HÍREK
A Rovatból

Kunetz: „Ki kell nyitnunk, nem várhatjuk meg az átoltottságot, mert itt kő kövön nem fog maradni!”

Szabályozottan és részlegesen nyitni kell, mert „NEM lesz gyorsan elég megfelelő oltóanyag” - írja az egészségügyi szakértő.


Szabályozott és részleges formában mielőbb ki kell nyitniuk a helyeknek, és az iskolákban is újra kell indítani az életet - írja Kunetz Zsombor egészségügyi szakértő Facebook-posztjában.

Kunetz szerint nem jöttek be azok az előrejelzései, amelyek alapján a tavalyi év végére ismét zsúfolásig telnek a kórházak - az adatok és a tények alapján arra következet ebből, hogy lassult a fertőzés üteme. Mindezt a szigorú maszkviselésnek, az iskolák bezárásának és a munkahelyek leállásának tulajdonítja.

Felhívja ugyanakkor a figyelmet arra, hogy ugyan mindezt pozitívumként értékeli, hosszútávon nem fenntartható állapot ez.

"Ki kell nyitnunk! Ha nem is teljesen, de szabályozottan és részlegesen. Sokkal jobban járunk így, mintha ez spontán először titokban, zugkocsmánként történne meg egy forradalommal kísérve. Az látszik, hogy NEM lesz gyorsan elég megfelelő oltóanyag, tehát NEM várhatjuk meg az átoltottság megtörténtét, mert itt kő kövön nem fog maradni."

- írja.



Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Holtan találták a 37 éves orvosigazgatót az ügyeleti szobájában a bodzavásári kórházban
Dr. Szabó Stefánia hétfő reggel állt szolgálatba, utoljára éjfél körül vett részt vizsgálaton. A megbecsült sebész rejtélyes halála megrázta a kórház csapatát.


A bodzavásári sürgősségi kórház ügyeleti szobájában kedden reggel holtan találták Szabó Stefánia orvosigazgatót. A munkatársai hat óra körül kezdték el keresni, miután senki nem érte el telefonon – írta a News.ro.

A doktornő hétfő reggel állt szolgálatba, éjszakai műszakot is vitt, amit reggel 8-kor zárt volna.

„Ma reggel, néhány perccel hat óra előtt, a kórház egyik orvosa telefonon értesített, hogy kolléganőnket, Ștefánia Szabó orvosigazgatót holtan találták az ügyeleti szobában. Nem tudjuk, miért, nem ismerjük az okokat”

– nyilatkozta Sorin Pătrașcu, a kórház igazgatója.

„A tegnapi konferencián is teljesen normálisan viselkedett, minden a kórházi munkánk megszokott rendjében zajlott. (…) Nem volt semmilyen jele, nem értem, miért történt ez, hiszen a tegnapi mindenki számára egy szokványos munkanap volt”

– fűzte hozzá.

Az intézményvezető szerint a doktornő azok közé tartozott, akik havonta legalább hét ügyeletet teljesítettek, emellett dolgozott az osztályán, és ellátta a kórházban az orvosi feladatait is. Mint mondta, minden nap nagyon megterhelő, a csapat mégsem érti, mi történhetett a fiatal orvossal, aki utoljára éjfél körül foglalkozott beteggel, és ezután ment át az ügyeleti szobába.

A kórházigazgató nyilatkozata kissé ködösen úgy folytatódik, hogy nem tudni, „meggondolatlan cselekedet történt-e, lehet, hogy természetes ok áll a háttérben, de a halál pontos oka nem ismert. (…) Nem hiszem, hogy átgondolatlan cselekedetről lenne szó.”

A tragédiáról szóló tudósítások szerint a rendőrség és a munkaügyi felügyelőség is vizsgálatot indított Szabó halála miatt.

„Az ügyben büntetőeljárás indult, a rendőrség a főügyészség irányítása alatt folytatja a nyomozást, a haláleset körülményeinek tisztázása érdekében orvosszakértői vizsgálatokat is elvégeznek” – közölte a Buzău megyei rendőrség.

A 37 éves sebész 2020. július 1-je óta dolgozott a bodzavásári kórházban, és 2021 decembere óta irányította a sürgősségi osztály munkáját.

(Maszol.ro)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Megrázó fotókon a kenyai repülőgép-baleset helyszíne - nyolc magyar van az áldozatok között
A kisrepülőgép az ukundai Diani repülőtérről indult egy nemzeti park felé, amikor kedd reggel lezuhant. A hírek szerint nincsenek túlélők.


Ahogy korábban lapunk is megírta, nyolc magyar turistával a fedélzetén lezuhant egy kisrepülőgép Kenyában. A magyarokon kívül két német turista is a repülőgépen tartózkodott, amikor kedd reggel a földbe csapódott.

A járatot üzemeltető Mombasa Air Safari elnöke szerint

senki nem élte túl a balesetet.

A Cessna Caravan az ukundai Diani repülőtérről indult a turisták körében népszerű Maasai Mara nemzeti park felé.

A felszállás után nem sokkal, a repülőtértől körülbelül 40 kilométerre, egy erdős területen lezuhant és kigyulladt.

A baleset helyszínéről több fotót is közöltek a hírügynökségek:


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Nyolc magyar turistával a fedélzetén lezuhant egy kisrepülőgép Kenyában
A légitársaság elnöke szerint senki sem élte túl a balesetet. A repülőgép a turisták körében népszerű Maasai Mara nemzeti park felé tartott, amikor lezuhant.


Nyolc magyarralm a fedélzetén lezuhant egy kisrepülőgép Kenyában, tudta meg a hvg.hu.

A Cessna Caravan a ukundai Diani repülőtérről indult a turisták körében népszerű Maasai Mara nemzeti park felé.

A felszállás után nem sokkal, a repülőtértől körülbelül 40 kilométerre, egy erdős területen lezuhant és kigyulladt.

A járatot a Mombasa Air Safari üzemeltette. Közlésük szerint tíz ember utazott a fedélzeten: nyolc magyar állampolgár és két német.

A légitársaság elnöke, John Cleave az előzetes információkra hivatkozva azt mondta: „nincsenek túlélők.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
Orbán Viktor a kenyai repülőgép-balesetről: Micsoda tragédia!
A miniszterelnök őszinte részvétét fejezte ki a kenyai repülőgép-szerencsétlenségben elhunyt magyarok családjainak.


Mint azt mi is megírtuk: nyolc magyar turistával a fedélzetén lezuhant egy kisrepülőgép Kenyában. A magyarokon kívül két német turista is a repülőgépen tartózkodott, amikor kedd reggel a földbe csapódott.

A járatot üzemeltető Mombasa Air Safari elnöke szerint senki nem élte túl a balesetet.

A tragédiára hírére Orbán Viktor is reagált.

„Micsoda tragédia! Őszinte részvétünk a kenyai repülőgép-szerencsétlenségben elhunyt magyarok családjainak. Szijjártó Péter felvette a kapcsolatot a kenyai hatóságokkal, a KKM munkatársai mindenben segítik az érintett családokat”

- fogalmazott Facebook-posztjában a miniszterelnök.


Link másolása
KÖVESS MINKET: