HÍREK
A Rovatból

Hadházy: A dolgozók szerint Anikó asszony a fehér kerámia csempét is leverette Hatvanpusztán

A független országgyűlési képviselő ezúttal Hatvanpuszta „Tisztilaknak” vagy „Rezidenciának” nevezett épületéről osztott meg négy évvel ezelőtti fotókat. Igaz, azt írja: ez ma már teljesen máshogy néz ki.
Fotó: SZMO/Nagy Bogi - szmo.hu
2025. szeptember 08.



Hadházy Ákos ezúttal Hatvanpuszta „Tisztilaknak” vagy „Rezidenciának” nevezett épületéről osztott meg négy évvel ezelőtti fotókat.

„Azóta már elkészült és ebben a részben laknak Orbánék, amikor meglátogatják a birtokot”

- jegyezte meg a független országgyűlési képviselő, aki szerint a fotókon a birtok 19 lépcsőházából az egyik, egy kisebb szoba és egy mosdó részlete látható.

„Persze a tisztilak már nem így néz ki, ez az épület már be van rendezve egészen elképesztő antik bútorokkal. A dolgozók szerint Anikó asszony a fehér kerámia csempét is leverette és színesre cserélte. Vicces részlet, hogy a méregdrága mosdókagyló mellett még ott hever a leszerelt szerényebb, egyszerűbb verzió, amit szintén kidobathatott a First Lady, mert nem volt neki elég puccos”

- fogalmaz Hadházy Lévai Anikóra, Orbán Viktor feleségére utalva.

A képviselő egy építész szakértőre és a hatvanpusztai birtokon dolgozó munkásokra hivatkozva arról is ír, hogy

a mosdó padlója is süttői mészkő lehet, ami állítása szerint lerakással együtt 50-60 ezer forint/négyzetméter árban van. A falon is jó minőségű kerámia csempe lehet, a mosdókagyló pedig újonnan 200 ezer forintba, akciósan 120 ezerbe kerülhet.

„Összehasonlításként az Alföldi hazai alaptermék 23 ezer forint, plusz a kiegészítők. A csaptelep »Bugnatese Rubinetteria« termék lehet 80-100 ezer forint (összehasonlításként a MOFÉM hazai termék 12 ezer forint). És az alsó törölközőtartó hasonló minőségű kiegészítő” - jegyezte meg a képviselő, aki arra is kitért, hogy a faberendezések mind a külső ablak jó minőségű - és drága - faanyagával azonosak, és a belső ajtók is nagyon jó minőségűnek tűnnek.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Drónbalhé Kötcsén: légtérzár volt a település felett, Deák Dániel mégis légifotót osztott meg a Tisza rendezvényéről
Vasárnap feszült volt a hangulat Kötcsén, ahol egymás közelében tartott rendezvényt a Fidesz és a Tisza Párt. A rendőrség egy embert előállított, és drónügyben eljárás indult.


A teljes kormánypárti média, köztük a Magyar Nemzet, a Mandiner, a BorsOnline és a Tények is megosztotta Deák Dániel Facebook-posztját egy drónfotóról, ami állítólag 11:38 perckor készült Kötcsén, a TISZA Párt rendezvényén. A fideszes véleményvezér összehasonlító képeket osztott meg, azt sugallva, hogy a tiszások AI-jal módosított fotót terjesztenek, és jóval nagyobb a tömeget mutatnak, mint amekkora valójában volt az eseményen.

A poszt már csak azért is kérdéseket vet fel, mert valószínűtlen, hogy bármelyik kép a TISZA megbízásából készült. Magyar Péter ugyanis vasárnap délelőtt előre jelezte a Facebookon, hogy ezen az eseményen nem tudnak drónozni, lévén a „TEK lezárta a légteret”.

A 24.hu a Terrorelhárítási Központnál (TEK) érdeklődött a légtérzárról, és azt a választ kapták, hogy nézzék meg a HungaroControl Zrt. légtérfelhasználási tervét. Ebből kiderült, hogy reggel héttől este hétig légtérkorlátozás volt Kötcse felett, 9500 láb, vagyis szűk három kilométeres magasságig.

A drónfotó készítője tehát – ha valóban ebben az időszakban készített képet – teljesen biztos, hogy tilosban járt.

A rendőrség a Telexszel közölte, hogy a kötcsei rendezvény biztosítása közben intézkedni is kellett. „Kollégáim egy személyt állítottak elő, továbbá szabálytalan drónhasználat miatt közigazgatási eljárás indult a Siófoki Rendőrkapitányságon” – nyilatkozta Orbán Zoltán, a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.

A portál megkeresésére Deák Dániel azt mondta, nem kapott értesítést a hatóságoktól, és nem kíván nyilatkozni az ügyben.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Durván elverte a vihar a fél országot – jégeső és hatalmas dörgések kísérték az ítéletidőt
Volt, ahol semmit nem érzékeltek a zivatarokból, kellemes, nyári melegben telt a hétfő délután. Másutt lecsapott az apokalipszis.


Könnyen előfordulhat, hogy a kedves olvasó békésen ült az otthonában (vagy épp a délutáni dugóban) száraz, kellemesen meleg időben, nem is sejtve, hogy az ország másik részén éppen komoly ítéletidő tombolt. Pedig a hétfői nap időjárására ez a fajta változatosság volt jellemző.

Magassági hidegörvény indította be a légkört az Északi-középhegységben és az Alföld keleti, északkeleti felén, már hajnalban indult a műsor Hevesben és a Jászságban – írta az Időkép.

A lassan araszoló zivatarokat sokfelé felhőszakadás és kis méretű jég kíséri, a hirtelen lezúduló nagy mennyiségű csapadék nem egy helyen villámárvizeket eredményezett.

Bátonyterenyén például kéthavi eső esett, közel 120 milliméter

– közli az időjárási portál.

Miskolcra jeges felhőszakadás zúdult, a Miskolctapolcán elhelyezett automata 51 milliméter csapadékot mért.

Az Időkép galériája a viharról:


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Feljelentették Krúbit az Orbán felakasztásáról szóló sorok miatt – emberölés előkészületére hivatkoznak
Tényi István nem sokat teketóriázott: repült is a feljelentés a pénteki koncert után, ahol a rapper az ondóval szemet kilövető Gyurcsány Ferenccel is poénkodott.


Ahogy arról korábban írtunk (valószínűleg némileg szándékosan) botrány okozott pénteki koncertjén Krúbi. A Horváth Krisztián néven született rapper a Budapest Parkban teltház előtt előadta Orbán, verd ki a Ferinek című számát, aminek végét – szokásához híven – némileg átírta.

A történet szerint 20 év után Ferinek (Gyurcsány) végre sikerült elmennie (remélhetőleg mindenki érti a kettős jelentést), ám ezzel éppen szembelőtte a rappert (remélhetőleg itt is). Majd ezután a következő sorokkal folytatta: „Megpillantom Orbánt, ahogy ott ácsorog megszeppenve / Húsz évig a markában Feri fasza volt a fegyver / De Feri elment, és most ott áll üres kezekkel / Így a mosdó népével szemben védtelen maradt / Az emberek éhesek, ő pedig elég szaftos falat.”

„Összeszorul a szívem, megsajnálom a kis ducit / Amikor majd felakasztjuk, küldök neki gyógypuszit.”

Érthető módon elsősorban a jobboldalon verte ki a biztosítékot az utolsó két sor, ami sokkal egyértelműbb, mint volt Majka koncertjén a "halálos lövés" Bindzsisztán miniszterelnöke ellen.

Olyannyira, hogy a Magyar Nemzet információja szerint feljelentés is született az ügyben. Tényi István ügyvéd (és gyakori feljelntő) „emberölésre irányuló előkészület gyanúja miatt” tett feljelentést a Nemzeti Nyomozó Irodánál (NNI). A portál megjegyzi, hogy ezért a bűncselekményért akár öt év is kiszabható.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Már-már hihetetlen akció az ALDI-ban: öt forintért lehet ruhához és cipőhöz jutni, de a nyugdíjasok is jól járnak
Az árengedmény több mint 200 terméket érint, 20–30 százalékos csökkenéssel. Az ALDI nyugdíjasoknak ezer forintos kuponokat is ad az utalvány mellé.


Az ALDI Magyarország újabb akcióval készült: több mint kétszáz élelmiszer árát csökkenti tartósan, miközben szinte minden ruhát és cipőt egy héten keresztül folyamatosan leárazz. A hetedik napon már mindössze öt forintért lehet majd válogatni – írta meg az áruházlánc közleménye alapján a 24.hu.

A cég közleménye szerint ezer forintos kuponokkal egészítik ki a nyugdíjas élelmiszer-utalványt, és számos alapvető termék olcsóbb lesz. A kedvezmény érinti többek között a kenyeret, a pékárut, a friss húsokat, a sajtokat, a zöldségeket, a gyümölcsöket és a halakat is. Több árucikk akár 20–30 százalékkal kerül kevesebbe.

A ruházati akció szeptember 11-én indul: az első napon minden darab ezer forintba kerül, majd napról napra csökkennek az árak. Így 800, 600, 400, 200, majd 100 forintért lehet vásárolni, végül szeptember 17-én már csak öt forintot kell fizetni egy ruháért vagy cipőért.

A kínálatban női, férfi és gyerekruhák, kabátok, cipők, papucsok és sportruházati termékek is megtalálhatók. Az akció a készlet erejéig tart, és üzletenként eltérő lehet.

„Diszkontláncként mindig a vásárlók érdekeit tartjuk szem előtt és a lehető legnagyobb támogatást szeretnénk nyújtani nekik a bevásárlások során. A szeptemberben kezdődő árcsökkentésekben népszerű élelmiszerek lesznek tartósan olcsóbbak, míg a ruházati termékek és cipők leárazásával minden vásárló számára szeretnénk a lehető legolcsóbbá tenni az őszi ruhatárfrissítést” – mondta Bernhard Haider, az ALDI Magyarország Élelmiszer Bt. országos ügyvezető igazgatója.


Link másolása
KÖVESS MINKET: