Karácsony Gergely vétót javasol az atlétikai vb-re
Karácsony Gergely videóüzenetben kérte a Fővárosi Közgyűlést, hogy vonja vissza a 2023-as budapesti atlétikai világbajnokság megrendezéséhez szükséges hozzájárulását.
Karácsony Gergely csütörtök reggel - a tervezett Diákváros helyszínéről bejelentkezve - azt mondta: a tettek mezejére kell lépni, ugyanis a kínai Fudan Egyetemmel kapcsolatos törvénnyel a kormány megszegte azt a 2019-ben kötött megállapodást, amelynek részeként a főváros hozzájárulását adta a 2023-as atlétikai világbajnokság megrendezéséhez.
A főpolgármester ezért azt javasolja a Fővárosi Közgyűlésnek, hogy vétózzák meg a 2023-as atlétikai világbajnokság megrendezéséhez adott hozzájárulásukat a legközelebbi, jövő heti ülésen.
Karácsony szerint a kormány számára fontosabbak a magánérdekek és a kínai érdek, mint a magyarországi közérdek és az, hogy a vidéki hallgatóknak legyen a fővárosban megfizethető lakhatása.
2019 végén ugyanis a kormány egyezséget kötött a Diákváros megépítéséről a fővárossal, cserébe pedig a Fővárosi Közgyűlés is hozzájárult a 2023-as atlétikai világbajnokság megrendezéséhez. A kormány azonban megszegte a megállapodást azzal, hogy a Diákváros helyére a kínai magánegyetemet, a Fudant építenék meg, kínai hitelből.
A kormány becslései szerint a beruházás költségei 550 milliárd forintba kerülnének.
Az intézményt alapítványi tulajdonba adnák, fenntartását pedig részben költségvetési forrásokból finanszíroznák.
A kormány arra is ígéretet tett arra, hogy a Fudan Egyetem nem a Diákváros területére épül, amiről később kiderült, hogy nem igaz, ugyanis bizonyos kiszolgáló funkciókon, például a sportcsarnokon és a konferenciaközponton a diákoknak osztoznia kell majd a kínai intézménnyel.
Karácsony Gergely csütörtök reggel - a tervezett Diákváros helyszínéről bejelentkezve - azt mondta: a tettek mezejére kell lépni, ugyanis a kínai Fudan Egyetemmel kapcsolatos törvénnyel a kormány megszegte azt a 2019-ben kötött megállapodást, amelynek részeként a főváros hozzájárulását adta a 2023-as atlétikai világbajnokság megrendezéséhez.
A főpolgármester ezért azt javasolja a Fővárosi Közgyűlésnek, hogy vétózzák meg a 2023-as atlétikai világbajnokság megrendezéséhez adott hozzájárulásukat a legközelebbi, jövő heti ülésen.
Karácsony szerint a kormány számára fontosabbak a magánérdekek és a kínai érdek, mint a magyarországi közérdek és az, hogy a vidéki hallgatóknak legyen a fővárosban megfizethető lakhatása.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Orbán Viktor Schmidt Máriával és két gyerekével nézte meg a finnek elleni meccset a Puskás Arénában
A volt miniszterelnök a finnek elleni barátságos mérkőzést fiával, Orbán Gáspárral és egyik lányával, Sárával nézte végig. A társasághoz csatlakozott Schmidt Mária is, a Terror Háza Múzeum főigazgatója.
Nem a dísztribünről, de páholyból nézte végig Orbán Viktor a magyar válogatott finnek elleni, 2–1-es győzelemmel zárult barátságos mérkőzését pénteken a Puskás Arénában – írja a 444.hu. Fotókat is mutattak a volt miniszterelnökről és társaságáról.
A Fidesz elnöke mellett ott volt Schmidt Mária, a Terror Háza Múzeum főigazgatója, valamint Orbán két gyermeke, Orbán Gáspár és Orbán Sára is.
A volt kormányfő alig egy héten belül másodszor választotta a nyilvánosságtól elzártabb helyszínt a hivatalos díszpáholy helyett. Ugyanis a múlt szombati, szintén a Puskás Arénában rendezett Bajnokok Ligája-döntőn sem a protokolláris helyen foglalt helyet.
Orbán Viktor és Schmidt Mária korábban is feltűnt már együtt sporteseményen, például Manchesterben, ahol szintén VIP-páholyból néztek egy angol bajnoki mérkőzést.
Nem a dísztribünről, de páholyból nézte végig Orbán Viktor a magyar válogatott finnek elleni, 2–1-es győzelemmel zárult barátságos mérkőzését pénteken a Puskás Arénában – írja a 444.hu. Fotókat is mutattak a volt miniszterelnökről és társaságáról.
A Fidesz elnöke mellett ott volt Schmidt Mária, a Terror Háza Múzeum főigazgatója, valamint Orbán két gyermeke, Orbán Gáspár és Orbán Sára is.
A volt kormányfő alig egy héten belül másodszor választotta a nyilvánosságtól elzártabb helyszínt a hivatalos díszpáholy helyett. Ugyanis a múlt szombati, szintén a Puskás Arénában rendezett Bajnokok Ligája-döntőn sem a protokolláris helyen foglalt helyet.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Orbán Viktor felszólította Magyar Pétert és a kormányt: Haladéktalanul jelentsék be, hogy nem hajtják végre a migrációs paktumot!
A korábbi miniszterelnök a Fidesz Elnökségének álláspontját kommunikálta az új kormány felé. Tegnap tüntetést is tartottak a fővárosban a migrációs paktum ellen.
A volt miniszterelnök arról ír a Facebookon, hogy „A Fidesz Elnöksége felszólítja a kormányt és a miniszterelnököt, haladéktalanul jelentsék be, hogy a június 12-én hatályba lépő brüsszeli migrációs paktumot Magyarország nem fogja végrehajtani!”
Az ellenzéki párt értelmezése szerint a Tisza-kormány akkor kaphatja meg az uniós pénzeket, ha elfogadja a migrációs paktumot. Ezzel szemben Magyar Péter korábban többször hangsúlyozta, hogy az Unió korrupciós aggályok miatt nem oldotta fel hazánknak járó forrásokat, és migrációval kapcsolatos elvárásokat a Bizottság (az EU kvázi-kormánya, végrehajtói hatalma) nem fogalmazott meg.
Május 29-én Orbán Viktor a Von der Leyen-Magyar-megállapodás után azt posztolta: „Ingyen sajt csak az egérfogóban van”, a kommentelők pedig a megállapodás migrációval kapcsolatos részleteinek nyilvánosságra hozatalát sürgették.
Tegnap tüntetést tartottak Budapesten a migrációs paktum ellen, az eseményen fideszes közéleti személyek, és információk szerint Toroczkai László Mi Hazánk-elnök is részt vett.
2026. június 12-én válnak alkalmazandóvá az EU-s Migrációs és Menekültügyi Paktum fő szabályai. A csomag többek között egységes határszűrési eljárást, gyorsított határeljárásokat és egy kibővített, közös Eurodac-nyilvántartást vezet be. A paktum jogszabályai rendeletek formájában, közvetlenül alkalmazandók a tagállamokban.
A csomag legvitatottabb eleme a kötelező szolidaritási mechanizmus, amely a tagállamok számára lehetővé teszi, hogy menedékkérők átvétele, pénzügyi hozzájárulás vagy operatív segítségnyújtás között válasszanak.
A végrehajtás megtagadásának komoly kockázatai vannak. Az Európai Unió Bírósága egy korábbi, a menekültügyi szabályok megsértésével kapcsolatos ügyben már 2024. június 13-án 200 millió eurós átalányösszeg és napi 1 millió eurós bírság megfizetésére kötelezte Magyarországot.
A Helsinki Bizottság szakértője korábban azt mondta lapunknak, hogy a migrációs paktum valójában egy szigorítás az EU korábbi bevándorlási politikájához képest, és aki azzal riogat, hogy az EU-s szabályozás miatt migránsok árasztanák el Magyarországot, az hazudik, vagy nem érti a megállapodás mibenlétét.
Cikkünk a migrációs paktum hátterével frissült 15:41-kor.
A volt miniszterelnök arról ír a Facebookon, hogy „A Fidesz Elnöksége felszólítja a kormányt és a miniszterelnököt, haladéktalanul jelentsék be, hogy a június 12-én hatályba lépő brüsszeli migrációs paktumot Magyarország nem fogja végrehajtani!”
Az ellenzéki párt értelmezése szerint a Tisza-kormány akkor kaphatja meg az uniós pénzeket, ha elfogadja a migrációs paktumot. Ezzel szemben Magyar Péter korábban többször hangsúlyozta, hogy az Unió korrupciós aggályok miatt nem oldotta fel hazánknak járó forrásokat, és migrációval kapcsolatos elvárásokat a Bizottság (az EU kvázi-kormánya, végrehajtói hatalma) nem fogalmazott meg.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Magyar Péter megmutatta, hogyan írt Orbán Viktor „igeforrása”, a Vadhajtások a pénteki tüntetésről
A miniszterelnök azt üzente, nem hiszi, hogy ez a fajta trágár kommunikáció bármilyen helyzetben elfogadható lenne. Felszólította Orbán Viktort, hogy állítsa le a Fidesz dezinformációs kampányát és a propagandája által használt gyűlöletbeszédet.
Pénteken Budapesten az uniós migrációs paktum ellen tartottak tüntetést, amelynek résztvevői a Kossuth térre vonultak. A Miniszterelnökség épületénél Magyar Péter miniszterelnök megjelent az erkélyen, integetett és szívet mutatott a tömegnek. A demonstrálók erre bekiabálásokkal és obszcén gesztusokkal reagáltak, „hazaárulónak” nevezték a kormányfőt.
A Vadhajtások – amit Orbán Viktor nem olyan régen a második igeforrásának nevezett – az alábbi címekkel jelentette meg a cikkeit a tüntetésről:
„Gyere le te faszszopó hazaáruló, szétbasszuk a fejedet!!! Videón ahogy Magyar Péter hergeli a tömeget!”
„Magyar Péter üzent: hangosabban szidjátok a kurva anyámat, mert nem hallom”
„Poloska hergeli a tömeget - új videó - moslék geci, baszd szájba a kommunista kurva anyádat”
Erre reagált szombaton Magyar Péter a Facebook-oldalán. Azt írta: „Orbán Viktor »igeforrása« így tájékoztatta tegnap az olvasóit a pénteki 1000 fős demonstráción történtekről. A valóságot mindenki láthatta.”
„Nem gondolom, hogy a nemzeti zászlónk lobogtatása, a mosoly, vagy egy szív felmutatása provokáció lenne. Ahogy azt sem hiszem, hogy ez a fajta trágár kommunikáció bármilyen helyzetben elfogadható lenne”
– fogalmazott a miniszterelnök.
Hangsúlyozta, az ellenzéki szavazók nem felelősek a „bukott hatalom” gyűlöletkeltéséért. „A kormánnyal szembeni kritika minden esetben megengedett. Még akkor is, ha olyan döntést támad valaki, amilyen döntést a kormány soha nem hozott”.
Azt is írta, közös felelősség a közbeszéd állapotának javítása és a nemzeti egység erősítése, és erre hívta fel Orbán Viktor figyelmét is a választás éjszakáján, amikor telefonon gratulált a győzelmükhöz.
„Ismételten felszólítom Orbán Viktort, hogy állítsa le a Fidesz dezinformációs kampányát és a propagandája által használt gyűlöletbeszédet” – üzente.
Végül a kormánypárti és ellenzéki szavazóktól is több türelmet és emberséget kért egymás irányába. „Stratégiai nyugalom. Szép hétvégét!” – zárta szavait.
Pénteken Budapesten az uniós migrációs paktum ellen tartottak tüntetést, amelynek résztvevői a Kossuth térre vonultak. A Miniszterelnökség épületénél Magyar Péter miniszterelnök megjelent az erkélyen, integetett és szívet mutatott a tömegnek. A demonstrálók erre bekiabálásokkal és obszcén gesztusokkal reagáltak, „hazaárulónak” nevezték a kormányfőt.
A Vadhajtások – amit Orbán Viktor nem olyan régen a második igeforrásának nevezett – az alábbi címekkel jelentette meg a cikkeit a tüntetésről:
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Magyar válaszolt Orbánnak: Miért nem akadályozta meg a migrációs paktum elfogadását az Európai Unióban?
A miniszterelnök azzal válaszolt Orbán felszólítására, hogy az ő dolga lett volna ellentartani a migrációs paktumnak, ha akkor nem tetszett neki. Ezt mégsem tette meg, felteszi a kérdést, hogy mi volt ennek az oka.
„A bukott miniszterelnök a migrációs paktumról kérdez. A magyaroknak is lenne egy kérdése: miért nem akadályozta meg Orbán Viktor a paktum elfogadását az Európai Unióban? Miért?” - írta Magyar Péter, válaszolva arra a felszólításra, melyet Orbán Viktor intézett hozzá ma délután.
A volt miniszterelnök korábban azt írta, hogy „A Fidesz Elnöksége felszólítja a kormányt és a miniszterelnököt, haladéktalanul jelentsék be, hogy a június 12-én hatályba lépő brüsszeli migrációs paktumot Magyarország nem fogja végrehajtani!”.
2026. június 12-én válnak alkalmazandóvá az EU-s Migrációs és Menekültügyi Paktum fő szabályai. A csomag többek között egységes határszűrési eljárást, gyorsított határeljárásokat és egy kibővített, közös Eurodac-nyilvántartást vezet be. A paktum jogszabályai rendeletek formájában, közvetlenül alkalmazandók a tagállamokban.
A csomag legvitatottabb eleme a kötelező szolidaritási mechanizmus, amely a tagállamok számára lehetővé teszi, hogy menedékkérők átvétele, pénzügyi hozzájárulás vagy operatív segítségnyújtás között válasszanak.
Tegnap tüntetést tartottak Budapesten a migrációs paktum ellen, az eseményen fideszes közéleti személyek, és információk szerint Toroczkai László Mi Hazánk-elnök is részt vett.
„A bukott miniszterelnök a migrációs paktumról kérdez. A magyaroknak is lenne egy kérdése: miért nem akadályozta meg Orbán Viktor a paktum elfogadását az Európai Unióban? Miért?” - írta Magyar Péter, válaszolva arra a felszólításra, melyet Orbán Viktor intézett hozzá ma délután.
A volt miniszterelnök korábban azt írta, hogy „A Fidesz Elnöksége felszólítja a kormányt és a miniszterelnököt, haladéktalanul jelentsék be, hogy a június 12-én hatályba lépő brüsszeli migrációs paktumot Magyarország nem fogja végrehajtani!”.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!