FELFEDEZŐ
A Rovatból

Károly herceg és Kamilla eltitkolt fiának vallja magát egy brit férfi, és azért küzd, hogy bebizonyítsa

Állítása szerint ő a hercegi pár tinédzserkori szerelemgyereke, akit pár hónaposan örökbe adtak, és még Diana hercegné is tudott róla.

Link másolása

Lehetséges, hogy Károly hercegnek és Kamilla hercegnének még tinédzserként született egy szerelemgyereke? Ezt állítja legalábbis egy Ausztráliában élő brit születésű férfi. A Daily Mail most igyekezett utánajárni, hogy mennyire lehet valós az általa előadott sztori.

Simon Charles Dorante-Day 1966 áprilisában született a Portsmouth-hoz közeli Gosportban. Egy portsmouth-i család fogadta örökbe 8 hónaposan, és azóta sem tudja, kik a biológiai szülei. Azt állítja,

a fogadott nagymamája mondta el neki, hogy Kamilla szülte meg őt, és Károly herceg az édesapja.

Az 55 éves férfi szerint nevelőanyai nagyszülei, Winifred és Ernest Bowlden Erzsébet királynőnek dolgozott korábban szakácsként és kertészként, a nagypapája pedig Birodalmi Szolgálati Kitüntetést is kapott az uralkodónak tett szolgálataiért.

Dorante-Day szerint Kamilla védőtisztek és a királyi család segítségével tudta titokban tartani azt, hogy életet adott neki, és elintézni, hogy Winifred lánya örökbe fogadja, amikor "már elég idős" lesz.

A Daily Mail szerint ugyan lehetséges, hogy a fogadott nagyszülők valóban a királyi családnak dolgoztak, de a nagypapa neve nem szerepel a királynő által kitüntetettek listáján a megkoronázása óta, ami kissé megingatja a férfi állítását.

Dorante-Day azt mondta, a kutatásai szerint Károly és Kamilla 1965-ben kerültek először közelebbi kapcsolatba, miután Winston Churchill temetésén találkoztak egymással. Mivel ő 1966 áprilisában született, 1965 nyarán foganhatott meg. Állítása szerint Kamilla legalább 9 hónapra eltűnt a nyilvánosság elől a születése előtt, míg Károlyt Ausztráliába küldték.

Azt is mondta, hogy emlékszik arra, hogy amikor még gyerek volt, sokszor vitték különböző házakba Portsmouth környékén, ahol egy nővel kellett találkoznia és egy kis időt eltöltenie - szerinte ő Kamilla volt. A találkozások idején pedig a nevelőszülei és királyi testőrök vártak rájuk kint.

A Daily Mail szerint valószínűleg ez is hamis állítás. Károly herceg ugyanis 1948-ban született, és csak 16 éves volt, amikor részt vett Winston Churchill temetésén 6000 másik emberrel együtt. Azt viszont nem lehetett tudni, hogy az akkor 17 éves Kamilla is ott volt-e, így arra sincs bizonyíték, hogy ott találkoztak volna először. Károly abban az időben Skóciában tanult, 1966 februárjában pedig azért utazott Ausztráliába, hogy a melbourne-i Geelong Grammar School Timertop nevű kampuszán töltsön el egy félévet. A herceg 1966 nyarán tért vissza az Egyesült Királyságba.

Eközben Kamilla 1965 márciusában lépett be a londoni társasági életbe, onnantól kezdve egész évben bálokra és partikra járt, számos fotó is készült róla. Úgy tudni, hogy pár nappal a debütáló bálja után egy Kevin Burke nevű férfival veszítette el a szüzességét, akivel egy évig jártak együtt. Burke állítása szerint nagyon jól megvoltak együtt, 1965 végén Kamilla mégis szakított vele. A későbbi hercegné állítólag Rupert Hambro-val kezdett új kapcsolatot, mielőtt szerelmes lett első férjébe, Andrew Parker Bowles-ba.

Ez időszak alatt egyáltalán nem mutatta semmi jelét annak, hogy terhes lett, vagy szült volna.

Úgy tudni, Károly és Kamilla csak 1970-ben ismerkedtek meg egymással a Windsor Great Parkban tartott lovaspóló mérkőzésen. A legenda szerint maga a hölgy mutatkozott be a hercegnek, ráadásul ezzel a mondattal: "Tudja, uram, a dédnagymamám volt az Ön üknagypapájának a szeretője - szóval hogy is van ez?" Ezzel VII. Eduárd brit királyra és ismert szeretőjére, Alice Keppelre utalt. Végül csak 35 évvel az első találkozásuk után, 2005-ben ment feleségül Károlyhoz, 10 évvel azután, hogy elvált első férjétől.



Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


FELFEDEZŐ
Vérfoltok, összetört autók, sérültek – hajtóvadászatban fogták el a Buckingham-palota elszabadult lovait
Az elszabadult lovak a brit hadsereg egyik legrangosabb ezredéhez tartoznak, amiknek fontos szerepe van állami és közfeladatok ellátásában.

Link másolása

Szerda reggel lovak szabadultak el a londoni Buckingham-palota környékéről – írja a 444. A hatóságok állítása szerint a lovak a brit hadsereg egyik legrangosabb ezredéhez tartoznak, és olyan állami, valamint közfeladatok ellátásában vesznek részt, akár például a koronázás.

A rendőrség és a hadsereg a délelőtt folyamán együttes erővel kutatták fel a lovakat,

amik teljes felszerelésben okoztak károkat a brit fővárosban. Több balesetet is okoztak az elszabadult állatok, egy autó szélvédőjét betörték, legalább négy ember pedig megsérült.

A hatóság közleménye szerint mostanra az összes lovat befogták: kettőt a Limehouse-nál található autópályán. Az egyik lovon súlyos sérülés nyomait fedezték fel, de az összes hátas állatorvosi ellátásban részesül.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
FELFEDEZŐ
A Rovatból
Orbán Viktor elképesztő számot mondott be – nagyon felpörgette a kampányt a miniszterelnök
Ha igaz a miniszterelnök állítása, akkor percenként majdnem négy szelfit készít a kampány során. Ember legyen a talpán, aki tudja vele tartani a tempót.

Link másolása

„Csúcssebességgel robog a kampány: 220 szelfi/óra” – írta péntek délelőtti posztjában Orbán Viktor. A miniszterelnök ennek nyomatékosítására, ha nem is több száz fotót, de tizenegy jobban sikerült képet megosztott a Facebookon, plusz zárásképp két ló is az albumba került.

A miniszterelnöki fotókkal azonban van egy kis gond: ezek még véletlenül sem szelfik. A szelfi, vagyis angol nevén selfie ugyanis egy olyan kép, amit a fotón szereplő személy saját magáról készít. Az Orbán által posztolt képek pontos kategóriája inkább az itthon még kevésbé elterjedt wefie (magyarul talán mifi), ami emberek egy csoportját ábrázolja, akik közül az egyik készíti a fotót.

Mindenesetre a kommentelők közül az egyik kiszámolta, hogy ha stimmelnek a miniszterelnöki számok, akkor Orbán Viktor percenként 3,67 szelfit mifin szerepel. A hozzászóló szerint ilyen tempót diktálva „biztosan érdemben el lehetett beszélgetni az alanyokkal”.

A posztot és a pontatlanul bekategorizált fotókat itt lehet megnézni:

Orbán Viktor egy nappal korábban a TikTokon jelentkezett olyan videóval, amit a Szakma Sztár Fesztivál résztvevőivel készített. A kampányüzemmódba kapcsoló miniszterelnök még egy vagány napszemüveget is felvett a közös fotó kedvéért:


Link másolása
KÖVESS MINKET:


FELFEDEZŐ
A Rovatból
300 ezer egy éjszaka Mészáros Lőrinc borászának szállodájában, amelyet egy francia kastélyból csinált
Kalocsai László három évvel ezelőtt vette meg a bordeaux-i birtokot. 5-6 milliárd forintot költhetett el az ingatlan átalakítására.

Link másolása

A jelek szerint szálloda nyílt Mészáros Lőrinc borászának bordeaux-i birtokán, írja a 444. A Chateau de Clotte egykoron Castillon herceg tulajdona volt, története a XIII. századig nyúlik vissza.

Kalocsai László még három évvel ezelőtt alapított Franciaországban céget, és megvásárolt egy neves, díjnyertes borokat készítő bordeaux-i szőlőbirtokot. A XVIII. században létrehozott Chateau de Clotte vételára és finanszírozása nem volt ismert, de a szomszédos chateau tulajdonosa szerint korábban hatmillió euróért (akkori árfolyamon több mint kétmilliárd forintért) árulták a szőlőbirtokot. A csaknem 50 parcellát magába foglaló területhez pince és műemlék jellegű épületek is tartoznak.

A francia cégnyilvántartás szerint Kalocsai László tavaly egy újabb céget hozott létre Winemajor Receptif néven, írta meg elsőként a 24.hu. Ebben azonban már nem ő volt az egyedüli tulajdonos, mint a szőlőbirtokot megvásárló Winemajor SAS-ben; 50 százalékban társtulajdonosa lett a tokaji borász, Bai Edit. Ők ketten már jó ideje együttműködnek, hiszen közösen birtokolják a Winemajor Hungary Kft.-t is.

A birtokon elvégzett munkálatokban tervezőként részt vett a Tuoton Architect építésziroda, a projekten dolgozó Alliance Duplan főként épületgépészettel, napelemekkel foglalkozó cég, kivitelezőként pedig a lap megtalálta a Dune Construction építőipari céget is. Utóbbi két társaság a honlapján nemcsak a referenciák között tünteti fel a Chateau de Clotte-t, hanem a projekt költségét is szerepelteti.

Az Alliance Duplan adók nélkül 8,5 millió eurós beruházásról ír, ami az elmúlt évek átlagos euró árfolyamát tekintve 3,2-3,3 milliárd forintot jelent. A Dune Construction a borközpont felújításán és a szobák kialakításán dolgozott, a projekt értékeként pedig 856 ezer eurót tüntetett fel adók nélkül, ami átszámítva 320-330 millió forint.

Vagyis a nagyjából kétmilliárd forintos vételárral együtt feltételezhetően 5-6 milliárd közötti összeget biztosan elkölthetett Kalocsai László cége a szőlőbirtokra, miközben céges érdekeltségeinek bevétele és profitja alapján nem látható, hogy honnan volt tőkéje egy ilyen volumenű beruházásra.

A Chateau de Clotte már a Booking.com-on is elérhető, így bárki foglalhat szállást a birtokra. Az erkélyes junior lakosztályban 289 ezer forintba kerül egy éjszaka két főre (az árban benne van a reggeli is), míg a hagyományos lakosztályban 314 ezer forintot kell fizetni. Ugyanez a főszezonban, júliusban 324, illetve 362 ezer forintba kerül.

Link másolása
KÖVESS MINKET:


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Figyelték a billentyűzetét, majd kirúgták, miután kiderült, hogy alig dolgozik
Az ausztráliai tanácsadó óránként átsimogatta a billentyűzetet, több napon egyáltalán nem is dolgozott, és néha még a megbeszéléseken sem vett részt. Ezután még neki állt feljebb.

Link másolása

Kirúgtak egy otthonról dolgozó nőt, miután a munkáltatója ellenőrizte a billentyűleütéseit, írja a Unilad. Suzie Cheikho közel húsz évig volt Ausztrália legnagyobb biztosítótársaságának tanácsadója, mielőtt kiadták az útját.

Cheikhót két évvel ezelőtt már figyelmeztette az Insurance Australia Group (IAG), hogy javítson a teljesítményén. Ezután kezdték monitorozni a nő billentyűleütéseit otthoni munkavégzés közben.

Kiderült, hogy a tanácsadó képtelen betartani a vállalt határidőket, nem készültek el a rábízott biztosítási dokumentumok sem, ezután döntöttek az elbocsátása mellett.

Suzie Cheikho munkavégzését 49 napon át figyelte a cég, az eredmények pedig lehangolók lettek. A tanácsadó ebből csak két napon tudott pontosan munkába állni, miközben 29 olyan nap is volt, amikor korábban fejezte be a munkavégzést. A biztosítótársaság adatai szerint négy napon egyáltalán nem csinált semmit, ráadásul a többi napon sem szaggatta szét az istrángot: átlagosan óránként 54 alkalommal nyomott meg valamilyen billentyűt a számítógépén. Csak hogy legyen összehasonlítási alapunk: a cikk előző mondata szünetekkel együtt 216 billentyűleütésből állt.

Amikor mindezzel szembesítették, Cheikho azt mondta: egy percig sem hiszi el, hogy a technológia által mért adatok valósak, és soha nem fordult elő olyan, hogy ne dolgozott volna. Az adatok láttán a nő azt mondta, hogy személyes traumák érték, talán ez befolyásolhatta kedvezőtlenül a munkavégzését és a mentális egészségét. Állítása szerint erről tájékoztatta feljebbvalóit is, majd az orvosnál töltött időt később bepótolta.

Suzie Cheikho a történtek után pert indított volt munkaadója ellen, a pert azonban elutasították. Az ausztrál munkaügyi bíróság megállapította, hogy a nő valóban határidőket hagyott figyelmen kívül, nem vett részt megbeszéléseken, ezen felül gyakran nem volt elérhető sem.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk