HÍREK
A Rovatból

Kásler cáfolta, hogy letiltotta volna a Centrumkórház dolgozóinak fényképes projektjét



A Dél-Pesti Centrumkórház kommunikációs vezetője a lapnak szerdán már cáfolta, hogy Kásler Miklós felhívta volna Szlávik Jánost.

Fodor Attila azt írta, a szervezők sem a kórház vezetőségét, sem a kommunikációs osztályt ezzel a kezdeményezésükkel kapcsolatban hivatalosan nem keresték meg.

Bakos Gábor utóbbit megerősítette a HVG-nek.

Azt mondta, ő Szlávik Jánossal beszélt erről, aki nem jelezte, hogy ezzel további teendő lenne.

A fotózás egyébként úgy is a tárca tudomására juthatott, hogy egy tévéstáb kért engedélyt forgatásra az akcióról. Az Emberi Erőforrások Minisztériumát mi is kerestük az üggyel kapcsolatban, de mi is csak szó szerint ugyanazt a választ kaptuk, mint amit a HVG.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Meghalt Baracs Dénes
A Pulitzer-emlékdíjas és Aranytoll díjas újságíró, az MTI volt tudósítója 88 éves volt.
MTI - szmo.hu
2025. június 02.



Életének 88. évében meghalt Baracs Dénes Pulitzer-emlékdíjas és Aranytoll díjas újságíró, az MTI volt tudósítója - közölte a család.

Baracs Dénes 1953-ban a bukaresti magyar líceumban érettségizett; 1953 és 1958 között az ELTE Bölcsészettudományi Karán tanult újságírást, 1961-ben az egyetem magyar szakát is elvégezte.

A Szolnok Megyei Néplapnál kezdte újságírói pályafutását 1958-ban, 1960-ban lett az MTI külpolitikai főszerkesztőségének munkatársa, később turnusvezető szerkesztője, a főszerkesztő első helyettese. Később a Panoráma rovat vezetője volt 2012 végéig. 1969 és 1974 között az MTI pekingi, 1976 és 1981 között párizsi, 1988 és 1992 között brüsszeli, 1992 és 1998 között bukaresti tudósítójaként dolgozott, 1985 és 1988 között az Interpress Magazint szerkesztette.

Tucatnyi könyvet jegyez szerzőként, főbb művei: A pekingi szemüveg (1973), Portugália szegfűvel (1974), A fal mögött: Kína (1975), Virágozzék egy szál virág! (1980), Mitterrand - franciaországi változások (1981), Párizsból nem jelentettem (1983), Tanuld meg újra Kínát! (1984), Társbérlet Párizsban (1986), Teng Hsziao-ping (1987), Csizma a képernyőn (1990), Chansonévek (1998).

Munkássága elismeréseként 1986-ban Rózsa Ferenc-, 1988-ban Magyar Lajos-, 1996-ban Pulitzer-emlékdíjat kapott, 2006-ban átvehette a Magyar Újságírók Országos Szövetségének életműdíját, az Aranytoll díjat.

Temetéséről a család később ad tájékoztatást.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Mészáros Lőrinc: 2009 óta vagyok milliárdos, mégis újra és újra meglepődnek azon, hogy ennek megfelelő színvonalon élek
A leggazdagabb magyar azt is sérelmezte, hogy Magyarországon a gázszerelő szakma mára már szitokszó lett. Majd részletesen beszámolt arról, hogy a TISZA Párt vezetője korábban hogyan próbált a közelébe jutni.


Mészáros Lőrinc egy hosszú levelet írt Magyar Péternek. A nyílt levelet a Mészáros Csoporton keresztül osztották meg. A 444.hu közölte a teljes levelet, melyben az áll:

"Tisztelt Pártelnök Úr!

Az elmúlt egy évben olyan sokszor emlegetett már – bár tulajdonképpen nem is ismerjük egymást, talán egy futó találkozást leszámítva –, hogy úgy éreztem, ideje reagálnom pár megnyilvánulására.

Ezt pedig azért ilyen formán teszem, mert nincs közösségi média felületem, aminek az az oka, hogy nekem nincs időm napi több poszt rogatására és arra, hogy fotóztassam magam, ezeket illusztrálva a képeimmel…

Először térjünk rá arra, hogy Ön néhány nappal ezelőtt engem nevezett pökhendinek, agresszívnek és fenyegetőzőnek. Azt, hogy én kit és mivel fenyegettem, azóta sem találom.

Agresszió? Pártelnök Úr, hiszen Önnek köztudottan indulatkezelési problémái vannak! Ennek a megállapításához nem kell szakembernek lenni, elég csak megnézni azt a számtalan közösségi médiában terjedő videót, ahogyan Ön reagál amikor azt hiszi, hogy még nem veszi a kamera vagy Önnek nem tetsző kérdéseket kap a gyűlésein. De akár még a saját kollégáival is. Vagy a magánéletében. Szóval lehet, hogy célszerű lenne elszámolnia tízig, mielőtt pont Ön vádol másokat agresszióval, mert ez így hiteltelen és megmosolyogtató.

Na de haladjunk részletesen:

Látva az Ön és az Ön alá hűségesen dolgozó propaganda lapok velem kapcsolatos tartalmait, néha úgy érzem magam, mint az „50 első randi” című film furcsa átírt változatában. Úgy tűnik, Önökre évről évre, hétről hétre és napról napra az újdonság erejével csap le az a tény, hogy milliárdos vagyok. Szeretnék segíteni,

egészen pontosan 2009 óta vagyok milliárdos, amikor még a Fidesz ellenzékben volt. Már tárazhatja a következő hangzatos pufogtatását arról, hogy pökhendi vagyok, de az a helyzet, hogy az, hogy milliárdos vagyok, az egyszerűen tény. Önök mégis újra és újra meglepődnek azon, hogy ennek megfelelő színvonalon élek.

Nagyon sajnálom azt, hogy

Önöknek köszönhetően, Magyarországon a gázszerelő szakma mára már szitokszó lett. Megsértve ezzel sok százezer embert, aki tisztességes szakmát tanult.

Önnel ellentétben, aki egy budapesti értelmiségi családból származik, én egy kis vidéki faluból jöttem. Szüleimnek nem volt lehetősége anyagilag arra, hogy taníttassanak minket, akkoriban ott vidéken nem is tartották ezt fontosnak. Lehet, hogy Önt ez meglepi, de nem mindenkinek adottak a körülményei ahhoz, hogy egyetemre menjen. Már az is nagy szó, ha a teljes nélkülözésből egy szakmát kitanul az ember.

Büszke vagyok arra, hogy gázszerelőnek tanultam és ebben kezdtem dolgozni!

Mivel hamar megnősültem és megszülettek a gyerekeim, akiket el kellett tartanom, mindig az vezetett, hogy minél eredményesebben dolgozhassak. Az elsők közt voltam, aki fővállalkozó lett és közmű hálózatokat épített ki. Ebből kerestem az első millióimat már a 90-es években.

Tudja Pártelnök Úr, nem mindenki olyan szerencsés, hogy a felesége hátán kapaszkodva jusson jól fizető állásokhoz éveken keresztül.

Mint említettem, nem ismerjük egymást, bár Ön éveken át igyekezett a közelembe kerülni és nálam állást kapni. Ezen próbálkozásai közül a kedvencem, amikor az Opus Global Nyrt.-nél próbált elhelyezkedni és motivációs levelében (igen, ezek az e-mailek még mind megvannak) azt írja, idézem: “Sima jogi munkára nem szívesen váltanék”. Ezek szerint Ön már a gázszerelők mellett a “sima” jogászokat is lenézi. Gratulálok.

Ugyanitt azt is írja: “Nagyjából minden voltam a 20 éves pályafutásom alatt csak akasztott ember nem”.

