Kiderült, hogy az elefántok nagyon is hasznosak a globális felmelegedés elleni küzdelemben
Ez a hatás jól látható akkor is, ha összehasonlítjuk az afrikai és az amazóniai esőerdőket. Amazóniában nem élnek nagytestű növényevők, így a fák hektáronkénti száma magasabb, de általában kisebbek, így összességében kisebb a biomassza mennyisége.
Az elefántok számának csökkenése egyébként csak késleltetve mutatkozik meg a szén-dioxid tároló kapacitás csökkenésében, mert az esőerdő fái rendkívül hosszú életűek. Így a populáció elmúlt két évszázadban végbement csökkenésének hatásai csak a most következő évtizedekben jelentkeznek igazán.
Becslések szerint ha az elefántok teljesen eltűnnének, a közép-afrikai esőerdőkben tárolt szén-dioxid mennyisége 7%-kal csökkenne.
A Nature Geoscience szerint a biomassza évente 3 gigatonna szén-dioxiddal tudna kevesebbet megkötni, ami Nagy-Britannia 14 évi szén-dioxid kibocsátásának felel meg.
Ez tehát egy újabb ok arra, hogy megvédjük az elefántokat, sőt, mindent megtegyünk azért, hogy minél több legyen belőlük.

Te mit csinálnál másképp? - Csatlakozz a klímaváltozás hatásairól, a műanyagmentességről és a zero waste-ről szóló facebook-csoportunkhoz, és oszd meg a véleményedet, tapasztalataidat!