Gulyás Gergely a nyíregyházi DPK-találkozón: A Tisza összeköt minket Ukrajnával, nem csak földrajzilag, hanem politikailag is
Gulyás Gergely is felszólalt a Digitális Polgári Körök nyíregyházi találkozóján. A miniszter dolgát megnehezítette, hogy nem működött a mikrofonja, így nehezen volt hallható, amit mondott. Gulyás papírról felolvasva először arról beszélt, hogy a Fidesz őszinte, bátor és egyenes emberekből áll.
„Mi a mindennapi élet közvetlen valóságában vívjuk a küzdelmeinket, de helyt kell állni a világháló arctalan világában, és szembe kell szállniuk az arcátlan ellenfelekkel” – fogalmazott, majd hozzátette: a Tiszának van egy online gyűlölethadserege, amelynek fele nem is létezik.
Gulyás ezt követően munkanélküliséggel és a közbiztonság felszámolásával „fenyegette” a nyíregyházi embereket arra az esetre, ha Ukrajna EU-tag lesz, de rögtön hozzáfűzte, hogy a polgári kormánnyal, azaz a Fidesz választási győzelmével ezt meg lehet akadályozni.
Gulyás még elmondta, „a Tisza a régi baloldal folytatása, amely elvenné a 13. havi nyugdíjat és a családtámogatásokat”, a tiszás képviselőjelöltek pedig némasági fogadalmat tettek.
– mondta.
A miniszter felsorolta, mit tett a Fidesz: a családtámogatásokról, a béremelésekről, a 14. havi nyugdíjról és a több mint 1 millió új munkahelyről is megemlékezett. „Mindent meg kell tenni azért, hogy a Fidesz ezt megőrizhesse és folytathassa, ehhez kérem a résztvevők segítségét” – fejezte be Gulyás Gergely.