"Ez a pillanat túlmutat Michael Jacksonon" – Oprah Winfrey megrázó interjút készített a sztár két állítólagos áldozatával
Hétfőn este mutatták be Amerikában az a Leaving Neverland című dokumentumfilmet, melyről már több alkalommal írtunk, hiszen a Sundance filmfesztiválon óriási visszhangot váltott ki januárban. Nálunk is látható lesz majd az HBO-n április elején, de az HBO GO-n már péntektől, azaz március 8-tól elérhető lesz a kétszer két órás, azaz összesen 4 órás dokumentumfilm. A filmben két fiatal férfi állítja, hogy Jackson gyermekkorukban sorozatosan bántalmazta őket szexuálisan. A dolog érdekessége, hogy a 2005-ös molesztálási perben még a védelmében vallottak, most álltak csak elő a dologgal - őket idézve most "coming outoltak".
A Washington Post számolt be az interjúban elhangzottakról.
A csatorna a dokumentumfilm után Oprah Winfrey interjújával folytatta a témát, aki egy órán át beszélgetett a dokumentumfilm rendezőjével, Dan Reeddel és a két férfival: Wade Robsonnal és James Safechuck-kal. A közönség soraiban szexuális bántalmazás áldozatai ültek családtagjaikkal.
"Ez a pillanat túlmutat Michael Jacksonon - mondta Winfrey. - Sokkal több egyetlen személynél. A társadalom rothadására mutat rá. Ha a közönséget megérinti mindaz, ami történt, abból csak valami jó származhat."
Az interjú során Winfrey többször is véleményt nyilvánított, nemcsak kérdezett. Felhívta rá például a figyelmet, hogy a két férfi "gyermekként nem abúzusnak élte meg a dolgot, csak később értékelték át." Robson ezt megerősítette: "Nem értettem meg, hogy amit Michael tett velem, az tényleg bántalmazás. Fogalmam sem volt, mi ez az egész. A legelső szexuális tartalmú éjszakától kezdve azt mondta nekem, ez szeretet. Azt mondta, szeret engem és hogy Isten hozott össze minket."
Robson öt éves volt, amikor először találkozott Jacksonnal.
Safechuck ugyanilyen érzésekről számolt be. "Michael belénk nevelte: 'ha elkapnak, mindkettőnket elkapnak, vége az életednek és az enyémnek is.' Amikor ezt hallod folyamatosan, ez beépül az idegrendszeredbe is. Rengeteg munka utána ezt megfejteni."
Winfrey szembesítette Robsont azzal, hogy hamis vallomást tett a bíróságon. "Még csak bele sem gondoltam - felelte Robson. - Nem jutottam el odáig, hogy megkérdőjelezzem Michaelt. Ha így tettem volna, az egész életemet meg kellett volna kérdőjeleznem." A férfi elárulta, először akkor gondolt bele az abúzus működésébe, amikor neki magának is fia született s elkezdett rájönni, hogyan gondolkoznak a gyerekek. Safechuckot aztán Robson nyilvános vallomása rántotta magával, mert úgy érezte, nincs egyedül.

Winfrey később a rendező felé fordult és megkérdezte, miért nem kérdezte meg a történetről a Jackson-családot, akik határozottan elutasítják a vádakat.
"Ez a film nem Jacksonról szól - hanem arról, hogy mi történt Wade-del és James-szel"
- felelte Reed. Majd hozzátette: "Mi is az újságírói értéke az olyan állításoknak, hogy Michael nagyon kedves srác volt, és soha nem tudna bántani egy gyereket?" Azt is hozzátette, hogy a Jackson família még az olyan tényekkel sem ért egyet, hogy a sztár gyerekeket altatott az otthonában. Robson azt is hangsúlyozta, hogy egyik főszereplője sem érdekelt a dokumentumfilm bevételeiben (a Jackson-család ugyanis azt állította, Robsonék pénzéhségből coming outoltak).
Robson azt mesélte, azért kezdeményezett újabb pert az ügyben, mert ez a gyógyulási folyamatának is része volt. "Újra ki akartam állni a bíróság elé, hogy elmondhassam az igazságot." Winfrey megkérdezte, korábbi hamis tanúskodásuk miatt éreznek-e bűntudatot. Safechuck igennel felelt: "Ez az árnyék mindig ott van. Időről időre előbújik."
Winfrey az interjú végén felhívta rá a figyelmet, miért fontos ügy ez a társadalom számára. "Ne hagyják, hogy bárki önök körül megtegye, amit Michael Jackson megtett vagy nem tett meg. Ez a nevetséges mintázat az, ami a kultúránkat meghatározza, s amiről elfordítjuk a tekintetünket."