HÍREK
A Rovatból

Ennyibe kerülne egy 3 fős családnak egy egyhetes pihenés Mészáros Lőrinc frissen felújított szállodájában

Bár a balatonalmádi hotel nem az ország legdrágábbja, azért így sem árt a spórolás annak, aki a Hunguest BÁL Resortban nyaralna.


Korábban mi is megírtuk, hogy újra megnyílt a Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó Hunguest BÁL Resort Balatonalmádiban, amit másfél milliárd forintért újítottak fel.

A kétéves felújítás után a szálloda kibővült wellness szolgáltatásokkal, 190 prémium kétágyas szobával és 19 lakosztállyal várja vendégeit.

Most a Blikk utánajárt annak is, hogy mennyire mélyen kell a zsebébe nyúlnia annak, aki a Hunguest BÁL Resortban szeretne megpihenni.

Amit kínál a szálloda:

  • 190 prémium kétágyas szoba és 19 lakosztály
  • a szálloda földszintjén található Conference & Event Center közel 1000 négyzetméteres, természetes fénnyel bíró rendezvénykapacitással rendelkezik, ahol akár 500 fős rendezvény is megszervezhető
  • a wellness területen átfogó fejlesztés történt, modern spa részleg került kialakításra széles szaunakínálattal és prémium spa kezelésekkel. A korábbi hidegvizes úszómedencét egy számos, a fürdőzést élvezetesebbé tévő elemmel bíró élménymedence váltotta fel, a feltöltődést pihenőterasz és beltéri relaxációs zóna is segíti
  • a fejlesztés során magasabb színvonalú gasztronómiai egységek jöttek létre, bővült az éttermi és a konyhai rész, a 13. emeleten tetőbár került kialakításra
  • a Skyrose Bar 270 fokos panorámával bír a Balatonra és a Balaton-felvidékre. A szálloda vendégeit a KAKAS Brasserie & Grill várja ínycsiklandó fogásokkal és jó időben grillterasszal.

A Blikk egy átlagos magyar család számára, két felnőttre és egy gyermekre nézte meg, hogy hat éjszakáért júliusban mennyit kellene fizetniük a luxusszállodában.

A nyaralni vágyók hat szobatípusból válogathatnak, amelyek közül a kényelmet is előtérbe helyezve, családi összenyitható szobát választották ki. Ez alapján

egy hétre 708 560 forintot kell fizetnie egy átlagos magyar családnak, ha a Hunguest BÁL Resortban szeretne pihenni.

A szálláshoz félpanziós ellátást kapnak a jelentkezők és a wellness részleg korlátlan használata is nyitott a számukra. Az összenyitható (44-48 m2 közötti alapterületű) szobapárhoz saját televíziót és zuhanyzót kínálnak, amelyek két külön bejárattal rendelkeznek.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter levelet kapott a Tisza Világ applikáció miatt, de szerinte tele van „marhaságokkal”
Feladónak a Szuverenitásvédelmi Hivatalt és Lánczi Tamást jelölték meg, de Magyar Péter szerint nem biztos, hogy valóban onnan érkeztek a kérdések.


A Tisza Párt szerdán bemutatta Tisza Világ nevű applikációját, amelyen keresztül csevegni lehet, médiatartalmakat oszthatunk meg, örökbe fogadhatunk településeket és mémeket is gyárthatunk.

Magyar Péter szerint ugyanakkor a Fidesz máris „retteg a TISZA Világtól”, ezért Orbán Viktor „bevetette a saját ÁVH-ját, a Szuverenitásvédelmi Hivatalt”. Úgy fogalmazott: „A TISZA Világot két nap alatt majd 100 ezren töltötték le, soha nem látott aktivitást és növekedést hozva ezzel a TISZA Szigeteknél és az önkénteseinknél.”

A politikus arról számolt be, hogy elektronikus levelet kapott a Szuverenitásvédelmi Hivataltól, amely szerinte „évi 6,2 milliárd forint adófizetői pénzbe kerül”, vezetője pedig „havi 5,5 millió forintot keres”. Bár hozzátette: „Igazándiból nem vagyok benne biztos, hogy a harmadikos általános iskolai stílusban írott levelet valóban Orbán ÁVH-jától jött-e.”

Felsorolta, miért tartja hiteltelennek a levelet:

  • „a levél nem hivatalos úton érkezett, hanem a pártunk ügyfélszolgálati címére;
  • azt sem sikerült eltalálni, hogy a TISZA Világ applikációt nem augusztusban, hanem szeptember 9-én mutattuk be;
  • a TISZÁ-nak nincs Kontroll nevű YouTube-csatornája;
  • azt sem sikerült megérteni, hogy az ‘Amerikában dolgoznak rajta, hogy elérhető legyen’ kitétel pusztán annyit jelent, hogy egyelőre nem Budapesten dől el, hogy egy új applikáció bekerül-e az AppStore-ba, vagy elérhetővé válik a GooglePlay-en;
  • Orbánék nem kaptak hasonló levelet az azóta már közröhej tárgyát képező, közpénz milliárdokból létrehozott Harcosok Klubja és digitális gyűlölet körök kapcsán.”

Magyar a címzettet így szólította meg:

„Kedves Lánczi Elvtárs, erre a gagyi levélre nem fogsz választ kapni. Javaslom, hogy havi 5,5 millióért fuss neki még egyszer a dolognak és próbálj meg összeütni egy olyan hivatalos levelet, ami nincs tele marhaságokkal. Ha pedig megvagy vele, küldd el hivatalos úton.”

A posztban közvetlenül a követőihez is szólt. „Kedves Honfitársaim, tőletek pedig azt kérem, hogy addig is, amíg Lánczi Tamás megtanul hivatalos levelet írni, töltsétek le a TISZA Világ applikációt és biztassátok erre a rokonaitokat és barátaitokat. A legnépszerűbb kihívásra már 1000 fotót küldtetek. 260 élő eseményt találtok már a TISZA Világban és 80 kihívást, amire már több ezren jelentkeztetek.”

Hozzátette: „Köszönjük a beküldött videókat, a történeteket, a sok-sok fantasztikus sziget eseményt amit már elkezdetetek feltölteni. Ma reggel felkerült egy olyan kihívás hogy ‘írj egy levelet a jövőnek’ – írd meg a gyermekednek hogy milyen Magyarországon fogunk élni évtizedek múlva. A beküldött levelek közül kiválasztunk egyet és azt az október 23-i nemzeti ünnepünkön fogjuk felolvasni.”

A bejegyzés végén Magyar azt hangsúlyozta: „Soha nem látott összefogás tapasztalható Magyarországon. Ne féljetek, maradjatok aktívak, cselekedjetek közösen! Mutassátok meg másoknak is hogyan működik a TISZA Világ applikáció, segítsetek egymásnak letölteni. A jövőnk a mi kezünkben van. A korrupt orbáni hatalom retteg.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Bajban lehet Paks II – Az uniós bíróság megsemmisítette a projekt támogatásának jóváhagyását
Az osztrákok fellebbezése nyomán kaszálta el a bíróság a döntést. Az EB korábban nem vizsgálta meg rendesen, hogyan kapta meg az orosz cég a gigaprojektet.


Az Európai Unió Bírósága csütörtökön úgy döntött, hogy megsemmisíti a Paks II beruházáshoz nyújtott magyar állami támogatás európai bizottsági jóváhagyását. Az ítélet szerint az Európai Bizottságnak azt is meg kellett volna vizsgálnia, hogy a két új reaktor építésére szóló szerződés közvetlen odaítélése megfelel-e az uniós közbeszerzési szabályoknak.

A beruházást egy orosz–magyar államközi megállapodás alapján a Nizhny Novgorod Engineering nevű orosz cég kapta meg. Ebben az egyezményben az orosz állam azt is vállalta, hogy állami kölcsönt nyújt Magyarországnak az új reaktorok finanszírozására.

A Bizottság 2017-ben hagyta jóvá a magyar állam által nyújtani kívánt támogatást. Ezt az osztrák kormány megtámadta az Európai Unió Törvényszékén. A bíróság első fokon, 2022 novemberében elutasította az osztrákok keresetét. Ekkor Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter úgy fogalmazott: „mind az engedélyezés, mind a finanszírozás szempontjából az Európai Bíróság pecsétje rajta van a paksi beruházáson”.

Ausztria azonban fellebbezett, és az Európai Unió Bíróságának főtanácsnoka idén februárban azt javasolta, hogy a testület semmisítse meg a Törvényszék döntését.

A mostani ítélet ennek megfelelően hatályon kívül helyezte a korábbi döntést, és érvénytelenítette az Európai Bizottság támogatási engedélyét.

A bíróság szerint a Bizottság nem vizsgálta meg kellő részletességgel a közbeszerzési szabályokat, pedig ez szerves része a támogatási intézkedésnek.

A testület azt is kimondta: az a tény sem elég, hogy 2015-ben egy másik eljárás során megállapították, hogy a közvetlen szerződéskötés nem sértette a közbeszerzési szabályokat. A bíróság szerint ez nem magyarázza meg kellően az akkori döntés indokait.

(via Telex)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Tarr Zoltán: Biztosan hibáztam, Etyek kitűnő lecke volt
A Tisza alelnöke szerint a politikai tér annyira mérgező, hogy érdemi vita sem lehetséges. A párt cáfolta az Index névtelen forrásból származó értesüléseit az adóterveikről.


Egyre nagyobb hullámokat vet a Tisza Párt körüli vita az adórendszerről. A Fidesz az utóbbi hetekben erőteljes kampányba kezdett, amelynek középpontjában a „Tisza-adó” áll. A kormány szerint a Tisza háromkulcsos személyi jövedelemadót vezetne be, ha hatalomra kerülne, és ehhez a kormánypárt nemzeti konzultációt is indít.

A vita egyik kiindulópontja egy etyeki rendezvény, ahol Dálnoki Áron, a Tisza gazdaságpolitikai szakértője a közönség véleményét kérte az adórendszerről. A jelenlévők többsége – köztük ő maga is – a többkulcsos szja-t támogatta.

A fórumon részt vett Tarr Zoltán, a párt EP-képviselője is, aki akkor így fogalmazott: „Ez egy olyan kérdés, amiről beszélgetni kell. Most nem lehet erről beszélgetni – már, itt most magunk között természetszerűleg lehet, és ha ez kikerül, akkor magyarázkodok, de annak se lesz semmi értelme. (…) Számtalan olyan dolog van, amiről nem lehet beszélgetni, ezért mondjuk azt nagyon határozottan, nagyon sok mindent lehet, és kellene… választást kell nyerni, és utána mindent lehet”.

A történtek után a politikust Strasbourgban kérdezte a 444. Tarr elismerte:

„Politikai értelemben valóban nem volt szerencsés, amit mondtam”.

Kiemelte, hogy „nincsenek privát közegek, ezért nem lehet nagyobb elemzéseket úgy előadni, mintha az ember kizárólag azoknak beszélne, akik jóindulattal állnak hozzá. Ilyen értelemben biztosan hibáztam”.

Úgy fogalmazott, szerinte az etyeki ügy pontosan példázza, hogy ma Magyarországon mennyire nehéz nyíltan véleményt cserélni: „egyszerűen nem lehet beszélgetni”. Azt is elmondta: „Az a reményünk, hogy a választási győzelmünket követően lehet majd párbeszédet folytatni akkor is, ha a vélemények nem egyeznek meg az adott témában.”

Tarr nem ajánlotta fel lemondását Magyar Péter pártelnöknek. Úgy látja, egy „normális, őszinte, és világos beszélgetés” történt, amelyet szerinte a kormánymédia torzított el. Hozzátette: a Fidesz reakciója jól mutatja, miért nem szabad „jóhiszeműen beszélgetnünk, mert félreértelmezik”, és hogy Etyek „kitűnő lecke” volt erre.

A Fidesz kampányának egyik alappillére egy névtelen Index-cikk lett, amelyben egy belső dokumentumra hivatkoztak. Ezt a Tisza Párt cáfolta, Magyar Péter pedig nyilvánosságra hozta a párt részletes adótervét. Eszerint marad az egykulcsos szja, amely 15 százalék marad az átlagbér felett keresőknek, de az alacsonyabb jövedelműeknél adójóváírásokkal csökkentenék az elvonást – például a minimálbéreseknél ez csak 9 százalék lenne.

Emellett az egészséges élelmiszerek és a tűzifa áfáját 5 százalékra csökkentenék, a gyógyszereket pedig áfamentessé tennék. Az 5 milliárd forintot meghaladó vagyonokra évi 1 százalékos vagyonadót vezetnének be.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Továbbra is tart a hajtóvadászat Charlie Kirk merénylője után
Az FBI beszélt a támadás részleteiről is. Néhány embert a támadás után rövid időre őrizetbe vettek, de gyilkosról és a pontos indítékáról továbbra sem tudni semmit.


Továbbra is keresik a Charlie Kirk elleni merénylet elkövetőjét, az előzőleg őrizetbe vett személyt elengedték a hatóságok Utah államban – közölte az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) igazgatója washingtoni idő szerint szerdán késő este.

Kash Patel a korábbi közleményét pontosítva arról számolt be, hogy a nyomozás folytatódik, aminek részleteiről tájékoztatást adnak. Előzőleg Utah állam kormányzója, valamint a Utah Valley Egyetem és a hatóságok képviselői közös sajtótájékoztatóján számoltak be a fejleményekről, közöttük egy gyanúsított kihallgatásáról.

Paul Cox kormányzó politikai gyilkosságként említette a támadást, amivel kapcsolatban a rendőrség képviselői azt közölték:

a Charlie Kirk halálát okozó lövést nagy távolságról, egy tetőről adta le a fekete ruhát viselő tettes. Előzőleg mintegy 200 méter távolságból eldördült lövésről adtak tájékoztatást a hatóságok.

A helyszín egy épületekkel körbevett kisebb aréna volt, ahol több száz egyetemista gyűlt össze, hogy meghallgassa az ismert konzervatív személyiséget.

A sajtótájékoztatón az is kiderült, hogy az egyetem nyitott központi terén rendezett politikai fórumról Charlie Kirk-öt magánautóval vitték egy közeli kórházba, de életét már nem tudták megmenteni.

A halálhírt néhány órával a támadást követően Donald Trump elnök jelentette be közösségi oldalán. Azt is közölte, hogy utasítására az Egyesült Államok szövetségi épületein félárbocra engedik a nemzeti zászlókat.

Az erőszakos cselekményt pártállástól függetlenül elítélte az amerikai politika számos vezető személyisége, kongresszusi vezetők, és államok kormányzói, valamint Joe Biden volt elnök is, aki hangoztatta, hogy az erőszaknak nincs helye az Egyesült Államokban.

Charlie Kirk a Turning Point USA nevű szervezet alapítója volt, amelynek elsődleges feladatának szánta a fiatalok politikai érdeklődésének felkeltését konzervatív nézőpontból, de ösztönözte az érvekre épülő vitát is. A 32 éves közéleti személyiség a szervezetet 19 évesen, 2012-ben alapította.

Charlie Kirk és a Turning Point USA szervezete 2024-ben segítette Donald Trump republikánus elnökjelölt kampányát, és elemzők szerint komoly része volt abban, hogy mozgósította a fiatal, egyetemista korú választókat a republikánus oldalon.

A merénylet utáni hírek ellentmondásosak voltak: korábban azt mondták, hogy őrizetbe vették a támadót, de kiderült, hogy csak rövid időre vettek őrizetbe néhány embert.


Link másolása
KÖVESS MINKET: