A Rovatból

Falus Ferenc: nyáron még nem szabadna megtartani a tömegrendezvényeket

A korábbi tiszti főorvos szerint a nyarat még maszkhordással és a távolságtartás betartásával kell végigcsinálni.


„Az oltási program jelenlegi menete mellett azt remélhetjük, hogy a szeptemberi iskolakezdésre már a felső tagozatosok is be lesznek oltva” – nyilatkozta Falus Ferenc az ATV Híradójának.

A korábbi tiszti főorvos szerint a nyarat a maszkot szabályosan hordva, a távolságtartásra ügyelve kell végigcsinálni, ezzel kevesebb lehet a haláleset és csökkenhet a kórházba kerülők száma.

Meglátása szerint a maszkot nyáron is csak akkor vehetjük le, ha egyedül, a családunk körében vagyunk, vagy sportolunk, de utóbbi esetben is tartani kell a távolságot. Úgy véli, nyáron nem szabadna engedni a tömegrendezvények megtartását.

Falus szerint még mindig nem végeznek elegendő tesztet, hiszen azoknak pozitivitása 25 százalékos, ami komoly aggodalomra ad okot. Annyi tesztet kellene csinálni, hogy a pozitivitások aránya 3-5 százalék közé kerüljön.

A kutatók olyan védőanyag kifejlesztésébe fogtak, ami orrspray formájában vihető be a szervezetbe. Erdei Anna immunológus a Népszavának azt mondta: a koronavírus szájon és orron át bejutva fertőz, így a „fertőzés kapujának” a védelmét más típusú, jelenleg fejlesztés alatt álló vakcinák biztosíthatják majd, amelyeket várhatóan spray formájában kell alkalmazni.

Falus ezzel kapcsolatban azt mondta az ATV-nek, hogy az oroszok azt ígérik, hogy 2022-re már lehet az orrsprayből, amitől azt remélik, hogy meggátolja a vírus behatolását. A korábbi tiszti főorvos számára csak az lesz a kérdés, hogy a szájnyálkahártyán is kialakul-e védettség a spray által, vagy az továbbra is egy veszélyeztetett behatolási kapu lesz.

„Előbb-utóbb remény lesz arra, hogy ezt a járványt megfékezzük”

– fogalmazott.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Titokzatos poszt jelent meg Varga Juditról, az asztalosműhelyből készült fotó róla
Windisch László, az Állami Számvevőszék elnöke posztolt egy közös fotót a volt igazságügyi miniszterrel, akinek a visszatérése mostanában folyamatosan téma a Fidesz köreiben.


Az utóbbi napokban ismét pörögni kezdett Varga Judit neve a kormányoldalon. Több fideszes politikus is arról beszélt, hogy várják vissza a volt igazságügyi minisztert, és szívesen látnák újra valamilyen politikai pozícióban a kegyelmi ügybe belebukott volt igazságügyi minisztert.

Azt ugyanakkor például Gulyás Gergely is elmondta a múlt heti kormányinfón, hogy a visszatérésről egyedül Varga Judit dönthet, sőt, azt is hozzátette, hogy ezen a héten még beszél is vele erről, mivel úgyis találkoznak.

Egyedül Lázár János volt, aki a fideszes politikusok közül még most is elutasítaná Varga visszatérését. Nemrég a kaposvári fórumán a sajtónak arról beszélt, hogy szerinte a kegyelmi ügyben betöltött szerepe kizárja annak a lehetőségét, hogy Varga vezető politikai szerepet vállaljon Magyarországon. „Ha esetleg úgy dönt, hogy elindul a XII. kerületben fideszes színekben, és eltakarítja azt az embert, akit ő maga hozott a nyakunkra, azt a javára írnám” – tette hozzá.

A közlekedési miniszter szerint Varga leginkább azért alkalmatlan, mert a kegyelmi ügyben arra hivatkozott, hogy „összekeveredtek a papírok”.

Varga Judit legutóbb a Völner-Schadl-ügy májusi tárgyalása után nyilatkozott a sajtónak, és arra a kérdésre, hogy visszatér-e a közéletbe, azt mondta: „ha ebben a versenyben, amiben egy olyan ember, mint ez a Magyar Péter nevű képződménynek is adnak pontokat, akkor ebben a versenyben nem akarok indulni”.

A volt miniszter azóta sem szólalt meg sem a róla alkotott vélemények, sem az esetleges visszatérése kapcsán. Aztán jött párja, Windisch László, aki kiposztolt egy közös szelfit Vargával

Az Állami Számvevőszék elnöke a képhez sejtelmesen csak annyit írt: „Szerintem...”

A fotón egy asztalosműhelyben láthatóak, mindketten kötényt viselnek.

Windisch László és Varga Judit kapcsolatáról már tavaly óta lehetett tudni, ugyanis többször lefotózták őket közösen különböző rendezvényeken. A közösségi oldalikon azonban sokáig semmi sem utalt rá, hogy bármilyen kapcsolat lenne köztük. Az Állami Számvevőszék (ÁSZ) elnöke aztán nyáron kiposztolt egy közös szelfit, ami biciklizés közben készült.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Orbán Viktor felvette a kapcsolatot Moszkvával az Európában befagyasztott orosz vagyon miatt
A miniszterelnök azt akarta megtudni, retorzió érné-e a magyar cégeket azért, ha Magyarország is támogatná az Európában lefoglalt orosz vagyon felhasználását.


Orbán Viktor csütörtökön a Magyar Állandó Értekezleten (MÁÉRT) közölte, hogy felvette a kapcsolatot Oroszországgal. Azt akarta megtudni, ha az Európai Unió az Európában lefoglalt orosz valutatartalékkal segítené Ukrajnát, Moszkva milyen ellenlépést tenne, elkoboznák-e az Oroszországban lévő magyar cégeket vagy a vagyonukat. Nem részletezte, kivel egyeztetett, és azt sem, milyen választ kapott – írja beszámolójában aTelex.

„Ha a magyar cégeket retorzió éri Oroszországban azért, mert Magyarország is támogatja az Európában lefoglalt orosz vagyon felhasználását, azt én természetesen nem fogom támogatni, mert ez azt jelenti, hogy Magyarország ezen veszteségeket szenved el”

– fogalmazott a miniszterelnök a Mandinernek adott szerdai interjújában.

Orbán a legutóbbi EU-csúcs után azt mondta: „semmiképpen” nem venne részt olyan alkuban, amely az orosz jegybanki vagyonhoz nyúl.

„Soha nem fogunk más pénzéhez nyúlni”, és „nem vagyunk tolvajok”

– fogalmazott.

Arra, hogy blokkolná-e a tervet vagy csak kimaradna-e, ezt válaszolta Koppenhágában: „Magyarország soha nem lesz része bármiféle döntésnek, amely más pénzét venné el, az biztos.”

A brüsszeli tervek szerint az Ukrajnának szánt kölcsönt a túlnyomórészt Belgiumban, félévente egyhangúlag megújított szankciókkal lefoglalt orosz jegybanki vagyon felhasználásával biztosítanák. Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke korábban arról beszélt, hogy a hitelt csak akkor kellene Ukrajnának visszafizetnie, ha az oroszok jóvátételt adnak, így technikailag nem koboznák el a pénzt.

A Politico szerint a tagállamok magyar vétótól tartva azt vizsgálják, miként fogadhatnák el a tervet egyhangúság helyett minősített többséggel. Nyilvános javaslat egyelőre nincs.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
„Sovány malac vágtában irány Brüsszel” – Orbán Viktor a Békemenet után az EU-csúcson is ott lesz 23-án
Sűrű napja lesz a miniszterelnöknek a nemzeti ünnep napján. Délután még beszédet tart a Kossuth téren, aztán repül is Brüsszelbe.


„Sűrű, de nem lehetetlen” – ezt írta Orbán Viktor új Facebook-videójához, amelyben arról beszél, hogy egy napon, október 23-án lesz az európai uniós csúcstalálkozó és a Békemenet, ő pedig mindkettőn részt vesz.

„Soha nem volt ilyen szerencsés vagy aktuális névválasztása a Békemenetnek. Sőt, nagyobb a baj, mert hiába magyarázom nekik Brüsszelben most már évek óta, nem először fordul elő, hogy a nemzeti ünnep napjára teszik az uniós csúcsot, október 23-ára. De nem hajlandók ezt tudomásul venni, nem változtatnak a kedvünkért ezen. Tehát a csúcs már hamarabb megkezdődik, minthogy én odaérnék”

– mondja a miniszterelnök. Erről egyébként szerdán beszélt a Mandinernek adott interjújában.

Elmondta azt is, hogy kénytelen lesz írásban is elküldeni a magyar álláspontot az uniós csúcson tárgyalt kérdésekben. Emellett valószínűleg Robert Fico szlovák miniszterelnököt fogja megkérni arra, hogy a vitán folyamatosan képviselje Magyarországot, amíg Orbán meg nem érkezik.

„Innen a Békemenetről pedig sovány malac vágtában – ha szabad így fogalmaznom – irány Brüsszel!”

– hangzik még el a videóban.

Az EU-csúcs október 23-án délelőtt 10 órakor kezdődik, Orbán 13 órakor mond beszédet a Kossuth téren. Legutóbb 2014-ben volt példa arra, hogy e nemzeti ünnepünk napján tartottak uniós csúcsot is, akkor a miniszterelnök részt is vett azon, és nem mondott ünnepi beszédet.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
„Hazudj minden nap mindig még nagyobbat, készíts hamisított dokumentumokat, hamisíts lejárató videókat” – Magyar Péter szerint ezekből áll Orbán Viktor győzelmi terve
A TISZA Párt elnöke szerint az utóbbi hetekben kiderült, milyen elemekből áll össze Orbán Viktor győzelmi terve. Szerinte a tiszás közösségnek erre nem is kellene reagálnia.


Magyar Péter Facebook-oldalán ezúttal arról írt, hogy szerinte az utóbbi hetekben kiderült, milyen elemekből áll össze Orbán Viktor győzelmi terve.

A TISZA Párt elnöke 14 pontban szedte össze ezeket:

• Hazudj minden nap mindig még nagyobbat! Készíts hamisított dokumentumokat! Állítsd valakiről, hogy TISZA-s, akkor is, ha semmi köze az ellenzéki párthoz!

• Vádold azzal a politikai ellenfeledet, amit te csinálsz (adóemelés, közlekedés tönkretétele, kórházak leépítése, nyugdíjak elértéktelenedése, stb.)!

• Etesd a független sajtót minden nap gumicsontokkal, bulvárral, szánalmas AI-videókkal, meghökkentő, komolytalan állításokkal, hogy még véletlenül se a valódi problémákról szóljon a kampány!

• Ígérd le a csillagokat az égről! Ígérj nyugodtan olyanokat, amiknek 2 hónapja még az ellenkezőjét mondtad! Mondd azt, hogy 16 év nem volt elég, de majd most sikerül!

• Viselkedj úgy, mintha ellenzékben lettél volna 16 évig és a TISZA lett volna kormányon!

• Hazudd azt, hogy bennfentes információid vannak a TISZA-ról, a jelöltállításról és a belső problémákról!

• Használd a titkosszolgálatot a politikai ellenfeled megfigyeléséhez, lejáratásához!

• Hamisítsd a közvéleménykutatásokat!

• Költsd el a világ pénzét propagandára, amiből egy szó sem igaz!

• Építs fel egy óriási álcivil és álellenzéki kört megmondó emberekből, elemzőkből, celebekből, akik majd a te narratívádat viszik!

• Szervezd csatarendbe a szatellitpártjaidat, pénzeld őket, és hívd minél többet őket a propagandádba nyilatkozni!

• Fenyegesd és zsarold bátran a polgármestereket, közmunkásokat, állami cégek dolgozóit, kormányhivatali dolgozókat!

• Támadd folyamatosan képtelenebbnél képtelenebb vádakkal a TISZA politikusait, szakértőit, önkénteseit! Soha ne szakmai kritikát fogalmazz meg, támadd a magánéletüket, családjukat, korábbi karrierjüket!

• Hamisíts lejárató videókat, toborozz hamis tanúkat, építs fel minden héten durvábbnál durvább lejárató anyagokat!

„A TISZA politikai közösségének nem az a feladata, hogy folyamatosan reagáljon a rettegő orbáni hatalom példátlan hazugság- és gyűlöletcunamijára. A mi feladatunk, hogy mindenkihez eljuttassuk a működő és emberséges Magyarország üzenetét. Hogy mindenkit bátorítsunk, hogy nem szabad félnie a saját hazájában. Hogy mindenkinek elmondjuk, hogy ez az ország és a magyar emberek sokkal többet érdemelnek” – fogalmazott Magyar, aki hozzátette: megköszöni, hogy a támogatói kitartanak és nem hátrálnak.

„A történelmet most írjuk és mindenki eldöntheti, hogy az aljas és embertelen orbáni hatalom vagy a jóérzésű, becsületes emberek oldalára áll”

– zárta bejegyzését.


Link másolása
KÖVESS MINKET: