HÍREK
A Rovatból

Kreml: A gáz Oroszországban jelenleg negyvenszer olcsóbb, mint Európában, és nálunk a hidegek alatt is lesz fűtés és világítás

Szerintük a szankciókról döntő európai politikusok tehetnek a növekvő áramszámlákról.


Nem a Gazprom, hanem a szankciókról döntő európai politikusok hibája, hogy Európa elutasította az Északi Áramlat gázvezeték turbináinak szervizelését, ami maga után vonta a lakossági áramszámlák növekedését - mondta Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő a Rosszija 1 televízió vasárnap bemutatott Moszkva. Kreml. Putyin című heti magazinműsorában.

"Ha az európaiak teljesen abszurd módon úgy döntöttek, hogy megtagadják a Gazprom tulajdonában lévő berendezések szervizelését, melyeknek a szervizelése egyébként szerződéses kötelezettségük, az nem a Gazprom hibája, hanem a politikusoké, akik a szankciókról szóló döntést meghozták" - mondta Peszkov.

"Pontosan ezek a szerencsétlen politikusok azok, akik miatt a honfitársaik most halálos agyvérzést kapnak, amikor meglátják a villanyszámlájukat. És most, amikor hidegebb lesz, a helyzet még rosszabbra fordul"

- tette hozzá.

Meglátása szerint az orosz gázvállalat egyetlen olyan lépést sem tett, amely megingathatná az évtizedek alatt megszilárdult megbízható szállítói hírnevét. Az orosz-EU kapcsolatok jövőjével kapcsolatban úgy vélekedett, hogy minden konfrontáció az enyhüléssel ér véget, ahogy a válsághelyzeteket is a tárgyalóasztalnál szokták lezárni, de ez valószínűleg nem fog hamarosan bekövetkezni. Leszögezte, hogy a párbeszéd során az uniónak szem előtt kell majd tartania Oroszország érdekeit.

Alekszandr Novak orosz miniszterelnök-helyettes ugyanebben a műsorban nyilatkozva úgy vélekedett, Európában a rövidlátó politika az energiapiacok összeomlásához vezetett, és a kontinensre a hidegek beálltával kiszámíthatatlan tél köszönthet. Az Északi Áramlat gázvezeték működésének felfüggesztésével kapcsolatban rámutatott, hogy a jelenleg Németországban lévő, Kanadában megjavított turbina szervizelésének és visszaszállításának meg kell felelnie a szerződésben foglaltaknak.

Oroszországban a hidegek alatt is garantáltan lesz fűtés és világítás

- tette hozzá. Novak szerint

a gáz Oroszországban jelenleg negyvenszer olcsóbb, mint Európában, ami feltétlen versenyelőnyt jelent.

A Gazprom pénteken jelentette be, hogy a karbantartási művelet során olajszivárgást fedezett fel az Északi Áramlat utolsó turbinában, ami miatt nem újítja fel szombaton a gázszállítást a vezetéken keresztül, ahogy azt eredtileg eltervezte, hanem teljesen felfüggeszti.

Peszkov egyébként arra figyelmeztetett a tévéműsorban, hogy Oroszország az uniós vízumkorlátozásokra mindenképpen válaszolni fog, a saját érdekeit szem előtt tartva, aszimmetrikus vagy szimmetrikus módon. Emlékeztetett arra is, hogy a Nyugat csak az egyik része a világnak, Oroszország előtt továbbra is rengeteg más olyan hely áll nyitva, ahol lehetősége van az üzletre és az új együttműködési csatornák létrehozására.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter: Ha Semjén Zsolt feljelent valakit, a rendőrség egy órán belül kivonul, ha én teszek bejelentést, egy évig nem tesznek semmit
A TISZA Párt vezetője szerint ha a „Szőlő utcai Javítóintézetben az Orbánék által kinevezett rém tönkretesz fiatalokat, akkor 10 évig nem tesz semmit a hatóság”.


Magyar Péter is reagált a hírre, hogy Semjén Zsolt feljelentésére vonult ki a rendőrség Káncz Csabához.

A TISZA Párt vezetője azt írta a közösségi oldalán:

"Ha Semjén Zsolt feljelent valakit, akkor 1 órán belül kivonul a rendőrség. Ha valamelyik bátor digitális harcos feljelenti valami kamuval Ruszin-Szendi Romuluszt, akkor szintén.

Ha Orbán haverjai ellopnak 650 milliárdot a Nemzeti Bankból, akkor évekig semmi sem történik.

Ha a Szőlő utcai Javítóintézetben az Orbánék által kinevezett rém tönkretesz fiatalokat, akkor 10 évig nem tesz semmit a hatóság."

Majd hozzátette:

"Ha én feljelentést teszek életveszélyes fenyegetés miatt, akkor egy évig semmit nem tesznek."


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Máris dőlnek be a munkáshitelek, fiatalok százai kerültek bajba
A Bank360 szerint a munkáshitelek rövid időn belül megugró aránya a késedelmes állományon belül azt sejteti, hogy a konstrukció sérülékeny ügyfélkört vonz, így a gyors felfutás mellett gyorsan a törlesztési nehézségek válhatnak a legfőbb problémává.


Az MNB friss jelentése szerint 2025. II. negyedévben a háztartási hitelek állománya összességében tovább nőtt, a késedelmes ügyletek aránya csökkent, ugyanakkor a frissen bevezetett munkáshitelek komoly problémákat mutatnak - írja a Bank360. Bár a konstrukció még csak az év elején indult, már több száz adós került 30 napon túli késedelembe. A munkáshitelek rövid időn belül megugró aránya a késedelmes állományon belül azt sejteti, hogy a konstrukció sérülékeny ügyfélkört vonz, így a gyors felfutás mellett gyorsan a törlesztési nehézségek válhatnak a legfőbb problémává.

Megjelent a Magyar Nemzeti Bank (MNB) 2025. II. negyedévre vonatkozó Háztartások hitelállományának alakulása című jelentése. A kiadvány szerint a tárgyidőszak végén 11 968 milliárd forint volt a hazai háztartási hitelállomány, ami 3,2%-os bővülést jelent az I. negyedév végén regisztrált 11 592 milliárd forinthoz képest. Ugyanezen időszakban nőtt a 90 napon túli, de egy éven belüli késedelmes ügyletek összege (+1,4%), míg az 1 éven túl késedelmes ügyleteké jelentősen csökkent (-15,2%). Ugyancsak elmondható, hogy a 90 napon túl késedelmes ügyletek teljes állományon belüli aránya 1,1%-ra olvadt. Rossz hír ugyanakkor, hogy a 2025. I. félévben felvett munkáshitelek közül közel 700 már 30 napon túli késedelembe esett.

Az év elején indult munkáshitelek állománya az I. negyedév végi 58 milliárd forintról június végére 105 milliárd forintra nőtt (+80,1%). A II. negyedévben közel 2,7 milliárd forintnyi munkáshitel került 30–90 napos késedelembe (az állomány 2,6%-a), további 87 millió forint pedig 90 napon túli késedelembe.

A jegybank havi adatai szerint az átlagos hitelösszeg 3,9 millió forint körül alakult, így nagyjából 688 adós lépett 30 napon túli késedelembe, ami az I. negyedévben megkötött 27 637 szerződés 2,5%-a.

A munkáshitel a nem továbbtanuló fiataloknak szól, legfeljebb 4 millió forint, kamatmentes és szabad felhasználású formában. Szakértők már az induláskor figyelmeztettek a visszafizetési kockázatokra, több bank pedig feltételekkel szűrte az ügyfélkört.

A piaci kamatozású és egyéb lakáskölcsönök aránya a teljes állományon belül 40,5% volt június végén (az I. negyedév végén 40,3%). Az új folyósításokon belül a piaci lakáshitelek részaránya 33,4% lett az előző negyedévi 32,9% után. A forint alapú személyi hitelek a tárgynegyedévi folyósítások 28,5%-át adták. Az áruvásárlási és egyéb fogyasztási hitelek – a babaváróval és a munkáshitellel együtt – 12,8%-ot tettek ki, a folyószámlahitelek aránya 9,6%, a támogatott forint lakáshiteleké 8,7% volt.

A negyedévben 586 milliárd forintnyi tőketörlesztés történt. Ennek 32,9%-a személyi hitelekhez, 27,7%-a piaci lakáshitelekhez, 12,4%-a folyószámlahitelekhez, 11%-a pedig áruvásárlási és egyéb hitelekhez kapcsolódott. Az előtörlesztések összege 272 milliárd forint volt, ami a teljes tőketörlesztés 46,3%-a.

Június végén közel 132 milliárd forintnyi hitel állt 90 napon túli késedelemben, ez a teljes állomány 1,1%-a, ami 0,1 százalékponttal alacsonyabb az előző negyedévinél. A 90 napon túli késedelem aránya hiteltípusonként eltér: gépjárműhiteleknél 2,2%, személyi hiteleknél 3%.

Az átstrukturált hitelek összege 2024 végén 264 milliárd forint volt, 2025 I. negyedévében 194 milliárd forintra, a II. negyedévben 180 milliárd forintra csökkent.

A teljes állományon belüli részarányuk 1,7%-ról 1,5%-ra mérséklődött. Az átstrukturált hiteleken belül a 90 napon túl késedelmes állomány aránya 14,9%-ról 14,4%-ra csökkent.

A babaváró hitelek állománya június végén 2 342 milliárd forint volt, ami 0,6%-os emelkedés a március végi 2 329 milliárd forinthoz képest. Ennél a hiteltípusnál a 90 napon túli késedelmes állomány aránya 0,5%, az átstrukturált hitelek aránya 0,2% volt, érdemi változás nélkül az előző negyedévhez képest. Az MNB májusi Pénzügyi stabilitási jelentése körülbelül 32 ezer olyan adóst azonosított, akinél a vállalás ellenére még nem született gyerek; ezzel a körrel a bajban lévő babaváró szerződések aránya 22% körül lett volna, ha nem kapnak két év haladékot a teljesítésre.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Menczer Tamás: Beszervezett tiktokerek, fiatal hölgyek, urak, mondják a vádakat, de fel lesznek jelentve mind, és majd megérkezik a tízmilliós bírság
A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint „ez csak az egyik büntetés. A másik áprilisban jön: a politikai büntetés”.
Fotó: SZMO/Nagy Bogi - szmo.hu
2025. szeptember 26.



A Váci Polgári Esten volt jelenése Menczer Tamásnak. Amint szóhoz jutott, a Fidesz kommunikációs igazgatója rögtön arról kezdett el beszélni, hogy pedofil-vádakkal illették a kormány tagját - derül ki a Telex tudósításából.

„A legkomolyabb téma jelenleg, amit napok óta látnak a sajtóban, ahogy építik az elmúlt 30 év legaljasabb lejáratási kísérletét a kormánnyal és a kormány képviselőjével szemben. Ez egy szervezett, összehangolt támadás, amiben külföldi titkosszolgálati szál is van.

A tegnapi jelentés világosan megfogalmazza, mi az igazság: ennek az ügynek nincs kiskorú érintettje, semelyik politikus, kormánytag nem érintett. Ez egy javítóintézet, nem gyerekotthon. A tanúk a rendőrségi kihallgatáson azt vallották, hogy semmilyen bizonyítékuk nincs. Külföldi titkosszolgálati szálakat lehet felfedezni egyiküknél” – sorolta Menczer tulajdonképpen azokat az állításokat, amiket Tuzson Bence ügyről készült miniszteri jelentéséből megismerhettünk.

„Az ellenzéki cikkek is kivétel nélkül elismerték, hogy semmilyen bizonyíték nincs arra, hogy bármilyen politikus érintett lenne” - tette hozzá.

Menczer szerint a Tuzson-féle jelentés azért készült el gyorsan, mert „ha magát pedofíliával vádolják, mint esetünkben történt, mégis mit gondol, meddig fogjuk tűrni a hazugságokat. Hát persze, hogy bemutatjuk az igazságot”.

A Fidesz kommunikációs igazgatója ezután áttért arra, hogy milyen következményei lehetnek az ügynek.

„Ez egy nagyon súlyos támadás volt a magyar kormány, a magyar szuverenitás ellen, kormánytagot akartak levadászni alaptalan aljas pedofília-váddal. Szeretném én is elmondani, hogy megtorlás következik. Mindenki felelni fog. Mindenki számíthat a jogkövetkezményekre, mindenki bíróság előtt fog felelni”

- fogalmazott Menczer.

A fórumon felbukkanó Nagy Feró is erre kérdezett rá. „Hogy lehet megakadályozni, hogy ilyen súlyos, mocskos, aljas támadás érjen bennünket, amit Zsolti bácsinak küldtek? Ilyenkor persze eszembe jut, ami mindenkinek: akaszt, lő, de mi ilyenre nem gondolhatunk. Akkor hogyan védjük ki ezeket a mocskos támadásokat?” – tette fel a kérdést. Menczer erre úgy reagált, hogy a kérdés jogos.

„A beszervezett tiktokerek, fiatal hölgyek, urak, mondják a vádakat, de fel lesznek jelentve mind. És amikor a tízmilliós bírság megérkezik, akkor a nappaliban eszükbe jut, hogy nem sározhatnak be bárkit bizonyíték nélkül. Mind föl lesznek jelentve, mindegyik bíróság előtt fog felelni ezért az aljasságért”

- válaszolt a politikus.

Nagy Feró szerint van ez a bíróságosdi, de jövőre mindenki elfelejti ezt az ügyet, „a kormányt ért támadást azonnal meg kell torolni”. Menczer ezt jogos igénynek tartja, de azt mondta, hagyja dolgozni a bíróságot.

„Ez csak az egyik büntetés. A másik áprilisban jön: a politikai büntetés. Áprilisban megbüntetjük őket mindenért, és elzavarjuk őket oda, ahova valók”

- fogalmazott.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Orbán a Szőlő utcai javítóintézet ügyéről: Van egy álhírbotrány, aminek súlyos jogkövetkezménye lesz
A miniszterelnök szerint „a kormány minden tagja ártatlan, egyetlen miniszternek a becsületéhez sem fér kétség”. Arról is beszélt, hogy súlyos büntetés vár azokra, akik tényalap nélkül vádolnak egy másik embert pedofil bűncselekmény elkövetésével.


„Valóban van egy álhírbotrány az asztalon, ami a Szőlő utcai javítóintézethez kötődik, szegény Szőlő utcai lakosok, nem irigylem őket” – kezdte a szokásos pénteki rádióinterjúját Orbán Viktor a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország című műsorában.

A miniszterelnök kiemelte, hogy a Szőlő utcában egy fiú bűnelkövetők börtöne van, amit hivatalosan javítóintézetnek hívnak. Ennek az intézménynek a vezetője pedig „nőket futtatott, prostituáltakat”, de ennek semmi köze az intézményben fogva tartott fiú gyerekekhez.

„Egy most földerítendő, bonyolult, valószínűleg külföldi szálakat is magába foglaló rendszerben elkezdődött egy álhírnek a felépítése, miszerint itt egy pedofil bűncselekmény történt volna, aminek a szálai elérnek a kormányig - mondta Orbán, aki szerint ez egy rendkívül súlyos dolog.

„Mert a pedofília a legsúlyosabb bűncselekmény, amit a mi civilizációnk ismer. A pedofiloknak börtönben van a helyük, nincs halálbüntetés, nem tudjuk őket felnégyelni, valószínűleg ez lenne az optimális megoldás...de! Miután súlyos bűnről van szó, ha valaki egy másik embert pedofil bűncselekmény elkövetésével vádol, alaptalanul, tények nélkül, az szintén súlyos bűncselekményt követ el”

- fogalmazott a kormányfő, aki szerint abban az esetben, ha egy közfeladatot ellátó személy kerül célkeresztbe, mint például egy miniszter, akkor ez egy kétszeres súlyú bűncselekmény.

„Ha azért teszi ezt valaki, tehát tények nélkül vádol pedofil bűncselekménnyel valakit, hogy annak az állását tönkretegye, rendőrséget lejárassa, a közigazgatást kikezdje, minisztert megbuktasson, ne adj isten kormányt akarjon buktatni, az háromszoros súlyú bűncselekmény”

- tette hozzá.

A kormányfő szerint a pletykálkodás rendben van, de a bűncselekménnyel való, sőt a legsúlyosabb bűncselekménnyel való vád nincsen rendben.

„Ez esetben a kormány minden tagja ártatlan, egyetlen miniszternek a becsületéhez sem fér kétség, ilyen bűncselekményekkel nem lehet őket összefüggésbe hozni, ha valaki mégis megteszi, vállalnia kell a következményeket. Súlyos jogkövetkezmények lesznek”

- fogalmazott Orbán.

A miniszterelnök arra a felvetésre, hogy ezt hívták többen fenyegetésnek azt mondta: van egy jogrendszer, amit mindenki ismer.

„Ebben az esetben az elkövetők, akik között egyébként ellenzéki politikusok is vannak, amikor elkövették ezeket a cselekményeket, pontosan tudták, hogyha ilyen cselekményt követnek el, vagyis tény nélkül, tényalap nélkül vádolnak egy másik embert pedofil bűncselekmény elkövetésével, akkor büntetés vár rájuk. Ezt tudták előre, ismerték a várható jogkövetkezményeket. Azt fogják kapni, amit előre tudtak és amit várhattak”

- jegyezte meg.


Link másolása
KÖVESS MINKET: