Videón a hatvanpusztai birtok: Hadházy Ákos bejutott, és mindent megmutatott
A felvételen többek között kertészek, kerti traktor és fűnyíróadapterek is feltűnnek. A politikus szerint a megszerzett tervrajzok pontosan ábrázolják a birtok jelenlegi állapotát.
„Besétáltam Hatvanpusztára. Tárva-nyitva volt a hátsó nagykapu, senki meg sem próbált megállítani” - írja szerda reggeli posztja bevezetésében Hadházy Ákos. A független országgyűlési képviselő percekig mászkált a területet videózva.
„Magánlaksértés ugye nem jön szóba, hiszen az ország miniszterelnöke szerint ez egy félkész mezőgazdasági üzem (nem az)” – írta Hadházy. Azt is hozzátette, hogy bent „a rózsakertet és a robotfűnyíróval nyírt füvet ápolgató kertészek voltak, kérésükre távoztam”.
A felvételen több részlet is látható: a parkosított, fás-virágos, medencés udvar, valamint az épület külső része. Hadházy megmutatta a 193 négyzetméteres ebédlőt is, amelyről korábban már közzétett képet. Említést tett korábban a kandallóról, a vendégházként említett épületrész lépcsőjéről és a 143 négyzetméteres társalgóról is.
A mostani videón feltűnnek mezőgazdasági eszközök is, köztük kis kerti traktor, mini eke és fűnyíróadapter. A képviselő úgy fogalmazott, saját szemével látta, „hogy a két műemlék juhakol nem műemlék juhakol többé”, és a birtok megfelel az általa megszerzett tervrajzoknak.
Hadházy szerint
„az objektum teljesen készen van, de a két nagyobb épület még nincs bebútorozva (ott dolgozók szerint azért már érkeznek a holmik). Ami nem látható: az Orbánék által már lakott tisztilak és a könyvtár beltere (azonban egy vicces bizonyítékot láttam, hogy már nagyon is használják a kecót”.
Utóbbiról külön posztot ígért a képviselő.
A néhány perces barangolásról készült első videót itt lehet megnézni:
Hadházy lapunknak a frissen megjelent videóról azt mondta: a felvétel újabb bizonyítéka annak, hogy
„ez nem egy mezőgazdasági üzem, hanem egy luxuskastély, amit a miniszterelnöki család építtetett magának”.
A politikussal készült szerdai interjúkban még többet elárul a hatvanpusztai birtokról:
„Besétáltam Hatvanpusztára. Tárva-nyitva volt a hátsó nagykapu, senki meg sem próbált megállítani” - írja szerda reggeli posztja bevezetésében Hadházy Ákos. A független országgyűlési képviselő percekig mászkált a területet videózva.
„Magánlaksértés ugye nem jön szóba, hiszen az ország miniszterelnöke szerint ez egy félkész mezőgazdasági üzem (nem az)” – írta Hadházy. Azt is hozzátette, hogy bent „a rózsakertet és a robotfűnyíróval nyírt füvet ápolgató kertészek voltak, kérésükre távoztam”.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Magyar Péter az M1-en: Szerkesztő asszony, miért hazudnak Önök? Hogy bírja ezt Ön nevetés nélkül?
A választáson győztes Tisza Párt elnöke másfél év után jelent meg a köztévében, amelyet hazugsággyárnak nevezett. Szerinte attól a propagandától, ami a közmédiában ment az elmúlt években, Goebbels vagy az észak-koreai diktátor is megnyalta volna a tíz ujját.
„Jó érzés itt lenni másfél év után, amikor utoljára itt jártam, amikor utoljára ideengedték a legnagyobb ellenzéki párt vezetőjét” – ezzel indította szerda reggeli szereplését Magyar Péter a köztévén. Amikor a műsorvezető azt állította, hogy ők hívták korábban is, a Tisza Párt elnöke azt mondta, ez hazugság, majd ezzel vágott vissza: „Önök reggel, délben, este gyaláztak engem személyesen, a családomat. De nincs bennem személyes sértettség”.
A leendő miniszterelnök azután érkezett az M1 stúdiójába, hogy előtte a Kossuth Rádióban is beszélt. Ott szintén hosszan vitatkozott a műsorvezetővel arról, hogy kapott-e meghívást a közmédiába az elmúlt másfél évben, vagy nem, és ahogy a rádiót, úgy a köztévét is azzal vádolta, hogy folyamatosan hazugságokat terjesztettek.
„A program egyik eleme az, hogy ennek a hazugsággyárnak vége van. Meg fogjuk szüntetni ennek a hazugsággyárnak a hírszolgáltatását”
– jelentette ki. Azt is megjegyezte, hogy szerinte attól a propagandától, ami a közmédiában ment az elmúlt években, Goebbels vagy az észak-koreai diktátor is megnyalta volna a tíz ujját.
Magyar hangsúlyozta, hogy meg fogják teremteni a független, objektív média feltételeit. Szerinte ugyanis a közmédia nem tett eleget annak a kötelezettségnek, amit a médiatörvény is tartalmaz. Amikor a műsorvezető megkérdezte, hogy jogszerűen fel lehet-e függeszteni a közmédia hírszolgáltatását, a leendő miniszterelnök így reagált:
„Önök semminek nem tettek eleget. Több száz ítélet bizonyítja, hogy Önök teljesen kiegyensúlyozatlanul jártak el. Nem kell minket törvénysértéssel vádolni. Ha itt engem vádolnak törvénysértéssel, az olyan mintha a bolti tolvaj elkezd kiabálni a rendőrrel. Törvényesen fogunk eljárni és a hazug hírszolgáltatást fel fogjuk függeszteni”.
Amikor a műsorvezető megkérdezte, hogy bele fog-e szólni a közmédia munkájába, Magyar azt mondta:
„Ne keverjen össze minket Rogán Antallal, aki hetente berendelte Várhegyi Attilát. Az Önök vezetőjének papírja van arról, hogy egy feketeöves hírhamisító. Mégis itt lehet, és jár minden héten a Karmelitába”.
Amikor rátértek a Tisza Párt programjára, a pártelnök azt mondta, azért fognak dolgozni, hogy minden embernek jó legyen, rend, béke és biztonság legyen az országban. Nemcsak a saját szavazóikat, de a Fideszt támogatókat és mindenki mást is képviselni fognak. Azt is hozzátette, hogy a programjuk kapcsán „egy szó nem igaz azokból a vádakból, amik itt elhangzottak”. Ismét beszélt arról, hogy az elsődleges feladatuk az uniós pénzek hazahozatala, amelyhez négy feltételt szabtak Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével. A műsorvezető ekkor egy uniós zöldpárti politikust idézett, aki úgy véli, hogy Magyarország nem fogja csak úgy megkapni ezeket a pénzeket. Magyar ekkor közbeszólt:
„Ön megint a propagandát nyomja, asszonyom! Egy perce állít egy hazugságot, és nem engedi, hogy válaszoljak. Ön olyan embereket idéz, akinek semmilyen hatásköre nincs a magyar pénzek kapcsán!”
A politikus és a műsorvezető között ekkor ismét vita alakult ki arról, hogy milyen hírszolgáltatást nyújt a közmédia. Magyar kijelentette:
„Visszaadjuk a sajtó függetlenségét, szabadságát és leállítjuk az állami média tiltott támogatásait. Ennek a hazug propagandának vége lesz. Önöknél az is megjelent, hogy Németországban nincs internet. Önök még azt is leadták, hogy Németországban nem szexelnek az emberek!”
Amikor a műsorvezető arról kérdezte, hogy mit terveznek az előző kormány által bevezetett családtámogatásokkal, a Tisza vezetője ismét úgy reagált, hogy ezekről már a választás előtt is beszélt, csak nem közölték.
„Elmondtuk a választási kampányban is. Ha lett volna lehetőségem bejönni, és nem hazudtak volna reggel, délben, este, akkor elmondtam volna itt is, hogy minden, ami jó, megtartjuk. Ezek a kérdések mind megválaszolásra kerültek”
– jelentette ki.
„Önnek az a technikája, hogy kihozzon engem a sodromból, de nem fog tudni, kikérem magamnak” – mondta a műsorvezető.
Bár a beszélgetés folytatódott, Magyar Péter újra és újra azzal vádolta meg a műsorvezetőt, hogy a propagandát szajkózza. „Szerkesztő asszony, nem érzi ezt kellemetlennek?” – tette fel a kérdést.
Amikor például a műsorvezető szóba hozta Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt, a leendő kormányfő közbeszólt:
„Hogy bírja ezt Ön nevetés nélkül? Azért ez elég jó képzés lehet, hogy ezt kibírja nevetés helyett. Szerkesztő asszony, miért hazudnak Önök?”
Magyar a leendő kormány céljairól szólva azt mondta, a legfontosabbnak azt tartja, hogy hazahozzák az uniós forrásokat, beindítsák a gazdaságot és letörjék az inflációt. Az uniós pénzeket hatékonyan akarják felhasználni. Amikor a műsorvezető rákérdezett arra, hogy ez mit jelent, ezt válaszolta: „Például nem lombkorona nélküli lombkoronasétányokat lesznek uniós pénzekből.”
Arról is beszélt, hogy kiterjesztik a rezsicsökkentést a tűzifára és tervezik felülvizsgálni a rendszerhasználati díjakat is. A diverzifikációról kérdésre válaszolva elmondta, hogy az a céljuk, hogy bővítsék a lehetőségeket, ne egy kőolajvezetéktől függjön az ország olajellátása.
„16 évig volt egy kormányunk, amelynek minden lehetősége meglett volna, hogy diverzifikálja az energiabeszerzést, ezt nem tették meg, szándékosan kiszolgáltatták a hazánkat egy irányba. Ennél csak jobb lesz. (...) Csődbe vitték az országunkat. Minden adat szerint Magyarország lett a legszegényebb és legkorruptabb az eu-ban, és önök még mindig nyomják ezt a propagandát”
– mondta a leendő kormányfő.
Azt is ígérte, hogy munkahelyteremtő beruházásokat fognak eszközölni, és a kis- és középvállalkozókat fogják támogatni, emellett például az egészségügyre és közútfejlesztésre is ezermilliárdot költenének.
Zárásként a műsorvezető azt kérte Magyar Pétertől, hogy ha meghívják őket, menjenek el a köztévébe a szakértőik is, „hogy többet tudjunk meg arról, mi vár ránk a következő négy évben”. A leendő miniszterelnök erre úgy reagált: „Vigyázzon, nehogy elnevesse magát itt a végén”.
„Jó érzés itt lenni másfél év után, amikor utoljára itt jártam, amikor utoljára ideengedték a legnagyobb ellenzéki párt vezetőjét” – ezzel indította szerda reggeli szereplését Magyar Péter a köztévén. Amikor a műsorvezető azt állította, hogy ők hívták korábban is, a Tisza Párt elnöke azt mondta, ez hazugság, majd ezzel vágott vissza: „Önök reggel, délben, este gyaláztak engem személyesen, a családomat. De nincs bennem személyes sértettség”.
A leendő miniszterelnök azután érkezett az M1 stúdiójába, hogy előtte a Kossuth Rádióban is beszélt. Ott szintén hosszan vitatkozott a műsorvezetővel arról, hogy kapott-e meghívást a közmédiába az elmúlt másfél évben, vagy nem, és ahogy a rádiót, úgy a köztévét is azzal vádolta, hogy folyamatosan hazugságokat terjesztettek.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Magyar Péter a Kossuth Rádióban: Be fogjuk tudni bizonyítani, hogy egy árva szó sem igaz abból, amit elmondtak a közmédiában
A leendő miniszterelnök másfél év után adott interjút a közmédiának. Többször is arról beszélt, hogy a rádióban „reggel, délben, este” hazudtak, de ez a jövőben nem lesz így, mert ígéretükhöz híven felfüggesztik a propagandamédia hírszolgáltatását.
„Örülök, hogy végre szabad szó is elhangzik ebben az épületben” – mondta Magyar Péter szerda reggel a Kossuth Rádióban. Felidézte, hogy utoljára másfél évvel ezelőtt, 2024 szeptemberében járt a közmédiánál. „Hárommillió ember szavazata és felhatalmazása kellett ahhoz, hogy újra beengedjenek és teret adjanak a legerősebb ellenzéki párt vezetőjének” – jegyezte meg a beszélgetés kezdetén.
Úgy látja, a közmédia a választás után most azt próbálja eljátszani, hogy szabad média, de most már késő, az vár rájuk, amit a kampány során megígértek. „A kormányalakítás után az egyik első lépésünk lesz, hogy felfüggesztjük ennek a propagandamédiának hírszolgáltatását” – jelentette ki a leendő miniszterelnök. Hozzátette, hogyy ez nem róla szól, hanem arról, hogy
„minden ember megérdemel egy közmédiát, ami a valóságot közvetíti”.
A riporter azt állította, ők korábban is hívták Magyar Pétert, de vagy nem kaptak választ, vagy kaptak, de nemlegeset. A Tisza Párt elnöke ekkor ennek ellenkezőjét állítva vitatkozni kezdett vele, majd közölte, hogy nem megy bele a játékba. Mint mondta, az emberek egy soha nem látott felhatalmazást adtak nekik, ők pedig ígéretükhöz híven a működő és emberséges Magyarország megteremtésért fognak dolgozni.
Azt is kijelentette:
„Be fogjuk tudni bizonyítani, hogy egy árva szó sem igaz abból, amit elmondtak a közmédiában”.
A riporter ezután megkérdezte, milyen terveik vannak a családtámogatásokkal, mert szerinte erről eddig nem kommunikáltak. Magyar azt ígérte, minden, ami jó intézkedés, azt meg fogják tartani, de ez a programjukban is szerepelt.
„Önöknek is elküldtük, bár Önök reggel, délben, este egy nem létező programról hazudtak”
– jegyezte meg.
A családtámogatások kapcsán elmondta, hogy egészen elképesztő, hogy 12 ezer forint a családi pótlék 2008 óta. Majd arról kezdett beszélni, hogy Magyarország az Európai Unió legszegényebb és a legkorruptabb országává vált. Ez ellen úgy akarnak tenni elsősorban, hogy hazahozzák az uniós pénzeket. A kérdésre, hogy hogyan tervezik ezt, Magyar azt mondta: „ugyanazt fogom elmondani, amit nem voltak hajlandóak leadni a választás előtt”.
Fel is sorolta a szükséges intézkedéseket: elfogadják az EU korrupcióellenes feltételeit, létrehozzák a vagyonvisszaszerzési hivatalt, csatlakoznak az Európai Ügyészséghez, és visszaadják a sajtó és az egyetemek szabadságát is.
„Mindig csak olyan feltételeket vállalunk, ami jó a magyar embereknek. A magyar érdekeket fogjuk képviselni Brüsszelben és Moszkvában is” – jelentette ki a pártelnök.
A beszélgetés során azonban többször is összetűzésbe keveredett az őt kérdező riporterrel, aki felrótta neki, hogy nem hagyja kérdezni, és folyamatosan szidja azt a helyet, ahol most éppen beszél. Magyar nem hagyta magát:
„Nem érdekel, ön kérdezett, én válaszolok, gondolom a Kossuth rádió hallgatóit is érdekli, hogy mit tervezünk, ha már nem hívtak meg eddig”.
Cikkünket frissítjük...
„Örülök, hogy végre szabad szó is elhangzik ebben az épületben” – mondta Magyar Péter szerda reggel a Kossuth Rádióban. Felidézte, hogy utoljára másfél évvel ezelőtt, 2024 szeptemberében járt a közmédiánál. „Hárommillió ember szavazata és felhatalmazása kellett ahhoz, hogy újra beengedjenek és teret adjanak a legerősebb ellenzéki párt vezetőjének” – jegyezte meg a beszélgetés kezdetén.
Úgy látja, a közmédia a választás után most azt próbálja eljátszani, hogy szabad média, de most már késő, az vár rájuk, amit a kampány során megígértek. „A kormányalakítás után az egyik első lépésünk lesz, hogy felfüggesztjük ennek a propagandamédiának hírszolgáltatását” – jelentette ki a leendő miniszterelnök. Hozzátette, hogyy ez nem róla szól, hanem arról, hogy
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
390 milliárdot osztott ki a kormány két nappal a választás után egy informatikai tenderen
A Digitális Kormányzati Ügynökség közzétette a szerverek és tárolók beszerzésére kiírt tender eredményét. A legnagyobb nyertesek között kormányközeli cégek is vannak.
Kedden, alig két nappal az országgyűlési választás után hozták nyilvánosságra egy 390 milliárd forintos állami informatikai tender eredményét. A közbeszerzésen több tucat céget hirdettek ki győztesként, de a kiemelt szerephez jutó vállalatok között négy nagyvállalat is található, amelyek két-két részben is csoportvezetőként nyertek – írja a hvg.hu.
A szerverek és tárolók szállítására vonatkozó közbeszerzést a Digitális Kormányzati Ügynökség írta ki. Ez az ügynökség 2025 februárja óta az Energiaügyi Minisztérium tulajdonosi joggyakorlása alatt áll. A most lezárult eljárás még 2025 tavaszán indult, az új keretmegállapodásokat pedig idén március 12-én írták alá a felek.
A négy, két-két részben is vezető ajánlattevőként nyertes vállalat a 4iG Informatikai Zrt., a német tulajdonú Telekom Rendszerintegráció Zrt. (a korábbi T-Systems), az IMG Solution Zrt., valamint a Panor Informatika Zrt.
Az IMG meghatározó tulajdonosa Szentgyörgyi Gábor, aki a HVG szerint Orbán Viktor testvérének birkózótársa.
A Panor a sajtóinformációk szerint máltai tulajdonban van, a cég mögött pedig Emőri Gábor áll, aki többek között az útdíjrendszert fejlesztő i-Cell cégcsoport tulajdonosa is. Mellettük több tucat másik informatikai cég is bekerült a keretbe.
A lap úgy véli, hogy versenyjogi szempontból aggályos lehet, hogy a hatalmas, 390 milliárdos keretösszegű pályázatot egyben írták ki, ami csökkentheti a tényleges versenyt a piacon, és a tender eredményének a választás utáni közzététele kérdéseket vet fel az átláthatósággal kapcsolatban.
Fontos, hogy a 390 milliárd forint egy több évre szóló keretösszeg, nem pedig azonnali megrendelés. A tényleges költések az egyes állami intézmények igényei alapján, úgynevezett minitendereken, vagyis a kereten belüli versenyújranyitásokon dőlnek majd el.
A kritikus vélemények szerint a központosított, óriási összegű keret egyben való kiírása torzíthatja a versenyt. Ezzel szemben a kormányzati álláspont az ilyen keretmegállapodásokkal kapcsolatban az, hogy azok az egységesítést, a gyorsabb beszerzést és a költségek csökkentését szolgálják.
Kedden, alig két nappal az országgyűlési választás után hozták nyilvánosságra egy 390 milliárd forintos állami informatikai tender eredményét. A közbeszerzésen több tucat céget hirdettek ki győztesként, de a kiemelt szerephez jutó vállalatok között négy nagyvállalat is található, amelyek két-két részben is csoportvezetőként nyertek – írja a hvg.hu.
A szerverek és tárolók szállítására vonatkozó közbeszerzést a Digitális Kormányzati Ügynökség írta ki. Ez az ügynökség 2025 februárja óta az Energiaügyi Minisztérium tulajdonosi joggyakorlása alatt áll. A most lezárult eljárás még 2025 tavaszán indult, az új keretmegállapodásokat pedig idén március 12-én írták alá a felek.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Váratlan hangnemváltás történt az M1 Híradójában, független médiumoktól is idéztek
A közmédia M1 csatornája kedd esti híradójában Orbán Viktort már csak egy ügyvezető kormány vezetőjeként mutatták be. Magyar Péterről és a választás utáni reakciókról is beszámoltak.
A közmédia kedd esti, 18 órai Híradó eddig szokatlanul módon több, egymástól független forrást is idéző összeállítással számolt be a választás utáni belpolitikai helyzetről.
A Telex cikke szerint a műsor azzal a hírrel indult, hogy Sulyok Tamás köztársasági elnök személyes egyeztetésre hívta Magyar Pétert, Orbán Viktort és Toroczkai Lászlót, amivel megkezdődött a kormányalakítást megelőző folyamat.
A híradó bemutatta Magyar Péter posztját az elnöki levélről, majd bejátszották a Mi Hazánk elnökének, Toroczkai Lászlónak a nyilatkozatát is. Orbán Viktor nem szólalt meg.
A csatorna a leköszönő miniszterelnököt az „ügyvezető kormány” vezetőjének nevezte, aki „már nem hoz jelentős, hosszú távú döntéseket”, hiszen – tették hozzá – „Magyar Péter megválasztott kormányfő is ezt kérte tőle”.
A felkonf szerint „vasárnap a Tisza Párt egyértelmű győzelmet aratott a választáson” – írta a Telex.
A műsorban részletesen foglalkoztak az uniós források kérdésével is. Idézték Ursula von der Leyent, az Európai Bizottság elnökét, aki a választás éjszakáján azt közölte, „Európa szíve ma este erősebben dobog Magyarországon”. Emellett Tineke Strik holland zöldpárti EP-képviselő arról beszélt, hogy Magyarországon „helyre kell állítani a demokráciát és a jogállamiságot”.
Magyar Péter szerint a 8000 milliárd forintnyi uniós forrás elengedhetetlen a magyar gazdaságnak, és kijelentette: „Magyarországnak most az a feladata, hogy hazahozza azt a pénzt, ami az övé.”
A híradóban beszéltek a kormányközeli álláspontról is, Deák Dániel megafonos influenszert idézve, aki szerint Brüsszel a pénzekért cserébe a migrációs politika megváltoztatását, az LMBT-jogi szabályok elfogadását és Ukrajna finanszírozását kéri.
A kedd esti híradóban helyet kapott egy orosz-ukrán blokk is, amelyben Dimitrij Peszkov, a Kreml szóvivője arról beszélt, hogy nyitottak a párbeszédre a Tisza-kormánnyal. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök pedig bejelentette, hogy április végéig helyreállítják a Barátság kőolajvezeték működését.
A Telex azt is felsorolta, hogy milyen független médiumoktól idéztek a híradóban: köztük volt a Telexen kívül a HVG, a 444 és a 24.hu is.
A közmédia hangnemváltása azért is figyelemre méltó, mert a választások után Magyar Péter a Kossuth Rádiónak adott interjújában élesen bírálta az intézményt, és ígéretet tett a „propagandamédia” hírszolgáltatásának felfüggesztésére.
A közmédia kedd esti, 18 órai Híradó eddig szokatlanul módon több, egymástól független forrást is idéző összeállítással számolt be a választás utáni belpolitikai helyzetről.
A Telex cikke szerint a műsor azzal a hírrel indult, hogy Sulyok Tamás köztársasági elnök személyes egyeztetésre hívta Magyar Pétert, Orbán Viktort és Toroczkai Lászlót, amivel megkezdődött a kormányalakítást megelőző folyamat.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!