Pártelnök úr, nem kell ilyen borúsan látni a jövőt, nem volt azért ez az időszak annyira rossz, hiszen a fizetési igényében jelzi, hogy az akkori bruttó fizetése 3.3 millió forint plusz prémium és ez alá nem szívesen menne. Nahát! Ezt a levelet 2023 novemberében írta! 2024 februárjában pedig már a Partizánban adott csalódott interjút, az ellen a rendszer ellen, amelynek 14 évig aktív részese volt focista feleségként (elnézést, férjként). De tulajdonképpen a felháborodását és a csalódottságát is értem, hisz, ha állást kapott volna nálunk, akkor ma Ön is az oly sokat emlegetett helikopteren és magángépen repkedhetne, hisz a cégvezetőim rendszeresen használják ezeket a gépeket az üzleti útjaikhoz.

Sajnos azonban nem sikerült állást kapnia mert nem érte el azt a szakmai szintet, hogy bekerülhessen hozzánk. Pedig Ön igazán mindent megtett: 2023 decemberében például hosszas levelezéseket és telefonbeszélgetéseket folytatott az MBH bank egyik vezetőjével (ezek az üzenetek is megvannak) arról, hogy a bank karácsonyi rendezvényén minden körülmények között az én asztalomhoz, a lehető legközelebb szeretne ülni. Ez végül sikerült, így, ha jól emlékszem, ekkor tudott hozzám köszönő közelségbe jutni, de ennél több nem történt. Ezen kívül a levelezésben közben többször módosította, hogy melyik partnernőjét hozná a rendezvényre, kiemelve, hogy az ültetőkártyán nehogy egy másik hölgy neve szerepeljen.

Eközben egyébként az MBH bank felügyelő bizottságának tagja is volt 2022 szeptemberétől, ahol az Ön által bevallott 3.3 milliós fizetése mellett, további 1.5 milliós fizetést is felvett.

Úgy tűnik tehát, hogy ez a közel 5 millió forintos fizetés – és ez csak az, amiről mi tudtunk – nem volt Önnek elég. Így innen egyenes út vezetett a Partizán című műsor stúdiójába.

Remélem most több pénzhez jut Pártelnök Úr, és bejöttek az öncélú számításai!

Tisztelettel: Mészáros Lőrinc"

Elképzelhető, hogy a milliárdos Magyar Péter egyik legutóbbi reakciójára reagált. A TISZA Párt vezetője ugyanis a müncheni BL-döntőre látogató Mészárost kritizálta.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Orbán Viktor a Védelmi Tanács ülése után: sajnos Trump elnök úr törekvései ellenére, nem kifelé, hanem befelé megyünk a háborúba
A miniszterelnök szerint arra kell készülnünk, hogy a háború folytatásában érdekelt brüsszeli vezetés mindent megtesz, hogy Magyarországot belepréselje a háborúpárti európai koalícióba.
MTI - szmo.hu
2025. június 03.



Orbán Viktor hétfőn délután a közösségi oldalán közölte, hogy az orosz-ukrán háború újabb fejleményei miatt összehívta a Védelmi Tanácsot.

A megbeszélés után a miniszterelnök annyit közölt, hogy megbeszélték a szükséges lépéseket, de hogy ezek mik, arról nem esett szó.

"Most ért véget a Védelmi Tanács ülése, amit azért hívtunk össze, mert újabb aggasztó hírek érkeztek az orosz-ukrán háborúból. A helyzet egyértelmű: sajnos Trump elnök úr törekvései ellenére, nem kifelé, hanem befelé megyünk a háborúba"

- mondta Orbán Viktor miniszterelnök a közösségi oldalán hétfő este közzétett videóban.

Szerinte a brüsszeli bürokraták nem támogatják az amerikai béketerveket. Úgy döntöttek, hogy Ukrajnának folytatnia kell a háborút. Magyarország ezt ellenzi. Magyarország inkább az amerikai béketörekvéseket támogatja.

A miniszterelnök azt mondta, hogy arra kell készülnünk, hogy a háború folytatásában érdekelt brüsszeli vezetés mindent megtesz, hogy Magyarországot belepréselje a háborúpárti európai koalícióba.

Hozzátette, hogy arra kell készülni, hogy a Magyarország elleni titkosszolgálati műveletek és a külföldről pénzelt lejárató kampányok nagyobb sebességre kapcsolnak.

Végül bejelentette, hogy a Védelmi Tanács az ország biztonsága érdekében szükséges döntéseket meghozta. Magyarország szuverenitását és a magyar családok biztonsága továbbra is meg fogjuk védeni! - mondta Orbán Viktor.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter reagált Mészáros Lőrinc levelére: Várom szíves hívását, hogy mikor tudna életvezetési tanácsokat adni a magyaroknak
A TISZA Párt vezetője azt üzente: a „kommunikációs agytrösztjei által írt bornírt hazugságokra engedelmével nem válaszolok”. A levelét pedig úgy zárta: „Bilincs, bilincs, rács, rács”.


Hétfő este Mészáros Lőrinc nyílt levelet írt Magyar Péternek, melyben elmagyarázta, hogy 2009 óta milliárdos. Többek között az is szóba került, hogy a TISZA Párt vezetője hogyan próbált tőle munkát szerezni és hogyan igyekezett a közelébe férkőzni.

Magyar Péter a közösségi oldalán reagált a leggazdagabb magyar levelére. Azt írta:

"Abban a megtiszteltetésben volt részem, hogy nyílt levelet kaptam az angol királynál négyszer gazdagabb Mészáros Lőrinctől, az Index című propaganda lap címlapján (Rogán ide szokott manipulált hangfelvételeket és ilyen irományokat kitetetni, amikor ég a ház).

Tisztelt Elnök-vezérigazgató Úr!

Megtisztelő, hogy oly drága idejét rám vesztegette, hiszen ezen írás megszerkesztése alatt, az ön órabérével számolva, legalább 50 millió forinttól esett el.

Remélem, Várkonyi Andrea kommunikációs csodacége nem számlázott sokat a helyesírási hibáktól hemzsegő levélért.

Megtisztelő, hogy ilyen jól emlékszik a találkozásunkra, bár kicsit sértő, hogy a másodikat elfelejtette (ennek részleteiről majd később).

Egészen megható, ahogy a becsületes módon történő meggazdagodásának részleteit ecseteli. Biztos nem csak nekem kellett zsebkendőbe törölgetnem a könnyeimet.

Mészáros Úr,

Régóta járom az országot. Nem magángéppel, vagy helikopterrel.

Nagyon sok becsületes, kétkezi munkással, köztük gázszerelővel is találkoztam. Mindannyian büszkék az elért eredményeikre és az elvégzett munkára. És ami még fontosabb, nyugodtan alszanak. Na jó, nem 20 milliárdos jachton, vagy bordeaux-i kastélyban, de nyugodtan. És még a honfitársaik szemébe is tudnak és mernek nézni.

Örülök, hogy ezt a csodás levelet kaptam öntől, de mivel volt szerencsém önt többször is személyesen meghallgatni, félek, hogy ezek nem az ön saját gondolatai.

Tekintettel arra, hogy ön hazánk legsikeresebb vállalkozója, biztos vagyok benne, hogy a honfitársaink hálásak lennének, ha megtisztelne azzal, hogy élő, egyenes adásban meséli el nekem, hogy milyen kemény munka és milyen heroikus küzdelem vezet ehhez, a nekünk földi halandóknak felfoghatatlan gazdagodáshoz. Várom szíves hívását, hogy mikor tudna életvezetési tanácsokat adni a magyaroknak. Ha segítségre van szüksége, elhozhatja az egyik felcsúti haverját is. A telefonszámomat ismeri.

A kommunikációs agytrösztjei által írt bornírt hazugságokra engedelmével nem válaszolok. Egy bizonyos szint felett nem megyünk egy bizonyos szint alá. Dehát ezt önnek nem kell magyarázni.

És mivel ön nagy harcos hírében áll, engedje meg, hogy a jól ismert zászló, zászló, szív helyet így köszönjek el:

Bilincs, bilincs, rács, rács.

Szívélyes üdvözlettel,

Magyar Péter


Link másolása
KÖVESS MINKET: