd kora délutántól megnövekszik a gomolyfelhőzet, és helyenként záporok, zivatarok alakulhatnak ki. A légmozgás gyenge, mérsékelt marad, csak zivatarok környezetében támadhat fel a szél. A hajnali 20 fok körüli hőmérséklet délutánra 36 fokig emelkedik.

Vasárnap a megnövekvő gomolyfelhőkből már több helyen fordulhat elő csapadék, a záporokat és zivatarokat viharos széllökések, felhőszakadás, néhol jégeső is kísérheti. A hőmérséklet vasárnap hajnalban 15-23, délután 31-37 fok között alakul, de a zivatarok mögött hirtelen több fokkal visszaeshet.

Hétfőn a többórás napsütés mellett ismét intenzív lesz a gomolyfelhő-képződés, és elszórtan újabb záporok, zivatarok jöhetnek. Az északi-északkeleti szél többfelé élénk, nyugaton és északkeleten helyenként erős lesz, zivatarok idején pedig viharos lökések is lehetnek. Több helyen számíthatunk trópusi éjszakára, a legalacsonyabb hőmérsékletek 16 és 23 fok között várhatók. Délután 30-35 fok valószínű.

Kedden a napos időt már csak kevés gomolyfelhő zavarhatja, és csapadék is csak néhol fordulhat elő. Napközben 30-34 fok közötti csúcshőmérsékletre kell készülni.

Miközben itthon 35 fok körül tetőzik a kánikula, Nyugat-Európában ennél jóval durvább a helyzet. A hétvégén az Ibériai-félszigeten és Franciaországban egyre többfelé emelkedhet 40 fok közelébe vagy fölé a hőmérséklet.

Spanyolországban és Portugáliában a jövő hét elején helyenként a 45 fok sem kizárt, Franciaország egyes részein pedig 40–42 fokos maximumokat is jeleznek az előrejelzések.

A rendkívüli forróság Belgium és Németország nyugati része felé is terjeszkedik, ahol többfelé 31–38 fok várható, de Anglia déli részén is több helyen átlépi a hőmérséklet a 30 fokot. A legmelegebb térségekben az éjszakák sem hoznak majd komoly felfrissülést, a nagyvárosokban és a tengerpartokon 20–25 fok között maradhatnak a minimumok. A hőhullám várhatóan nem ér véget gyorsan, a magasnyomású helyzet június hátralévő részében is fennmaradhat, tovább fokozva a szárazságot és az erdőtüzek veszélyét.

A jelenség hátterében egy Északnyugat-Afrika felől terjeszkedő, erős magassági gerinc áll. Az úgynevezett hőkupola alatt tartósan megreked a forró légtömeg, a leszálló légmozgások pedig tovább növelik a felszín közelében a hőmérsékletet. A magasnyomású zóna alatt egyre szárazabbá válik a felszín, és mivel kevesebb nedvesség tud elpárologni, csökken a párolgás hűtőhatása, így a napsütés energiája még inkább a levegő felmelegítésére fordítódik.

Európa már a szezon elején megtapasztalt egy szokatlanul korai, erős hőhullámot, amelyben a kontinens több pontján májusi melegrekordok dőltek meg. A hőkupola-jelenség akkor is a forró, északnyugat-afrikai eredetű levegőt zárta kalitkába Nyugat-Európa felett, a nagyvárosokban pedig tartós, 20 fok fölötti éjszakákkal növelte a hőstresszt.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter: Fellázadt az Alkotmánybíróság a köztársasági elnök ellen, itt a történet vége
Magyar Péter miniszterelnök szerint az Alkotmánybíróság fellázadt az államfő ellen. A kormányfő úgy vélte, ez példátlan eset, és Sulyok Tamásnak azonnal le kéne mondania.


„Fellázadt a deep state, Orbán Viktor bábjai is fellázadtak”

– így reagált Magyar Péter miniszterelnök pénteken, miután arról beszélt Brüsszelben egy sajtótájékoztatón, hogy az Alkotmánybíróság mégsem tárgyalja Sulyok Tamás államfő beadványát. A kormányfő szerint az államfő lépése kudarcba fulladt.

„Bemutatta felcsúti módon, hogyan kell öngólt lőni: beállni a kör közepére, teli rüszttel kezdőrúgásból a felső ficakba belőni a saját kapujába”

– fogalmazott.

Magyar Péter szerint hétnél is több alkotmánybíró záratta ki magát az eljárásból, a történteket pedig példátlannak nevezte.

„Fellázadt az Alkotmánybíróság a köztársasági elnök ellen. Én azt gondolom, hogy itt a vége a történetnek. Ha eddig nem lett volna közjogi válság és eddig nem kellett volna lemondania Sulyok Tamásnak, akkor ma szerintem ő is érzi, hogy haladéktalanul távoznia kell”.

„Várjuk az elnök úr lemondását” – tette hozzá a miniszterelnök. Szerinte a rendszerváltás óta nem került még ilyen helyzetbe köztársasági elnök. Úgy vélte, hogy az alkotmánybírók ezzel azt mondták ki, hogy Sulyok távozzon.

A testület a honlapján közzétett napirend szerint hétfőn tárgyalta volna a köztársasági elnök június 11-én benyújtott indítványát. Sulyok Tamás azután fordult a testülethez, hogy a kormány jelezte, Alaptörvény-módosítással távolítaná el a korábbi rendszer kulcsfiguráinak tartott közjogi méltóságokat. Az államfő beadványában azt kérte, mondják ki, hogy az ilyen, személyre szabott jogalkotás alkotmányellenes.

A miniszterelnök szerint azonban az államfő saját pozícióját kívánta a beadványával megerősíteni, de abból az derült ki, hogy korábban az Alkotmánybíróság elnöki posztjára is alkalmatlan volt, hiszen "egy nem létező jogszabályról, jogalkotásról kérdezett, előre, ráadásul egy esetleges alaptörvény-módosításról, amihez semmi köze az Alkotmánybíróságnak".

Magyar Péter a sajtótájékoztatója után azt írta a közösségi oldalára:

"Az Alkotmánybíróság tagjai a mai döntésükkel kimondták, hogy Sulyok Tamásnak és az AB elnökének is távoznia kell. Elnök urak, innen nincs visszaút, ideje lemondani."


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Itt a Tisza Párt javaslata: Befagyasztanák a polgármesterek fizetését és megszüntetnék a költségtérítésüket is
A Tisza Párt egy törvényjavaslattal a 2024-es szinten rögzítené a polgármesterek illetményét. A benyújtott módosítás megszüntetné a havi 15 százalékos költségtérítést is.
MTI - szmo.hu
2026. június 19.



A 2024-es szinten fagyasztaná be a főpolgármester, a polgármesterek és a vármegyei közgyűlési elnökök fizetését a Tisza Párt, egy pénteken benyújtott törvényjavaslat szerint pedig a jövőben a havi, illetményük 15 százalékának megfelelő költségtérítéstől is elesnének. A javaslatot Szabó Tibor, a Vidék- és Településfejlesztési Bizottság Tisza-párti elnöke nyújtotta be az Országgyűlésnek.

Az új szabályozás szerint a javadalmazás alapja tartósan a Központi Statisztikai Hivatal által 2024-re megállapított nemzetgazdasági átlagkereset lenne, ezzel megakadályozva a bérek automatikus, évről évre történő emelését.

A módosítás a vármegyei közgyűlés elnökének illetményét a jelenlegi mérték felére, a nemzetgazdasági átlagkereset négyszereséről a kétszeresére csökkentené.

A törvény indoklása szerint a lépésre „nemzetgazdasági érdekből, a közpénzekkel való takarékos gazdálkodás és a helyi közszolgáltatások elsődlegessége érdekében” van szükség.

A törvénymódosítás 2026. július 1-jén lépne hatályba, amivel a Tisza Párt pontosan azt az automatikus illetményemelést akadályozná meg, amely a 2025-ös átlagkereset alapján éppen ezen a napon járt volna az érintett önkormányzati vezetőknek. A javaslat a főpolgármestert, a megyei jogú városok, a fővárosi kerületek és a települések polgármestereit, valamint a vármegyei közgyűlés elnökét és helyetteseiket egyaránt érinti.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk